• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Bridge Brazil, Rio de Janeiro

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Bridge Brazil, Rio de Janeiro
Bridge Brazil Portekizce dil okulu

Bridge Brazil Portekizce dil okulu, 1984 yılında, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde Portekizce eğitimi vermeye başlamıştır. Okul, şehrin merkezinde yer almakta olup, toplu ulaşım araçlarına ve ünlü alışveriş merkezlerine kısa bir mesafede yer almaktadır. Bridge Brazil Portekizce dil okulu, IALC (the International Association of Language Centers) tarafından tanınmaktadır. Genel Portekizce dil eğitiminin yanında öğretmenler ve profesyoneller için de eğitim sunan okulda bilgisayar laboratuvarı, kafe ve ücretsiz internet bağlantısı yer almaktadır. Öğrenciler, eğitimleri boyunca okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadır.

Rio de Janeiro, bulunduğu eyaletin başkenti ve Brezilya’nın en büyük ikinci kentidir. Atlas Okyanusu kıyılarında, işlek bir liman şehri olan Rio de Janeiro’da kahve ve kauçuk ticareti oldukça önemlidir. Sao Paulo’dan sonra ülkenin ikinci büyük kenti olan Rio de Janeiro, 2016 Yaz Olimpiyatları ve 2012 Dünya Gençlik Kongresi ev sahibidir. Şehir turizm açısından önemli merkezler arasında yer almakta ve ekonomisi de turizmden etkilenmektedir. Rio de Janeiro’da gezilecek yerler arasında Copacabana, Ipanema, Corcovada, Santa Teresa, Leblon, Arpoador, Candelaria Kilisesi ve Parque Lage yer almaktadır.

Bridge Brazil Portekizce dil okulu programları
Genel Portekizce standart kursu

Bridge Brazil Portekizce dil okulu genel Portekizce standart kursunda haftalık 20 ders (15 saat) Portekizce eğitimi sunulmaktadır. Kursa her seviyeden Portekizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmekte ve kurs başlangıcında yapılan Portekizce seviye tespit sınav sonucuna uygun olarak öğrenciler sınıflara yerleştirilmektedir. Genel Portekizce standart kursu derslerinde Portekizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi günlük hayatta iletişim kurmak için gerekli dil becerileri üzerine eğitim verilmektedir. Bridge Brazil Portekizce dil okulu genel Portekizce standart kursunda maksimum 10 kişilik sınıflarda eğitim sunulmaktadır.

Genel Portekizce yoğun kursu

Bridge Brazil Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursunda hafta içi her gün 30 ders işlenmektedir. Öğrenciler 30 dersin 20’sinde grupla eğitim almakta ve 10’unda bire bir özel eğitim almaktadırlar. Bire bir özel derslerde öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda konular işlenmektedir. Portekizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden Portekizce bilgisine sahip öğrencilerin kabul edildiği kursta sınıf mevcudiyeti en fazla 10 kişiden oluşmaktadır. Genel Portekizce yoğun kursu sayesinde öğrenciler Portekizce iletişim becerilerini kısa sürede hızlı bir şekilde ilerletebilmektedirler. Bridge Brazil Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir Portekizce kursu

Bridge Brazil Portekizce dil okulu bire bir Portekizce kursunda haftalık 20, 30 veya 40 bire bir özel ders alınabilmektedir. Portekizce başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden öğrencinin kabul edildiği bire bir Portekizce kursu, dil öğrenmenin en etkili yollarından biridir. Kursta eğitmenler, ders programı hazırlarken öğrencinin dil seviyesi, ihtiyaçları ve eksikliklerini göz önünde bulundurmaktadır. Kurs, tek olarak alınabildiği gibi grup derslerine ek olarak da alınabilmektedir.

İş Portekizcesi kursu

Bridge Brazil Portekizce dil okulu iş Portekizcesi kursu, çalışanlara ve yöneticilere yönelik olup, iş ortamlarında akıcı ve kendilerine özgüvenle Portekizce konuşabilmeleri için tasarlanmıştır. Katılımcılar hafta içi her gün 6 bire bir özel ders yani her hafta 30 ders görmektedirler. Derslerde Portekizce toplantılar, görüşmeler, sunumlar, raporlar ve yazışmalar gibi iş alanlarında karşılaşılabilecek konular üzerine eğitim verilmektedir. Kursta dersler bire bir işlendiği için katılımcıların meslek alanlarına yönelik terminoloji eğitimi de verilmektedir. Bridge Brazil Portekizce dil okulu iş Portekizcesi kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Portekizce ve aktivite programları

Bridge Brazil Portekizce dil okulunda futbol, plaj voleybolu, sörf, Jiu-Jitsu dövüş sanatı ve Brezilya yemeği gibi öğrencilere aktivite kursları sunulmaktadır. Öğrenciler tüm kurslarda hafta içi her gün sabahları 15 veya 20 saat Portekizce eğitimi almakta ve öğleden sonraları seçtikleri aktiviteye katılmaktadırlar. Portekizce ve aktivite kursu sayesinde öğrenciler hem Portekizce dil becerilerini geliştirmekte hem de ilgi duydukları bir spor dalı ya da alanla ilgili eğitim almaktadırlar. Bridge Brazil Portekizce dil okulu Portekizce ve aktivite programları hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

Bridge Brazil Portekizce dil okulunda Celpe-Bras (Certificado de Proficiencia em Lingua Portuguesa para Estrangeiros) Portekizce dil sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır. Celpe-Bras sınavı Brezilya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmakta olan bir dil seviyesi ölçme sınavıdır. Sınav, Portekizce eğitim veren Brezilya üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin Portekizce bilgilerini kanıtlamaları için kullanılmaktadır. Bridge Brazil Portekizce dil okulunda Celpe-Bras sınavına hazırlık kursu, haftalık 30 bire bir ders eğitiminden oluşmaktadır. Kursa katılmak isteyen adayların orta seviyede Portekizce bilmeleri gerekmektedir.

Bridge Brazil Portekizce dil okulunda konaklama

Bridge Brazil Portekizce dil okulu öğrencilerine aile yanı konaklama ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeği seçenekli konaklama tercih edebilecekleri gibi aile yanında kendi yemeklerini kendilerinin hazırlayacağı konaklama şeklini de tercih edebilmektedirler. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

Paylaşımlı öğrenci evleri özgür ve rahat bir yaşamı tercih eden öğrenciler için uygundur. Öğrenciler tercihlerine bağlı olarak tek veya iki kişi olarak odalarda kalmaktadırlar. Evlerde oturma odası, mutfak, banyo ve tuvalet paylaşımlı olarak kullanılmakta ve öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

Bridge Brazil Portekizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Rio de Janeiro’ya doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrenciler aktarmalı uçuş seçeneklerini tercih etmektedirler. Aktarmalı uçuş saatleri değişmekle birlikte ortalama 16 saat sürmektedir. Rio de Janeiro havalimanına inen öğrenciler toplu taşımaları ya da özel taksileri kullanarak ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler okulun havalimanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedirler.

Rio de Janeiro şehir içi ulaşımda otobüs, metro ve özel taksiler kullanılmaktadır. Otobüsler ve metro şehrin her yerine ulaşım sağlasa da hızlı ve daha konforlu bir ulaşım için metrolar tercih edilmektedir.

Bridge Brazil Portekizce dil okulu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın