• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Langports English Language College, Sydney

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Langports English Language College, Sydney
LANGPORTS SYDNEY İNGİLİZCE DİL OKULU

Langports İngilizce dil okulları, Avustralya’nın Brisbane, Gold Coast ve Sydney şehirlerinde İngilizce dil eğitimleri vermekte olan bir dil okuludur. Kurulduğu yıldan itibaren 70 den fazla farklı ülkeden binlerce öğrenciye ev sahipliği Langports İngilizce dil okulularıdünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine İngilizceyi eğlenceli ve çok kültürlü bir atmosfer eşliğinde öğretmektedir.

Langports Sydney İngilizce dil okulu Eylül 2014’de kapılarını yabancı öğrencilere açmıştır. Şehir merkezinde modern donanımlı sınıflarda görsel ve işitsel eğitim materyalleri desteğinde İngilizce dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerin araştırmalarını ve ödevlerini rahatlıkla yapabileceği bilgisayar odalarının bulunduğu Langports İngilizce dil okulunda öğrenciler kitap, DVD ve çeşitli dergilerin bulunduğu kütüphaneden gerekli materyalleri ödünç alabilmektedirler.

Langports Sydney İngilizce dil okulundan toplu ulaşım araçlarına yakın merkezi bir konumdadır. Sydney Pyrmont Bay Light Rail istasyonuna iki dakikalık yürüme mesafesinde olan Langports Sydney İngilizce dil okulu, Pyrmont Bay Ferry Wharf istasyonuna 5, Town Hall Station istasyonuna ise 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Langports Sydney İngilizce dil okulu restoranlara, cafelere, alışveriş merkezlerine kısa yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Avustralya’nın en büyük şehri olan Sydney, sahilleri, tarihi mekânları, sağladığı eğitim kalitesi hareketli ve canlı çok kültürlü yapısıyla her yıl binlerce turiste ve öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Darling Harbour yakınlarında konumlanmış olan Langports Sydney İngilizce dil okulu Sydney’in ilginç ve etkileyici mekânları ve eğlence merkezlerine kolaylıkla ulaşılabilecek mesafededir. Eğlence ve çeşitli aktivitelerin sürekliliğinin olduğu Sydney’de hem eğitim hem şehir keşfi için mükemmel bir fırsat sizleri beklemektedir.

Sydney’de yaz aylarında gün içinde sıcaklık 25 derece civarında iken; kış mevsiminde ortalama16 derecedir. Sıcaklık farklarının yaz ve kış aylarında büyük farklılıklar göstermediği Sydney kış mevsimlerinde de ziyaret edilebilecek önemli şehirlerden biridir. Sydney, çeşitli su sporlarının yapılması için ideal özelliklere sahip bir şehirdir. Bembeyaz kumsalları ve yılın belirli dönemlerinde yapılan festivalleriyle renkli bir görüntüye ev sahipliği yapan Sydney’de farklı ülkelerin kültürlerinin yoğun çeşitlilik göstermesi kendinizi farklı ve etkileyici yeni bir dünyada olduğunuzu hissettirecektir.

Langports Sydney İngilizce dil okulunda verilen İngilizce kurslar

Langports Sydney İngilizce dil okulunda genel İngilizce kursundan akademik amaçlı İngilizce kursuna kadar farklı seviyelerde İngilizce bilgisine sahip olanlara uygun programlar bulunmaktadır.

Genel İngilizce kursu: UFO English

Langports Sydney İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu haftada 25 saatten oluşmaktadır. Haftada 16 saatlik turist ve work and holiday vizesi sahiplerine part time kurs seçeneğinin de sunulduğu programa katılım için en az başlangıç seviyesinde İngilizce dil becerisine sahip olmak gerekmektedir.

Langports Sydney İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunu diğer İngilizce dil okullarından ayıran en büyük özellik İngilizce eğitimlerinde öğrencileri okuma, yazma, dinleme ve konuşma yeteneklerine göre farklı seviyelerdeki sınıflarda eğitim vermesidir. Günümüzde bir çok öğrenci İngilizce okuma ve yazma yeteneklerine göre daha ileri sınıflara olmasına rağmen konuşma ve dinlemede daha düşük seviyelerde olabilirler. Bu sistem sayesinde öğrenciler özellikle zayıf oldukları İngilizce yeteneklerini hızla ilerletme ve geliştirme şansı yakalarlar

Langports Sydney İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, öğrencilerinin farklı bireysel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uygun İngilizce dil derslerinin verildiği bir programdır. İngilizce kullanımı, odak konular ve seviyeye uygun ders seçenekleri bölümlerinden oluşan genel İngilizce kursunda öğrencilere İngilizceyi kısa sürede etkili olarak öğretmek hedeflenmektedir. Langports Sydney İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerinin yanında yapılan İngilizce pratiklerle öğrencilerin İngilizceyi özgüvenle ve doğru olarak kullanmaları amaçlanmaktadır.

Langports Sydney İngilizce dil okulunda öğrenciler ortalama 13, maksimum 16 kişilik sınıflarda eğitim almaktadırlar. Eğitim süresinin 1 ile 70 hafta arasında değişiklik gösterdiği genel İngilizce kursunda haftalık ders saatlerine öğleden sonraları çeşitli aktivite programları da dâhil edilmektedir. Langports Sydney İngilizce dil okulu kursları hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından edinebilirsiniz.

TOEIC hazırlık kursu

Langports Sydney İngilizce dil okulu TOEIC hazırlık kursu 5 haftadan oluşan bir programdır. TOEIC hazırlık kursunda dersler yoğun olarak İngilizce dil bilgisi, kelime bilgisi, okuma ve dinleme becerilerini geliştirme odaklı işlenmektedir. TOEIC (The Test of English for International Communication), İngilizceyi günlük yaşamda, iş hayatında kullanabilme becerisini ölçen uluslararası tanınırlığı olan bir sınavdır. TOEIC sınavı konuşma ve yazma ile okuma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır. Kursa katılım için minimum pre- intermediate seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. TOEIC sınavına hazırlık kursunda dersler sınav teknikleri ve soruları üzerine odaklı işlenmektedir. Langports Sydney English Language College İngilizce dil okulu TOEIC hazırlık kursun öğleden sonraki aktiviteler de dahil olmak üzere haftada 25 saatten oluşmaktadır. Sınıfların ortalama 13 maksimum 16 kişilik olduğu TOEIC hazırlık kursu başlangıç tarihleri Mayıs, Haziran, Temmuz, Eylül, Ekim ve Kasım’dır.

TOEIC hazırlık kursunda dersler İngilizce dilbilgisi, okuma ve dinleme becerilerinin geliştirme odaklı işlenmektedir. İngilizce kelime bilgisi ve kurs boyunca işlenen sözlü sunum pratikleriyle öğrenciler kısa sürede İngilizce seviyelerini geliştirmektedirler.

IELTS sınava hazırlık kursu

IELTS, tüm dünyada eğitim dili İngilizce olan yüksekokul ve üniversitelere girmek isteyen öğrencilerden istenen uluslararası geçerliliği olan bir ölçme ve değerlendirme sınavıdır. Lanports Sydney İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursunda öğrencilerin amaçlarına göre IELTS 1 ve IELTS 2 sınıfı bulunmaktadır. Bu iki sınıf arasındaki fark ise sadece öğrencilerin hedefledikleri puanların farklılık göstermesidir. Sadece İngilizce dil seviyesi açısından farklılık göstermektedir. Langports Sydney İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursu 5 haftadan oluşmaktadır. Haftada 25 saat dersin yapıldığı kursta öğrencilerin ders aldıkları sınıflar maksimum 16 kişiliktir. IELTS hazırlık kursunda temel İngilizce dil becerilerinin yanında pratik ve sınava hazırlık testleriyle de öğrencilerin İngilizce dil seviyelerinin gelişimlerinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma konuları üzerine yoğun derslerin işlendiği genel İngilizce kursu ile birlikte alınmaktadır.

Sadece Work and Holiday adayları ve turist vizesi alacaklar genel İngilizce kursuna katılmadan IELTS hazırlık sınavına başvurabilmektedirler. Katılabilmektedirler.

Akademik Amaçlı İngilizce kursu

Akademik amaçlı İngilizce kursu IELTS sınavından yüksek bir skor elde ederek istedikleri üniversite veya enstitüye girmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış bir programdır. Langports Sydney İngilizce dil okulu akademik amaçlı İngilizce kursunda İngilizce araştırma becerileri, hızlı okuma, not alma, çizim, yazma ve kaynak kullanma konuları üzerine dersler verilmektedir. Akademik makale yazarken dikkat edilmesi gerekenler üzerine notların verildiği kursta öğrenciler kısa sürede İngilizce becerilerini geliştirmektedirler. Langports Sydney İngilizce dil okulu akademik amaçlı İngilizce kursu 12 haftadan oluşmaktadır. Haftada 25 saatten oluşan kursta öğrenciler 16 kişilik sınıflarda ders almaktadırlar. Akademik amaçlı İngilizce kursuna katılmak isteyenlerin IELTS skoru en az 5.0 olmalıdır. Langports Sydney İngilizce dil okulu akademik amaçlı İngilizce kursları hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık çalışanlarından edinebilirsiniz.

Langports Sydney İngilizce dil okulunda konaklama

Langports Sydney İngilizce dil okulu öğrencilerine güvenli ve konforlu konaklama imkanları sunmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrencilere üç farklı seçenek sunulmaktadır. Langports Sydney İngilizce dil okulunda öğrenci evleri ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama

Langports Sydey İngilizce dil okulunda öğrencilere üç farklı aile yanı konaklama seçeneği sunulmaktadır:

Self catering aile yanı konaklama: Banyo ve tuvaletin ortak kullanıldığı bu konaklama türünde aynı evde birkaç öğrenci konaklamaktadır. Ev sahipleriyle iletişimin sınırlı olduğu self catering aile yanı konaklamada öğrenciler kendi aldıkları temizlik malzemeleriyle makinelerde çamaşırlarını yıkayabilmektedirler. Genel özellikleri itibariyle paylaşmalı daire konaklamasına benzeyen self catering konaklama sadece kahvaltı hizmeti verilmektedir. Self catering aile yanı konaklamaya 18 yaş ve üzeri olan öğrenciler yerleştirilmektedir.

Aile yanı standart konaklama: Aile yanı standart konaklamada banyo ve tuvalet paylaşmalı olarak kullanılmaktadır. Aynı evde maksimum iki öğrencinin yerleştirildiği standart konaklamada hafta içi yarım; hafta sonu ise tam pansiyon hizmet verilmektedir.

Aile yanı deluxe konaklama: Standart aile yanı konaklamaya göre konfor ve bireysellik açısından daha rahat imkanlar sunulmaktadır. Her aileye sadece bir öğrencinin yerleştirildiği deluxe aile yanı konaklamada hafta içi yarım hafta sonu tam pansiyon yemek hizmeti verilmektedir.

Langports Sydney İngilizce dil okulundaki bir çok öğrenci ilk bir kaç hafta aile yanı konaklama tercih ettikten sonra öğrenci evlerinde oda tutmaktadır. Langports Sydney İngilizce dil okulunun sunduğu alternatif konaklama seçenekleri hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık çalışanlarında edinebilirsiniz.

Langports Sydney İngilizce dil okuluna ulaşım

Sydney uluslararası havalimanına ülkemizden direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Bir çok havayolu Dubai, Abudabi, Singapore, Malezya aktarmalı Brisbane uçuşları gerçekleştirmektedir. Sydney’e uçak bileti alırken öğrencilere tanınan bagaj hakkı ve bekleme süreli konusunda mutlaka kıyaslama yapınız. Sydney uluslar arası havalimanından şehir merkezine havalimanının önünde bulunan otobüsler ve havalimanı karşılama firmalarının sunduğu transfer servisleri ile gitmek mümkündür. Sydney şehir için ulaşım otobüsler, metro ve tren ile sağlanmaktadır. Çok düzenli bir şehir planı olan Sydney’de öğrenciler aylık biletler kullanmaktadırlar.

Langports Sydney İngilizce dil okulu, Avustralya’da İngilizce ve Sydney’de İngilizce eğitimi hakkında bilgi almak için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın