• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

LSI, San Diego

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - LSI, San Diego
LSI SAN DİEGO İNGİLİZCE DİL OKULU

LSI San Diego İngilizce dil okulu, şehrin merkezinde modern bir binada yer alır. Şehrin bütün olanaklarına yakındır ve San Diego Hayvanat Bahçesi, Gaslamp Bölgesi, Balboa Parkı ve San Diego Koyu gibi yerlere kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Okul, kütüphane, ücretsiz internet erişimi ve EFL bireysel çalışmaları için multimedya bilgisayarlar sunan bir öğrenci kaynak odasına sahiptir. LSI San Diego İngilizce dil okulu, öğrencilerine sörf, yelkenli gezisi, kar kayağı ve Los Angeles, Las Vegas ve Meksika’ya düzenlenen geziler sunmaktadır.

San Diego, ABD'nin en büyük dokuzuncu şehridir ve Los Angeles'a olan yakınlığı sebebiyle her yıl sabit nüfusunu çokça aşan miktarda turist ağırlamaktadır. Güney Kaliforniya’da ABD ile Meksika sınırında yer alan ve Pasifik Okyanusun kıyısında bir sahil şehridir. San Diego, Meksika sınırında yer aldığından dolayı sokaklarında Meksika mimarisinin etkileri hemen fark edilmektedir. Kilometrelerce uzanan altın kumsallara ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en güzel iklimlerinden birine sahip olan capcanlı ve rengârenk San Diego kenti, Kaliforniya’da İngilizce öğrenmek için ideal şehirlerdendir. Bunların yanında öğrencilerin keşfedebilecekleri dünyanın en pahalı evlerini bünyesinde barındıran Coronado adasıda bulunmaktadır. Coronado adasının San Diego ile bağlanan köprüsü mevcuttur. Ayrıca dört mevsim havaların ılık geçtiği birçok Amerikan şehrinde olduğu gibi San Diego'da da bir tema parkı kurulmuştur. “Sea World” olarak bilinen bu parkta su hayvanlarının yaptığı su gösterileri izlenmeye değerdir. University of California San Diego (UCSD) üniversitesinin de bulunduğu şehrin ekonomisi turizm ve uluslararası ticarete dayanmaktadır.

LSI San Diego İngilizce dil kursu
· Genel İngilizce standart kurs

LSI San Diego İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, haftalık 20 derse sahiptir. Her gün 4 ders gören öğrenciler, ilk 2 derste dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz derslerini, sonraki 2 derste konuşma, dinleme okuma ve yazma alanlarında eğitim almaktadırlar. Program İngilizce seviyesi fark etmeksizin her öğrenci için uygundur. Genel İngilizce standart kursunda öğrencilere İngilizce eğitim kitabının yanı sıra gazeteler ve dergilerden oluşan çeşitli kaynaklar sağlanmakta böylece öğrenciler bolca yapılan alıştırmalar sayesinde İngilizceyi daha kısa bir sürede öğrenmektedirler. LSI San Diego İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursuna en az 16 yaşında öğrenciler katılabilmekte ve sınıflar maksimum 15 öğrenciden oluşmaktadır.

· Genel İngilizce yoğun kurs

LSI San Diego İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler, haftalık 30 dersten oluşan program sayesinde daha hızlı bir şekilde İngilizcelerini geliştirme fırsatı bulmaktadırlar. Haftalık 30 dersten oluşan programın 20 dersi genel İngilizce standart kursta gösterilen dersleri içermektedir. Öğleden sonra gösterilen haftalık 10 derste ise öğrenciler, İngilizceyi akıcı bir şekilde kullanmak için alıştırmalar ve geldikleri ülkenin kültürü ve gelenekleri ile alakalı kapsamlı konularla eğitimlerini pekiştirme fırsatı yakalarlar. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencinin katılım gerçekleştirebildiği program tüm yıl boyunca her hafta pazartesi günü başlamaktadır. LSI San Diego İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursa katılım yaşı en az 16 olup, sınıflar en fazla 15 kişiden oluşmaktadır. LSI San Diego İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, Amerika’da İngilizceyi daha kısa sürede daha hızlı öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilebilir. -

· Uzun dönem uluslararası okul yılı İngilizce kursu

LSI San Diego İngilizce dil okulu uluslararası okul yılı İngilizce kursu ile her öğrenciye kişisel amaç, seviye ve kurs süresine uygun olarak kişisel çalışma planı tasarlanmaktadır. Öğrenciler uzun süren eğitim süreleri boyunca hem İngilizceyi daha iyi bir şekilde konuşmayı öğrenebilir hem de yaşadıkları bölgenin kültürünü öğrenip, dünyanın birçok yerinden yeni arkadaşlar edinebilirler. LSI San Diego İngilizce dil okulu uluslararası okul yılı standart İngilizce kursu eğitimi 24, 30, 36 ve 48 haftadan oluşan eğitim sürelerine sahiptir ve öğrenciler haftada 18, 20, 24 ve 30 ders seçeneklerinden istediklerini seçebilirler. Her seviyeden İngilizce dil bilgisine sahip olanların katılabileceği kursta maksimum sınıf mevcudiyeti 15’tir. LSI San Diego İngilizce dil okulu uluslararası okul yılı İngilizce kursları hakkında detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

· Akademik amaçlar için İngilizce

LSI San Diego İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programı, Amerika ve dünyanın birçok yerinde üniversite ya da kolejlere giriş için gerekli İngilizce dil şartlarını yerine getirmek isteyen lise veya üniversite mezunlarının ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Programa katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. Bu koşulu sağlayamayan öğrenciler LSI San Diego İngilizce dil okulunda genel İngilizce programlarından birine katılarak gereken İngilizce seviyesine gelebilirler. Öğrenciler akademik anlamda ihtiyaçlarını karşılayabilecek, odaklanmış gramer içeriği, okuma, yazma becerileri ile kendi kelime hazinelerini oluşturmalarına olanak tanıyan dersleri görmektedirler. LSI San Diego İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programında öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmaları için okulun akademik ekibi ve üniversite danışmanı düzenli olarak öğrencileri gözlemlemektedirler. Ve düzenli testler, çoklu yetenek değerlendirmeleri ile öğrencilerin hedeflerine ulaşmak için doğru yolda olduklarından emin olunur. En az 4 hafta katılımın gerçekleştirilebildiği kurs, her ayın ilk pazartesi günü başlamaktadır.

· Üst düzey yönetici kursları (Bire bir İngilizce)

LSI San Diego İngilizce dil okulu üst düzey yönetici kursu bire bir İngilizce programı, iş adamları, İngilizce yeterlilik (TOEFL, IELTS vs.) sınavlarına hazırlananlar ve dil öğrenmek için fazla vakti olmayanlara yönelik olup, İngilizce öğrenmenin en hızlı yollarından biridir. Programda eğitimler haftada 20, 30, 40 ve 50 farklı ders seçeneklerinden oluşup öğrenciler ihtiyaçlarına göre istedikleri yoğunluktan birini tercih edebilirler. Yılın her zamanı ve her hafta pazartesi günü başlayan kursa İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin isteyen tüm öğrenciler katılabilmektedir. Kurs, öğrencilerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış ve ilerleme hızlarına göre ayarlanmıştır. LSI San Diego İngilizce dil okulu üst düzey yönetici kursu özel hedefi ya da sınırlı zamanı olanlar için İngilizce öğrenmenin en iyi yöntemlerinden biridir. Üst düzey yönetici kursu bire bir İngilizce programı özellikle yurt dışına çıkmaya, yabancı dilde toplantılara katılmaya ve sunumlar yapmaya hazırlanan çalışanlar ve yöneticiler için çok uygundur.

· Üst düzey yönetici kursları (9 Günlük kompakt İngilizce)

LSI San Diego üst düzey yönetici kursu 9 günlük kompakt İngilizce programı, yurt dışında sunumlara ve toplantılara hazırlanan yöneticiler için idealdir. 9 gün gibi çok kısa bir zaman dilimini kapsayan program daha çok yoğun çalışan ve yıllık izninde İngilizcesini geliştirmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Kurs, 82 veya 92 bire bir özel dersten oluşmaktadır. Kurs, iş hayatında bulunan sunum, toplantı ve yazışmalar gibi konularda hızlı İngilizce eğitimin yanında iş hayatının sosyal kısmında da öğrencilerinin karşılaşacakları konularda da eğitim vermektedir. LSI San Diego İngilizce dil okulu üst düzey yönetici kursları hakkında detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

· Üst düzey yönetici kursları (Mini grup İngilizce)

LSI San Diego İngilizce dil okulu üst düzey yönetici mini grup İngilizce kursunda sınıflar 5 kişiden oluşmaktadır. Programa, özel şirket personellerinin İngilizce ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla grup olarak da katılım gerçekleştirile bilinmektedir. Genel İngilizce dilbilgisi gelişimi yanında mesleki dili derinlemesine öğretme üzerine kurulu olan programa İngilizce dil bilgisi Intermediate ve üzeri seviyelerde olan öğrenciler kabul edilmektedir. Haftalık 20, 30 ve 40 ders seçeneklerinden oluşan kursa minimum katılım yaşı 21’dir. Sınıflarda öğrenci sayısının az olması, gerçek durumlarda müzakere, sunum ve toplantı becerilerini uygulamak için ideal bir ortam sunmaktadır.

· Gençler için yaz okulu

LSI San Diego İngilizce dil okulu genç öğrenciler programı, San Diego State Üniversitesi kampüsünde yer almaktadır. Sabahları yapılan çeşitli sosyal aktiviteler eşliğinde işlenen İngilizce derslerine ilaveten öğleden sonra yapılan geziler genç öğrenciler programının içeriğini oluşturmaktadır. LSI San Diego İngilizce dil okulu genç öğrenciler programında 11 ve 17 yaş arası öğrenciler İngilizce eğitim görebilmektedirler. Eğitimler haftada 15 dersten oluşup, kursa her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Okul, oyun alanlarına, yüzme havuzuna ve öğrenci kütüphanesine sahiptir. Genç öğrenciler programında her sınıf maksimum 16 kişiden oluşmaktadır. Program kışın ocak-şubat aylarında yazın ise haziran-ağustos ayrında eğitim vermektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

San Diego’da TOEFL Kursu; TOEFL sınavı, dünyanın en çok saygı duyulan İngilizce sınavıdır ve Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve Avustralya’da dâhil olmak üzere 130’dan fazla ülkede 9000’den fazla üniversite ve eğitim kurumu tarafından kabul edilmektedir. LSI San Diego İngilizce dil okulu TOEFL sınavına hazırlık kursu, dilbilgisini geliştirme ve dil becerilerine odaklanmış haftada 20 ders, çalışma tekniklerine ve sınav alıştırmalarına odaklanmış haftada 10 ders ile haftalık toplam 30 derse sahiptir. Kurs, 4, 8 ve 12 haftalık programlardan oluşmaktadır. Derslerde öğrencilere, dilbilgisi yapılarının doğru kullanımı, konuşma becerileri ve yeterliliği, işlevsel yapılar, geniş kapsamlı kelime bilgisi ve aktif çalışma teknikleri gösterilmektedir. TOEFL sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az 16 yaşında ve minimum Intermediate seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir.

CAE Kursu: Cambridge Advanced English sınavı, İngilizceyi iş ya da eğitim amacıyla kullanmak isteyen adayların İngilizce yeterliliğini ölçen ileri seviyede bir sınavdır. LSI San Diego İngilizce dil okulunda CAE sınava hazırlık kursunda öğrenciler sınavı geçebilmek için gerekli olan İngilizce okuma-yazma, dinleme ve konuşma derslerini alanında uzman eğitmenler tarafından almaktadırlar. CAE sınavı kursu 4 ile 12 hafta arasında sürmektedir. Kurs öğrencilere, haftada 20, 24 ve 30 dersten oluşan farklı yoğunlukta ders seçeneği sunmaktadır. CAE sınavına hazırlık kursunda genel olarak; dilbilgisinin aktif ve doğru kullanımı, yazma ve okuma becerileri, dinleme becerileri, geniş kapsamlı kelime bilgisi alıştırmaları, iletişim becerisi ve kavramayı geliştirme dersleri işlenmektedir. Kursa katılım yaşı en az 16 olup, öğrencilerin minimum Intermediate seviyesinde olmaları beklenmektedir.

FCE Kursu: Cambridge First Certificate of English sınavı, iş ve okul yaşantısında, Amerika, İngiltere ve diğer ülkelerin eğitim kurumlarında Upper- Intermediate seviyesinin göstergesi olarak kabul edilen bir sınavdır. LSI San Diego İngilizce dil okulu FCE sınavına kursunda öğrenciler sınavın beş bölümünde karşılaşacakları okuma, yazma, konuşma, dinleme ve dilbilgisi konularına uzman eğitmenler ile en iyi şekilde hazırlanırlar. Haftada 20, 24 ve 30 ders seçeneği bulunan kursta eğitimler 4 ile 12 hafta sürmektedir. Kursa en az 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmekte ve en az İngilizce dil seviyelerinin Intermediate olması gerekmektedir.

CPE Kursu: Certificate of Proficiency in English sınavı, İngilizce dil sınavları içerisinde en köklü ve en yüksek dil yeterliliğini gerektiren sınavdır. Birçok İngiltere üniversitesinin kayıt koşulu olmakla birlikte, şirketler ve kurumlar tarafından da yüksek derecede itibar görmektedir. CPE kursuna İngilizce dil bilgisi düzeyi Advanced olanlar katılabilmektedir. Haftalık 30 dersten oluşan kursa mart, haziran ve arlık aylarında katılım yapılmaktadır.

LSI San Diego İngilizce dil okulunda konaklama

LSI San Diego İngilizce dil okulunda yurtlar, apartman dairesi ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlar okula en fazla 45 dakika yürüme mesafesindedirler. Özel kurumlar tarafından işletilen yurtlarda birçok farklı ülkeden ve San Diego’daki farklı İngilizce kursundan öğrenciler bulunmaktadır. LSI San Diego İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu yurtlar arasında Sommerset Suites, Comfort Inn, 500 West Hotel ve West Park/America’s Best Value Inn bulunmaktadır. Yurtlarda özel banyo ve tuvaletli odalar olduğu gibi banyo ve tuvaletin ortak kullanıldığı odalarda bulunmaktadır.

LSI San Diego İngilizce dil okulu aile yanı konaklamada, aileler LSI San Diego İngilizce dil okulu yetkililerince özenle seçilip, düzenli olarak kontrol edilmektedirler. Aile yanı konaklamada evler, toplu taşıma ile okula 15 - 45 dakika uzaklıktadırlar. Öğrenciler isteğe bağlı tek kişilik odalarda kalabileceği gibi farklı bir ülkeden bir öğrenci ile odalarını paylaşabilirler. Bu konaklama tipinden minimum 16 yaşında olan öğrenciler faydalanabilirler. Aile yanı konaklamada evlerde sabah kahvaltısı aileler ile birlikte yenmektedir.

Öğrenci evleri olarak da bilinen apartman dairesi konaklamasında, LSI San Diego İngilizce dil okulunun, öğrencileri için özel olarak anlaşmalı olduğu apartmanlar mevcuttur. Bunlar; KAMO Housing ve Newport Place’dir. Öğrenci evleri, İngilizce eğitimleri boyunca özgür ve sosyal paylaşımın yüksek olduğu bir konaklama isteyen öğrenciler için tercih edilen konaklama seçeneğidir. Öğrenci evlerinde odalar tek kişilik veya ortak paylaşımlı olabilmektedir.

San Diego’da alternatif konaklama seçenekleri hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

LSI San Diego İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den San Diego’ya direk uçuşlar bulunmadığından öğrencilerin, Avrupa ya da ABD’den aktarmalı gitmeleri gerekmektedir. Yaz dönemlerinde bilet fiyatları arttığından dolayı öğrencilerin biletlerini erken bir tarihte almaları daha uygundur. Öğrenciler, San Diego havaalanına indikten sonra konaklama yerlerine ya da okullarına özel taksi veya toplu taşıma ile gidebilmektedirler.

Öğrenciler şehir içi ulaşımda, toplu taşıma araçları ve özel taksileri kullanabilmektedir. San Diego’nun toplu taşıma olarak sahip olduğu otobüs, tramvay ve Coaster, öğrencilerin gezilerini gerçekleştirmeleri için uygundur. Tramvaylar üç hatta ayrılmıştır ve bu hatlar turuncu, yeşil ve mavi olarak sembolize edilmektedir.

ABD ve Meksika sınırında yer alan San Diego, öğrencilere hem Meksika’yı hem de ABD’deki diğer şehirleri keşfetme fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler, Meksika’ya giderken okul kayıt belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Aynı zamanda öğrenciler araba kiralayarak San Diego’dan Los Angeles Long Beach’e 2 buçuk saatte, Santa Barbara’ya 3 buçuk saatte, San Jose’ye 7 saatte ve San Francisco’ya 8 saatte gidebilmektedirler.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

LSI San Diego İngilizce dil okulu ve San Diego’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık çalışanlarından edinebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın