• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

 Kingsway Institute, Sydney

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık -  Kingsway Institute, Sydney
Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu, Sydney şehrinin merkezinde modern bir binada yer almaktadır. Okul, 3 kata yayılan modern sınıflara, ücretsiz internet bağlantısına, öğrenme kaynakları merkezine, mutfağa, bilgisayar laboratuvarına ve kafeye sahiptir. Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu eğitmenleri, lisans eğitimini tamamlamış ve İngilizce dil eğitiminde uzman bir yeterlilik deneyimine sahiptirler. Okulun bulunduğu noktada pek çok restoran, sinema, banka, alışveriş merkezi ve market mevcuttur. Ayrıca opera binası, Sydney Harbour Bridge, Queen Victoria binası ve Darling limanı okula yürüme mesafesinde yer almaktadır. Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulunda eğitim alan öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Sydney, Avustralya?daki en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Ülkenin ekonomik dâhil her açıdan merkezi olmasına rağmen gerçekte başkenti değildir. Sydney, dünyanın en görkemli limanlarından birine sahip olup, 4 milyon nüfusa sahiptir. Kentte yaşam 1778 yılında bir sömürge kolonisi olarak başlamıştır ve şehir altmış yıl boyunca İngiliz toplumunun istenmeyen, suçlu kişilerini barındırmıştır. Bu kötü geçmişine rağmen Sydney şu anda dünyaca ünlü bir kültür ve sanat merkezi haline gelmeyi başarmıştır. 2000 yılında Dünya Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan şehirde gezilebilecek pek çok yer bulunmaktadır. Kentte görülmesi gerek yerler arasında Sydney opera evi, Sydney köprüsü, Sydney kulesi, Darling limanı, Bondi plajı ve Balmoral plajı bulunmaktadır.

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce kursu

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, öğrencilerin günlük yaşam için genel iletişim becerilerini geliştirmek ve İngilizce konuşulan ülkelerde iletişim sorunu yaşamadan eğitim alabilmek ve seyahat edebilmek amacıyla tasarlanmıştır. Genel İngilizce kursunda hem sabah hem de akşam sınıfları bulunmaktadır. Kursa İngilizce temel (Elementary) seviyeden orta-üstü (Upper-Intermediate) seviyeye kadar her seviyeden bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Kurs başlangıcında İngilizce seviye tespit sınavı yapılmakta ve öğrenciler sınav sonucuna uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. Öğrenciler verilen eğitimler sayesinde İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmektedirler. Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Akademik amaçlar için İngilizce

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu, Avustralya?da üniversite ya da koleje gitmek isteyen öğrencilerin gerekli İngilizce yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyede İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Akademik amaçlar için İngilizce kursunda hafta içi her gün işlenen derslerde öğrenciler akademik anlamda İngilizce rapor yazma, araştırmaya dayalı makale yazma, sunum yapma, ödev hazırlama, sınavlara hazırlanma, not alma ve seminerlere katılma ile ilgili eğitim almaktadırlar. Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursunda öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde akademik hayatlarında İngilizce sorun yaşamamaktadırlar.

Sınavlara hazırlık kursları

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulunda IELTS sınavına hazırlık kursu verilmektedir. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Eğitimler haftada 4 gün ve 20 ders olarak verilmektedir. IELTS sınavına hazırlık kursunda eğitimler minimum 5 hafta ve maksimum 20 hafta sürmektedir. Öğrenciler derslerde sınavda karşılaşabilecekleri konular üzerine eğitim almakta ve pratik yapmaktadırlar. Aynı zamanda öğrenciler, genel İngilizce yeteneklerini geliştirmekte ve sınav tekniğini öğrenmektedirler. Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulunda IELTS sınavına hazırlık kursunda dersler hem sabah hem de akşam verilmektedir. Öğrenciler istedikleri seçenekte eğitim alabilmektedir.

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulunda konaklama

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulunda aile yanı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada evler, okula çeşitli uzaklıklarda bulunup en fazla toplu taşıma ile 30 dakika sürmektedir. Öğrenciler evlerde tek kişilik ya da farklı bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanları olup, nadir de olsa bazı evlerde öğrenciye özel olarak bulunabilmektedir. Evlerde kahvaltı ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmektedir.

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye?den Sydney?e doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin aktarmalı olarak gitmeleri gerekmektedir. Öğrenciler Singapur, Malezya, Abu Dhabi üzerinden aktarmalı olarak gidebilmektedir. Havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşabilmektedir. İsteyen öğrenciler havaalanı karşılama hizmetinden yararlanabilmektedir.

Sydney şehir içi ulaşımda metro, otobüs, feribot ve özel taksiler kullanılmaktadır. Ulaşım seçeneklerinin bol olduğu kentte ulaşım sıkıntısı yaşanmamaktadır. Kentte otobüs ile her yere ulaşım mümkündür. Hızlı ulaşım için metro tercih edilmektedir. Otobüs ve metro ile ulaşılamayan ya da ulaşımın uzak olduğu yerlere ise feribot ile kolayca ulaşılabilmektedir.

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın