BLC, Bristol Language Centre

  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Teklif Al
GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - BLC, Bristol Language Centre

BLC , Bristol Language Centre İngilizce dil okulumuz, İngiltere’nin güney batısında Bristol şehrinde Londra’ya 1 saat 45 dakika mesafede butik bir İngilizce dil kurusudur. Bristol, İngiltere’de üniversiteleri bulunduğu büyük bir şehirde İngilizlerin içinde İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir merkezdir. 16 yaş ve üstü öğrencilere eğitim veren merkez British Council, English UK, Quality English tarafından onaylıdır. BLC Bristol Language Centre’de yaz aylarında 13-17 yaş öğrencileri içinde yaz okulu düzenlenmektedir. BLC , Bristol Language Centre İngilizce dil okulumuz İngiltere’de öğrenci memnuniyet oranın en yüksek olduğu okullardan biridir.

BLC , Bristol Language Centre İngilizce dil okulumuzda öğrencilerin;

BLC, Bristol Language Centre arkadaşlarına önerme oranı % 99,

Öğretmen memnuniyeti % 99,

Aile yanı konaklama memnuniyet oranı % 95,

Ders memnuniyet oranı % 97,

Öğrencilerin İngilizcelerini geliştirme oranı % 99’dur.

BLC , Bristol Language Centre İngilizce dil okulumuzu, diğer İngilizce dil okullarından ayıran özellikle BLC Interactive (online öğrenme platform) ve BLCon TEXT (SMS –Mobil) öğrenme programdır. BLC Interactive online öğrenme platformuna öğrenciler İngiltere’ye varır varmaz kayıt olurlar, sistem cep telefonu ve mobil cihazlarından dinleme parçaları, testler, makaleler gibi öğrenmeyi destekleyici çalışmalara her an her yerden ulaşmalarına olanak sağlar. BLCon TEXT (SMS –Mobil) ise öğrencilere SMS yolu ile ders dışı saatlerde de İngilizcelerini pratik yapmalarına olanak sağlamaktadır.

BLC, Bristol Language Centre verilen İngilizce programları;

Genel İngilizce: Genel İngilizce programları başlangıçtan ileri seviyelere kadar verilen, öğrencilerin günlük iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen programlardır. Haftada 20 ders standart Genel İngilizce ve haftada 30 ders Yoğun Genel İngilizce sınıflarında verilir. Haftada 20 ders standart Genel İngilizce programları saat 09:15’de başlar ve 12:30’da biter. haftada 30 ders Yoğun Genel İngilizce sınıfları ise 09:15’de başlar ve 15:15’de biter.

İş İngilizcesi : İngilizce bilgilerini İş hayatında kullanmayı amaçlayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Bristol Language Centre dil okulumuzda intermediate ve üstü seviye öğrenciler için haftada 30 ders olarak verilir. Ortalama 12 kişilik sınıflarda 4 veya 9 hafta süresince verilir.

IELTS hazırlık kursları : ILETS sınavından yüksek puan almak isteyen öğrencilere yönelik hazırlanan bu program, sınavın akademik ve genel bölümlerindeki dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerine odaklanır.

TOEFL hazırlık kursu : BLC , Bristol Language Centre İngilizce dil okulu İngiltere’de az sayıda TOEFL hazırlık eğitimi veren İngilizce dil okullarımızdandır. TOEFL hazırlık kursları özellikle yaz aylarında talep doğrultusunda açılmaktadır.

Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık kursları : İngilizce yeterliliğini Cambridge First Certificate in English ve Certificate of Advanced English sınavlarına girerek belgelemek isteyen öğrencilerin girdiği sınavlardır. 8 ile 12 hafta arasında süren bu eğitimlere katılmak için en az intermediate seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gereklidir.

Akademik İngilizce: BLC , Bristol Language Centre İngilizce dil okulumuzda İngiltere’deki üniversitelerde lisans veya Master yapmak isteyen öğrenciler için 12 haftalık akademik İngilizce programları düzenlenmektedir. Intermediate ve üzeri seviyeden öğrencilerin kabul edildiği Akademik İngilizce sınıfları, haftada 30 derstir. Ve okuma, yazma gibi akademik çalışmalarda daha yoğun ihtiyaç duyulan alanları geliştirmeye odaklanmıştır.

BLC, Bristol Language Centre İngilizce dil okulu Avrupa Birliği vatandaşı öğrencilerimize İngilizce dil eğitimi sonrasında staj ayarlaması da gerçekleştirmektedir.

Konaklama : BLC, Bristol Language Centre İngilizce dil okulu öğrencilerine Aile yanı ve yurt konaklaması önermektedir. Aile yanı konaklama tek kişilik odalarda Bristol Language Centre’in titizlikle seçtiği aileler yanında, yarım pansiyon (hafta içi sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri, hafta sonu üç öğün yemekler dahil) veya yemeksiz olabilir. Yemeksiz aile yanı konaklama seçen öğrenciler evdeki mutfakta kendi damak tatlarına uygun yemek pişirebilirler. Aile yanı konaklamada banyo, tuvalet ve evin ortak alanları aileler ile ortaklaşa kullanılmaktadır. Az sayıda da olsa ek bir ücret ile misafir öğrencilerine özel banyo tuvalet sağlayan aileler bulunmaktadır. Aile yanı konaklama özellikle İngilizcelerini aileler ile pratik yaparak geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. BLC, Bristol Language Centre İngilizce dil okulunun öğrencilerine önerdiği başka bir konaklama türü ise yurt konaklamasıdır. Okula yürüme mesafesi 15 dakika uzaklıkta bulunan Elephant House yurdu daha bağımsız bir konaklama arayan öğrenciler için tek kişilik özel banyo tuvaletli veya paylaşmalı oda, ortak banyo ve tuvalet konaklaması sunmaktadır. Yurtlar yemeksiz olup öğrencilerin kullanabilecekleri ortak mutfak bulunmaktadır.

BLC, Bristol Language Centre İngilizce dil okulu hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen danışmanlarımıza başvurunuz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın