• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Fast Forward Language Institute, Sao Paulo

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Fast Forward Language Institute, Sao Paulo
Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu, 1991 yılından bu yana dünyanın pek çok yerinden gelen öğrencilere Portekizce eğitimi sunmaktadır. Okulda bulunan tüm eğitmenler, ana dili Portekizce olan ve üniversite mezunu kişilerden oluşmaktadır. Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu, civarında restoranlar, parklar ve kafeler yer almakta ve öğrencilerin keşfedebilecekleri her yer kısa bir mesafede bulunmaktadır.

Sao Paulo, Brezilya’nın 26 eyaletinden birisinin başkenti ve ülkenin başlıca sanayi merkezlerinden biridir. 12 milyonu aşan nüfusuyla Güney Amerika’nın en büyük kentidir. Şehir, 1554’te Portekizli Katolik rahipler tarafından bir yerli yerleşim merkezi olarak kurulmuştur. Sao Paulo’nun hızlıca büyüyüp kent olmasında kahve üretimi yer almaktadır. Brezilya’da ekonominin ve sermayenin merkezi olan kent ayrıca kültür parkları ve müzeler bakımından da oldukça zengindir. Sao Paulo’da görülmesi gereken yerler arasında Paulista Avenue, Theatro Municipal, Sala Sao Paulo, Museu Paulista, Sao Paulo Cathedral ve Ibirapuera parkı bulunmaktadır.

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu programları
Genel Portekizce standart kursu

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu genel Portekizce standart kursunda haftalık 20 ders (1 ders 50 dakika) eğitim sunulmaktadır. Orta seviyede Portekizce bilgisine sahip kişilerin yıl boyunca her pazartesi başlayabildiği kursa, başlangıç seviyesinde olanlar için belli tarihler mevcuttur. Derslerde Portekizce iletişim becerileri ve dilbilgisi gibi konular işlenmekte ve öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde günlük hayatta kendilerini rahatlıkla ifade edebilmektedirler. Maksimum 6 kişilik sınıflarda verilen eğitimlere 18 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir.

Genel Portekizce yoğun kursu

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursu öğrencilerine haftalık 30 ders (1 ders 50 dakika) Portekizce eğitimi vermektedir. Dersler sabah başlayıp, öğleden sonraya kadar sürmektedir. Genel Portekizce yoğun kursunda öğrenciler, yapılan Portekizce seviye tespit sınavı ile seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Her seviyeden Portekizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. En fazla 6 kişilik sınıflarda verilen eğitimlere yıl boyunca her pazartesi (Başlangıç seviyeleri hariç) başlanabilmektedir. Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir Portekizce kursu

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu bire bir Portekizce kursu, Portekizce dil seviyesi fark etmeksizin herhangi bir seviyede bilgi sahibi olan öğrencilere yöneliktir. Öğrenciler yıl boyunca her pazartesi kursa başlayabilmektedirler. Bire bir Portekizce kursunda sadece tek bir öğrenciye eğitim sunulduğundan dilde daha hızlı ilerleme kaydedilmektedir. Ders programı, içeriği ve süresi tamamen öğrencinin istek ve ihtiyacı doğrultusunda oluşturulmaktadır. Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu bire bir Portekizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş Portekizcesi kursu

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu iş Portekizcesi kursunda haftalık eğitimler standart 30 ders veya yoğun 50 ders olarak iki seçenekte sunulmaktadır. Çalışanlar, yöneticiler ve profesyonellere yönelik olarak tasarlanmış bu kursta eğitimler bire bir olarak sunulmaktadır. Portekizce başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar seviyede eğitim sunulmaktadır. Derslerde Portekizce toplantılar, sunumlar, raporlar, görüşmeler ve yazışmalar gibi konular işlenmektedir. Haftalık yoğun 50 derste katılımcılar, öğle yemeklerini de eğitmenleri ile birlikte yemektedirler.

Sınavlara hazırlık kursları

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulunda CELPE BRAS sınavına hazırlık kursu verilmektedir. CELPE BRAS (Certificate of Proficiency in Portuguese for Foreigners), Brezilya hükümeti tarafından sunulan resmi bir sınav olup, Portekizce seviyesini ölçmektedir. Brezilya’da eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin girdiği sınav yılda iki kez (Nisan-Ekim) yapılmaktadır. Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu CELPE BRAS sınavına hazırlık kursuna orta seviyede Portekizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Eğitmenler görsel ve işitsel materyalleri kullanarak eğitim vermekte ve öğrenciler sınavdan hedefledikleri puanı alabilmektedirler.

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulunda konaklama

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulunda öğrencilere aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada aileler, öğrenci konaklamasında deneyimli kişilerden oluşmaktadırlar. Tek kişilik odalarda konaklayan öğrenciler, banyo ve tuvaleti aile ile paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar. Aile yanı konaklamada kahvaltı ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmektedir.

Paylaşımlı öğrenci evleri özgürlüğüne düşkün ve rahat yaşamı tercih eden öğrencilere yöneliktir. Öğrenciler, evin masraflarını ortaklaşa karşılamaktadırlar. İsteğe bağlı olarak odalarda tek veya iki kişi olarak kalmakta ve banyo, tuvalet ve mutfağı paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar.

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu öğrencileri okul civarında yer alan otellerde de konaklayabilmektedirler. Otel konaklaması, diğer konaklama seçeneklerine göre daha maliyetli olup, çalışanlar ve yöneticiler tarafından tercih edilmektedir.

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Sao Paulo’ya her gün yaklaşık 14 saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Sao Paulo havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ve özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ve okullarına ulaşım gerçekleştirebilmektedirler.

Sao Paulo şehir içi ulaşım metro, otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Metro ağı oldukça gelişmiş olup, en kolay ve en çok tercih edilen ulaşım şeklidir. Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu öğrencileri ulaşım sıkıntısı yaşamadan kenti keşfedebilmektedirler.

Fast Forward Language Institute Portekizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın