• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC, English Centre, Covent Garden

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC, English Centre, Covent Garden
EC Covent Garden İngilizce dil okulu

EC Covent Garden İngilizce dil okulu, yalnızca 30 yaş ve üzerindeki öğrenciler için özel bir okuldur. Londra’da bulunan Covent Garden, tiyatroları, sokak sanatçıları, restoranları ve gece hayatıyla meşhur, canlı ve renkli bir bölgedir. 11 sınıf ve 132 kişi kapasiteli okulda 2013 yılı verilerine göre 47 farklı ulustan öğrenci katılımı olmuştur. EC Covent Garden İngilizce dil okulu öğrencilerine ücretsiz internet bağlantısı, akıllı tahtalar, kütüphane, öğrenci salonu, kafe ve bilgisayar laboratuvarı sunmaktadır. 30 yaş ve üzeri öğrenciler, İngilizce eğitimi aldıkları bu okulda aynı zamanda ders sonraları, akşamları ve hafta sonları düzenlenen sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Covent Garden, Londra’nın ünlü bir semti olup, eğlence ve alışveriş için ideal yerlerden biridir. Semtin merkezinde cam çatılı bir sebze meyve pazarı bulunmakta ve esas Covent Garden’ın burası olduğu söylenmektedir. Bölge, özellikle yaz ayları ve hafta sonları oldukça kalabalıktır. Londra’nın en turistik bölgelerinden biri olan Covent Garden’da sokak sanatçıları, yiyecek tezgâhları, sanat müzeleri ve opera salonları bulunmaktadır. Oyuncak, hediyelik eşya, giyim ve antika gibi ürünler alabilir ve açık havada oturarak dinlenebilirsiniz. Londra’nın ilk halk meydanı olan Covent Garden, İtalyan meydan mimarisinden etkilenerek tasarlanmıştır.

EC Covent Garden İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

EC Covent Garden İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, yeni bir dil öğrenmek ya da kişisel, eğitim ve iş nedenlerinden dolayı mevcut bilgilerini geliştirmek isteyenlere yönelik hazırlanmıştır. Kursta İngilizce Başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar herkese İngilizce eğitim sunulmaktadır. Haftada 20 ders (1 ders 45 dakika) olarak işlenen İngilizce eğitimlerde öğrenciler dilin her alanına odaklanma fırsatına sahiptirler. Genel İngilizce standart kursu sınıflarında maksimum 12 öğrenci bulunmaktadır. EC Covent Garden İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu sayesinde öğrenciler, günlük durum ve ortamlarda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmakta ve özgüvenle kendilerini ifade etme yeteneği kazanmaktadırlar. EC Covent Garden İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC Covent Garden İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, haftada 20 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce olmak üzere toplam 30 dersten oluşmaktadır. Derslerde öğrenciler bir ders kitabı ve öğrenimi destekleyici eğitim materyallerinden faydalanmaktadırlar. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencilerin kabul edildiği programda öğrenciler, İngilizce seviye tespit sınavına göre sınıflara yerleştirilmektedirler. Seçmeli derslerde öğrenciler küresel vatandaşlık, medya, müziğin dili, konuşma, yazma, dil bilgisi ve film çalışmaları gibi dersler görmektedir. EC Covent Garden İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler, standart kursa kıyasla daha kısa zamanda daha hızlı ilerleme kaydetmektedir. Verilen İngilizce eğitim sayesinde öğrencilerin becerileri ve özgüveni gelişip artmakta ve İngilizce dinleme, anlama, hızlı ve etkili cevap verme becerileri de gelişmektedir. Genel İngilizce yoğun kursuna en az 1 hafta ve en çok 24 hafta kayıt yapılabilmektedir.

Çalışma amaçlı İngilizce kursu

EC Covent Garden İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu, iş iletişim becerilerini güçlendirmek için özenle tasarlanmıştır. Haftalık 30 ders İngilizce eğitim verilen kursta, 20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesinden oluşmaktadır. Haftalık 10 derslik kısımda öğrenciler iş alanlarında karşılaşabilecekleri durumlara hazırlanmakta ve bankacılık, borsa, pazarlama, reklam, istihdam, satış ve iş görüşmeleri gibi konuları kapsayan iş modülleri üzerine İngilizce eğitim almaktadırlar. Hafta içi her gün yapılan derslere orta altı (Pre-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip öğrenciler katılabilmektedir. Kurs sayesinde öğrenciler genel İngilizce becerilerini geliştirmekte ve daha sonra da iş yerinde ihtiyaç duydukları dile odaklanmaktadırlar. İş yerlerinde İngilizce sunum yapma, toplantılara katılma, her türlü yazışma ve görüşmeleri gerçekleştirme üzerine eğitimler verilmektedir. Çalışma amaçlı İngilizce kursunda 24 haftaya kadar verilen eğitimler ile öğrenciler, fikirlerini nasıl gerekçelendireceğini, nasıl tavsiyelerde bulunacağını, farklı senaryoları nasıl sunacağını ve anlaşmazlığı nasıl çözümleyeceğine odaklanmaktadırlar. EC Covent Garden İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İngilizce kursu

EC Covent Garden İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, İngilizce öğrenmenin en hızlı ve etkili yöntemlerinden biridir. Bire bir İngilizce kursunda eğitimler haftalık 20, 30 veya 40 bire bir eğitimden oluşmaktadır. Zaman problemi olan ve çok kısa sürede önemli derecede ilerleme kaydetmek isteyen öğrenciler için uygulanmaktadır. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencinin başvuru yapabileceği kursta eğitimler öğleden sonraları verilmektedir. Ders programı, süresi ve içeriği konusunda oldukça esnekliğe sahip olan kursa minimum kayıt 2 hafta yapılmaktadır. EC Covent Garden İngilizce dil okulunda bire bir İngilizce kursları tek olarak alınabileceği gibi okulun diğer programlarına ek olarak da alınabilmektedir. Diğer kurslara ek olarak alınan bire bir dersler, haftalık en fazla 10 dersten oluşmaktadır. Bire bir İngilizce kursu tamamen öğrenciler istek ve ihtiyaçları üzerine dizayn edilmektedir. EC Covent Garden İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

EC Covent Garden İngilizce dil okulunda konaklama

EC Covent Garden İngilizce dil okulunda öğrencilere yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Yurtta her öğrenci tek kişilik ve özel banyo ve tuvaleti olan odalarda kalmaktadır. Yurtta öğrencilerin kendi yemeklerini hazırladıkları ortak kullanımlı mutfak mevcuttur. Haftalık oda temizliği hizmeti bulunmakta ve internet ulaşımı sağlanmaktadır. Yurt, EC Covent Garden İngilizce dil okuluna yürüyerek 30 dakika, otobüs ile de 17 dakika uzaklıktadır.

EC Covent Garden İngilizce dil okulu aile yanı konaklaması, okula çeşitli uzaklıklarda bulunabilmektedir. Aile yanında konaklayan öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadır. Evlerde sabah kahvaltı ve akşam yemeği mevcut olup, aile ile birlikte yenmektedir. Ana dili İngilizce olan aileler yanında konaklayan öğrenciler, İngilizce pratik yapma imkânına sahiptir. Banyo ile tuvaletler genel olarak ortak kullanım alanları olmakta ve yalnızca bazı evlerde özel banyo ile tuvalet sağlanmaktadır.

EC Covent Garden İngilizce dil okuluna ulaşım

Covent Garden, Londra’nın merkezi ve ünlü bir semtidir. Öğrenciler İstanbul’dan yaklaşık 4 saatlik bir uçuş ile Londra’ya ulaşabilmektedir. Londra’da havaalanına inen öğrenciler, toplu taşımaları kullanarak rahatlıkla okula ya da konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Öğrenciler Londra’ya gitmeden önce okul ile görüşüp havaalanı karşılamasından faydalanabilirler.

Londra şehri içi ulaşım oldukça rahat ve kolaydır. Şehirde ulaşım aracı olarak metro, otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Şehirde iş başlangıç ve çıkış saatlerinde trafik olabilmektedir. Bu yüzden insanlar daha çok metroyu kullanmaktadır. Metro çok geniş bir ağa sahip olup, şehrin her yerine ulaşım sağlanabilmektedir. Sabah 05.30’da hizmet vermeye başlayan metro, gece yarısına kadar çalışmaktadır. Otobüsler ile de birçok yere ulaşım yapılabilmektedir. Özel taksiler pahalı olduğu için çok zor durumda kalmadıkça öğrenciler tarafından tercih edilmemektedir. Londra’da uzak yerlere ise banliyö trenleri ile ulaşım yapılmaktadır. Metro ve otobüslerde “Oyster” adı verilen manyetik kartlar kullanılmaktadır.

EC Covent Garden İngilizce dil okulu ve Londra’da İngilizce hakkında detaylı bilgi için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın