• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

GHS - Good Hope Studies, Cape Town

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - GHS - Good Hope Studies, Cape Town
Good Hope Studies (GHS) İngilizce dil okulu

Good Hope Studies (GHS) İngilizce dil okulu, Güney Afrika’da, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Cape Town’da yer almaktadır. GHS İngilizce dil okulu, 1995’te kurulmuş olup, Cape Town’da iki farklı konumda hizmet vermektedir. Okullardan biri şehir merkezinde ve diğeri Newlands’ın banliyö kısmında bulunmaktadır. öğrenciler istedikleri merkezde İngilizce eğitim alabilmektedir. Okul, Cambridge ESOL onaylı bir öğretmen eğitim merkezidir. Her iki merkezin kapasitesi de 50 ile 70 öğrenci arasındadır. GHS İngilizce dil okulu sosyal kulüpleri haftanın belirli günlerinde etkinlik ve geziler düzenlemektedir. Öğrenciler bu programlar sayesinde kentin kültürünü ve kenti keşfedebilmektedirler.

Cape Town dört milyona yakın nüfusuyla Güney Afrika'nın en kalabalık şehirleri arasında yer alır. 1652 yılında kurulan şehir bugün ülkenin üç başkentinden birisidir. Cape Town eğlencesi, doğayla iç içe yapısı ve safari turlarıyla turistler için yıllardır bir cazibe merkezidir. Afrika'da özgürlük ve refahın sembolü olmuş bu şehir alışveriş olanakları ve hareketli gece yaşamıyla da öne çıkmaktadır. Kent, hava koşulları bakımından Güney yarım kürede yer aldığı için mevsimleri ülkemizdekinin tersi şekilde ilerlemektedir. Ayrıca Güney kutbundan gelen rüzgarlar şehre serin bir hava getirmektedir. Buna rağmen Cape Town, tertemiz sahilleri ve ılıman iklimiyle küçük bir cenneti andırmaktadır. Her yıl binlerce turistin akınına uğrayan şehrin görülmesi gereken yerleri arasında Gold of Afrika müzesi, Robben adası, Kirstenbosch botanik bahçesi ve Garden Route bulunmaktadır.

Good Hope Studies (GHS) İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

GHS İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, günlük İngilizce kullanımını öğrenmek için idealdir. Dersler hafta içi her gün yapılmaktadır. Haftalık 16 ders ve 20 ders İngilizce kurs seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Eğitimler sabah saatlerinde yapılmaktadır. Öğrenciler derslerde İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi ve kelime bilgisi eğitimleri almaktadırlar. GHS İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda öğrencilerin gelişimleri düzenli takip edilir ve her hafta 3 ya da 4 farklı ödev (proje) verilir. Kursa en az 17 yaşında olan öğrenciler kabul edilmekte ve maksimum sınıf mevcudiyeti 10 kişiden oluşmaktadır. GHS İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

GHS İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda haftalık 26 veya 30 ders İngilizce eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Kursta temel İngilizce becerilerin yanı sıra özellikle konuşma becerileri ve kelime bilgisi üzerine odaklanılmaktadır. Öğrenciler aldıkları eğitimler ile etkili bir şekilde İngilizce iletişim kurabilmektedir. Derste işlenen konular genellikle Afrika kültürü, tarihi ve uluslararası sorunlarla ilgili olmaktadır. Öğrenciler derslerde video izleyerek ve şarkılar dinleyerek dinleme yeteneklerini geliştirmektedirler. Genel İngilizce yoğun kursunda her dört haftada bir yeni kurs başlangıcı yapılmaktadır. Her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir. Eğitimler 1 haftadan 48 haftaya kadar sürebilmektedir. Kursa 17 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir.

İş İngilizcesi

GHS İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, çalışan ve işverenlere yönelik olup, iş ortamlarında kullanılan İngilizceyi öğretmek için tasarlanmıştır. İş İngilizcesi kursuna katılmak isteyenlerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Öğrenciler sabahları genel İngilizce haftalık 16 ya da 20 ders almakta ve öğleden sonra haftalık 10 ders iş İngilizcesi almaktadırlar. GHS İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu 6 kişilik sınıflardan oluşmaktadır. Öğrenciler derslerde İngilizce toplantı ve görüşmeler, sunum, mail yazışmaları, rapor yazma ve sosyal konular üzerine eğitim almaktadırlar. işlenen konular arasında müşteri hizmetleri, uluslararası pazarlama, finans ve yönetim bulunmaktadır. Minimum katılım yaşının 21 olduğu kursun süresi 8 haftadan oluşmaktadır.

Akademik amaçlar için İngilizce

GHS İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu, İngilizce konuşulan akademik çevrelerde (üniversite, kolej vs.) öğrencilerin etkili ve akıcı bir şekilde İngilizceyi kullanabilmeleri için tasarlanmıştır. Akademik amaçlar için İngilizce kursuna katılmak için İngilizce orta (Intermediate) seviye ve üstü kabul edilmektedir. Kursta öğrenciler sabahları genel İngilizce kursunda (haftalık 16 ders veya 20 ders) eğitim almakta ve öğleden sonraları haftalık 10 ders akademik İngilizce eğitimi almaktadırlar. Kurs, öğrencilerin özel ihtiyaçları ve çalışma alanları içi tasarlanmıştır. Derslerde İngilizce tez ve deneme yazma, ders dinleme ve not alma, akademik makale okuma ve sunum yapmayla ilgili eğitimler verilmektedir. Akademik amaçlar için İngilizce kursu en az 4 hafta ve en fazla 8 hafta sürmektedir. Kursa minimum 17 yaşında olan öğrenciler katılabilmektedir. GHS İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Akademik yıl ve sömestr programı

GHS İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı, İngilizce konuşulan ülkelerde yaşamak ya da eğitim almak isteyen öğrenciler için tasarlanmış olup, en az 24 hafta kayıt kabul etmektedir. Uzun dönem İngilizce eğitimi veren akademik yıl ve sömestr programı, İngilizceyi etkili ve doğru bir şekilde öğrenmek isteyenler için dizayn edilmiştir. Öğrenciler eğitimleri boyunca ücretsiz akademik danışmanlık hizmeti almaktadırlar. Kursa İngilizce seviyesi fark etmeksizin her öğrenci kabul edilmektedir. eğitimler haftalık 16, 20, 24 ve 30 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta ders alabilmektedir. Akademik yıl ve sömestr programında öğrenciler, sosyal faaliyetlere katılım için teşvik edilmektedirler. Öğrenciler için düzenlenen sosyal faaliyetler akşam yemekleri, tiyatro gösterisi, sinema kulübü, bowling ve yürüyüşlerdir. Sınıflarda maksimum 10 öğrenci bulunmakta ve 17 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir. GHS İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı hakkında ayrıntılı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

GHS İngilizce dil okulu sınavlara hazırlık kursunda TOEFL, IELTS, CAE, FCE ve CPE kursları verilmektedir. TOEFL, bilgisayar tabanlı bir test olup, üniversiteler ve işverenler tarafından yaygın olarak kabul edilmektedir. IELTS, İngilizce konuşulan üniversite ve şirketlere başvuruda kabul edilmekte olup, genel ve akademik olmak üzere iki farklı seçeneği bulunmaktadır. Her iki kursa da katılmak için öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir. 4 ile 8 hafta arasında süren IELTS ve TOEFL kurslarında öğrenciler, sabahları haftalık 16 ya da 20 ders genel İngilizce ve öğleden sonraları haftalık 10 ders sınava hazırlık İngilizcesi görmektedirler. Sınavlara hazırlık kursunda öğrencilere sınavlara ilişkin tüm eğitimler verilmektedir. Öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmeleri için günlük ödevlere verilmekte ve sınıfta yapılan pratiklerle öğrencilerin yüksek puan almaları hedeflenmektedir. GHS İngilizce dil okulu TOEFL ve IELTS sınavına hazırlık kursu sınıflarında maksimum 6 öğrenci bulunmakta ve en az 17 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir.

CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları için öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Kurslar 8, 10 ve 12 hafta sürmektedir. eğitimler haftalık 25 ders olarak işlenmekte ve öğrenciler sınava ilişkin tüm eğitimleri almaktadır. GHS İngilizce dil okulu CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları sınıflarında maksimum 7 öğrenci olmakta ve kursa katılacak öğrencilerin 17 yaş ve üzeri olması gerekmektedir.

GHS İngilizce dil okulunda konaklama

GHS İngilizce dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı, öğrenci evi ve otel konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Okulda 2 çeşit yurt bulunmaktadır. Yurtlardan biri kampüs içindedir ve okula 20 dakika yürüme mesafesindedir. Kampüs yurdunda öğrenciler 3-4 kişilik odalarda kalmaktadırlar. Yurtta tam donanımlı mutfak bulunmakta ve öğrenciler banyo ile tuvaleti ortak olarak kullanmaktadırlar. Okulun diğer yurdunda 17 ile 25 yaş arası öğrenciler kalabilmektedir. yurt okula yürüme mesafesinde bulunmakta ve odalarında öğrenciler tek kişi kalmaktadır. Oturma salonunun bulunduğu yurtta banyo ve tuvaletler ortak kullanılmaktadır.

Aile yanı konaklamada evler okula en fazla yürüyerek 30 dakika uzaklıktadır. öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta ve ekstra ücret karşılığında kablosuz internetten faydalanabilmektedir. Evlerde kahvaltı ve akşam yemekleri aile ile birlikte yenmektedir. Banyo ve tuvaletler aile ile ortaklaşa kullanılmaktadır.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler 2 veya 4 kişi olarak odalarda kalabilmektedir. yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Banyo ve tuvaleti ortak kullanmaktadırlar. Paylaşımlı öğrenci evlerinde kalmak isteyen öğrencilerin 17 ile 25 yaş arasında olması gerekmektedir.

GHS İngilizce dil okulu çevresinde pek çok otel bulunmaktadır. dileyen öğrenciler lüks otellerde konaklama gerçekleştirebilmektedir.

GHS İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Cape Town’a yaklaşık 11 saat süren direkt uçuşlar bulunmaktadır. Öğrenciler Cape Town havaalanına indikten sonra toplu taşıma araçlarını veya özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ve okullarına ulaşabilmektedir.

Cape Town şehir içi ulaşımda yerli halkın en çok tercih ettiği ulaşım şekli taksi dolmuşlarıdır. Taksi dolmuşları hızlı ve rahat ulaşım açısından oldukça rağbet görmektedir. Taksiler de son derece ucuzdur. Öğrenciler genellikle her yere taksi ile gitmeyi tercih etmektedir.

GHS İngilizce dil okulunda hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın