• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

LSI, Brisbane

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - LSI, Brisbane
LSI BRİSBANE İNGİLİZCE DİL OKULU

LSI Brisbane İngilizce dil okulu, şehrin tam kalbinde, toplu taşımaya, restoranlara ve mağazalara çok yakın tarihi bir binada yer almaktadır. Ayrıca, botanik bahçeleri, Queen Street alışveriş merkezi, finans ve ticaret bölgeleri kolaylıkla ulaşıla bilinecek uzaklıktadır. LSI Brisbane İngilizce dil okulu bünyesinde öğrencilerin çalışabilecekleri kütüphane, ücretsiz internet erişimi bulunan bilgisayar odası, tüm binada klima derslikler, öğrencilerin kullanabildikleri mutfak bölümü ve ders aralarında vakit geçirilen geniş bir öğrenci salonu bulunmaktadır. Öğrenciler LSI Brisbane İngilizce dil okulunda sunulan programlar, genel İngilizce, uluslararası okul yılı, akademik amaçlar için İngilizce, iş İngilizcesi ve TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlık kurslarıdır. Öğrenciler ister iş İngilizcesi öğreniyor olsun, ister sınavlara hazırlanıyor olsun, LSI Brisbane İngilizce dil okulunda alanında profesyonel ve daima yardımsever eğitmenler ile çalışıyor olacaklar.

Brisbane, Avustralya?da İngilizce öğrenmek için ideal bir şehirdir. Baş döndürücü plajlara ve görülmeye değer kırsal bölgelere kolay erişim imkânı sağlayan güneşli kent, iş eğlence ve kültür açısından da oldukça gelişmiştir. Avustralya?nın üçüncü büyük şehri olup, mütevazi ve sıcak atmosferiyle insanlara kendilerini evinde hissettirmektedir. Avustralya?nın Sydney ve Melbourne'dan sonra turizm açısından en gelişmiş kenti olan Brisbane?da Queensland University, Griffith University ve Queensland Teknoloji Üniversiteleri bulunmaktadır. Brisbane, gökdelenleri, tarihi yapıları, güzel parkları, yağmur ormanları, dağları ve kumsallarıyla yaşam için tercih edilesi bir manzara sunmaktadır. Sıcak tropikal iklimi ve şehrin içinden geçen güzel nehri sayesinde öğrenciler, açık hava aktiviteleri yapabilir, ünlü plajlarda su sporlarının tadını çıkarabilir, hafta sonu turlarına katılabilirler. Kentin turistik açıdan görülmesi gereken yerleri arasında Lone Pine veya Alma Park hayvanat bahçeleri, Manly limanı, King George meydanı ve Brisbane City Hall bulunmaktadır.

LSI Brisbane İngilizce dil kursları
Genel İngilizce kursu

LSI Brisbane İngilizce dil okulu, genel İngilizce kursu her seviye öğrencinin başvurması için uygun bir programdır. LSI Brisbane İngilizce dil okulu her seviyedeki eğitimler 12 hafta sürmekte ve haftada 24 dersten oluşmaktadır. 24 derslik eğitimde pazartesi ve salı günleri 6 ders, çarşamba ve perşembe günleri ise 4?er ders işlenmektedir. Öğrenciler, eğitimleri boyunca farklı gündelik durumlara göre hızla İngilizce iletişim becerilerini geliştirebilecekler. Sınıflarında maksimum 15 öğrencinin bulunduğu LSI Brisbane İngilizce dil okulunda başvuru yaşı en az 16?dır. LSI Brisbane İngilizce dil okulunda haftada 20 ders seçeneği de bulunmaktadır. Günde 4 ders olan eğitimlerde ilk 2 ders; dilbilgisi, sözcük bilgisi, telaffuz sonraki 2 derste ise; konuşma, dinleme, okuma ve yazma alanlarına odaklanılmaktadır. 20 derslik part-time eğitim daha çok work and holiday programına katılan öğrenciler için uygun olup, turistik vize ile gidile bilinmektedir. LSI Brisbane İngilizce dil okulu, öğrencilerine ders kitabının yanında günlük gazete ve dergileri içeren çeşitli materyaller ve alıştırmalar sunmaktadır.

Yoğun İngilizce kursu

LSI Brisbane İngilizce dil okulu yoğun İngilizce kursu, kısa sürede oldukça fazla akıcılık kazanmak isteyen için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Eğitimler haftada 30 dersten oluşmaktadır. LSI Brisbane İngilizce dil okulu, yoğun şekilde ders görmek, dili ve ülkeyi kapsamlı olarak tanımak isteyen öğrenciler için uygundur. LSI Brisbane yoğun İngilizce programına katılanlar, sabahları haftada 20 derslik part-time İngilizce programındaki dersleri görürler. Öğleden sonraları ise, akıcılık alıştırmaları ve öğrencilerin geldikleri ülkenin kültürü ve gelenekleriyle ilgili kapsamlı konu işlemeleri sayesinde öğrencilerin aldıkları eğitim daha da güçlenerek öğrendikleri pekişmektedir. Çalışan ya da işinde kariyer hedefleyenler LSI Brisbane İngilizce dil okulu yoğun İngilizce kursunda iş İngilizcesi seçmeli dersleri de alabilmektedirler. LSI Brisbane İngilizce dil okuluna maksimum sınıf mevcudiyeti 15 olup, en az 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Uluslararası Okul Yılı İngilizce Kursu (Uzun Dönem)

LSI Brisbane İngilizce dil okulu uluslararası okul yılı İngilizce kursu haftalık 24 veya 30 ders seçeneklerinden oluşmaktadır. Yoğun bir şekilde ders işlenen uzun dönem İngilizce kursunda öğrenciler, yeni bir dil, kültür öğrenecek ve dünyanın birçok yerinden arkadaşlar edinmektedir. Uzun dönem İngilizce kursuna en az kayıt süresi 24 hafta olmaktadır. LSI Brisbane İngilizce dil okulu öğrenciler genelde 40 hafta ve üzerinde İngilizce eğitim almak için bu programı tercih etmektedirler. Uzun süre İngilizce kursuna devam eden öğrenciler, İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenip, okuma, yazma, konuşma ve dinleme alanlarında oldukça bilgi ve deneyime sahip olmaktadırlar. LSI Brisbane İngilizce dil okulu uluslararası okul yılı programında sınıflar maksimum 15 öğrenciden oluşmaktadır. LSI Brisbane İngilizce dil okulu kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin 16 ve üzeri yaşta olmaları gerekmektedir. LSI Brisbane İngilizce dil okulu uluslararası okul yılı İngilizce kursu programı hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Akademik amaçlar için İngilizce

Akademik amaçlar için İngilizce programı, genel İngilizce programı derslerine ilaveten akademik becerileri geliştirmeye yönelik eğitimler sunmaktadır. En az 4 hafta süren programa, 48 haftaya kadar katılım gerçekleştirile bilinmektedir. LSI Brisbane İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu öğrencilerine, akademik kelime bilgilerini, okuma, yazma becerilerini geliştirmelerine ortam hazırlayan gramer bilgileri ile donatılmış ünitelere sahip ders kitaplarıyla eğitim vermektedir. Eğitimler haftada 25 saat verilmekte ve öğrenciler ayrıca online olarak ders alarak pratik yapabilmektedirler. Programa Intermediate seviyesinden Advanced seviyesine kadar İngilizce bilgisi olanlar kabul edilmektedir. Her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmakta ve minimum katılım yaşı 16 olmaktadır. Üniversite, kolej başvurularında bulunacak adaylar ve İngilizce sınavlara (TOEFL, IELTS vs. ) hazırlanan adaylar için ideal bir program olan akademik amaçlar için İngilizce, öğrencilere akademik anlamda ihtiyaçları olacak tüm bilgileri sunmaktadır.

İş İngilizcesi

İngilizce, günümüzde iş dünyasının uluslararası dili olduğundan dolayı meslek hayatında ilerlemek ve kariyer yapmak isteyenler için öğrenilmesi zorunludur. LSI Brisbane İngilizce dil okulu programı, öğrencilerin iş iletişimi becerilerini güçlendirmek için özenle tasarlanmıştır. Eğitimler haftalık 10 dersten oluşmakta ve öğrenciler sabahları yoğun İngilizce kursunda ek olarak iş İngilizcesi ders görmektedirler. Öğleden sonraları ise bankacılık, borsa, pazarlama, reklam, istihdam, satış ve iş görüşmeleri gibi konuları kapsayan iş modülleri üzerine dersler gösterilmektedir. LSI Brisbane İngilizce dil okulu kurs süresi 12 haftadan oluşmakta ve her modül bir hafta sürmektedir. Öğrenciler ilgi alanlarına göre özel modüller seçebilir ya da ileri seviyede iş İngilizcesi bilgisine sahip olmak için kursun tamamını alabilirler. LSI Brisbane İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, orta ve daha ileri seviyeler için uygundur. LSI Brisbane İngilizce dil okulunda 16 ve üzeri yaşa sahip olan öğrenciler, her hafta pazartesi günü başlayan kursa katılabilmektedirler.

Yoğun iş İngilizcesi

LSI Brisbane İngilizce dil okulu yoğun iş İngilizcesi kursunda haftalık 24 ve 30 ders seçenekleri bulunmaktadır. Her iki kursta 12 hafta sürmekte ve en az Intermediate seviyesinde öğrenci kabul edilmektedir. Öğrencilere iş ortamlarından orijinal materyaller sunularak ders işlenmektedir. LSI Brisbane İngilizce dil okulu yoğun iş İngilizcesi kursunda uluslararası ticaret ve globalleşme, sunu hazırlama, pazarlama, finans, insan kaynakları, liderlik becerileri, motivasyon, yenilik ve değişim ve iş ahlakı gibi çeşitli, geniş kapsamlı konular işlenmektedir. LSI Brisbane İngilizce dil okulu yoğun iş İngilizcesi kursuna katılanlar aynı zamanda iş çevrelerinde İngilizce yeterliliği ispatlayan ve geçerliliği bulunan Cambridge BEC sınavı hazırlık kursuna da katılabilmektedirler. Çalışanlar, işverenler ve profesyonellerin tercihi olan program, kısa sürede, hızlı ve etkili bir şekilde öğrencilerine iş İngilizcesini öğretmeyi hedeflemektedir.

Bire bir İngilizce kursu

Bir dili öğrenmenin en hızlı yollarından biri bire bir özel eğitimdir. LSI Brisbane İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursunda, ders programları öğrencilerin ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmakta ve ilerleme hızınıza göre ayarlanmaktadır. Belirli hedefleri ya da kısıtlı zamanı olanlar için ideal bir kurstur. Yurtdışına iş seyahatine çıkmaya ya da yabancı bir dilde görüşme ve sunum yapmaya hazırlanan profesyoneller ve yöneticiler için oldukça uygundur. Haftalık 5, 10, 20 ve 30 dersten oluşan farklı yoğunlukta eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Her seviyeden öğrencilerin katılı için uygun olan kurs, her hafta pazartesi günü başlamaktadır. Kursa katılım yaşı en az 16?dır.

Sınavlara hazırlık kursları

CAE, FCE, BEC ve PET gibi Cambridge sınavlarına hazırlık kursları sunan LSI Brisbane İngilizce kursu, üniversite, kolej ve iş başvurularında İngilizce yeterliliği kanıtlayan bu sınavlara öğrencilerini doğru ve kaliteli şekilde hazırlamaktadır. CAE sınavına hazırlık kursu, iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olan ve dilini iş ve okul hayatında kullanmak isteyen kişilere yöneliktir. Haftada 24 ders eğitim verilen LSI Brisbane sınav hazırlık kursunda Intermediate ve üstü seviyesindeki kişiler kabul edilmektedir. FCE sınavı, Cambridge sınavlarının en popüleri olmakla birlikte hem mesleki hem de ileri eğitim anlamında yeni olanaklar sağlayabilmektedir. Kurs, sınavın 5 bölümüne de (okuma, yazma, konuşma, dinleme ve dilbilgisi) hazırlanmanız ve sınava kendinize güvenerek girmeniz için tasarlanmıştır. FCE sınavına hazırlık kursuda haftada 25 ders olup Intermediate ve üzeri seviye İngilizce bilgisi gerektirmektedir. BEC, iş kapsamında kullanılan İngilizce dil becerisini test etmek için tasarlanmış bir sınavdır. İşlerindeki kariyerleri için hazırlanan ya da zaten çalışmakta olan öğrenciler için uygundur. Eğitimler haftada 30 ders olmakta ve Intermediate düzeyinde öğrenciler kabul edilmektedir. PET, okuma, dinleme ve konuşma becerilerinin yanı sıra dilbilgisi ve sözcük bilgisini kapsamaktadır. PET'e hazırlanmak, dil becerilerinizi geliştirmenin ve bu becerileri birçok farklı alanda kullanmanın popüler bir yoludur. Orta seviyede İngilizcenin kanıtı olan PET sınavına çok sayıda öğrenci katılmaktadır.

TOEFL, IELTS ve TOEIC sınavları İngilizce konuşulan kolej, üniversite ve şirketler tarafından yüksek oranda ve uluslararasınca tanınmaktadır. LSI Brisbane İngilizce dil okulu bu İngilizce seviyesini kanıtlayan popüler sınavlara hazırlık kursu sunmaktadır. Sınavlara hazırlık kursları yoğunluklarına göre haftada 20, 24 veya 30 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler, zamanlarına ve ihtiyaçlarına yönelik olarak istedikleri yoğunluktaki kursu seçebilmektedirler. Sınavlara hazırlık kurslarının yanında gerekli görüldüğü takdirde öğrencilere bire bir ders takviyesi yapılmaktadır. TOEFL, IELTS ve TOEIC sınavlarına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

LSI Brisbane İngilizce dil okulunda konaklama

LSI Brisbane İngilizce dil okulunda yurt, aile yanı, otel ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. LSI Brisbane İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu birçok yurt bulunmaktadır. Bunlar; Adalong Student Guesthouse, Kookaburra Inn ve Edward Lodge?dır. Yurtlarda Brisbane?da farklı kurslarda İngilizce eğitim alan öğrenciler de bulunmaktadır. Tek veya çift kişilik oda seçenekleri bulunabildiği gibi özel banyo ve tuvaletli odalar veya ortak kullanımlı banyo ve tuvalet seçenekleri mevcuttur. Yurtlar LSI Brisbane İngilizce dil okuluna en fazla 15 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Öğrencilerin yurtta konaklamaları içi minimum 18 yaşında olmaları gerekmektedir.

Aile yanı konaklamada aileler, LSI Brisbane yetkilileri tarafından öğrencilerin rahatlığı ve güvenliği için özenle seçilmektedir. Yetkililer tarafından düzenli olarak ziyaret edilen ailelerin ana dili İngilizcedir. Öğrenciler, aile yanlarında tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Beraber seyahat eden öğrenciler talep ederlerse iki kişilik odalarda da kalabilmektedirler. Banyo ve tuvaletin ortak kullanıldığı konaklamalarda isteğe bağlı olarak öğrencilere özel banyolu odalarda temin edilmektedir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini içeren yarım pansiyon konaklama tipi mevcut olan aile yanında yemekler, aile ile birlikte yenmektedir. Öğrenciler kaldıkları evlerden toplu taşımaları kullanarak ortalama 30 dakikada okullarına ulaşabilmektedirler.

Otel ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri Brisbane?de en çok tercih edilen konaklama yöntemlerinden biridir. Daha çok lüks konaklama tipini seçen öğrenciler Metropolitan Motor Inn, The Hilton Hotel ve Hotel Grand Chancellor otellerinden birini tercih edebilirler. Daha çok çalışanlar ve profesyonellerin tercih ettiği bu konaklamada oteller okula 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Paylaşımlı öğrenci evleri ise çeşitli bölgelerde ve çeşitli fiyatlarda bulunabilmektedir. Evlerde yatak, masa, dolap gibi temel eşyalar olabileceği gibi herhangi bir eşya bulunmaya da bilmektedir. Öğrencilerin arkadaşlarıyla birlikte ortaklaşa kiraladıkları ev en az 6 aylığına kiralana bilinmektedir. LSI Brisbane İngilizce dil okulu konaklama seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

LSI Brisbane İngilizce dil okuluna ulaşım

Avustralya ile Türkiye arasında direk uçuşlar bulunmamaktadır. Avustralya?ya gideceklerin aktarmalı olarak Dubai, Abu Dhabi gibi orta doğu şehirlerinde veya Singapur, Malezya gibi asya ülkeleri üzerinden aktarmalı gidebilirler. Genelde tercih edilen en ucuz uçuş Dubai ve Abu Dhabi üzerinden gerçekleştirilmekte ve öğrenciler buralardan direkk Brisbane havaalanına gidebilmektedirler. Aktarmalı uçuş olduğundan dolayı öğrencilerin uçuş ve bekleme sürelerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Uçuşlarda genellikle 20 kg. olarak kabul edilen bagaj ağırlığı Avustralya için genelde 30 kg.?dır. Öğrenciler Avustralya?ya tek yönlü uçak bileti de alabilmektedirler. Brisbane havaalanına inen öğrenciler 25 dakikalık bir tren yolculuğu ile şehir merkezine ulaşabilirler.

Brisbane kent içi ulaşımda otobüsler, tren, özel taksiler ve bisikletler mevcuttur. Otobüslerin beş farklı şebekesi olup, her bir şebeke farklı hatlara sahiptir. Brisbane?da en çok tercih edilen ulaşım şekli ise otobüstür. Otobüsler ile her yere ulaşmak mümkündür. Trenler daha çok şehir ve şehrin dış kısmında kalan banliyöler arası ulaşımı sağlamaktadır. Bisiklet kullanım oranı şehirde oldukça yüksek olup, birçok insan ulaşımını bisiklet ile sağlamaktadır.

Brisbane şehrinde İngilizce eğitim alan öğrenciler Avustralya?nın deniz ve sahili ile ünlü şehirlerinden olan Gold Coast?a otobüs ile 1 saatte, özel araç ile 40 dakikada ulaşabilmektedirler. Ayrıca 1 saatlik yolculuk ile Sunshine Coast?a gidip, burayı da keşfetme imkânına sahiptirler.

Sigorta

Avustralya?da eğitim alan tüm öğrencilerin OSHC adı verilen zorunlu bir sigorta satın almaları gerekmektedir. Bu sigorta poliçesi Avustralya?da sigorta firmaları tarafından düzenlemekte ve okul faturalarınıza eklenmektedir. Ortalama sigorta poliçesinin aylık ücreti 40 AUD?dir. Bu poliçe ile öğrenciler sağlık harcamalarının tanı, teşhis ve tedavi giderlerinin % 20?sini ödeyerek hizmet alabilirler. Öğrenciler sigorta şirketlerinin anlaşmalı tedavi merkezlerinden sağlık giderlerinin sadece % 20?sini öderler. Anlaşmalı olmayan sigorta firmalarına giden öğrenciler ise sağlık giderlerinin tamamını kendileri ödeyip sonrasında sigorta şirketlerinden % 80?nini iade alırlar.

LSI Brisbane İngilizce dil okulu ve Brisbane?da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın