• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

LSI, New York

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - LSI, New York
LSI NEW YORK İNGİLİZCE DİL OKULU

LSI New York İngilizce dil okulu, New York kent merkezindeki Soho’da, Metropolitan College of New York okulunun Manhattan kampüsü içinde bulunur. Chinatown, Tribeca ve Greenwich Village’a yürüyüş mesafesindedir. LSI New York İngilizce dil okulu, hem İngilizce öğrenmek, hem de uluslararası ve Amerikalı öğrencilerle kaynaşmak için sıcak ve samimi bir ortam olmasının yanında, öğrencilerine, “Big Apple” olarak da bilinen bu kenti dünyanın en harika şehri haline getiren tüm sanat, tiyatro, alışveriş ve eğlence imkânlarına erişim olanağı sunar. LSI New York İngilizce dil okulu, öğrencilerine ücretsiz kullanabilecekleri sınırsız internet erişimi, kütüphane, 40’tan fazla bilgisayarıyla iki bilgisayar laboratuvarı ve ders aralarında kullanabilecekleri öğrenci odası sunmaktadır.

New York, Amerika’nın orta Atlantik ve kuzeydoğu bölgesinde yer alan New York eyaletinde bulunmaktadır. Amerika’nın en büyük şehri olan New York’un ticaret, eğitim, sanat, teknoloji, eğlence ve medya alanlarında Amerika ekonomisine yaptığı büyük katkılar dolayısıyla “küresel kent” olarak anılmaktadır. Amerika’da nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu şehir olan New York, dünyanın kültür başkenti olarak da tanımlanmaktadır. Şehir, dünyanın en büyük doğal limanlarından birinin üzerine kurulmuştur. Central Park, Times Meydanı, Özgürlük Heykeli, Empire State, Modern Sanatlar müzesi ve Modern Tarih Müzeleri dâhil alış veriş merkezleri, caddeleri, gökdelenleri ile dünyanın en fazla turist çeken yerlerinden biridir. New York, dünyanın en çok göç alan şehirlerinden biridir ve burada yaşayanların büyük bölümü Amerika dışında doğmuştur. Amerika’da İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biri olan New York her yıl binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

LSI New York İngilizce dil kursu
· Genel İngilizce standart kurs

LSI New York İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kurs, haftada 20 dersten (günde 4 ders) oluşmaktadır. Her gün görülen ilk 2 derste öğrenciler, dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz derslerini, sonraki 2 derste konuşma, dinleme okuma ve yazma alanlarında ders görmektedirler. Genel İngilizce standart kursunda öğrenciler, İngilizce dil eğitimi için ders kitabı, gazeteler ve dergilerden oluşan eğitim materyallerini kullanırlar ve bolca yapılan alıştırmalar sayesinde İngilizceyi daha kısa bir sürede öğrenirler. LSI New York İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda sınıflar maksimum 15 öğrenciden oluşup, kursa katılım için minimum 16 yaşında olunmalıdır. İngilizce başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden öğrencinin başvurabildiği program her hafta pazartesi günü başlamaktadır.

· Genel İngilizce yoğun kurs

LSI New York İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, kısa bir süre içerisinde oldukça fazla akıcılık kazanmak isteyen öğrenciler için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Genel İngilizce yoğun kursta öğrenciler, haftada 20 ders olmak üzere genel İngilizce standart kursta gösterilen derslerin aynılarını görürler. Öğleden sonra ise haftada 10 ders İngilizceyi akıcı bir şekilde kullanmak için alıştırmalar ve öğrencilerin geldikleri ülkenin kültürü ve gelenekleri ile alakalı kapsamlı konu işlemeleri sayesinde aldıkları eğitimi daha da güçlendirip, öğrendiklerini pekiştirirler. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyen öğrencinin katılım gerçekleştirebildiği program her hafta pazartesi günü başlamaktadır. LSI New York İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursa katılım yaşı en az 16 olup, sınıflar en fazla 15 kişiden oluşmaktadır. LSI New York İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, Amerika’da İngilizceyi daha kısa sürede daha hızlı öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilebilir. LSI New York İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarında edinebilirsiniz.

· Uluslararası okul yılı İngilizce kursu (uzun dönem)

LSI New York İngilizce dil okulu uluslararası okul yılı standart İngilizce kursu ile öğrenciler, uzun süren eğitim süresi boyunca hem İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmayı öğrenebilir hem de yaşadıkları bölgenin kültürünü öğrenip, dünyanın birçok yerinden yeni arkadaşlar edinebilirler. Uluslararası okul yılı standart İngilizce kursu eğitimi 24, 30, 36 ve 48 haftadan oluşan eğitim sürelerine sahiptir ve öğrenciler haftada 18, 20, 24 ve 30 ders seçeneklerinden istediklerini seçebilirler. Her seviyeden İngilizce dil bilgisine sahip olanların katılabileceği kursta maksimum sınıf mevcudiyeti 15’tir. Programda öğrencilerin kişisel amaç, seviye ve kurs sürelerine uygun olarak kişisel çalışma planı tasarlanır. LSI New York İngilizce dil okulu uzun dönem İngilizce kursları (uluslararası okul İngilizce kursları) hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarında edinebilirsiniz.

· Akademik amaçlar için İngilizce

LSI New York İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programı, İngilizce konuşulan bir üniversite veya kolej programına giriş için gerekli İngilizce dil şartlarını yerine getirmek isteyen lise veya üniversite mezunlarına göre yapılandırılmıştır. Eğitimler, odaklanmış gramer içeriği ve düzenli tekrarı içermekte ve öğrencilere akademik okuma, yazma becerileri ile kendi kelime hazinelerini oluşturmaya imkân vermektedir. LSI New York İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programı en az iyi bir orta seviye İngilizce seviyesi olan öğrenciler için uygundur. İngilizce seviyeleri uygun olmayan öğrenciler, gereken İngilizce seviyesine gelene kadar LSI New York İngilizce dil okulunda genel İngilizce programına katılabilirler. Öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşması için, okulun akademik ekibi ve üniversite danışmanı tarafından kişisel olarak gözlemlenmektedirler. En az 4 hafta katılımın gerçekleştirilebildiği kurs, her ayın ilk pazartesi günü başlamaktadır. Düzenli testler ve çoklu yetenek değerlendirmeleri ile öğrencilerin hedeflerine ulaşmak için doğru yolda olduklarından emin olunur.

· Üst düzey yönetici kursları (Bire bir İngilizce)

LSI New York üst düzey yönetici kursu bire bir İngilizce, dil öğrenmenin en hızlı yollarından biridir. Program, genel ya da mesleki İngilizce ihtiyacı fark etmeksizin öğrencilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış ve ilerleme hızına göre ayarlanmıştır. LSI New York İngilizce dil okulu üst düzey yönetici kursları özel hedefi ya da sınırlı zamanı olanlar için İngilizce öğrenmenin en iyi yöntemlerinden biridir. Eğitimler haftada 20, 30, 40 ve 50 farklı ders seçeneklerinden oluşup öğrenciler istedikleri birini tercih edebilirler. Her hafta pazartesi günü başlayan kursa her seviyeden öğrenciler katılabilmektedir. Üst düzey yönetici kursu bire bir İngilizce programı özellikle yurt dışına çıkmaya, yabancı dilde toplantılara katılmaya ve sunumlar yapmaya hazırlanan çalışanlar ve yöneticiler için çok uygundur.

· Üst düzey yönetici kursları (9 Günlük kompakt İngilizce)

LSI New York üst düzey yönetici kursu 9 günlük kompakt İngilizce programı, kısa bir zamanda ulaşılması gereken özel amaçları olan insanlar içindir. Sadece 9 gün süren bu program, yoğun çalışanlar ve yurt dışında sunumlara ve toplantılara hazırlanan yöneticiler için idealdir. Kurs, 82 veya 92 bire bir özel dersten oluşmaktadır. Kursa, işle ilgili konularda hayati öneme sahip olan sosyal dilinizi geliştirebileceğiniz, öğretmeninizle birlikte yiyeceğiniz öğle yemekleri de dâhildir.

· Üst düzey yönetici kursları (Mini grup İngilizce)

LSI New York İngilizce dil okulu üst düzey yönetici mini grup İngilizce kursu, genel dilbilgisi ve beceri gelişimi yanında mesleki dili derinlemesine öğretme üzerine kuruludur. İngilizce dil bilgisi orta ve ileri seviyeler için uygun olan kursa en az katılım yaşı 21’dir. Haftada 20, 30 ve 40 ders seçeneklerinden oluşan kursun sınıflarında maksimum 5 öğrenci bulunmaktadır. Sınıflarda öğrenci sayısının az olması, gerçek durumlarda müzakere, sunum ve toplantı becerilerini uygulamak için ideal bir ortam sunmaktadır.

· New York’da Yaz okulu

LSI New York İngilizce dil okulu yaz okulu kursu Riverdale de bulunan Manhattan College kampüsünde yer almakta ve Manhattan şehir merkezinden 45 dakika mesafede bulunmaktadır. Yaz okulu kursu sabahları İngilizce dersleri, öğleden sonra ve hafta sonları ise eğlenceli sosyal aktiviteleri içermektedir. Programa katılmak için öğrencilerin 13 ile 17 yaş aralarında olmaları gerekmektedir. Kurs 24 haziran ile 5 ağustos arası her pazartesi başlamaktadır. Eğitimler haftada 15 ders olarak işlenir ve sınıflar maksimum 16 kişiden oluşur. LSI New York İngilizce dil okulu, projektörlü modern sınıflara sahiptir ve öğrencilerin yararlanabilecekleri ücretsiz İnternet erişimi sunmaktadır.

Sınavlara hazırlık kursları

New York’da TOEFL Kursu: TOEFL sınavı, İngilizce dünyasında uluslararası olarak tanınmakta, şirketler tarafından yüksek derecede kabul görmekte, ABD ve dünyanın birçok yerinde üniversitelere kayıt için şart koşulmaktadır. LSI New York İngilizce dil okulu TOEFL sınavına hazırlık kursu, dilbilgisini geliştirme ve dil becerilerine odaklanmış haftada 20 ders ile çalışma tekniklerine ve sınav alıştırmalarına odaklanmış haftada 10 dersi içeren bir programa sahiptir. Kurs, 4, 8 ve 12 haftalık programlardan oluşmaktadır. Derslerde işlenen konular; dilbilgisi yapılarının doğru kullanımı, konuşma becerileri ve yeterliliği, işlevsel yapılar, geniş kapsamlı kelime bilgisi ve aktif çalışma teknikleridir. TOEFL sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az 16 yaşında ve minimum Intermediate seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir.

CAE Kursu: Cambridge Advanced English sınavına hazırlık kursu üniversite başvurularında kabul edilen bir sınav türüdür. LSI New York İngilizce dil okulunda CAE sınavı kursu, iyi hazırlanmış düzenli yapılan sınava hazırlık testleri ile öğrenciler sınava yeterliliklerini ölçmekte ve daha iyi hazırlanmaktadırlar. CAE sınavı kursu 4 ile 12 hafta arasında sürmektedir. Kurs öğrencilere, haftada 20, 24 ve 30 dersten oluşan farklı yoğunlukta ders seçeneği sunmaktadır. CAE sınavına hazırlık kursunda genel olarak; dilbilgisinin aktif ve doğru kullanımı, yazma ve okuma becerileri, dinleme becerileri, geniş kapsamlı kelime bilgisi alıştırmaları, iletişim becerisi ve kavramayı geliştirme dersleri işlenmektedir. Kursa katılım yaşı en az 16 olup, öğrencilerin minimum Intermediate seviyesinde olmaları beklenmektedir.

FCE Kursu: Cambridge First Certificate of English sınavı, iş ve okul yaşamında öğrencilerin İngilizceyi etkin bir şekilde kullandığını gösteren, tüm dünyada geçerliliği olan bir sınavdır. LSI New York İngilizce dil okulu FCE sınavına kursunda öğrenciler sınavın beş bölümünde karşılaşacakları okuma, yazma, konuşma, dinleme ve dilbilgisi konularına uzman eğitmenler ile en iyi şekilde hazırlanırlar. Haftada 20, 24 ve 30 ders seçeneği bulunan kursta eğitimler 4 ile 12 hafta sürmektedir. Kursa en az 16 yaşında olan öğrenciler katılabilmekte ve en az İngilizce dil seviyelerinin Intermediate olması gerekmektedir.

LSI New York İngilizce dil okulunda konaklama

LSI New York İngilizce dil okulunda, yurt, otel, apartman dairesi ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlar, okula metro ile 30 dakikalık uzaklıkta yer almaktadır. LSI New York İngilizce dil okulunda, Amsterdam Residence ve Vanderbilt YMCA yurt seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlarda 24 saat güvenlik hizmeti, ücretsiz İnternet bağlantısı, tam donanımlı mutfaklar ve klimalar mevcuttur. Öğrenciler yurttaki odalarda tek başına konaklayabilecekleri gibi yabancı ülkeden bir öğrenci ile de oda paylaşımı yapabilirler.

New York’ta aile yanı konaklama tipi, konaklama seçenekleri arasında en çok tercih edilendir. New York büyük ve kalabalık olduğu için evler genelde okula bir saat uzaklıkta bulunmaktadır. Öğrenciler, Penn (Pennsylvania Station) tren istasyonunu kullanarak konaklama yerlerinden okula ulaşabilirler. Penn, New York’un çevresinde bulunan banliyölerden şehrin merkezine ulaşmak isteyenlerin kullanabileceği bir istasyondur. Penn tren istasyonu New York metrosuyla bağlantılı olup, öğrenciler treni kullanarak yedinci (Seventh Avenue) ve sekizinci caddeye gidebilirler.

Öğrencilere otel konaklama seçeneği olarak sunulan Off Soho Suites, okula 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Her odada özel banyo ve tuvaletler mevcuttur. 24 saat güvenliğe sahip olan otelin odaları günlük olarak temizlenmektedir.

New York’ta öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama tiplerinden biride ev kiralamaktır. LSI New York İngilizce dil okulunun, öğrencileri için özel olarak anlaşmalı olduğu apartmanlar mevcuttur. Bunlar; Washington Heights, Sugar Hills, Chinatown, Orchard Street, Chrystie Street ve Chrystie Street Studio apartmanlarıdır. Öğrenci evleri, New York’ta İngilizce eğitimleri süresinde özgür ve sosyal paylaşımın yüksek olduğu bir konaklama isteyen öğrenciler için tercih edilen konaklama seçeneğidir. Öğrenci evlerinde odalar tek kişilik veya paylaşmalı olabilmektedir. Genelde 4 veya 5 öğrencinin paylaştığı öğrenci evlerinde banyo, mutfak ve oturma salonu ortak kullanılmaktadır. Bu konaklama tipinde öğrenciler kirayı, faturaları paylaşmaktadırlar. Apartmanlar, okula yaklaşık 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

New York’da İngilizce öğrenirken alternatif konaklama seçenekleri hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından edinebilirsiniz.

LSI New York İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den New York’a günde 7 den fazla doğrudan uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar ortalama 11 saat sürmektedir. New York’a uçan havayolları John F. Kennedy (JFK) veya Newark havaalanlarından birini kullanmaktadır. JFK veya Newark havaalanlarına inen öğrenciler isterlerse önceden rezervasyonu yapılan havaalanı transfer şirketlerinden yararlanabilecekleri gibi toplu taşıma araçları ya da özel taksileri de kullanabilmektedir. Ayrıca New York’a Avrupa üzerinden aktarmalı uçuşlarda bulunmaktadır.

New York şehir içi ulaşımda otobüs, özel taksi ve metro mevcuttur. Şehrin yoğun trafiği nedeniyle daha hızlı ulaşım için metro tercih edilmektedir. New York metrosu (Metropolitan Transportation Authority) 468 istasyonu ile dünyanın en geniş metro ağına sahiptir. Yılın her zamanı çalışır ve günde yaklaşık 3.5 milyon insana hizmet verir. Öğrenciler, metroda yolculuk yapmak için 7 günlük veya 30 günlük sınırsız yolculuk yapılmasını sağlayan MetroCard’lardan satın alabilirler. Şehirde Port Authority otobüs terminali, New York Transit Authority ve George Washington Bridge otobüs terminali olmak üzere üç farklı otobüs servisi de bulunmaktadır.

New York’ta İngilizce eğitimi gören öğrenciler ayrıca Philadelphia’ya 1 buçuk saatte, Boston’a 4 saatte, New Jersey’e 2 saatte, Baltimore’a 2 buçuk saatte ve Washington’a 3 saat 15 dakikada gidebilir ve buraları da keşfetme fırsatını yakalayabilmektedirler.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

LSI New York İngilizce dil okulu ve New York’da İngilizce hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın