• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

International House, Londra

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - International House, Londra
INTERNATIONAL HOUSE LONDON

The International House dil okulları organizasyonu, 50 ülkenin üzerinde aynı yöntem ve kalite anlayışıyla dil eğitimi veren 150 den fazla bağımsız okul kuruluşudur. 1953 de, John ve Brita Haycraft’ın İspanya Cordoba’da ilk dil okulunu açmasıyla kurulan International House dil okulları, London International House İngilizce dil okulu her yıl 150 farklı ülkeden yaklaşık 8.000 yabancı öğrenciyi ağırlamaktadır. İngilizcede farklı altyapıları ve öğrenme amaçları olan öğrencilerin ihtiyaç duydukları eğitimin de farklı olmasına inanan Internatinonal House London İngilizce dil okulu 60 yıllık deneyimi, etkileyici eğitim sistemi, konumu, yoğun sosyal programları ve birinci kalite donanımlı sınıfları ile yurtdışı İngilizce eğitiminde öğrencilerine kaliteli dil eğitimin yanında birçok aktivite ile sosyalleşme imkanı da sunmaktadır.

International House Londra İngilizce dil okulunda Arapça, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, İspanyolca, Portekizce ve Rusça dillerinde de İngiliz öğrencilere eğitim verilmektedir.

Londra, müzeleri, restoranları ve canlı atmosferi ile öğrencilere ders sonrası eğlenceli bir Avrupa deneyimi ve çok kültürlü bir yaşam tarzı sunmaktadır. Birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Londra, samimi ve güler yüzlü insanları ve çeşitliliği ile öğrencilerin aradığı her şeyi bulabileceği bir şehirdir.

Yaklaşık iki yüz müzesi olan Londra’da birçok müze ücretsiz ziyaret edilebilmektedir. Londra’da ayrıca tiyatroları, parkları ve 4’ ü dünya mirası listesine alınmış yaklaşık 37.000 tarihi miras bulunmaktadır. Londra bu çok çeşitliliği ile yabancı öğrencilere hem İngilizceyi hem de İngiltere’yi deneyimleme fırsatı sunmaktadır. International House Londra İngilizce dil okulu şehrin tam merkezinde Covent Gardern’da yer almaktadır. International House Londra İngilizce dil okulunda öğrencilere bilgisayar odası ve kablosuz internet erişimi imkanları sunulmaktadır. International House Londra İngilizce dil okulu ferah ve konforlu sınıflarındaki interaktif beyaz tahtaları, bilgisayarları, televizyon ve görsel-işitsel ders materyalleriyle öğrencilerine çok yönlü bir dil eğitimi programı sunmaktadır.

International House Londra İngilizce dil okulunda verilen programlar
Genel İngilizce

International House Londra İngilizce dil okulu ez az başlangıç seviyesinde İngilizce bilen öğrencilere genel İngilizce kursları vermektedir. Genel İngilizce kursunda sağlam İngilizce altyapı çalışmaları ile öğrencileri kısa sürede ihtiyaçları olan İngilizce seviyesine ulaştırmak amaçlanmaktadır. Genel İngilizce kursunda dersler tam zamanlı standart, yoğun ve süper yoğun alınabilmekle beraber öğrenciler isteklerine en uygun programı seçebilmektedirler. International House genel İngilizce kurslarının British Council tarafından tanınırlığı bulunmaktadır. Genel İngilizce kursunda öğretmenler öğrencilere dil eğitiminde en önemli öğelerden olan özgüven aşılamaya çalışmaktadır. Genel İngilizce kursunda sınıflar ortalama 10 kişiliktir. Süper yoğun İngilizce programına tercih eden öğrenciler İngilizce iletişim becerileri veya sınav hazırlık kurslarından birini seçmeli ders olarak alabilmektedirler.

Standart genel İngilizce kursu; öğrencilere İngilizceyi özenle hazırlanmış İngilizce altyapı odaklı dersleri ile İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlamaya çalışmaktadır. Standart genel İngilizce kursunda, İngilizce iletişim becerileri öğelerinden olan konuşma, dinleme, yazma ve dilbilgisi becerilerini geliştirmelerini amaçlamaktadır. Yoğun genel İngilizce kursunda sınıflar maksimum 14 kişilik kapasitededir. Kurs A2 başlangıç seviyesi ve üzeri olanlar için uygundur.

International House yoğun İngilizce kursu haftada 15 dersten (toplam 13 saat 45 dakika) oluşmaktadır. Dersler sabah 09.00 ile 12.00 saatleri arasında verilmektedir.

Yoğun genel İngilizce kursu; International House Londra İngilizce dil okulundaki yoğun genel İngilizce kursu, öğrencilere İngilizce temel dil becerilerinin yanında dersler ile öğrencilerin konuşma, iş İngilizcesi gibi eksikliklerini kapatmayı amaçlar. Yoğun genel İngilizce kursunda sınıflar maksimum 14 kişilik kapasitededir. Kurs A2 başlangıç seviyesi ve üzeri olanlar için uygundur. International House yoğun İngilizce kursu haftada 20 dersten (toplam 18 saat 20 dakika) oluşmaktadır. Derslerin sabah 09.00 ile 12.00 saatleri arasında verildiği kursta İngilizce iletişim, eğitim veya iş İngilizcesi becerileri dersleri 12.15 ile 13.10 saatleri arasındadır. Yoğun İngilizce kursunda öğretmenler düzenli olarak öğrencilerle İngilizce gelişim seviyelerini değerlendirmek üzere birebir görüşmeler yapmakta ve ders çalışmalarında izleyecekleri yol konusunda rehberlik etmektedirler. Süper Yoğun genel İngilizce kursu; İngilizceyi tüm temel özelliklerini hırsla ve hızlı öğrenmek isteyenler için ideal bir programdır. Yoğun genel İngilizce kursunda sınıflar maksimum 14 kişilik kapasitededir. Kurs A2 başlangıç seviyesi ve üzeri olanlar için uygundur. Öğrenciler kendi kişisel İngilizce ihtiyaçları ve isteklerine göre İngilizce iletişim, eğitim veya iş İngilizcesi becerileri derslerinden birini alabilmektedirler. International House süper yoğun İngilizce kursu haftada 25 dersten (toplam 22 saat 55 dakika) oluşmaktadır. Derslerin sabah 09.00 ile 12.00 saatleri arasında işlendiği kursta İngilizce iletişim, eğitim veya iş İngilizcesi becerileri dersleri 13.15 ile 15.15 saatleri arasındadır.

Cambridge sınavlara hazırlık kursları

Her yıl yaklaşık 1.2 milyon insan eğitim hedeflerine ulaşmak, seyahat etmek veya yurtdışında yaşamak amaçlı Cambridge sınavlarına girmektedir. International House Londra İngilizce dil okulu FCE, CAE ve CPE olmak üzere üç Cambridge sınavı hazırlık kursları vermektedir. Cambridge sınava hazırlık kursunda öğrencilere sınav teknikleri ve stratejileri odaklı dersler verilmektedir. Sınava hazırlık kursları öğrencilerin seviyelerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak verilmektedir. International House Londra İngilizce dil okulu sınava hazırlık kursunda öğretmenlerin desteği ve özeniyle öğrencilerin İngilizce konuşma, dilbilgisi, dinleme, kelime bilgisi, yazma ve okuma konularını önem sırasına göre çalışarak İngilizce dil eğitiminden en yüksek verimi almaları amaçlanmaktadır.

IELTS sınava hazırlık kursları

IELTS, üniversiteler, işverenler, göçmenlik işlemleri için , kabul edilen dünya çapında bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. IELTS, İngilizcenin iletişim dili olduğu yerlerde okumak ya da çalışmak isteyen adayların dil yetkinliklerini doğru bir şekilde değerlendirmek için yapılmaktadır. International House Londra IELTS sınavlarına hazırlık kursunda dersler öğrencilerin IELTS sınavının teknik yapısında odaklanan, öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleri için yazma, okuma, dinleme ve konuşma üzerine yoğunlaşmış olarak işlenmektedir. İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim alma veya çalışma planları olanların IELTS sınavından yüksek puan almaları gerekmektedir. IELTS sınavı İngiltere, Amerika, Avustralya, Yeni Zelenda ve Kanada üniversiteleri tarafından üniversiteye girişte, ülkemizde ise özel üniversitelerde hazırlık atlamak için istenen bir sınavdır. International House Londra İngilizce dil okulunda eğitim veren öğretmenler aynı zamanda IELTS sınavlarında görevli oldukları için öğrencilere ihtiyaçları olan puanı almaları için tavsiyelerde bulunarak öğrencilere yardımcı olmaktadır. International House Londra İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursunda sınıflar ortalama 10 kişilik kapasitededir. International House Londra İngilizce dil okulu aynı zamanda Londra’daki IELTS sınav merkezlerinden biridir.

CELTA, DELTA ve IH TESOL sertifikası kursları

International House Londra İngilizce dil okulunda anadili İngilizce olan İngilizce öğretmenleri için CELTA, anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için TESOL sertifikası kursları verilmektedir. TESOL ve CELTA arasında program olarak çok fark olmasada sadece sınav yapan kuruluşlar farklıdır. CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) ve TESOL (Teachers of English to Speakers of Other Languages) sınava hazırlık kursları İngilizce öğretmenliği alanında başarılı bir kariyer hedefleyen öğretmenlere büyük avantaj sağlamaktadır. CELTA sertifikası öğretmenlere dünyanın birçok yerinde ikinci bir dil olarak kullanılan İngilizceyi öğretme fırsatı sunmaktadır.

DELTA (Diploma in English Language Teaching), İngilizce yabancı dil öğretmenliğinde tecrübesi olan ve kariyerinde profesyonel olarak ilerlemek isteyen öğretmenlerin alması gereken bir diplomadır. DELTA dünya çapında tanınırlığı olan İngilizce öğretmenlerinin mesleğe yeterliliğini gösteren bir diploma olmanın yanında üst düzey sorumluklar alabileceği bir pozisyonda çalışmasına katkı ve avantaj sağlamaktadır. DELTA diploma kursuna katılan öğretmenler, yetişkin öğrencilere İngilizce öğretme kuralları konusunda bilgilendirilirken; kendi deneyim ve düşüncelerini de değerlendirme fırsatı yakalamaktadır.

International House TESOL sertifikası anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için hazırlanmış öğretmen eğitimi programıdır. Programa katılmak isteyen öğrencilerin en az C1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir.

İngilizce öğretmenliği ve ilgili bölümleri okuyan ve bu bölümlerden mezun olan öğrenciler arasında en popüler yurtdışı eğitim programı Teacher Training programıdır. Bu şekilde alınan sertifikalar ile dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilme hakkına sahip olunabilmektedir. CELTA, DELTA, TESOL gibi programlar için oldukça ileri düzeyde İngilizce bilgisi gerektirmektedir. Bu kurslar genelde 4 hafta sürmektedir.

İş İngilizcesi kursları

International House Londra İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda, dünyanın farklı ülkelerinden gelen profesyonellere İngilizce dil eğitimi kursları verilmektedir. İş İngilizcesi kursunda öğrencilerin mesleklerinde İngilizceyi profesyonel olarak kullanabilmeleri amaçlanmaktadır. Profesyonel iş dergileri ve gazetelerin bulunduğu, öğrencilerin rahat vakit geçirip diğer öğrencilerle sosyalleşebileceği öğrenci salonu olan International House Londra İngilizce dil okulunda, öğrencilerin ders dışında da İngilizceyi geliştirmeleri sağlanmaktadır. Öğrenciler iş İngilizcesi kursunu seçebilecekleri gibi gündelik İngilizce ve iş İngilizcesi derslerinden oluşan genel İngilizce kursunu da tercih edebilmektedirler.

International House Londra İngilizce dil okulu İş İngilizcesi kursu kapsamında öğrenciler bankacılık, finans, hukuk, insan kaynakları ve birebir özel İngilizce dil eğitim derslerini de tercih edebilmektedirler.

Genç öğrenciler için yaz okulu

International House İngilizce yaz okulu 12 ile 17 yaşları arasındaki çocuk ve genç öğrencilere İngilizce yaz okulu da düzenlemektedir. Yaz okulu kursunda öğrenciler bir haftadan beş haftaya kadar İngiltere’nin tarihi şehri Oxford’da İngilizce dil eğitimi alabilmektedirler. International House İngilizce yaz okulu, 8 ile 17 yaş arasındaki öğrenciler için Ellesmere ve Shropshire de yaz okulu kursları açmaktadır. Yaz okulunda sabahları İngilizce derslere giren öğrenciler öğleden sonra ve akşamları ise sportif, kültürel ve sosyal aktivitelere katılarak İngilizceyi eğlenceli ve samimi sosyal atmosfer içerisinde öğrenmektedir. International House yaz okulunda İngiltere’nin güneyi, kuzey ve batı bölgelerine haftalık geziler düzenlenmektedir. İnteraktif İngilizce öğrenme üzerine odaklı işlenen dersler sayesinde öğrenciler farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla dostluklar kurarak yeni İngilizce bilgileri ile pratik yapma imkanı bulmaktadırlar.

International House Londra İngilizce dil okulunda konaklama

International House Londra İngilizce dil okulu öğrencilerine aile yanı, yurt ve paylaşmalı ev konaklama imkanları sunmaktadır. Konaklama merkezlerinin çoğunun Covent Garden’daki okula 40 veya 50 dakika metro, tren veya otobüs ulaşım süresindedir.

Aile yanı konaklama, öğrencilere Londra’da yerel kültürü aynı evde deneyimleme fırsatı sunması açısından yurtdışı dil eğitiminin verimli olmasında önemli bir etkiye sahiptir. International House Londra İngilizce dil kursu öğrencileri aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda kalabileceği gibi, bir arkadaşıyla rezervasyon yaptığı takdirde paylaşmalı çift kişilik odalarda da kalabilmektedirler. Aile yanı konaklamada banyonun ortak kullanıldığı standart ve superior konaklamanın yanında kişiye özel oda ve banyonun bulunduğu executive oda konaklama seçenekleri de sunulmaktadır.

Öğrenci evi konaklama, öğrenci evleri, yurtdışı dil eğitimleri süresinde özgür ve sosyal paylaşım ortamının yüksek olduğu bir konaklama isteyen öğrenciler için ideal bir konaklamadır. Öğrenci evlerinde odalar tek kişilik veya paylaşmalı olabilmektedir. Genelde 4 veya 5 öğrencinin paylaştığı öğrenci evlerinde banyo, mutfak ve oturma salonunun ortak kullanılmaktadır. Paylaşmalı öğrenci evleri öğrenciler kirayı, faturaları paylaşmaktadır. International House Londra İngilizce dil okulu öğrencilerine Londra’nın seçkin yurtlarında konaklama imkanı sunmaktadır. Bu yurtlardan en popüler birkaç tanesi;

Nido King’s Cross öğrenci yurdu adını aldığı King’s Cross istasyonundadır. Toplu ulaşıma çok yakın olan modern donanımlı yurtta öğrenciler özel banyo tuvaletli odalar veya ortak banyo ve mutfak iki kişilik stüdyo daireleri tercih eder. İngiltere’nin en popüler yurdu olan Nido King’s Cross yurduna erken kayıt yaptırmak gerekmektedir. 7 gün 24 saat güvenliğin olduğu yurtta 07.00 ile 23.00 saatleri arasında açık olan yiyecek içecek hizmeti veren bir kantin de bulunmaktadır. Kablosuz internet erişiminin olduğu ortak alanların dışında sinema odası da bulunmaktadır.

Nido Notting Hill, Nido’nun Londra’daki ikinic yurdudur. Ladbroke Grove ‘da bulunan butik tarzı bir öğrenci yurdudur. Portebol Road ve Portebol Market’ın yanı başında bulunmaktadır. 7/24 güvenliğin bulunduğu yurtta, spor salonu ve öğrencilerin ders sonrası keyifli vakit geçirebileceği oyun odası bulunmaktadır. Öğrencilerin birlikte vakit geçirebileceği küçük bir bahçesi olan yurtta çamaşır ve temizlik hizmeti verilmektedir.

Liberty House öğrenci yurdu Clerkenwell’de birinci bölgede barlar, kafeler ve alışveriş merkezleriyle çevrilidir. Liberty House, Clerkenwell ve Islington öğrenci yurtları Angel, Barbican ve Old Street’ deki metro istasyonlarına kısa bir yürüme mesafesindedir. Liberty House öğrenci yurdu International House Londra İngilizce dil okuluna 20 dakikalık yürüme mesafesindedir. 24 saat güvenlik ve resepsiyon hizmetinin olduğu yurtta elektronik giriş sistemi bulunmaktadır. Sitede çamaşırhanenin bulunduğu Liberty House öğrenci yurdunun ortak kullanım alanlarında televizyon ve internet erişimi bulunmaktadır.

International House Londra İngilizce dil okuluna ulaşım

Londra, Covent Garden’da bulunan International House Londra İngilizce dil okulu Londra Gatwick, Heathrow, Stansted ve Luton havalimanlarından otobüs, tren veya özel taksi karşılaması ile ulaşmak mümkündür. İstanbul’dan günde bir kaç uçuşun olduğu Londra Heathrow havalimanı International House Londra İngilizce dil okuluna ulaşımın en kolay olacağı havalimanıdır. Londra havalimanlarında özel taksi karşılaması talep eden öğrencileri varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Toplu taşımayı kullanmak isteyen öğrenciler Heahtrow havalimanından metro hattı ile şehre inebilirler. Toplu taşıma ile Londra’ya ulaşım taksi karşılamasından ucuz olmasına rağmen, Londra’ya vardıktan sonra tekrar taksiye binmeniz veya bavullarınız ile yürümeniz gerekeceğini unutmayınız.

International House Londra İngilizce dil okulu hakkında bilgi almak için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın