• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC, English Center, Cape Town

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC, English Center, Cape Town
EC Cape Town İngilizce dil okulu

EC Cape Town İngilizce dil okulu, şehrin merkezinde, meşhur Long caddesine birkaç adım mesafede yer almaktadır. Okul, son derece samimi bir ortama sahip olmanın yanında, sınıfların çoğundan da büyüleyici Masa dağı manzarası görülmektedir. Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere uluslararası bir ortamda İngilizce eğitimi verilmektedir. EC Cape Town İngilizce dil okulu 265 kişilik kapasiteye ve 23 sınıfa sahiptir. Okulun öğrencilere sunduğu olanaklar arasında ücretsiz internet bağlantısı, kütüphane, bireysel çalışma odası, öğrenci salonu, kafe ve bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. EC Cape Town İngilizce dil okulu Cambridge ve IELTS sınav merkezidir. Okul, öğrencilere ders sonraları ve hafta sonları sosyal aktivite ve geziler sunmaktadır.

Cape Town, 4 milyona yakın nüfusuyla Güney Afrika’nın en kalabalık şehirleri arasında yer almaktadır. 1652 yılında kurulan şehir, bugün ülkenin 3 başkentinden biridir. Cape Town adını, ev sahipliği yaptığı dünyaca ünlü Ümit Burnu’ndan almaktadır. Şehrin bir bölümü çağdaş gökdelenlerle doluyken, diğer kesimleri gecekondu mahallerinden oluşmaktadır. Ayrıca Fransız göçmenlerin kurduğu birbirinden güzel kasabalar ve bağ evleri bulunmaktadır. Doğayla iç içe yapısı ve safari turlarıyla kent, turistler için cazibe merkezidir. Afrika’da özgürlük ve refahın sembolü olmuş bu şehir, alışveriş olanakları ve hareketli yaşamıyla ön plana çıkmaktadır. Kentte görülmesi gereken yerler arasında Gold of Afrika müzesi, Robben adası, Kirstenbosch botanik bahçesi ve Garden Route bulunmaktadır.

EC Cape Town İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

EC Cape Town İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, haftada 20 ders ile öğrencilerine günlük İngilizce eğitimi vermektedir. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde dil bilgisi anlayışlarını, kelime ve deyim dağarcıklarını geliştirmektedirler. İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her öğrenci katılabilmektedir. Öğrencilere kurs başlangıcında İngilizce seviye tespit sınavı yapılmakta ve sınav sonucuna göre uygun sınıflara yerleştirilme yapılmaktadır. Minimum 16 yaşında olan öğrenciler kursa katılabilmekte ve maksimum sınıf mevcudiyeti 14 öğrenciden oluşmaktadır. Alanında uzman ve deneyimli öğretmenler sayesinde öğrenciler zayıf oldukları konulara odaklanmakta ve İngilizce telaffuzlarını düzeltmektedirler. EC Cape Town İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC Cape Town İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrencilere uygun olup, öğrenciler kurs başlangıcında seviye tespit sınavı olmaktadırlar. Yapılan sınav sonucuna uygun olarak sınıf yerleştirilmesi yapılmaktadır. Genel İngilizce yoğun kursta haftalık 20 temel derse ek olarak haftada 10 seçmeli ders bulunmaktadır. Öğrenciler İngilizce temel becerilerin yanında çeşitli haber yayın organları üzerine çalışarak, kelime bigilerini geliştirmektedirler. Bunların yanı sıra diğer seçmeli derslerden bazılarında İngilizce yazma becerilerini geliştirmekte, film izleyerek ve analiz ederek fikirlerini nasıl ifade edeceklerini öğrenmekte, dünya meseleleri ve küresel coğrafya üzerine tartışarak kelime dağarcıklarını geliştirmektedirler. Öğrenciler birçok seçmeli dersten istedikleri ve ilgilendikleri konular hakkında eğitim alabilmektedir. EC Cape Town İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursuna 16 ve üzeri yaş grupları kabul edilmekte ve sınıflarda en fazla 14 öğrenci bulunmaktadır.

Çalışma amaçlı İngilizce kursu

EC Cape Town İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu, öğrencilerin uluslararası bir kariyer oluşturma bağlamında İngilizce dil becerilerine geliştirmek için tasarlanmıştır. Kursa İngilizce dil bilgisi orta altı (Pre-Intermediate) seviyeden ileri (Advanced) seviyeye kadar herkes başvurabilmektedir. Kursa katılmak için gereken seviyeyi karşılayamayan öğrenciler genel İngilizce kursunda eğitim aldıktan sonra çalışma amaçlı İngilizce kursuna katılabilmektedirler. Eğitimler haftalık 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesi) olarak işlenmektedir. Çalışma amaçlı İngilizce kursunda 1 haftadan 24 haftaya kadar eğitim alınabilmektedir. Öğrenciler, hafta içi her gün gördükleri derslerde toplantılara katılma, sunum yapma, her türlü yazışma ve görüşmeleri gerçekleştirme, iş seyahatleri ve daha birçok konuda eğitim almaktadırlar. İş dünyasında kendini güvenle ve akıcı bir İngilizceyle ifade etmek isteyenler için ideal bir kurstur. EC Cape Town İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi yılı

EC Cape Town İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı, çalışanlar, işverenler için tasarlanmış olup, öğrencilerin çalışma, iş ve ticaret dünyasında rekabet üstünlüğü kazanmalarını sağlamaktadır. Minimum 24 hafta eğitim sunan kurs, öğrencilerin İngilizce seviyelerini artırmakta, başarı için ihtiyaçları olan dili, becerileri ve kültürel anlayışı geliştirmektedir. En az orta altı seviye (Pre-Intermediate) İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler, kendi seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. İş İngilizcesi yılı programında haftalık 20 ders genel İngilizce, 10 ders iş İngilizcesi eğitimi verilmektedir. Öğrenciler derslerde kendini tanıtma, seyahat ve toplantılar, telefon kullanma, alım ve satım, ürün ve hizmetler, sağlık ve güvenlik, genel iş ortamı, şirket yapıları, sistemleri ve süreçleri gibi konularda İngilizce eğitim almaktadırlar. Kursta yer alan eğitim koordinatörleri sayesinde öğrenciler gelişimleri ve eksiklikleri hakkında geri bildirim almaktadır. EC Cape Town İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programında her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır. Bu dosyalar sayesinde öğrencilerin gelişimleri takip edilebilmektedir. Kursu başarıyla bitiren öğrenciler sertifika almaktadırlar.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC Cape Town İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr kursu, İngilizce eğitim veren kolej ve üniversiteler gitmek isteyen öğrenciler akademik İngilizce eğitimi vermektedir. En az 24 hafta kayıt yapılan kursta öğrenciler, akademik anlamda yazı yazma, sunum yapma, ödev hazırlama, konferans ve seminerlere katılma ile ilgili eğitim almaktadırlar. Eğitimler haftalık 24 ders (20 ders genel İngilizce ve 4 ders seçmeli İngilizce) veya 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce) olarak iki seçenekte sunulmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim görebilmektedir. Seçmeli derslerde dil bilgisi, akademik teknikler, kültür ve iletişim, doğru konuşma, kelime bilgisi, temel ihtiyaçlar İngilizcesi ve küresel vatandaşlık bulunmaktadır. Seçmeli ders sonlarında öğrencilere proje ödevi verilerek, değerlendirme yapılmaktadır. Haftada 24 ders İngilizce eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere EC takdir belgesi, haftada 30 ders İngilizce eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere EC diploması verilmektedir. Akademik yıl ve sömestr programında her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır. Bu dosyalar sayesinde öğrencilerin dil gelişimleri ve eksiklikleri takip edilmektedir.

Bire bir İngilizce

EC Cape Town İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, özel amaçları için İngilizce öğrenmek isteyenlere yönelik olup, kısa zamanda İngilizce öğrenmek için idealdir. Eğitimler haftada 20, 30 veya 40 bire bir dersten oluşmakta ve öğrenciler istedikleri yoğunluğu seçebilmektedir. Bire bir İngilizce kursunda ders programı ve içeriği öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Bire bir eğitimler öğleden sonra verilmektedir. Öğrenciler EC Cape Town İngilizce dil okulunda diğer kurslara ilave olarak bire bir eğitim alabileceği gibi tek olarak da alabilmektedir. Diğer kurslara ek olarak alınırsa haftalık en fazla 10 ders bire bir İngilizce alınabilmektedir. EC Cape Town İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

IELTS sınavı: IELTS (International English Language Testing System), hem akademik hem genel olmak üzere iki seçenekte bulunmaktadır. İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlerde eğitim almak isteyen öğrenciler genellikle akademik IELTS sınavına girmektedirler. EC Cape Town İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu, haftalık 30 dersten (20 ders genel İngilizce ve 10 ders IELTS hazırlık) oluşmaktadır. Öğrenciler derslerde IELTS sınavına ilişkin her konuda eğitim görmektedir. Kursa en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. EC Cape Town İngilizce dil okulu, IELTS sınav merkezidir. Öğrenciler kurs sonrası sınavlarına okulda girebilmektedir.

EC Cape Town İngilizce dil okulunda CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları bulunmaktadır. CAE, CPE ve FCE sınavları dünya çapında birçok eğitim kurumu ve iş başvurusunda kabul edilmekte olup, oldukça saygın sınavlardır. EC Cape Town İngilizce dil okulu Cambridge sınavlarına hazırlık kursları alanında uzman eğitmenler tarafından verilmekte ve sınava ilişkin tüm alanlara odaklanılmaktadır. Cambridge sınavları bir diploma gibi hayat boyu geçerliliğe sahiptir. Öğrenciler kursta yapılan deneme sınavları ile sına hakkında bilgi sahibi olmaktadır. CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları haftada 30 (20 ders genel İngilizce ve 10 ders sınavlara hazırlık) dersten oluşmaktadır. EC Cape Town İngilizce dil okulunda CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyede, FCE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviyede (Intermediate) ve CPE sınavına hazırlık kursuna katılacak olanların ileri (Advanced) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

EC Cape Town İngilizce dil okulunda konaklama

EC Cape Town İngilizce dil okulunda aile yanı konaklama ve paylaşımlı öğrenci evi bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada evlerin okula uzaklığı 10 dakikalık yürüme mesafesinden 30 dakikalık otobüs yolculuğu arasında değişmektedir. Öğrenciler evlerde tek veya iki kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Banyo ve tuvaletler aile ile birlikte ortak olarak kullanılmaktadır. Evlerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile ile birlikte yenmektedir.

Paylaşımlı öğrenci evlerinin bulunduğu apartmanda sadece EC Cape Town öğrencileri bulunmaktadır. Apartmanların okula uzaklığı yürüyerek 2 ile 45 dakika arasında değişmektedir. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmakta ve tek ya da iki kişi olarak odalarda kalmaktadırlar. Banyo ve tuvaletler ortaklaşa kullanılmakta ve evlerde ücretsiz internet bağlantısı bulunmaktadır.

EC Cape Town İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Cape Town’a doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 11 saat sürmektedir. Cape Town havaalanına inen öğrenciler genelde taksi kullanarak konaklama yerlerine veya okullarına ulaşım gerçekleştirebilirler. İsteyen öğrenciler okulun havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Cape Town şehir içi ulaşım otobüs ve çok ekonomik olan özel taksiler ile sağlanmaktadır. Şehirde en çok kullanılan araçlar taksi dolmuşlarıdır. Taksi dolmuşları hızlı ve rahat ulaşım sağlamaktadır..

EC Cape Town İngilizce dil okulunda hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın