,
  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Fiyat Al

Chaminade College Preparatory School

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Chaminade College Preparatory School

Chaminade College Preparatory School, St. Louis’de 55 dönümlük bir kampüste eğitim sunan yatılı erkek okuludur. Okulun öğrenci kapasitesi 810 olup, 540’ını lise öğrencileri ve 270’ini ortaokul öğrencileri oluşturmaktadır. Chaminade College, küçük sınıflarda butik eğitim veren bir okuldur. Okulun eğitmenleri alanlarında master ve doktora yapmış ve ortalama 17 yıllık deneyime sahip olan kişilerden oluşmaktadır.

Chaminade College Preparatory School, Independent Schools Association of the Central States (ISACS) ve North Central Association (NCEA) tarafından akredite edilmiştir. Okul aynı zamanda the National Association of Independent Schools ve the Independent Schools of St. Louis’in üyesidir. Chaminade College Preparatory School öğrencilerinin %76’sı 2014 yılında $14.1 milyon değerinde üstün başarı bursu sahibi olmuşlardır. Okulun sahip olduğu daha pek çok başarı bulunmaktadır.

Chaminade College’de eğitim almak isteyen Türk öğrencilerde farklı oranlarda verilen bu burslardan yaralanmaktadır. Başvuru şartları başarılı bir eğitim geçmişi ve İngilizce yeterliktir. Chaminade College’de başvurmak isteyen öğrencilerin İngilizce yeterlilikleri skype üstünden mülakat ile belirlenebilmektedir. Eğitim ve konaklama ücretinin ortalama 35000 USD olduğu kolejde farklı oranlarda burslar verilmektedir. Başvuru şartları ve burs oranları hakkında detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız

St. Louis, ABD’nin Missouri eyaletinde yer almakta olup, batısı tamamen St. Louis County’den oluşan bağımsız bir şehirdir. Kentin doğusu Missisippi nehri ile çevrilidir. St. Louis, ABD’nin en kalabalık 18. şehridir. Kentte yer alan Chaminade College Preparatory School, öğrencilere pek çok sosyal ve kültürel aktivite seçenekleri sunmaktadır. Aktiviteler arasında boeling kulübü, drama kulübü, latin dansı, fotoğraf kulübü, masa tenisi kulübü ve frisbee kulübü bulunmaktadır.

Chaminade College Preparatory School Lise Eğitimi

Chaminade College Preparatory School’da lise eğitimi 4 yılda verilmektedir. Lisede verilen temel dersler İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Modern ve Klasik Diller, Güzel Sanatlar, Fiziksel Eğitim, Uygulamalı Bilimler ve Teoloji konularını içermektedir. Öğrenciler, lise eğitiminin sonunda SAT sınavına girmektedirler. SAT sınavı, Amerika’da üniversite ve yüksekokullara yerleşmek isteyen öğrencilerin girdiği sınavdır. Dersler hafta içi her gün işlenmektedir ve ders sonraları öğrenciler sosyal ve sportif aktivitelere katılmaktadırlar. Lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin ortaokul mezunu olmaları ve en az orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

Chaminade College Preparatory School Ortaokulu Eğitimi

Chaminade College Preparatory School ortaokul eğitimi 3 yıldan oluşmaktadır. Ortaokul eğitimi öğrencileri liseye hazırlamaktadır. Öğrenciler genel olarak İngilizce, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Beden Eğitimi, Güzel Sanatlar ve Teoloji dersleri almaktadırlar. Chaminade College Preparatory School’da ortaokul eğitimi almak isteyen öğrenciler, ilköğretim eğitimlerini tamamlamış olmalı ve orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmalıdırlar. Yeterli düzeyde İngilizceye sahip olmayan öğrenciler, İngilizce takviye dersleri almaktadırlar.

Chaminade College Preparatory School Konaklama

Chaminade College Preparatory School öğrencileri, kampüste yer alan yurtta kalmaktadırlar. Yurtta aynı zamanda öğrenciler ile birlikte okulun personeli de kalmaktadır. Öğrenciler iki kişilik odalarda konaklamakta olup, banyo ve tuvalet alanlarını paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar. Yemekler, kampüste yer alan yemekhanede yenmektedir. Yemekler, öğrencilerin diyetleri ve alerjileri göz önüne alınarak çok çeşitli olarak hazırlanmaktadır.

Chaminade College Preparatory School Ulaşım

Türkiye’den St. Louis’e doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Öğrenciler Chicago üzerinden aktarmalı olarak St. Louis’e ulaşabilmektedir. Havalimanından toplu taşıma araçları ya da özel taksiler kullanılarak okula ulaşım gerçekleştirile bilinmektedir. Talep eden öğrenciler, okulun havalimanı karşılamasından faydalanabilmektedir.

Chaminade College Preparatory School hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın