• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Lexis English, Brisbane

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Lexis English, Brisbane
Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu

Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu, Brisbane’da Queensland’ın hareketli merkezinde yer almaktadır. Okul, ünlü Queen Street Mall alışveriş merkezine, Brisbane nehrine ve Southbank Parklands’a sadece 2 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu, modern bir binanın yenilenmiş altıncı katında yer almaktadır ve şehir manzarasının izlenebileceği bir terasa sahiptir. Okul, Avrupa’dan, Asya’dan, Orta Doğu’dan ve Latin Amerika’dan gelen öğrenciler ile uluslararası ortamda eğitimlerini sürdürmektedir. Deneyimli öğretmenler tarafından öğrencilerin eğitimi için en iyi ders programları uygulanmaktadır. Tüm sınıflar modern ekipmanlarla donatılmış ve klimaları mevcuttur. Okulda öğrencilerin faydalanabilecekleri bilgisayar odası, ücretsiz internet bağlantısı, tam donanımlı mutfak ve kütüphane bulunmaktadır. Öğrencilerin sağlık, konaklama, part-time iş ve ulaşım gibi birçok konuda ihtiyaç ve sorunlarını gidermek amacıyla okulun danışmanlık hizmeti her daim aktiftir. Lexis English Brisbane İngilizce dil okulunun öğrencileri için düzenlemiş olduğu sosyal aktiviteler arasında Fortitude Valley’de akşam yemeği, Sunbake ve Southbank’ta yüzme bulunmaktadır.

Brisbane, Avustralya’nın en rahat, yıl boyunca bol güneş alan ve nüfus bakımından en büyük 3. şehridir. Kent, pasifik okyanusunun yanında, güney doğu Queensland’da yer alan Moreton koyu ve Greating Dividing sıradağı arasında geçen Brisbane nehrinin yanında kurulmuştur. Ticaret ve ekonomi bakımından gelişmiş ve yükselişi hızla devam eden şehir, teknoloji, yükseköğrenim, finans ve endüstri bakımından Avustralya’nın iyi konumda bulunan kentlerinden biridir. Brisbane, çok kültürlü yapısı ile kozmopolit bir kent imajına sahiptir. Brisbane’da İngilizce eğitim alan öğrenciler, Manly limanı, King George meydanı, Lone Pine ve Alma Park hayvanat bahçeleri ile Brisbane City Hall’ı keşfetme fırsatına sahiptirler. Ayrıca şehirde öğrencilerin yapabileceği birçok kültürel, sosyal ve sportif aktivitelerde bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, kano gezileri, festivaller ve açık hava sinemalarıdır.

Lexis English Brisbane İngilizce dil kursları
Genel İngilizce kursu

Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, Elementary (temel) seviyesinden Advanced (ileri) seviyesine kadar her seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin katılımına uygundur. Öğrenciler kursa başlamadan önce yapılan seviye tespit sınavı ile seviyelerine uygun olan sınıflara yerleştirilmektedirler. Her hafta pazartesi günü başlanabilen kurs, 60 haftaya kadar eğitim vermektedir. Kursta öğrenciler İngilizceyi güvenle kullanabilme yeteneği, dinleme, konuşma becerileri, gramer yapıları ve kelime bilgisi ile doğru telaffuzu öğrenmektedirler. Eğitmenler derslerde öğrencilerle bireysel olarak ilgilenmekte ve ihtiyaçlarını gözetmektedirler. Çeşitli seviyelerde öğrencilerin İngilizce öğrenme amaçlarına yönelik olarak özel ders verilebilmekte ve özel alanlara odaklanılmaktadır.

Genel İngilizce part-time kursu

Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu genel İngilizce part-time kursu, Elementary (temel) ve Advanced (ileri) seviyeleri arasında İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin katılımı için uygundur. Yılın her döneminde açık olan kurs, her pazartesi yeni öğrenci kabul etmektedir. Genel İngilizce part-time kursta eğitimler haftalık 15 saatten oluşmaktadır. Sabahları İngilizce eğitimi alan öğrenciler öğleden sonraları sosyal faaliyetlerde bulunabilir ya da bir işte çalışabilirler. Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu genel İngilizce part-time kursunda eğitimler 17 hafta sürmektedir.

Akademik amaçlar için İngilizce

Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programı, belli başlangıç tarihlerine sahip olup, 12 hafta sürmektedir. Öğrencilerin kursa katılmaları için Intermediate (orta seviye) veya Upper-Intermediate (orta üstü) seviyeye sahip olmaları gerekmektedir. Akademik amaçlar için İngilizce kursu, İngilizcesini üniversite, kolej ve eğitim kurumlarına girebilmek için geliştirmek isteyen öğrencilerin İngilizce dil becerilerini ilerletmek ve onları akademik hayata hazırlamak için tasarlanmıştır. Alanında uzman eğitmenler tarafından haftada 20 ders genel ve 5 ders akademik İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrenciler program ile İngilizcelerini geliştirecek, not alma, rapor yazma ve sunum yapma becerilerini kazanacaklardır. Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programını başarıyla bitiren öğrenciler okulun anlaşmalı üniversite ve kolejlere İngilizce sınavsız, doğrudan geçme hakkına sahiptirler. Okulun anlaşmalı olduğu eğitim kurumları; Australian Catholic University, Australian Institute of Applied Sciences, Aviation Australia, Australian College of Applied Psychology, Brisbane North Institute of TAFE, Intech Institute of Technology, Martin College, Meee Australia College of Health and Beauty ve Southbank Institute of Technology’dir.

Gençler için İngilizce ve gezi kursu

Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu gençler için İngilizce ve gezi kursu, Avustralya’nın en büyük ve en iyi bilinen çocuk ve gençler için İngilizce gezi kurslarından biridir. Öğrenciler grup olarak katılabilecekleri gibi, bireysel olarak ta kursa katılım gerçekleştirebilmektedirler. Gençler için İngilizce ve gezi kursu, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına yönelik eğitimler vermektedir. Öğrenciler sabah saatlerinde genel İngilizce dersleri görmekte, öğleden sonraları ise, spor, gezi ve kültürel aktiviteleri içeren çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Yıl boyunca devam eden eğitimler genellikle 4 hafta sürmektedir. Tüm yaş gruplarından genç öğrenciler kabul edilmektedir. Gençler için İngilizce ve gezi programında öğrencilere tek veya iki kişilik odalarda aile yanı konaklama seçeneği sunulmaktadır.

Bire bir İngilizce kursu

Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, öğrencilerin İngilizce öğrenme amaç ve ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak oluşturulan ders programı ile yapılmaktadır. Bire bir İngilizce kursunun süresi, ders zamanı öğrencinin isteğine bağlı olarak herhangi bir zamanda yapıla bilinmektedir. Kurs daha çok zaman sorunu olan çalışanlar ve bireysel öğrenmeye daha yatkın olan öğrenciler için tasarlanmıştır.

Sınavlara hazırlık kursları

IELTS kursu: IELTS (International English Language Testing System) uluslararası standartlarda dil yeterliliğini kanıtlayan bir sınavdır. IELTS sınavının akademik ve genel olmak üzere iki versiyonu bulunmaktadır. Akademik versiyonu, üniversite, kolej ve diğer eğitim kurumlarına başvuranlar için geçerli olan bir sınavdır. Genel IELTS ise, göçmenlik konuları ya da iş başvurularında kabul görmektedir. Sınava tüm seviyelerden öğrenciler katılabilmekte ve sınav 1’den 9’a kadar puanlama sisteminden oluşmaktadır. Lexis English Brisbane İngilizce dil okulunda IELTS sınavına katılacak öğrencilerin en az Intermediate (orta düzey) seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. 12 hafta süren eğitimler boyunca öğrenciler, IELTS sınavına hazırlıkta deneyimli öğretmenlerden eğitim almakta, okuma, yazma, konuşma, dinleme, gramer ve kelime konularında eğitim görmektedirler. Yapılan düzenli deneme sınavları ile öğrenciler, sınav için yeterlilikleri ve eksikliklerinin farkında olarak çalışmalarını bu doğrultuda devam ettirmektedirler.

CAE kursu: CAE, dünyada birçok üniversite girişinde kabul edilen ve diploma gibi ömür boyu geçerliliğe sahip olan bir sınavdır. Lexis English Brisbane İngilizce dil okulunda CAE kursu belli başlangıç tarihlerine sahiptir. Okul aynı zamanda Cambridge sınav merkezidir ve bu sayede kurs alan öğrenciler kurs bitiminde aynı merkezde sınav da olabilmektedirler. Upper - Intermediate (orta üstü) seviyesinde öğrencilerin kabul edildiği kursta, sınav için gerekli olan tüm alanlara odaklanılmakta ve düzenli deneme sınavları ile öğrencilerin bilgileri tazelenerek, pratik yapmaları sağlanmaktadır.

FCE kursu: FCE (Cambridge First Certificate in English), iş ve eğitim başvurularında kişilerin Upper-Intermediate (orta üstü) seviyesinde İngilizce konuşabilme ve yazabilme yeteneklerini ispatlamaya yarayan ve hayat boyu geçerliliği bulunan bir sınavdır. Minimum Intermediate (orta düzey) İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin kabul edildiği kurs, her yıl belli başlangıç tarihlerine ve sınav tarihlerine sahiptir.

Lexis English Brisbane İngilizce dil okulunda konaklama

Lexis English Brisbane İngilizce dil okulunda aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklamaları mevcuttur. Aile yanı konaklama seçeneğinde evler seçeneğe bağlı olarak okula uzak ya da yakın mevkide bulunabilmektedir. Aileler, okul yetkilileri tarafından özenle seçilerek düzenli olarak kontrol edilmektedirler. Yine evin uzaklığı gibi tek ve çift kişilik oda, özel banyo ve tuvaletli ya da yemek seçeneğinin olup olmaması öğrenci isteğine bağlı olarak bulunmaktadır. Öğrencilerin istek ve talepleri doğrultusunda aileler bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler her gün anadili İngilizce olan aileler İngilizce pratik yapma fırsatına sahip olacaklardır.

Paylaşımlı öğrenci evi seçeneği bulunan Lexis English Brisbane İngilizce dil okulunda, Main Street Student House ve Cannor Street Student House seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci evleri okula yakın uzaklıklarda yer almaktadır. Öğrenciler okula yürüyerek 20 dakikada, otobüs ile 10 dakikada ve feribot ile 5 dakikada ulaşabilmektedirler. Paylaşımlı öğrenci evleri daha çok bağımsızlığına düşkün olan ve rahat, özgür bir ortamda konaklama tercih eden öğrenciler için idealdir.

Otel konaklama seçeneği de bulunan Lexis English Brisbane İngilizce dil okulunun çevresinde birçok otel seçeneği bulunmaktadır. Daha çok bireysel ve lüks bir ortamda konaklama isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Lexis English Brisbane İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye ile Avustralya arasında doğrudan uçuşlar bulunmadığından öğrencilerin Dubai, Abu Dhabi, Singapur veya Malezya üzerinden aktarmalı olarak gitmeleri gerekmektedir. Brisbane’a aktarmalı olarak ulaşacak öğrencilerin, uçuş ve bekleme sürelerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Havayollarının 20 kg. ile sınırlı olan bagaj ağırlıkları Avustralya için birçok havayolunda 30 kg’dan oluşmaktadır. Avustralya’ya gidecek öğrenciler tek yönlü uçak bileti alabilmektedirler. Brisbane’da havaalanına inen öğrenciler tren ile 25 dakika süren bir yolculukla şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler.

Brisbane şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçlarından otobüs ve tren bulunmakla birlikte özel taksiler ve bisikletler de mevcuttur. Şehirde beş farklı otobüs şebekesi var olup, her bir şebeke farklı hatlara sahiptir. Ulaşımda en çok otobüsler tercih edilmekte ve birçok yere ulaşım sağlanmaktadır. Brisbane’da trenler ile daha çok şehrin dış kısmında kalan banliyöler arası ulaşım gerçekleştirilmektedir. Bisiklet kullanım oranı şehirde oldukça yüksek olup, birçok insan ulaşımını bisiklet ile sağlamaktadır.

Brisbane şehrinde İngilizce eğitim alan öğrenciler Avustralya’nın deniz ve sahili ile ünlü şehirlerinden olan Gold Coast’a otobüs ile 2 saatte, özel araç ile 1 saatte ulaşabilmektedirler. Ayrıca 1 saatlik yolculuk ile Sunshine Coast’a gidip, burayı da keşfetme imkânına sahiptirler.

Sigorta

Avustralya’da eğitim alan tüm öğrencilerin OSHC adı verilen zorunlu bir sigorta satın almaları gerekmektedir. Bu sigorta poliçesi Avustralya’da sigorta firmaları tarafından düzenlemekte ve okul faturalarınıza eklenmektedir. Ortalama sigorta poliçesinin aylık ücreti 40 AUD’dir. Bu poliçe ile öğrenciler sağlık harcamalarının tanı, teşhis ve tedavi giderlerinin % 20’sini ödeyerek hizmet alabilirler. Öğrenciler sigorta şirketlerinin anlaşmalı tedavi merkezlerinden sağlık giderlerinin sadece % 20’sini öderler. Anlaşmalı olmayan sigorta firmalarına giden öğrenciler ise sağlık giderlerinin tamamını kendileri ödeyip sonrasında sigorta şirketlerinden % 80’nini iade alırlar.

Lexis English Brisbane İngilizce dil okulu ve Brisbane’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın