• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

CES - Centre of English Studies, Leeds

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - CES - Centre of English Studies, Leeds

Leeds, geniş öğrenci nüfusu ve hareketli hayatı ile İngilizce dil eğitiminde öğrencilere birçok sosyalleşme ortamı sunan Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biridir. Leeds, İngiltere’nin kuzeyinde Manchester ve Liverpool şehirlerine seyahat edebileceğiniz merkezi bir konumda bulunmaktadır. CES Leeds, İngiltere’nin kuzeyindeki ünlü Manchester ve Liverpool şehirlerine seyahat edebileceğiniz merkezi bir konumda bulunmaktadır. CES Centre of English Studies Leeds dil okulu, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği kültürel cazibe merkezleriyle çevrili bir konumda yer alan Leeds şehir merkezindedir.

CES Centre of English Studies İngilizce dil okulları, İngiltere ve İrlanda’da, beş şehirde, beş dil okul ile yabancı öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir. 1980 yıllarda bir aile şirketi olarak eğitime başlayan CES Centre of English Studies İngilizce dil okulları, günümüzde de bir aile işletmesi olma özelliğini devam ettirmektedir. Her yıl 96 farklı milletten öğrenciye İngilizce dil eğitimi veren CES Centre of English Studies İngilizce dil okulları İrlanda’nın Dublin şehir merkezindeki en büyük İngilizce dil okuludur. İngiltere’de Londra Wimbledon, Oxford, Worthing, Leeds ve Brighton yaz okulları bulunan CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu 2007 yılında ‘Star English Language School in Europe’ Avrupa’da yılın İngilizce dil okulu seçilmiştir.

CES Centre of English Studies Leeds İngilizce dil okulu, Georgian mimarisi binalarında öğrencilerine yüksek standartlarda İngilizce dil eğitimi vermektedir. Sınıf sayısının kışın 11, yazın 20 ile sınırlandırıldığı CES Centre of English Studies Leeds İngilizce dil okulunda sınıflar ortalama 8 kişiliktir. Öğrencilerin ders sonrası çalışma yapabilecekleri etüt odası haftanın beş günü açıktır. CES Centre of English Studies, Leeds İngilizce dil okulu, sınavlara hazırlık kitapları, notları ve İngilizce DVD’leri ile öğrencilerine İngilizceyi sınıf dışında gerekli materyallerle etkili ve hızlı bir şekilde öğrenme imkanı sunmaktadır. CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu, ücretsiz kablosuz internet erişimi, tablet bilgisayarların da bulunduğu bilgisayar odası ve öğrenci salonu ile öğrencilere, rahat ve hızlı İngilizce öğrenmeleri için uygun bir atmosfer sunmaktadır.

Önemli spor tarihi, yapılacak birçok aktiviteye sahip olması ile İngilizce öğrenmek için ideal bir merkez olan Leeds, çeşitli sosyal aktiviteleriyle ziyaretçilerini sıkmayan güzel bir İngiltere şehridir. Leeds, geniş öğrenci nüfusu, hareketli gece hayatı ve kulüpleriyle İngilizce dil eğitiminde öğrencilere birçok sosyalleşme ortamı sunmaktadır. Leeds şehrinde farklı devirlerden kalan tarihi yapılar da bulunmaktadır. Bunların arasına 12. yüzyıldan kalma eski binalar dahildir. Diğer taraftan 19. yüzyıl Kraliçe Viktoriya dönemi mimarisinin bir şaheseri olan, "Şehir Yerel İdare Konağı’da Leeds’de bulunmaktadır.

CES Centre Of English Studies İngilizce dil okulunda verilen İngilizce kursları:
Standart Genel İngilizce Kursları

Standart genel İngilizce Kursları, Leeds CES Centre of English Studies İngilizce dil okulunun, en popüler kurslarından biridir. Haftada 20 dersten oluşan kurslar pazartesi günleri başlamaktadır. Standart İngilizce dil kursları, sabah başlaması sebebiyle öğrencilere, öğleden sonra birçok sosyal aktiviteye katılma fırsatı da sunmaktadır. Sabah dersler iki bölüm olarak verilmekte ve genellikle ikinci bölümde farklı bir öğretmenin derse girmesi ve böylece öğrencilerin farklı aksanlara alışması hedeflenmektedir. Öğretmenler, öğrencilerin kolayca İngilizce öğrenebilmeleri ve ilerlemeleri için günlük derslerin ilk bölümünde İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi okuma ve yazma üzerine yoğun dersler yapmaktadırlar. Kurs kitapları da derslerde önemli bir kaynak olsa da öğretmenler ek İngilizce ders materyalleri ile öğrencilerin eksikliklerine yoğunlaşmaktadır.

Derslerin ikinci yarısında öğrencilere, akıcı ve genel İngilizce konuşma kurallarına göre iletişim kurmaları için ayrıntılı olarak İngilizce pratik yapma eğitimleri verilmektedir. Bu çalışmalarla öğrenciler, İngilizce telaffuzu zor olan kelimeleri veya cümleleri akıcı ve etkili bir biçimde söyleme becerisi kazanmaktadırlar.

Yoğun Genel İngilizce Kursları

Yoğun genel İngilizce kursu, standart İngilizce kursunun sabah dersleriyle aynı programa sahip, bunlara ek olarak salı, çarşamba ve perşembe günleri öğleden sonra öğrencilere, ders DVD’leri eşliğinde güncel konularda tartışma, bazı konularla ilgili görüş belirtme olanağı sağlayarak İngilizce dil seviyelerini ilerletme fırsatı sunmaktadır. Yoğun genel İngilizce kursunda haftada 30 ders yapılmaktadır. Yoğun genel İngilizce kursunda temel amaç; öğrencilerin İngilizce iletişim becerilerini geliştirerek kurstan en yüksek verimi almalarını ve güncel konularda fikir belirtecek seviyede İngilizce konuşabilmelerini sağlamaktır.

Combination Kursları (Standart Genel İngilizce + Özel dersler)

Combination kursunda sabah ve öğleden sonra olmak üzere haftada toplam 25 ders verilmektedir. Genel İngilizce için haftada 20, birebir özel dersler için ise haftada 5 ders yapılmaktadır. Öğrenciler sabah standart genel İngilizce kurslarına devam ederken, öğleden sonra bireysel İngilizce yeterlilik seviyelerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tamamen öğrencilerin bireysel eksikliklerine ve ihtiyaçlarına odaklanana öğretmenlerle birebir çalışarak İngilizce bilgilerini pratiğe dökme fırsatına sahip olmaktadırlar. CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu combination kursunda, telaffuz, dil bilgisi okuma, yazmanın yanında öğrencilerin ihtiyaçlarına göre pazarlama, havacılık, avukatlık, eczacılık mesleklerine yönelik İngilizce dil eğitimi de alabilmeleri mümkündür.

IELTS Hazırlık Kursları

İngiltere veya İrlanda gibi İngilizcenin eğitim dili olduğu ülkelerde üniversiteye gitmeyi planlayan öğrencilerin IELTS sınavına girmeleri gerekmektedir. CES Centre of English Studies Leeds İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursunda öğrencilere derslere sabah veya öğleden sonra katılma imkanı sunulmaktadır. IELTS, sadece İngilizce konuşulan ülkelerde değil, İngilizce eğitim veren tüm üniversitelerde geçerli olan akademik bir sınavdır. Birçok üniversite öğrencilerinden IELTS’den 5.5 ile 7.5 arasında bir puan almaları koşulunu istemektedirler. IELTS hazırlık kursunda, genellikle ayda bir veya iki defa deneme sınavları yapılmaktadır. Haftada 3 gün öğleden sonra verilen IELTS hazırlık kursu en az orta seviyede İngilizce bilgisi olan öğrenciler için ideal bir kurstur.

Cambridge sınav hazırlık kursları

Cambridge sınavlara hazırlık kursu; PET (Preliminary English Course), FCE (First Certificate in English Course) ve CAE (Cambridge Advanced English) sınavlarına girmek isteyen öğrencilere, özel ders programı sunarak yüksek başarılar elde etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. CES Centre of English Studies Leeds İngilizce dil okulu, Cambridge sınav hazırlık kurslarına girecek öğrencilerin programa başvurmadan önce okulun yapacağı İngilizce seviye tespit sınavına girmelerini önerilmektedir. Leeds’deki CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu Cambridge sınavlara hazırlık kurslarında dersler iki bölümde verilmektedir. Birinci bölümde İngilizce dil bilgisi, okuma ve yazma; ikinci bölümde ise İngilizce dinleme ve konuşma odaklı sınav hazırlık eğitimi verilmektedir. Kurs süresince, öğrenciler öğleden sonraları ekstra sınav hazırlık eğitimleri almanın yanında deneme sınavlarına da girebilmektedirler.

İş İngilizcesi kursları

Leeds’deki CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu kursunda verilen iş İngilizcesi kurslarında öğrenciler, sabahları genel İngilizce kursuna ek olarak öğleden sonraları da haftada üç gün (Salı, çarşamba ve perşembe) iş İngilizcesi kursuna devam etmektedirler. İş İngilizcesi kursları, iş çevreleri ile profesyonel olarak İngilizce iletişim kurmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış programdır. Bunun yanında iş hayatında kullanılan İngilizce terimler, seyahat İngilizcesi, yazışma gibi ileri seviyede İngilizce gerektiren durumlar için öğrencilerin akıcı ve etkili İngilizce İletişim kurma becerilerini de geliştirmektedir. İş İngilizcesi kursları temmuz ve ağustos aylarında açılmaktadır.

Çok merkezli İngilizce kursları

CES Centre of English Studies Leeds İngilizce dil okulunda çok merkezli İngilizce kurs programını seçen öğrenciler İrlanda ve İngiltere’deki CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu merkezlerinde eğitim alarak hem İngiltere’yi hem de İrlanda’yı tanıma imkanı bulurlar. Her iki ülkeyi de tanımak isteyen öğrenciler İngilizce dil eğitimlerinin bir bölümünü İngiltere’de bir bölümünü İrlanda’da veya İngiltere’deki farklı CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu merkezlerinde alabilmektedirler.

Öğretmenler İçin İngilizce Kursu - Teacher Training Kursları

Öğretmenler için İngilizce kursları, anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerinin İngilizce bilgilerini tazelemeleri ve geliştirmelerini sağlamaktadır. Etkili öğretme teknikleriyle öğrencilerinin İngilizce eğitimlerinde istedikleri başarıya ulaşmalarını amaçlayan bu kursla, İngilizce dil eğitimi alan öğretmenler, Avrupa ve diğer ülkelerden meslektaşlarıyla iletişime geçme fırsatını da yakalamaktadır. Leeds CES Centre of English Studies İngilizce dil okulunda öğretmenler için İngilizce kursu - Teacher Training eğitim almak isteyen İngilizce öğretmenleri Avrupa Birliği’nin Erasmus+ Grundtvig fonlarından yararlanabilirler.

Çocuklar İçin Yaz Kursu

CES Centre Of English Studies Leeds İngilizce dil okulu yaz aylarında gençler için İngilizce ve sportif etkinlikler, kültürel ziyaret programları düzenlenerek gençlere aktif İngilizce eğitimi verilmektedir. Sabah seansında öğrencilere İngilizce dilbilgisi ve yazma becerileri üzerine dersler verilmektedir. İkinci bölümde ise İngilizce dinleme ve konuşma becerilerini geliştirme odaklı dersler verilmektedir. CES Centre Of English Studies Leeds, yaz okulunda gençler ortak proje çalışmaları ile İngiliz kültür ve efsaneleri gibi ilginç konuları da işlenmektedir. Toplam 20 dersten oluşan bu yaz kursu sınıflarına en fazla 15 öğrenci katılabilmektedir. Kursa katılım yaşı en az 12, en fazla 17 olarak belirlenmiştir. CES Centre Of English Studies yaz okulu kursunda en çok tercih edilen faaliyetler; basketbol, el sanatları, tenis, futbol ve gezişlerdir.

CES Centre of English Studies Leeds İngilizce dil okulunda konaklama

Leeds CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu, öğrencilerine Leeds’de aile yanı, öğrenci yurdu ve paylaşmalı ev konaklaması sunmaktadır. Aile yanı konaklama İngilizce ve İngiliz kültürünü öğrenmenin en ideal yoludur. Leeds CES Centre 0f English Studies İngilizce dil okulu aile yanı konaklamada, öğrencilerinin İngilizce dil eğitimi süresinde güvenle ve kaliteli bir ortamda konaklayabilmesi için yüksek yaşam standartlarında aileleri özenle seçmektedir. Leeds’teki ’da tüm aile yanı konaklamalar, CES Centre of English Studies İngilizce dil okuluna yürüme mesafesinde bulunmakla birlikte, yoğun sezonda bu ailelerin okula uzaklığı biraz artabilir. Aile yanı konaklamada haftanın yedi günü kahvaltı ve akşam yemekleri aileyle birlikte yenmektedir. Öğrencilerin konaklayacağı aileler öğrencilerin talepleri dikkate alınarak seçilmektedir. Aile yanı konaklama evin büyüklüğüne göre aynı evde 4 öğrenciden fazlasına izin verilmemektedir.

Paylaşmalı ev konaklaması, daha özgür bir konaklama isteyen öğrenciler için en uygun konaklama şeklidir. Bir apartman dairesinin oda oda öğrenciler veya çalışanlar tarafından kiralanması, mutfak, banyo gibi alanların ortak kullanılması esastır. Genellikle 3 veya 4 kişinin yaşadığı dairelerde konaklama ücretleri aile yanında ve yurtlara göre çok daha ekonomiktir.

Leeds CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu bölgesindeki özel yurtlar ile anlaşması bulunmaktadır. Her bütçeden öğrenciye uygun özel yurtlarda ister tek kişilik özel banyo tuvaletli ister iki kişilik ortak banyo tuvaletli yurtlarda konaklamak mümkündür.

CES Centre of English Studies Leeds’e ulaşım

İngiltere, Leeds şehrinde bulunan CES Centre of English Studies İngilizce dil okulu en yakın havalimanı Leeds Bradford havalimanı olsa da ülkemizden direk uçuşun olduğu en yakın havalimanı Manchester havalimanıdır. Manchester havalimanına İstanbul’dan Türk Hava Yolları ile her gün uçuş bulmak mümkündür. Manchester havalimanından Leeds şehrine en kolay ulaşım yolu otobüslerdir. Manchester havalimanının Leed’e uzaklığı ortalama 90 km’dir. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Otobüs ile Leeds’e gitmek isteyen öğrenciler, havalimanından otobüs peronlarına geçmelidirler. Otobüs ile Leed’e ulaşım, taksi karşılamasından ucuz olmasına rağmen, Leeds’e vardıktan sonra tekrar taksiye binmeniz gerekeceği ve bavullarınızı araçtan araca taşımanız gerekeceğini unutmayınız.

CES Centre of English Studies, Leeds İngilizce dil okulumuz hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın