,
  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Fiyat Al

St. Timothy’s School

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - St. Timothy’s School

Maryland eyaletinde Baltimore şehrindeki St. Timothy’s Okulu, 1882 yılında eğitime başlamış yatılı kız lisesidir. 175 öğrenci kapasiteli olan okulda 120 öğrenci yatılı olarak kalmaktadır. St. Timothy’s lisesi, 24 farklı ülkeden gelen öğrencilere eğitim vermektedir. Lisenin yabancı öğrenci oranı %33‘tür. Yaklaşık 145 dönümlük tarihi bir kampüse sahip lise, öğrencilerin faydalanabileceği pek çok olanak sunmaktadır. Kütüphane, laboratuvarlar, spor salonu, açık ve kapalı basketbol, voleybol ve tenis sahaları, bilgisayar laboratuvarı, sanat ve tasarım odaları, konferans salonu, açık ve kapalı manej, kafeterya ve sosyal aktivite salonu bulunmaktadır.

Baltimore, ABD’nin Maryland eyaletinde bulunan en büyük 20. şehri ve Maryland eyaletinin ise en büyük şehridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli limanlarından biridir. St. Timothy’s Lisesi, ABD’nin başkenti Washington DC’ye 45 dakika ve New York’a 2 buçuk saat uzaklıktadır.

St. Timothy’s Lise Eğitimi

St. Timothy’s lise eğitimi 4 yıl sürmektedir. Öğrenciler 4 yıllık lise eğitiminin sonunda SAT sınavına girmektedirler. St. Timothy’s Lisesi lise eğitiminde dersler hafta içi her gün 07.45’te başlamakta ve öğle arasından sonra saat 15.10’da sona ermektedir. Öğrenciler 17.30’da başlayan akşam yemeğine kadar sosyal ve sportif aktivitelerde yer almaktadırlar. St. Timothy’s Lisende lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin Türkiye’de ortaokul mezunu olmaları ve en az orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Yeterli İngilizce seviyeye sahip olmayan öğrencilere yaz aylarında ve lise eğitimler süresince İngilizce kursları da verilmektedir. St. Timothy’s lisesi, normal lise diplomasının dışında IB (International Baccalaureate) diploma eğitimi de sunmaktadır.

St. Timothy’s Lisesi İngilizce kursu

St. Timothy’s lisesi İngilizce kursu, lise eğitimi almak isteyen fakat akademik dersleri takip edebilecek düzeyde yeterli İngilizceye sahip olmayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Kurs başlangıcında öğrencilere İngilizce seviye tespit sınavı yapılmakta ve sınav sonucuna göre öğrenciler, İngilizce seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Derslerde İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, yazma (kompozisyon), okuma (öykü, şiir, roman) ve konuşma üzerine eğitim sunulmaktadır. Kursta öğrenciler hem İngilizce öğrenmekte hem de kullanılan materyal ve konu ve kitaplar ile lise eğitimine hazırlanmaktadırlar.

St. Timothy’s Lisesinde konaklama

St. Timothy’s Lisesinde öğrenciler kampüs içerisinde yer alan yurtlarda tek kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Her yurtta öğrencilerin birlikte vakit geçirebilecekleri ortak alanlar mevcuttur. Ayrıca mutfak, müzik ve bilgisayar odaları ve çamaşırhane yer almaktadır. Yurdun her yerinde bağlantı imkânı olan ücretsiz internet erişimi de bulunmaktadır. Öğrenciler tüm öğünlerini kampüs içeresinde yer alan yemekhanede yemektedirler.

St. Timothy’s lisesine ulaşım

Türkiye’den Baltimore’a doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin kente 45 dakika uzaklıkta bulunan Washington’a uçuş gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Türkiye’den Washington’a her gün çok sayıda doğrudan uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 12 saat sürmektedir. Washington havalimanına inen öğrenciler, okul yetkilileri tarafından karşılanmakta ve güvenli bir şekilde okula ulaştırılmaktadırlar.

St. Timothy’s Lisesi hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın