• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Academy of English, Manchester

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Academy of English, Manchester

MANCHESTER ACADEMY OF ENGLISH

1991?de kurulan Manchester Academy of English İngilizce dil okulu Manchester şehrinin ilk dil okuludur. Manchester?in merkezinde yer alan Manchester Academy of English İngilizce dil okulu her yıl 50 den fazla ülkeden öğrenciyi ağırlayan tecrübeli İngilizce dil eğitim kurumudur. British Council tarafından akredite olan okul, English UK üyesidir. Yüksek kalitede dil eğitimi Manchester Academy of English İngilizce dil okulunun markası haline gelmiştir. Manchester Academy of English İngilizce dil okulu yakın zaman önce İngiltere?deki en iyi eğitim niteliklerini taşıyan dil okulu seçilmiştir. Manchester Academy of English İngilizce dil okulunun deneyimli öğretmen kadrosu öğrencilerin farklı bir dil öğrenirken karşılaşacağı zorlukların bilincinde olup öğrencilerin dersleri daha iyi anlayabilmesi için İngilizce dil eğitiminde gerekli özeni göstermektedirler. GKR

Manchester Academy of English İngilizce dil okulunda genel İngilizceden akademik İngilizceye kadar her seviyeye uygun geniş kurs seçenekleri bulunmaktadır. Cambridge sınavları ve TOEIC sınavlarının resmi sınav merkezi olan Manchester Academy of English İngilizce dil okulu ayrıca CELTA ve DELTA sertifika kurslarında başarılı ve yüksek kalite eğitim anlayışı ile öncüdür.

Gençler için yaz okulu kurslarının da verildiği Manchester Academy of English İngilizce dil okulunun Manchester City F.C futbol okuluyla anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler yaz okulunda hem İngilizce dil eğitimi alacak hem de ünlü futbol okulunda keyifli bir spor deneyimi yaşayacaklardır.

Manchester Academy of English İngilizce dil okulunda verilen kurslar
Genel İngilizce

Manchester Academy of English İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda temel İngilizce becerileri, telaffuz, dilbilgisi, kelime bilgisi, konuşma, dinleme, okuma, yazma ve İngilizceyi akıcı konuşma dersleri verilmektedir. Her seviyeye uygun olan genel İngilizce kursunun deneyimli kadrosu her öğrencinin İngilizce bilgisinin ve ihtiyacının farklı olduğunun bilinciyle öğrencilerin ders saatleri ve ders yoğunluklarını istek ve ihtiyaçlarına göre planlamalarına yardımcı olmaktadırlar. Genel İngilizce kursunda haftada 15, 20, 25 veya 30 saatlik ders seçenekleri sunulmaktadır. Genel İngilizce kursu eğitim süresi 1 hafta ile 1 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

İngilizce dil eğitiminde nitelikli öğretmen kadrosu ile çalışan Manchester Academy of English İngilizce dil okulu öğrencilerin Manchester kültürü ve tarihi mirasını öğrenerek keyifli bir şehir keşfi yaşamalarına katkı sağlamak için öğrenciler istedikleri takdirde gezilmesi gereken yerler hakkında bilgilendirmeler de yapmaktadırlar. Gkr yurtdışı eğitim danışmanları Manchester Academy of English İngilizce dil okulunda genel İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilere ücretsiz danışmanlık vermektedir.

Akademik İngilizce kursu

Manchester Academy of English İngilizce dil okulu akademik İngilizce kursu haftada toplam 15 saatten oluşmaktadır. Akademik İngilizce IELTS, TOEFL sınavlarına hazırlananlar ve akademik eğitim hayatlarında başarılı bir kariyere adım atmak isteyenler için ideal bir kurstur. Akademik İngilizce kursu güncel konulardan akademik araştırmalara kadar hemen her konuda İngilizce iletişim kurmada başarılı öğrenci profili yaratmayı amaçlamaktadır.

Akademik İngilizce kursunda dersler, İngiliz üniversitelerine veya eğitim dili İngilizce olan üniversitelere gitmek isteyen öğrencilerin İngilizce dilinde ihtiyaç duydukları konular üzerine odaklı işlenmektedir. Derslerde, İngilizce dilbilgisi ve kelime bilgisi gibi temel dersler yanında özet çıkarma, raporlama yapma ve akademik taslaklar hazırlama, güncel konular üzerine tartışma gibi yazma ve iletişim becerilerini yükseltmeye yönelik konular işlenmektedir. Akademik İngilizce kursu IELTS veya TOEFL sınav kurslarına gitmek isteyenler için de ön hazırlık niteliğindedir.

Study Year İngilizce kursu

Manchester Academy of English İngilizce dil okulu ?study year? kursu, İngilizcelerini her alanda geniş kapsamlı olarak geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış uzun bir eğitim dönemini kapsayan ideal bir programdır. Study year İngilizce kursu minimum 24 haftadan oluşmaktadır. Dersler haftada 15, 20 veya 25 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Study year İngilizce kursunda öğrenciler haftada 15 saatlik genel İngilizce, TOEFL, IELTS, BEC, akademik İngilizce veya iş İngilizcesi kurslarından birini alabileceği gibi; genel İngilizce dersine ek olarak haftada 5 veya 10 saati TOEFL, IELTS, BEC, Akademik İngilizce veya iş İngilizcesi kurslarından birine ayırarak iki kursu kombine edip alabilmektedirler.

İş İngilizcesi

Manchester Academy of English İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, mesleki kariyerlerinde yükselmek için İngilizceyi bilgisine ihtiyaç duyan iş sahiplerine veya çalışanlara, uluslararası iş camiasında bir adım öne çıkarmaya yardımcı olacak İngilizce dil eğitim dersleri vermektedir.

İş İngilizcesi kursunda öğrenciler, iş dünyası ve ticari faaliyetler konuları üzerine odaklı dersler almaktadırlar. Haftada 5, 10 veya 15 saat olarak alınabilen iş İngilizcesi kursunda finans, pazarlama, satış, yöneticilik ve insan kaynakları gibi pek çok alanda mesleki İngilizce dersleri vermektedir. İş İngilizcesi kursuna katılım için upper-intermadiate ve advanced seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. Gkr danışmanlık olarak öğrencilerimizin maksimum verim alabilecekleri uygun kursları seçmelerine yardımcı olmaktayız.

IELTS hazırlık kursu

IELTS, İngiltere?deki veya eğitim dili İngilizce olan yüksekokul ve üniversitelere girmek isteyen öğrencilerden istenen İngiltere?nin tüm bölgelerinde geçerliliği olan bir ölçme ve değerlendirme sınavıdır. IELTS hazırlık kursu İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşan sınavda yüksek bir puan almak isteyen öğrenciler için ideal bir seçimdir.

Manchester Academy of English İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursu haftada 15, 20, 25 veya 30 ders olarak alınabilmektedir. IELTS hazırlık kursunda dersler öğrencilere çeşitli işitsel ve görsel materyallerle verilmektedir. İntermediate (B1) ve advanced (C1) seviyesinde olanlar için uygun olan kursta isteyen öğrenciler genel İngilizce kursunun yanında istedikleri farklı bir kursla kombine edebilirler. Bu sayede genel İngilizce kursunda edinilen bilgi bir üst aşamadaki kursta pekişme imkanı bulmaktadır. Manchester Academy of English İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursunda öğrencilerin gelişim aşamalarını belirlemek için düzenli olarak sınavlar yapılmaktadır.

CELTA ve DELTA hazırlık kursları

Manchester Academy of English CELTA kursu eğitim süresi 4 ve 16 hafta arasında değişiklik göstermektedir. CELTA kursu haftada toplam 120 saat dersten oluşmaktadır. CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) sınava hazırlık kursu İngilizce öğretmenliği alanında başarılı bir kariyer hedefleyen öğretmenlere büyük avantaj sağlamaktadır. CELTA sertifikası öğretmenlere dünyanın birçok yerinde ikinci bir dil olarak kullanılan İngilizceyi öğretme fırsatı sunmaktadır.

Manchester Academy of English İngilizce dil okulu DELTA kursları da verilmektedir. DELTA, İngilizce yabancı dil öğretmenliğinde tecrübesi olan ve kariyerinde profesyonel olarak ilerlemek isteyen öğretmenlerin alması gereken bir diplomadır. DELTA dünya çapında tanınırlığı olan İngilizce öğretmenlerinin mesleğe yeterliliğini gösteren bir diploma olmanın yanında üst düzey sorumluklar alabileceği bir pozisyonda çalışmasına katkı ve avantaj sağlamaktadır. DELTA diploma kursuna katılan öğretmenler, yetişkin öğrencilere İngilizce öğretme kuralları konusunda bilgilendirilirken; kendi deneyim ve düşüncelerini de değerlendirme fırsatı yakalamaktadır.

Manchester Academy of English İngilizce dil okulunda konaklama

Manchester Academy of English İngilizce dil okulu konforlu, güvenli ve sıcak bir karşılamanın olduğu mekanlarda konaklamanın öğrencilerin dil eğitimleri sürecinde başarılı olmalarında önemli bir yere sahip olduğunun bilinciyle, öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına göre en uygun konaklama çeşidini bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Öğrenci evi konaklama; bir dairenin birkaç öğrenci tarafından kiralanması esasına dayanmaktadır. Mutfak, salon ve banyoların ortak kullanıldığı öğrenci evleri, özgürlüğüne düşkün ve yurtdışı deneyimine farklı uluslardan öğrencilerle aynı evi paylaşarak zenginlik katmak isteyen öğrenciler için ideal bir konaklamadır.

Ücretsiz internet erişimi, ücretli çamaşır yıkma hizmeti ve televizyonun bulunduğu öğrenci evlerinde öğrenciler kendi aldıkları malzemeleri kullanarak yemeklerini hazırlayabilmektedirler. Öğrenci evlerinde banyolar paylaşımlı olarak kullanılabileceği gibi kişiye özel de olabilmektedir.

Aile yanı konaklama, yurtdışına ilk kez çıkacak olanlar, yabancı bir kültürü aynı çatı altında yaşayarak deneyimlemek isteyenler ve güvene ve konfora azami önem veren öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama şeklidir. Aile yanı konaklamada aileler öğrencilere evin bir üyesiymiş gibi davranmaktadır. Ailelerin öğrencilere karşı sorumluluğu olduğu gibi öğrencilerin de genel düzeni bozmama gibi sorumlulukları bulunmaktadır. Yemeklerin aileyle birlikte yendiği bu konaklama şeklinde genelde çoğu evde internet erişimi bulunmaktadır. Manchester of English İngilizce dil okulu aynı eve maksimum 4 öğrenci yerleştirmektedir.

Liberty Point öğrenci yurdu, Libert Point öğrenci yurdu modern donanımlı yurdunda öğrenciler tek kişilik veya birkaç öğrenci ile aynı odada konaklamaktadır. Tek kişilik odalarda çalışma masası, gardırop, banyo, tuvalet ve lavabo, telefon ve yüksek hızda internet erişimi bulunmaktadır. Liberty Point öğrenci yurdunda öğrenciler mutfak ve oturma salonlarını ortak kullanmaktadırlar.

Manchester Academy of English, Manchester İngilizce dil okuluna ulaşım

Manchester Academy of English, Manchester İngilizce dil okulumuza en yakın havalimanı Manchester havalimanıdır. İstanbul?dan Türk Hava Yolları ile direk Manchester uçuşu bulunmaktadır. Manchester havalimanlarından özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. Manchester havalimanın şehre uzaklığı ortalama 30 dakikadır. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Otobüs ile Manchester şehrine ulaşmak da mümkündür. Manchester şehrine yakın başka bir havalimanı ise Liverpool havalimanıdır. Liverpool havalimanı, Manchester?a bir saat uzaklıktadır.

Manchester Academy of English, Manchester İngilizce dil okulumuz hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın