• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Langports English Language College, Gold Coast

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Langports English Language College, Gold Coast

Langports Gold Coast English Language College İngilizce dil okulu

Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenci yurtdışında İngilizce dil eğitimi için Avustralya’yı tercih etmektedir. Langports Gold Coast English Language College farklı kültür ve ülkelerden gelen öğrencileriyle uluslararası bir eğitim atmosferi eşliğinde kaliteli İngilizce dil eğitimi veren bölgenin tanınmış dil okullarındandır. Avustralya’nın Sydney, Gold Coast ve Brisbane şehirlerinde eğitim veren Langports English Language College İngilizce dil okullarında dersler modern ders materyalleri ile Langports English Language College ‘in kendi geliştirdiği farklı bir yöntem ile işlenmektedir. Yazılı, sözlü ve görsel öğrenme metotlarının kullanıldığı Langports Gold Coast English Language College İngilizce dil okulu şehir merkezlerinde bulunmaktadır. Langports Gold Coast English Language College İngilizce dil okulu yeniliklere açık çeşitli kursları, bireysel yeteneklere uygun hazırlanmış programları ve haftalık birebir öğrenci danışmanlığı ile öğrencilerin Avustralya’da İngilizce eğitimi almalarındaki amaçlarına ulaşmalarına yardım etmektedir.

Langports Gold Coast English Language College İngilizce dil okulu kursları okulunu diğer İngilizce dil okullarında daha özel yapan birçok farklılık bulunmaktadır. Okulun eğitimi kadar konaklama yetkilileri öğrencilerinin konforlu ve güvenliği için birlikte çalıştıkları aileleri özenle seçerek öğrencilerin Avustralya’da rahatça İngilizce öğrenmelerine destek vermektedir. Langports Gold Coast İngilizce dil okulunda aile yanı konaklama ve öğrenci evlerinde konaklama seçeneklerinin bulunmaktadır. Langports Gold Coast English Language College İngilizce dil okulu 2012 yılında 50’yi aşkın farklı uluslardan öğrenciyi ağırlamıştır. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu öğrencilerine Avustralya’da Working Holiday veya öğrenci vizesiyle çalışabileceği işler konusunda da rehberlik edebilmek için çeşitli programlar ve seminerler düzenlenmektedir.

Langports Gold Coast İngilizce dil okulunda çeşitli aktiviteler, organizasyonlar düzenleyen aktivite görevlileri de bulunmaktadır. Yapılan aktiviteler farklı uluslardan birçok öğrencinin birbirleriyle iletişime geçebileceği kültürel ve sosyal ortamlar yaratmaktadır.

Gold Coast şehri dünyanın seçkin özel üniversitelerinden biri olan Bond Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Dünya mirasları listesine alınmış olan Lamington milli parkı’nın bulunduğu şehir yılda on milyona yakın turist çekmektedir. Avustralya’nın 6. büyük şehri olan Gold Coast Queensland eyaletinin güney kısmında bulunmaktadır. Yılda 300 güneşli günün yaşandığı şehir uzun sahil şeridi, plajları ve doğal güzellikleri ile tam bir tatil cenneti denilebilecek modern ve kaliteli bir yaşam merkezidir.

Langports Gold Coast İngilizce dil okulunda verilen İngilizce kurslar
Genel İngilizce

Langports Gold Coast İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu temel İngilizce dil becerilerinden olan İngilizce okuma, yazma, dinleme ve yazma derslerinden oluşmaktadır. Genel İngilizce kursuna katılan öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirmekte hem de çeşitli aktivitelere katılarak İngilizce pratik yapabilmektedirler.

Langports Gold Coast İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda, İngilizce telaffuz ve pratik eğitimlerinin yanında öğrenciler farklı kurslara da katılabilmektedir. Genel İngilizce kursun dahilinde verilen iş İngilizcesi ve IELTS sınava hazırlık kurslarında öğrenciler genel İngilizce kursunda aldıkları eğitimi pekiştirerek yeni terimler ve sınav tekniklerini ve konularını öğrenmektedirler.

Langports Gold Coast İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda öğrenciler İngilizcenin kullanımı ve dil odaklı konular üzerine yoğun dersler almakta ve özel ilgi alanlarına göre kurslara katılabilmek için gereken İngilizce temel dil becerilerine sahip olmaktadır.

IELTS hazırlık kursu

Dünyanın farklı ülkelerinden her yıl bir milyonun üzerinde adayın katıldığı genel ve akademik İngilizce yeterliliğini ölçen önemli bir sınav olan IELTS, adayların akademik, iş ve göçmenlik kariyerlerinde önemli avantajlar sağlamaktadır. İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma, telaffuz, dilbilgisi ve kelime bilgisi eğitimlerinin verildiği IELTS sınava hazırlık kursunda dersleri düzenli olarak takip eden öğrenciler sınavda yüksek skorlar ede etmektedirler. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursunda IELTS1 ve IELTS2 olmak üzere iki farklı İngilizce seviyesinde olanlar için hazırlanmıştır. IELTS1 4 veya 4,5; IELTS2 ise sınavdan 5,5 ve üzerinde skor almaları gereken öğrencilere göre farklı içeriklerle hazırlanmıştır. Yoğun IELTS hazırlık kursu toplam 5 haftadan oluşmaktadır. Haftada 25 dersin yapıldığı IELTS hazırlık kursunda dersler 1 saatten oluşmaktadır. Sınıfların maksimum 12 kişilik olduğu Langports Gold Coast İngilizce dil okulunda IELTS kursuna katılım yaşı en az 16 olarak belirlenmiştir. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursları hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından uzmanlarına danışabilirsiniz.

İş İngilizcesi kursu

İş İngilizcesi kursu toplam 10 haftadan oluşmaktadır. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda öğrencilerin iş dünyasındaki gelişmeleri takip edebilmesi ve gerekli sunum, raporlama vb. işleri yapabilmesine yardımcı olmaktır. İş İngilizcesi kursunda öğrenciler mesleklere göre özel İngilizce teknik terimleri öğrenmenin yanında İngilizce mektup yazma, telefonla görüşme, toplantı ve sunum yapma konularında dersler almaktadırlar. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda İngilizce geliştirmeye yönelik yoğun derslerde İngilizce dil bilgisi, kelime bilgisi ve tüm dil becerileri dersleri verilmektedir.

10 haftalık bir eğitim süresinden oluşan iş İngilizcesi kursunda haftada 25 saat ders yapılmaktadır. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda öğrenciler maksimum 16 kişilik sınıflarda eğitim almaktadırlar. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursuna katılım için orta (intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda eğitimler Mart, Mayıs, Temmuz ve Ekim aylarında başlamaktadır.

Akademik Amaçlı İngilizce kursu

Langports Gold Coast İngilizce dil okulu akademik amaçlı İngilizce kursu hem IELTS sınavında başarılı olmak hem de eğitim dilinin İngilizce olduğu üniversitelerine başvurmak isteyenler için ideal bir programdır. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu akademik amaçlı İngilizce kursuna IELTS 5.0 seviyesinde bilgisi olan öğrencilerin katılımı için uygundur. Sınıfların maksimum 16 kişilik olduğu kurs 12 haftadan oluşmaktadır. Haftada 25 saat dersin yapıldığı kursta öğleden sonra çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir.

Langports Gold Coast İngilizce dil okulunda eğitim alanında kariyer yapmak isteyenler için de dersler akademik konular çerçevesinde işlenmektedir. Hızlı okuma, sunum yapma ve grup çalışmaları becerileri derslerinin işlendiği kurs başlangıcında öğrenciler seviye tespit sınavına alınmaktadırlar.

Langports Gold Coast İngilizce dil okulu akademik amaçlı İngilizce kursunda öğrencilerin İngilizce seviyeleri ev ödevleri, haftalık testler, projeler, sınıf sunumları ve gözlem teknikleriyle takip edilmektedir. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu akademik amaçlı İngilizce kursunda üniversite gezileri ve partner enstitülere ziyaretler düzenlenmektedir. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarına danışabilirsiniz.

TOEIC hazırlık kursu

TOEIC (The Test of English for International Communication), İngilizceyi günlük iş yaşamda kullanabilme becerisini ölçen uluslararası tanınırlığı olan bir sınavdır. TOEIC sınavı konuşma ve yazma ile okuma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu TOEIC hazırlık kursunda eğitim 5 haftadan oluşmaktadır. Kursa katılım için minimum orta üstü (pre-intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. TOEIC sınavına hazırlık kursunda dersler sınav teknikleri ve soru tipleri üzerine odaklı işlenmektedir. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu TOEIC hazırlık kursun öğleden sonraki aktiviteler de dahil olmak üzere haftada 25 saatten oluşmaktadır. Sınıfların ortalama 13, maksimum 16 kişilik olduğu TOEIC hazırlık kursu yıl için Mayıs, Haziran, Temmuz, Eylül, Ekim ve Kasım ayında başlamaktadır.

TOEIC hazırlık kursunda dersler İngilizce dilbilgisi, okuma ve dinleme becerilerinin geliştirme odaklı işlenmektedir. İngilizce kelime bilgisi ve kurs boyunca işlenen sözlü sunum pratikleriyle öğrenciler kısa sürede İngilizce seviyelerini geliştirmektedirler.

Langports Gold Coast İngilizce dil okulunda konaklama

Langports Gold Coast İngilizce dil okulu öğrencilerine birçok güvenli ve konforlu konaklama alternatifleri sunulmaktadır. Langports Gold Coast İngilizce dil okulunda öğrenciler en çok öğrenci evleri ve aile yanı konaklama seçenekleri tercih etmektedirler. Aile yanı konaklamada öğrencilere üç farklı seçenek sunulmaktadır.

Aile yanı konaklama

Aile yanı konaklama eğitim alınan ülkenin ve şehrin kültürünü ve dilini deneyimlemek için en iyi yöntemlerden biridir. Langports Gold Coast İngilizce dil okulu öğrencileri aile yanı konaklamada Avustralya kültürü ve günlük yaşamın ilerleyişi hakkında etkileyici deneyimler elde etmektedirler.

Self catering aile yanı konaklama: Banyo ve tuvaletin ortak kullanıldığı bu konaklama türünde aynı evde birkaç öğrenci konaklamaktadır. Ev sahipleriyle iletişimin sınırlı olduğu self catering aile yanı konaklama genel özellikleri itibariyle paylaşmalı daire konaklamasına benzer. Tek fark öğrencilerin bir aile ile evi ortak kullanmalarıdır. Self catering konaklama aile öğrencilere sadece kahvaltı vermektedir. Öğrenciler evin mutfağını kullanarak öğle ve akşam yemeklerini hazırlayabilirler. Self catering aile yanı konaklamaya 18 yaş ve üzeri olan öğrenciler yerleştirilmektedir.

Aile yanı standart konaklama: Aile yanı standart konaklamada banyo ve tuvalet paylaşmalı olarak kullanılmaktadır. Aynı evde maksimum iki öğrencinin yerleştirildiği standart konaklamada hafta içi yarım pansiyon (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil), hafta sonu ise tam pansiyon (üç öğün yemekler dahil) hizmet verilmektedir.

Aile yanı deluxe konaklama: Standart aile yanı konaklamaya göre konfor ve bireysellik açısından daha rahat imkanlar sunulmaktadır. Her aileye sadece bir öğrencinin yerleştirildiği deluxe aile yanı konaklamada hafta içi yarım pansiyon (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil), hafta sonu ise tam pansiyon (üç öğün yemekler dahil) verilmektedir.

Öğrenci evleri olarak da bilinen paylaşımlı konaklama tipi, 2, 3 ya da daha fazla öğrencinin bir araya gelerek birlikte daire kiralamasıdır. Kiralanan daireler eşyalı veya eşyasız olabilir. Ev ile ilgili masrafları (fatura, kira vs.) ortaklaşa ödenmektedir. Avustralya’da yeni giden öğrenciler genelde hazırda olan ve ev arkadaşı arayan bir öğrenci evine de dâhil olmaları çok daha kolay olmaktadır. Öğrenciler hazırda var olan öğrenci evine katılmak isterler ise ev sahibinden veya emlakçıdan eve taşınabilmek için yazılı bir onay belgesi almalarını tavsiye ederiz. Öğrenci evleri, özgür bir ortam ve yaşam koşulu sunduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. Öğrenciler, daireleri kendileri bulabilecekleri gibi okuldaki ilk gün oryantasyonunda da bu konaklama seçeneği hakkında bilgi alabilmektedirler.

Langports Gold Coast İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Avustralya’ya doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin Gold Coast’a ulaşmak için Dubai ve Abu Dhabi üzerinden Brisbane havaalanına inmeleri gerekmektedir. Brisbane havaalanına inen öğrenciler, otobüs ve tren ile 40 dakikalık bir yolculuk sonrası Gold Coast’a ulaşabilmektedirler. Langports Gold Coast İngilizce dil okulunun havaalanı karşılama hizmetinden yararlanan öğrenciler havaalanından özel araçlar ile alınarak 25 dakikalık bir yolculuk sonrası konaklama yerlerine götürülmektedirler. Avustralya’ya tek yönlü uçak alınabilmekte ve öğrencilerin bagaj ağırlıkları 30 kg kadar olabilmektedir.

Şehir içi ulaşımda otobüsler, tren, tramvay ve özel taksiler mevcuttur. Otobüsler tüm hafta boyunca işler ve sık aralıklarla kalmaktadır. Gold Coast’ta özellikle uzak yerlere tren ile ulaşım mümkündür. Öğrenciler Brisbane’da tren ile gidebilmektedir. Şehrin diğer bir ulaşım şekli olan tramvay, Avustralya’nın en büyük ulaşım projelerinden biri olup, şehir içinde en çok tercih edilen ulaşım şeklidir. Öğrenciler özel taksiler ile de ulaşım gerçekleştirebilmektedirler.

Öğrenciler Gold Coast’tan otobüs ile 40 dakikada Brisbane ve Sunshine Coast’a gidebilir ve bu şehirleri de keşfedebilirler.

Sigorta

Avustralya’da eğitim alan tüm öğrencilerin OSHC adı verilen zorunlu bir sigorta satın almaları gerekmektedir. Bu sigorta poliçesi Avustralya’da sigorta firmaları tarafından düzenlemekte ve okul faturalarınıza eklenmektedir. Ortalama sigorta poliçesinin aylık ücreti 40 AUD’dir. Bu poliçe ile öğrenciler sağlık harcamalarının tanı, teşhis ve tedavi giderlerinin % 20’sini ödeyerek hizmet alabilirler. Öğrenciler sigorta şirketlerinin anlaşmalı tedavi merkezlerinden sağlık giderlerinin sadece % 20’sini öderler. Anlaşmalı olmayan sigorta firmalarına giden öğrenciler ise sağlık giderlerinin tamamını kendileri ödeyip sonrasında sigorta şirketlerinden % 80’nini iade alırlar.

Langports Gold Coast İngilizce dil okulu ve Gold Coast’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın