• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Bloomsbury International, Londra

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Bloomsbury International, Londra
BLOOMSBURY INTERNATIONAL İNGİLİZCE DİL OKULU

Bloomsbury International İngilizce dil okulu, Londra’nın merkezinde, ekonomik fiyatlarla, kaliteli İngilizce dil eğitim olanakları sunan, samimi ortamı öğrencilerimizin beğenisi kazanan özel bir dil okuludur. Bloomsbury International İngilizce dil okulu, öğrencilerinin İngilizcelerini hızlı bir biçimde geliştirip, amaçlarına ulaşmalarını ve Londra’da keyifli zaman geçirmelerini hedeflemektedir. İngilizce dil eğitiminde kişisel çalışma planına ek olarak; kurs süresince öğrencilere gösterilen bireysel ilgi ve destekle öğrencilerin hızlı gelişim göstererek İngiltere’de İngilizce öğrenme hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaşma kolaylığını sunulmaktadır. Her yıl dünyanın 40’tan fazla ülkesinden yaklaşık 2000 öğrencinin tercih ettiği Londra’daki Bloomsbury International İngilizce dil okulunda, ister İngilizce sınavına hazırlık için, ister kariyer fırsatlarınızı geliştirmek için ya da sadece sevdiğiniz için İngilizce öğrenmek isteyin, İngiltere’deki en iyi İngilizce dil kurslarından birini, en ekonomik fiyatlarla bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bloomsbury International İngilizce dil kursu, EAQUALS (Excellence in Language Education) ve ISI tarafından resmi olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda Bloomsbury International İngilizce dil kursu UKBA' nın Highly Trusted Sponsor'u ve English UK üyesidir.

Okulun göz alıcı tarihi binası, Holborn metro istasyonuna iki dakika, Oxford Caddesine, Covent Garden ve British Musuem'a bir kaç dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bloomsbury International İngilizce dil kursu, öğrencilerin ücretsiz kullanması için bilgisayar odası, öğrenci kaynak merkezi ve yüksek hızda ücretsiz kablosuz internet bağlantısı hizmetleri ile sınıf dışında da öğrencilerin konforunu ön planda tutmaktadır. Bloomsbury International İngilizce dil okulu, dil eğitiminde uzmanlaşmış, nitelikli ve deneyimli öğretmenleriyle öğrencilerin, istek ve hedeflerini merkez alarak yüksek kalitede İngilizce dil eğitim deneyimi sunmaktadır. Nitelikli ve deneyimli öğretmenlerin tamamı uluslararası tanınırlığı olan İngilizce dil öğretimi sertifikalarına sahiptir. Bloomsbury International İngilizce dil okulu, Londra’da modern hizmet anlayışı, heyecan verici sosyal aktivite programları ve akademik mükemmelliğiyle İngilizce öğreniminde başarıya giden yolda en doğru seçimlerden biridir.

Bloomsbury International İngilizce dil okulunda verilen İngilizce eğitim programları,
Genel İngilizce

Bloomsbury International İngilizce dil okulundaki genel İngilizce kursları güncel konularda İngilizce dilinde iletişim kurma becerisini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir programdır. Nitelikli ve deneyimli öğretmenler ders planlarını öğrencilerin ihtiyaçlarına göre planlamaktadır. Bloomsbury International İngilizce dil okulu öğrencilerinin dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz, okuma gibi temel İngilizce dil öğrenme becerilerine büyük önem verilmektedir. Bloomsbury International İngilizce dil kursunda, akıcı ve etkili iletişim kurma ön planda tutulmaktadır ve derslerde öğrencilerin zaten sahip oldukları İngilizce seviyesi pratiğe dönüştürme esas alınmaktadır. Bu da bir haftalık İngilizce kurslarında bile yüksek verimin alınması hedeflenmektedir.

Bloomsbury International İngilizce dil okulundaki dersler her Pazartesi günleri başlamaktadır. Sınıflar ortalama 12, maksimum 16 kişilik kapasitededir. Bloomsbury International İngilizce dil kursları 16 yaş üstü yetişkin öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir. Kış aylarında öğrencilerin yaş ortalaması 24 yaşı bulmaktadır. Bloomsbury International İngilizce dil kursunda başlangıçtan ileri seviyelere kadar her seviyede İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Bloomsbury International İngilizce dil okulunda, İngilizce derslerine, öğrenciler İngilizce öğrenme hedeflerine göre yoğun ve yarı yoğun olarak sabahtan veya öğleden sonra katılabilirler. Öğleden sonraki İngilizce dil kursları, sabahtan verilen İngilizce dil kurslarına göre çok daha ucuzdur. Bloomsbury International İngilizce dil okulundaki genel İngilizce kurslarında, dünyanın dört bir yanından gelen ve sizlerle aynı seviyede İngilizce bilen öğrencilerle birlikte eğitim almak ve pratik yapma, İngilizce öğrenme hedeflerinize uygun gelişim gösterme, güncel konularda güvenle İngilizce iletişim kurabilme, farklı seviye ve aksanlarda konuşulan İngilizceyi kolayca anlama becerisini kazandırmaktadır.

Çocuklar İçin Yaz Okulu

Londra’da bir yandan İngilizce dil becerilerini geliştirirken, bir yandan da dünyanın dört bir yanından gelen yaşıtlarıyla harika zaman geçirmek isteyen çocuklar ve gençler için ideal kurslardır. Öğretmenlerimiz öğrenci grubunun ihtiyaçlarına göre keyifli ve etkileşim odaklı ders planları hazırlamaktadır. İngilizce kelime bilgisi ve telaffuza odaklanan çocuklar için yaz okulunda gündelik hayat senaryoları içerisinde İngilizce dil pratiği yapmak imkanı bulacaksınız. Bloomsbury International İngilizce dil okulunda itinayla seçilen ev sahibi ailelerden birinin yanında sıcak, güvenli ve rahat bir konaklama imkanı sunulmaktadır. Çeşitli eğlenceli geziler ve etkinlikler içeren sosyal program sayesinde Londra’nın yaz aylarındaki cıvıl cıvıl ortamını deneyimleme imkanı bulacaksınız.

Bloomsbury International İngilizce yaz okulu kursunda sınıflar ortalama 12, maksimum 16 kişilik kapasitededir. Dersler Temmuz ve Ağustos aylarında pazartesi günleri saat 09.00 da başlamaktadır. Programa katılabilmek için 17 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Bloomsbury International İngilizce yaz okulu kursu ile İngilizce dil becerilerini gündelik hayatta karşılaşabileceğiniz senaryolarla geliştirme, dünyanın dört bir tarafından gelen yaşıtlarınızla İngilizce pratik yapma, Londralı bir ailenin yanında kalarak İngiliz dili ve yaşam biçimini deneyimleme, heyecan verici geziler ve sosyal aktivitelerle de Londra’da ve İngiltere’de zengin bir kültürel deneyim yaşama imkanlarına sahip olacaksınız.

İş İngilizcesi

Evrensel bir olan İngilizce, iş dünyasının hemen her alanında kullanılmaktadır ve birçok kurum çalışanlarından sözlü ve yazılı olarak İngilizceyi etkili bir biçimde kullanabilmelerini beklemektedir. Bloomsbury International İngilizce dil kursundaki iş İngilizcesi kursları ile iş arkadaşlarınızla ve müşterilerinizle İngilizce iletişim kurarken, kendinizi rahatlıkla ifade edebilme ve farklı seviye ve çeşitli iş görüşmeleri karşısında İngilizceyi akıcı ve etkili bir biçimde kullanmayı öğreneceksiniz. Bloomsbury International İngilizce dil kursu iş İngilizcesi programları iş dünyasında gündelik sohbetler yapabilme, arabuluculuk ve ikna, toplantılara katılım, görüşme teknikleri, rapor, e-posta ve belge yazımı ve sunum becerilerine sahip olacaksınız. Bloomsbury International iş İngilizcesi kursunda sınıflar ortalama 12, maksimum 16 kişilik kapasitededir ve dersler Pazartesi günleri saat 09.00 da başlamaktadır. İş İngilizcesi programa katılabilmek için en az 16 yaşında olmak gerekmektedir. Bloomsbury International iş İngilizcesi kursu ile, farklı seviyeler İngilizceyi iş ortamında kullanabilme, iş İngilizcesi becerilerinizi, telaffuzunuzu, etkin dil kullanımınızı ve kelime-terim bilginizi geliştirme, şirketinizi uluslararası seviyede etkili bir biçimde temsil edebilme becerisi kazanacaksınız.

Üniversite Hazırlık Kursu

İngilizce konuşulan bir ülkedeki üniversitelere başvurmayı düşünen adaylar için ideal bir program. Bloomsbury International İngilizce dil kurslarına başlamadan önce öğrenme amacınıza, ihtiyaçlarınıza yönelik sorular sorularak size özel eğitim planı hazırlanmaktadır. Kursa geldiğinizde akademik personel sizinle ayrıntılı bir biçimde konuşarak eğitim planınızı yapacaktır. Program boyunca haftalık sınavlar ve eğitmenlerle İngilizce gelişiminiz yakından takip edilecektir. Bloomsbury International İngilizce dil kursu, size üniversite eğitiminde ihtiyacınız olan İngilizce dil becerileri kazandırmayı hedeflemektedir. Bloomsbury International İngilizce dil kursu ile akademik öğrenim (araştırma, akademik yazım ve sunum teknikleri), bağımsız öğrenme, gerekli sınavlarda ihtiyacınız olan puanları alma, farklı kültür ve altyapılardan gelen bireylerle iletişim kurma ve uluslararası bir çevrede yaşayıp eğitim görme şansına sahip olacaksınız. Bloomsbury International İngilizce dil okulunda sınıflar ortalama 12, maksimum 16 kişilik kapasitededir. Dersler pazartesi günleri başlamaktadır. Programa katılabilmek için en az 16 yaşında olmak gerekmektedir. Bloomsbury International üniversite hazırlık kursunda temel amaç; akademik ortamda İngilizce dilinde öğrenme potansiyelinizi mümkün olan en üst düzeye çıkartmak, gelecekteki eğitiminizde mümkün olan en iyi sonuçları alabilmeniz için gerekli İngilizce dil becerileri kazandırmak ve çok kültürlü eğitime ve sosyal ortamlara uyum sağlamanıza destek olmaktır.

Akademik Yıl Programı

Bloomsbury International İngilizce dil kursları akademik yıl programı, İngiltere’de uzun süre kalıp, İngilizcelerini geliştirmek, uluslararası tanınırlığı olan bir sertifika alma fırsatını yakalamak (örneğin IELTS, TOEFL, CAE, TOEIC almak) ve Birleşik Krallık’ ta hayatı deneyimlemek isteyen öğrenciler için idealdir. Bloomsbury International İngilizce dil kurslarında eğitimize başlamadan önce hedeflerinizi tartışacak ve kişisel eğitim planınızı oluşturmanız, gelişiminiz haftalık testler ve tekrar programlarıyla yakından takip edilerek hızlı gelişim gösterip hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olunmaktadır. Bloomsbury International İngilizce dil kursları akademik yıl programları toplam kurs süresi 36 haftadır. Bloomsbury International akademik yıl programında amaç, İngilizce seviyenizi dört ana beceri alanında (okuma, yazma, konuşma ve dinleme) yükseltmenizi, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuzunuzu geliştirmenizi sağlamaktır. Ayrıca uzun vadedeki öğrenim hedeflerinizi akademik anlamda desteklemek ve sıkı bir gözetim altında öğretim sürecinizi en verimli hale getirmektir. Bloomsbury International İngilizce dil kursları akademik yıl programları, daha kısa süreli İngilizce eğitim programlarıan göre çok daha ekonomiktir.

IELTS hazırlık programları

IELTS (International English Language Testing System) dünyanın 135'den fazla ülkesinde 8000 üniversite, okul ve işveren tarafından tanınan bir sınavdır. IELTS, adayların İngilizceyi akademik ve günlük hayat ortamında kullanma becerilerini ölçme amacıyla tasarlanmıştır. Dört temel dil becerisini (okuma, yazma, konuşma ve dinleme) ölçen ‘Genel’ sınav genellikle göçmenlik, ‘Akademik’ sınav ise üniversite başvurularında kullanılmaktadır. Nitelikli ve deneyimli öğretmenlerin dersleri, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirmekte ve dil becerilerini geliştirirken aynı zamanda IELTS sınavına da hazırlanmanızı sağlamaktadırlar. Dersler dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve iletişim becerileri konularını içermekte ve çıkmış sınav soruları incelenmekte ve deneme sınavları yapılmaktadır.

TOEIC hazırlık programları

TOEIC (Test of English for International Communication) sınavı dünyanın 120 ülkesinden 10000’den fazla şirket tarafından tanınmaktadır. TOEIC adayların İngilizceyi uluslararası iş ortamında kullanabilme becerisini ölçen bir iş İngilizcesi sınavdır. TOEIC puanınızın ne kadar yüksekse iş ortamında İngilizce iletişim kurabilme beceriniz de o kadar yeterli görülecektir. Nitelikli ve deneyimli öğretmenlerimiz dersleri öğrencilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirmekte ve dil becerilerinizi geliştirirken aynı zamanda IELTS sınavına da hazırlanmanızı sağlamaktadırlar. Dersler dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve iletişim becerileri konularını içermekte ve çıkmış sınav soruları incelenmekte ve deneme sınavları yapılmaktadır. Bloomsbury International İngilizce dil okulu bir resmi TOEIC sınav merkezidir. TOEIC hazırlık kursları sonrası, okulunuzda sınava girebilirsiniz.

TOEFL hazırlık programları

TOEFL akademik ortamda İngilizce yeterliliğinizi ölçmek üzere hazırlanmıştır. Sınav sırasında tıpkı bir sınıftaki gibi bir ders kitabından bir bölüm okumanız, bir ders dinlemeniz ve sonrasında bu konuda konuşmanız ya da yazmanız beklenmektedir. Bloomsbury International İngilizce dil okulu, Londra’daki az sayıda TOEFL hazırlık kursundan biridir.

Bloomsbury International İngilizce dil okulunda konaklama

Öğrencilerin konakladıkları yerin konumu ve kalitesi yurtdışı eğitimi deneyimini zenginleştiren çok önemli etkenlerden biridir. Konaklama seçimi de dil okulu seçimi kadar önemlidir. Bloomsbury International İngilizce dil okulu Londra’da ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun konaklama şeklini bulmanıza yardımcı olacak seçenekler sunmaktadır.

Öğrenci Yurtları:

Bloomsbury International İngilizce dil kursu öğrenci yurdu, öğrencilerin konaklama seçiminde son derece popüler bir seçenek olarak öne çıkmaktadır. Rahat ve geniş öğrenci odaları ile modern bir donanıma sahip olan ve Londra’da toplu taşımanın yaygın olduğu yerleşim bölgelerinde bulunan öğrenci yurdunda diğer Bloomsbury International öğrencileri ile tanışmak, yeni arkadaşlar edinmenize ve okul dışında da İngilizce pratik yapma imkanına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Aile Yanı Konaklama:

Bloomsbury International İngilizce dil kursunda birçok öğrencimiz özenle seçilmiş, onları güler yüzle karşılayan ailelerin yanında konaklamayı tercih etmektedir. Yurtdışı dil eğitimi alırken aile yanında konaklamak hem İngiliz kültür ve yaşam tarzını deneyimlemenize hem de İngilizce pratik yapmanıza olanak sağlayan önemli fırsattır. Aile yanı konaklamada tek kişilik odalarda kalabileceğiniz gibi, çift kişilik odayı bir arkadaşınızla da paylaşabilirsiniz. Paylaşmalı odalarda iki kişiden fazlası kalmasına izin verilmemektedir. İngilizce dil eğitiminde aile yanında konaklamayı seçen birçok öğrenci ülkesine döndükten sonra da ailelerle görüşmeye devam etmekte ve dostluklar kurmaktadır. Bloomsbury International İngilizce dil okulunda aile yanı konaklama, belli bir standartta tutmak ve ailelerin gerekli koşulları sağladığından emin olmak için aileler sık sık ziyaret ederek gözlenmekte ve sağlamaları gereken hizmetler hakkında bilgilendirilmektedir. Aile yanında konaklarken evin mutfağı dahil tüm temel imkanlarından faydalana bilirsiniz. Öğrenciler gelen aramalar için evin telefonunu kullanabilirler; ancak kullanım kolaylığı taşıması açısından cep telefonunuzu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yarım pansiyon konaklamayı seçtiyseniz kahvaltının yanı sıra aileniz size akşam yemeği de sunacaktır. Eğer oda & kahvaltı tercih ettiyseniz aile size sadece kahvaltı verecektir. Akşam yemeklerinizi hazırlamak için mutfağı kullanmanıza izin verilecektir. Tüm aile yanı konaklama seçeneklerinde öğrenciler yemekleri aileler ile beraber yemektedir. Ev sahibi aileler Londra'nın çeşitli bölgelerinde yaşamaktadırlar. Şehir merkezine daha yakın ailelerde konaklama ücreti biraz daha yüksektir. Yemek konusunda tercihleriniz varsa Bloomsbury International İngilizce dil okulu ailelerle görüşüp, en uygun imkanları sunmalarını sağlayacaktır. Tam pansiyon konaklama seçeneği kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeğini kapsamaktadır. Aileniz öğle yemeğinizi bir sandviç, meyve, içecek oluşan bir paket öğlen yemeği hazırlayacaktır.

Aile yanında konaklarken, odanız haftada bir aile tarafından temizlenecek ve haftada bir kez çarşaflarınız değiştirilecektir. Çamaşırlarınız ailenin çamaşırları ile birlikte yıkanacaktır. Birçok ailede internet erişim imkanları mevcuttur; ama böyle bir imkan yoksa okulun internet imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Diğer özel yurtlar:

Bloomsbury International İngilizce dil kursu, kendi yurtları haricinde, Londra’daki diğer özel öğrenci yurtları ile de çalışmaktadır. Bu yurtlar toplu taşımanın yaygın olduğu bölgelerde bulunmaktadır. Güvenli, temiz ve rahat olan bu yurtlarda öğrencilerin sosyalleşmesine ve İngilizce pratik yapmasına imkan sağlayan ortak alanlar bulunmaktadır. Yurtların birçoğunun bahçesi ve konferans salonları bulunmaktadır.

Oda paylaşımı :

Londra’da en popüler konaklama şekli bir apartman dairesini oda oda paylaşmaktır. Oda paylaşımlı daireler kendine özel alanlar yaratmak isteyip ortak alanlarda sosyalleşme ve arkadaşlıklar kurmak isteyenler için ideal bir konaklama şeklidir.

Bloomsbury International'e yürüme mesafesinde çok sayıda otel ve hostel de bulunmaktadır.

Bloomsbury International İngilizce dil okulumuzda ulaşım,

Bloomsbury International İngilizce dil okulumuza Londra Gatwick, Heathrow, Stansted ve Luton havalimanlarından otobüs, tren veya özel taksi karşılaması ile ulaşmak mümkündür. İstanbul’dan günde bir kaç uçuşun olduğu Londra Heathrow havalimanı Bloomsbury International İngilizce dil okuluna ulaşımın için en kolay olacağı havalimanıdır. Londra havalimanlarında özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Tren veya otobüs ile Londra’ya gitmek isteyen öğrenciler, havalimanından National Express veya Gatwick Express otobüs peronlarına veya rren istasyonuna geçmelidirler. Tren ve otobüsler sizi şehir merkezinde indirecek, oradan bir taksi veya otobüs ile konaklayacağınız ailenin yanına gitmeniz gerekecektir. Tren veya otobüs ile Londra’ya ulaşım taksi karşılamasında ucuz olmasına rağmen, Londra’a vardıktan sonra tekrar taksiye binmeniz gerekeceği ve bavullarınızı araçtan araca taşımanız gerekeceğini unutmayınız.

Bloomsbury International İngilizce dil okulumuz hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın