• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Excel English, Londra

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Excel English, Londra
Excel English dil okulu

Excel English dil okulu, Londra?da ormanlık bir çevrede ve büyük bir bahçe içerisinde modern bir binada yer almaktadır. Londra?nın merkezine yakın konumda bulunan okul, British Council ve ISI tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca, Quality English, IALC ve The English Network?un bir üyesidir. Excel English dil okulu öğrencilerine ücretsiz internet bağlantısı, kütüphane, bilgisayar erişimi, çalışma salonu ve kafe gibi olanaklar sunmaktadır. Okula her yıl birçok farklı ülkeden öğrenci gelmekte ve dersler uluslararası bir ortamda işlenmektedir. Excel English dil okulunda eğitim alan öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Londra iki bin yıllık tarihe sahip olup, 8 milyonluk nüfusu ile dünyanın en yoğun başkentlerinden biridir. Aynı zamanda kentte 5 uluslararası havaalanı bulunmakta ve dünyanın en kalabalık hava trafiğine sahip olmaktadır. Londra, Büyük Britanya adasının güneydoğusunda, kuzey denizine dökülen Thames nehrinin iki yakasında yer almaktadır. Kent, dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. 143?ten fazla kayıtlı park ve bahçenin olduğu bu yeşil kent, kültür ve sanat faaliyetleri bakımından da oldukça zengindir. Londra, uluslararası turizmin kesişme noktasıdır ve kent her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin en turistik mekânları arasında Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı, London Eye ve British Museum bulunmaktadır.

Excel English dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

Excel English dil okulu genel İngilizce standart kursu, haftalık 15 saat İngilizce eğitiminden oluşmaktadır. Kursa yıl boyunca her pazartesi katılım mümkündür. Dersler hafta içi her gün saat 08.30 ile 11.50 arasında işlenmekte ve öğrenciler İngilizce konuşma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine eğitim almaktadırlar. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde günlük hayatta kullanılan İngilizceyi kendilerine güvenle konuşabilmektedirler. Genel İngilizce standart kursuna temel (Elementary) seviyeden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Kurs başlangıcında öğrenciler, İngilizce seviye tespit sınavı olmakta ve sınav sonucuna uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Excel English dil okulu genel İngilizce standart kursuna 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmekte ve maksimum sınıf mevcudiyeti 12 öğrenciden oluşmaktadır.

Genel İngilizce yoğun kursu

Excel English dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda haftalık 22.5 saat eğitim sunulmakta ve öğrenciler haftalık 7.5 saatte İngilizce dört temel (okuma, yazma, dinleme, konuşma) beceriye odaklanmakta, 15 saatte ise dilbilgisi, kelime bilgisi ve iletişim becerileri üzerine eğitim almaktadırlar. Talep eden öğrenciler diğer bir seçenek olarak 15 saat genel İngilizce görmekte ve 7.5 saat seçmeli İngilizce dersi görmektedirler. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları düzenlenen sosyal aktivite ve gezilerde sözlü iletişim kurarak İngilizce pratik yapmaktadırlar. Genel İngilizce yoğun kursu, minimum temel (Elementary) olmak üzere tüm İngilizce seviyeler için uygundur. Öğrenciler kendi İngilizce seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Tüm yıl boyunca her pazartesi katılımın olduğu kursa minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. Excel English dil okulu genel İngilizce yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Öğretmenler için İngilizce kursu

Excel English dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu, ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerine yönelik olup, dil becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Eğitimler haftalık 22.5 saat olarak verilmekte ve derslerde özel öğretim becerilerinin öğretilmesinin yanı sıra öğretmenlere İngilizce yetkinlik kazandırılmaktadır. Hafta içi her gün yapılan derslerin sabah ve öğleden sonra seçeneği bulunmaktadır. Öğretmenler için İngilizce kursuna minimum orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisi bulunan öğretmen adayları katılabilmektedir. Kurs haziran ve temmuz aylarında düzenlenmekte olup, 2 haftalık eğitimden oluşmaktadır. Öğretmen adayları bu kursa Erasmus + fonlarından destek alarak da katılabilmektedir. Adaylar ders dışında okulun düzenlediği kültürel ve sosyal faaliyetlere katılabilmektedir. Excel English dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu sınıflarında maksimum 12 öğrenci bulunmaktadır.

Öğretmenler için yaratıcılık kursu

Excel English dil okulu öğretmenler için yaratıcılık kursu, dünyanın dört bir yanından gelen İngilizce öğretmenlerine uygulamalı olarak öğretmenlik becerileri ve yeni ders anlatma fikirleri gösterilmektedir. Minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyede İngilizce bilen adayların kabul edildiği kursta haftalık 22.5 saat ders işlenmektedir. Dersler, öğrenme stilleri, sözcük yaklaşımı, internet tabanlı kaynaklar ve görev tabanlı öğrenme üzerine ilerlemektedir. Hafta içi her gün yapılan dersler sabah 08.30?da başlamakta ve 14.20?ye kadar sürmektedir. Yıl boyunca belli tarihlerde düzenlenen kurs, toplamda 2 haftalık eğitimden oluşmaktadır. Minimum sınıf mevcudiyetinin 4 kişiden oluştuğu öğretmenler için yaratıcılık kursunda maksimum sınıf mevcudiyeti 12 kişiden oluşmaktadır. Kursta eğitim almak isteyen öğretmen adayları Erasmus + fonlarından yararlanabilmektedirler.

İngilizce ve Hobi kursları

Excel English dil okulunda İngilizce ve hobi kursları, aromaterapi ve masaj, futbol fanatikleri, spor deneyimleri, çiçek düzenleme, çiçek ve bahçe düzenleme, Londra çay deneyimi ve moda deneyimi derslerinden oluşmaktadır. Öğrenciler kursta hem İngilizcelerini geliştirmekte hem de ilgilerinin olduğu alanlarda eğitim alabilmektedirler. Tüm hobi kurslarına yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkün olup, eğitimler 2 hafta sürmektedir. Öğrencilerin sahip olması gereken İngilizce seviyesi orta altıdır (Pre-Intermediate). İngilizce ve hobi kurslarında haftalık 15 saat genel İngilizce işlenmekte ve hobiler için de farklı ders saatleri bulunmaktadır. Aromaterapi ve masaj kursunda haftalık 8 saat ders işlenmekte, futbol fanatikleri kursunda 9 saat, çiçek düzenleme kursunda 12 saat, çiçek ve bahçe düzenleme kursunda 18 saat, Londra çay deneyimi kursunda 19 saat, moda deneyimi kursunda 18 saat ve spor deneyimleri kursunda 2 saat haftalık eğitim verilmektedir. İngilizce ve hobi kursları sınıflarında en fazla 3 kişiden bulunmaktadır. Excel English dil okulunda İngilizce ve hobi kurslarına katılım yaşı en az 16?dır.

Sınavlara hazırlık kursları

IELTS kursu: IELTS (International English Language Testing System), İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlere gitmek isteyenlerin İngilizce bilgilerini kanıtlamak için girdikleri uluslararası bir sınavdır. Excel English dil okulunda IELTS sınavına hazırlık kursu haftalık 22.5 saat olarak verilmektedir. Maksimum 8 öğrencinin olduğu sınıflarda verilen eğitimlerde sınav teknikleri ve stratejileri öğretilmektedir. IELTS sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Gerekli İngilizce seviyeye sahip olmayan öğrenciler öncelikle genel İngilizce kursunda ön eğitim almaktadırlar. Yıl boyunca her ay düzenlenen kursta eğitimler 4 hafta sürmektedir.

Excel English dil okulunda CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları bulunmaktadır. CAE ve FCE sınavları birçok eğitim ve iş başvurusunda kabul edilen ve uluslararası saygınlığa sahip olan sınavlardır. Haftalık 22.5 saat eğitim verilen kurs, toplamda 6 haftadan oluşmaktadır. Öğrenciler derslerde sınavlara ilişkin tüm bilgileri öğrenmekte ve hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. FCE sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olmaları gerekmekte ve CAE sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyenlerin en az ileri (Advanced) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Yıl boyunca 3 farklı başlama tarihine sahip olan kursun sınıflarında en fazla 8 öğrenci bulunmaktadır. Excel English dil okulu sınavlara hazırlık kursları hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Gençler için Londra Yaz Okulu

Excel English yaz okulu, haziran ve temmuz aylarında 12 ile 16 yaş arası öğrencilere İngilizce eğitimi sunmaktadır. Yaz tatilini İngilizce öğrenerek verimli bir şekilde değerlendiren öğrenciler, hem İngilizcelerini geliştirmekte hem de dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerle arkadaşlık kurarak yeni kültürleri tanımaktadırlar. Yaz okuluna minimum temel (Elementary) seviye olmak üzere her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler kursa minimum 2 hafta kayıt olabilmekte ve eğitimler maksimum 4 hafta sürmektedir. Excel English yaz okulu sınıflarında en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır. İngilizce eğitimin dışında kursta havaalanı karşılama, sosyal etkinlikler ve konaklama hizmeti de dâhildir. Excel English yaz okulu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Excel English dil okulunda konaklama

Excel English dil okulunda aile yanı ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklama, İngilizce pratik yapma ve İngiliz kültürünü tanıma açısından avantajlı bir konaklama seçeneğidir. Evler, okulun yetkilileri tarafından dikkatli bir şekilde seçilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedir. Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evlerde banyo ve tuvaletler genellikle ortak kullanım alanları olmasına rağmen öğrencilerin talepleri üzerine özel banyo ve tuvaletli evlerde ayarlanabilmektedir. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler.

Excel English dil okulunda eğitim alan öğrenciler okulun anlaşmalı olduğu ve en fazla okula 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan otellerde de konaklayabilmektedirler. Otel konaklaması, özgürlüğüne düşkün ve bağımsız yaşamı tercih eden öğrenciler için uygundur.

Excel English dil okuluna ulaşım

İstanbul?dan Londra?ya her gün yaklaşık 4 saat süren uçuşlar bulunmaktadır. Londra?ya günlük farklı saatlerde ve pek çok uçuş seçeneği olduğu gibi Heathrow, Gatwick ve Stansted havaalanlarından herhangi birine de uçuş bulunmaktadır. Havaalanlarına inen öğrenciler, otobüs, tren veya özel taksiler ile konaklama yerlerine ya da okullarına ulaşabilmektedir. Talep eden öğrenciler okulun havaalanı karşıla hizmetinden faydalanabilmektedir.

Londra şehri içi ulaşımda metro, otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Londra metrosu çok geniş bir ağa sahiptir ve şehrin her yerine ulaşım sağlanabilmektedir. Otobüslerle aynı metro gibi her yere gidilebilmektedir. Özel taksiler pahalı olduğu için çok zor durumda kalmadıkça öğrenciler tarafından kullanılmamaktadır. Londra?da uzak yerlere ise banliyö trenleri ile ulaşım yapılmaktadır. Metro ve otobüslerde ?Oyster? adı verilen manyetik kartlar kullanılmaktadır.

Excel English dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın