• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC, English Center, San Francisco

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC, English Center, San Francisco
EC San Francisco İngilizce dil okulu

EC San Francisco İngilizce dil okulu, San Francisco’nun merkezinde, Market sokağının hemen yanında, Union meydanına kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Modern bir binada İngilizce eğitim veren okul, çok çeşitli mağazalara, restoran ve kafelere yakın konumda bulunmaktadır. EC San Francisco İngilizce dil okulunda öğrencilere kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci salonu, bireysel çalışma odası ve kafeterya sunulmaktadır. Sınıflar en son teknolojik ürünlerle donatılmış olup, akıllı tahtalar ile dersler işlenmektedir. Ayrıca okulda öğrencilerin ücretsiz kullanabilecekleri internet bağlantısı bulunmaktadır. Okul 210 öğrenci kapasiteli olup, 15 sınıfa sahiptir. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal ve kültürel aktivitelere katılmaktadırlar. Okulun öğrenciler için düzenlediği geziler arasında Coit Tower, Fisherman’s Wharf, Lombard Street, Mission Dolores Park, Alcatraz ve Golden Gate Bridge bulunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri 50 eyaletten oluşmakta ve San Francisco, Kaliforniya eyaletinin 4. ABD’nin ise 14. en kalabalık kentidir. Kent, San Francisco yarımadasının üzerinde kurulmuş olup, batısında büyük Okyanus, doğusunda ve kuzeyinde San Francisco körfezi bulunmaktadır. 3 tarafı denizlerle çevrili olan San Francisco’da kilometreye düşen insan sayısına göre New York’tan sonra ikinci en yoğun şehirdir. San Francisco’da okyanusun ılımanlaştırıcı etkisinden dolayı kar yağmamakta ve şehirde sürekli sis oluşmaktadır. Kentin sahip olduğu mimari eserler, çok sayıda sanat müzesi, rengârenk sosyal yaşam ve Golden Gate (Altın Kapı) sayesinde her yıl çok sayıda turist gelmektedir. San Francisco’nun sahip olduğu hayvanat bahçesi, kuzey Kaliforniya'nın en büyük hayvanat bahçesi unvanına sahiptir. Bu parkta yaklaşık 250 hayvan türü barınmaktadır. Kentin diğer turistik alanları içerisinde Chinatown bulunmaktadır ve burada 30.000 Çinli yaşamaktadır.

Genel İngilizce standart kursu

EC San Francisco İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda öğrenciler, günlük durum ve ortamlarda İngilizce kullanımdaki akıcılıklarını geliştirmektedir. Eğitimler her hafta pazartesinden cumaya kadar sürmekte ve haftada 20 ders işlenmektedir. Genel İngilizce standart kursuna başvuran öğrenciler yapılan İngilizce seviye tespit sınavı ile seviyelerine uygun olan sınıflara yerleştirilmektedir. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde İngilizcenin dört farklı alanında (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) her açıdan akıcılık ve özgüven kazanmaktadırlar. EC San Francisco İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda en faz 14 kişilik sınıflarda verilen eğitimlere 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda eğitim alan öğrenciler hem İngilizce öğrenmekte hem de farklı kültürleri tanıyıp, yeni arkadaşlar edinmektedirler.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC San Francisco İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda dil öğrenmenin tüm alanlarına odaklanılmakta ve öğrencilerin dil bilgisi anlayışlarını, kelime ve deyim dağarcıklarını geliştirmek için eğitim verilmektedir. Genel İngilizce yoğun kursta haftada 30 ders veya 24 ders olmak üzere iki farklı seçenekte eğitim verilmektedir. Haftalık 30 ders eğitimde 20 ders genel İngilizce 10 ders seçmeli İngilizce bulunmaktadır. Haftalık 24 ders eğitimde ise 20 ders genel İngilizce, 4 ders seçmeli İngilizce bulunmaktadır. Öğrenciler seçmeli derslerini kendi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda tercih edebilmektedir. Seçmeli derslerde öğrenciler, çeşitli haber yayın organları üzerine çalışarak ve içerdiği anlamı tespit ederek, analitik becerilerini geliştirebilmektedir ve farklı türdeki filmleri izleyerek, filmlere ilişkin fikirlerini nasıl ifade edeceklerini öğrenmektedirler. Bunlar seçmeli derslerden sadece iki örnek olup, daha fazla seçenek mevcuttur. EC San Francisco İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda öğrencilerin becerileri ve özgüvenleri gelişip arttıkça, İngilizce dinleme, anlama, hızlı ve etkili cevap verme becerileri de gelişmektedir. Kursa en az 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmekte ve eğitimler en fazla 14 kişiden oluşan sınıflarda verilmektedir.

İş İngilizce kursu

EC San Francisco İngilizce dil okulu İş İngilizce kursu genel İngilizce becerilerini geliştirmenin yanında iş hayatında ihtiyaç duyulan dile yoğunlaşmaktadır. Eğitimler haftalık 20 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce olmak üzere toplamda 30 dersten oluşmaktadır. Çalışma amaçlı İngilizce kursunda öğrencilere iş alanlarında toplantılara katılma, her türlü yazışma yapabilme, sunum yapma ve görüşmeler gerçekleştirmeleri için gereken İngilizce eğitim verilmektedir. Öğrenciler aynı zamanda yönetim ve insan kaynakları, sözleşmeler, proje yönetimi ve iş etiği gibi alanlarda İngilizce dil becerilerini geliştirmektedirler. EC San Francisco İngilizce dil okulu iş İngilizce kursu 1 haftadan 24 haftaya kadar kayıt kabul etmektedir. 24 hafta üzeri eğitim almak isteyenler iş İngilizcesi yılı programına katılmalıdırlar. Programa katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta altı (Pre-Intermediate) ve üzeri İngilizce seviyeye sahip olmaları gerekmektedir. EC San Francisco İngilizce dil okulu iş İngilizce kursu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi yılı

EC San Francisco İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı, uluslararası iş dünyasında kariyer hedefi olanlar için iş İngilizcesi eğitimi sunmaktadır. İş İngilizcesi yılı programı uzun dönem eğitime sahip olup, minimum kayıt süresi 24 haftadan oluşmaktadır. Öğrenciler haftalık 30 ders ile aldıkları İngilizce eğitim sonucu; toplantıları planlama, önerilerde bulunma ve kararları gerekçelendirme, telefonda bilgi alışverişi, mesaj ve not alma, davetlerle ilgilenme, yabancı ziyaretçileri karşılama, yabancıların ilgi alanları ile sosyal aktiviteleri üzerine konuşma ve daha fazla konuda İngilizceyi kullanarak kendilerini kolaylıkla ifade edebilmektedirler. Haftalık 30 dersin 20 dersi genel İngilizce konularını, 10 dersi iş İngilizcesi konularını kapsamaktadır. Öğrenciler her 4-5 haftada bir kişisel sınıf değerlendirilmesine tabi tutulmaktadır. Kurs, uzun dönem öğrencileri için kişisel dil dosyaları hazırlamaktadır. Bu dosyalarda öğrencilerin eksik olduğu konular ve gelişimleri gibi kişisel eğitim bilgileri yer almaktadır. Dosyalar sayesinde eğitmenler öğrencilerin ihtiyaçlarını daha hızlı tespit edip, yardım etmektedir. İş İngilizcesi yılını başarıyla bitiren öğrenciler, EC diploması almaya hak kazanmaktadırlar ve uluslararası olarak tanınan iş İngilizcesi sınavına da (BEC) hazırlanmaktadırlar.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC San Francisco İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı, uzun dönem İngilizce kursu olup, minimum kayıt süresi 24 haftadan oluşmaktadır. Her seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin başvurabildiği programda öğrenciler, İngilizce seviye tespit sınavından sonra uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Eğitimlerin haftalık 24 ders (20 ders genel İngilizce, 4 ders seçmeli İngilizce) veya 30 ders (20 ders genel İngilizce, 10 ders seçmeli İngilizce) olmak üzere iki farklı seçeneği bulunmaktadır. Kursta verilen eğitimlerde öğrenciler genel İngilizce bilgisinin yanında ödev yazma, not tutma ve sunum hazırlama gibi konularda da İngilizce eğitim almaktadırlar. Seçmeli derslerde ise, doğru yazma, konuşma, kelime bilgisi, dil bilgisi, akademik teknikler ve kültür ile iletişim konularını seçebilmektedirler. Öğrenciler kurs boyunca düzenli olarak test olmakta ve seviyelerinin geldiği nokta takip edilmektedir. Uzun süren akademik yıl ve sömestr programına katılan öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde İngilizce sınavlarına da (TOEFL, IELTS vs.) girebilecek düzeye gelmektedirler. Haftada 30 ders eğitim alan öğrenciler, kurs bitiminde EC diploması alırken, haftada 24 ders İngilizce eğitim alan öğrenciler EC takdir belgesi almaktadırlar. EC San Francisco İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programına en az 16 yaşında olan öğrenciler başvuru yapabilmekte ve sınıf mevcudiyeti en fazla 14 öğrenciden oluşmaktadır.

Üniversiteye yerleştirme hizmeti

EC San Francisco İngilizce dil okulunda 24 hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilere ücretsiz üniversiteye yerleştirme hizmeti sunulmaktadır. İş İngilizcesi yılı veya akademik yıl ve sömestr programlarına kayıt yaptıran öğrenciler bu hizmetten ücretsiz yaralanabilmektedir. Bu hizmet özellikle EC San Francisco İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversite ve kolejlere kayıt için geçerli olmaktadır. Okulun anlaşmalı olduğu eğitim kurumları arasında Montana State University, Georgian College, San Francisco State University, Northern Arizona University, The University of Rhode Island, Los Angeles Film School ve Berkeley College bulunmaktadır. Üniversite danışmanları, öğrencilere tercih edecekleri üniversite ve program hakkında bilgi vermekte ve başvuru işlemlerinde gereken tüm yardımı sağlamaktadır. Anlaşmalı üniversite ve kolejlerden birini tercih eden öğrenciler İngilizce yeterliliği sağladıkları sürece İngilizce sınavlarına (TOEFL, IELTS vs.) girmeden kayıt yaptırabilmektedirler. İngilizce yeterlilik koşulunu sağlayamayan öğrenciler ise EC San Francisco İngilizce dil okulunda genel İngilizce kursuna katılarak yeterli seviyeye gelebilmektedir. EC San Francisco İngilizce dil okulu üniversiteye yerleştirme hizmeti hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Bire bir İngilizce

EC San Francisco İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu ile öğrenciler esnek yapılı bir programda İngilizce öğrenmektedirler. Bire bir İngilizce kursunda dersler, öğrencinin isteği üzerine düzenlenmekte ve ders programı öğrencinin istediği konulardan oluşmaktadır. Ders günü ve zamanı yine öğrencinin programına göre uyarlanmaktadır. EC San Francisco İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu daha çok kısıtlı zamanı olan çalışan ve işverenler tarafından tercih edilmekte olup, İngilizce öğrenmenin en hızlı yöntemlerinden biridir. Başlangıçtan (Beginner) ileri (Advanced) düzeye kadar her seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin katılımı için uygun olan programa minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL kursu: Test of English as a Foreign Language (TOEFL) sınavı okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört beceriyi ölçer ve öğrencilerin akademik bir ortamda başarılı olmaları için bu becerilere ihtiyaçları bulunmaktadır. EC San Francisco İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursunda yeterli derecedeki temel İngilizce eğitimiyle öğrenciler, sınav sonuçlarında okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinde kayda değer gelişmeyi fark etmektedirler. TOEFL sınavına hazırlık kursuna minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Kursta eğitimler haftalık 30 dersten oluşup, 20 ders genel İngilizce, 10 ders sınava hazırlık İngilizcesinden oluşmaktadır.

Cambridge sınavlarına hazırlık kursu sunan EC San Francisco İngilizce dil okulunda CAE, CPE ve FCE kursları bulunmaktadır. Sınavlara hazırlık kursunda öğrenciler aldıkları eğitim ile İngilizce anlama, detayları tarama, kısaca göz gezdirme ve çıkarım yapma yetenekleri kazanmaktadırlar. Ayrıca sınavlarda daha başarılı olunması için kursta öğrencilere sürekli tekrar yaptırılmakta ve girecekleri sınava aşinalık kazandırmak amacıyla düzenli olarak deneme sınavı yapılmaktadır. CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları farklı İngilizce seviyeler gerektirmektedir. CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. FCE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrenciler ise en az orta seviye (Intermediate) İngilizceye sahip olmalıdırlar. CPE sınavına hazırlık kursuna katılacak olanların ileri (Advanced) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. EC San Francisco İngilizce dil okulu sınavlara hazırlık kursları hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

EC San Francisco İngilizce dil okulunda konaklama

EC San Francisco İngilizce dil okulunda yurt ve aile yanı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Yurtlar okula oldukça yakın olup, 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Öğrenciler yurtta tek kişilik odalarda kalabileceği gibi iki kişilik odaları da tercih edebilmektedirler. Yurtta ortak kullanımlı banyo ve tuvaletler olduğu gibi kişiye özel banyo ve tuvaletler de mevcuttur. Yurt konaklamasını tercih eden öğrenciler minimum 4 hafta için kayıt yaptırabilmektedir. Yurtta ücretsiz internet bağlantısı bulunmaktadır.

EC San Francisco İngilizce dil okulu aile yanı konaklamasında evler okula farklı uzaklıklarda bulunup, en fazla toplu taşıma ile 40 dakikalık mesafede yer almaktadır. Evlerde genelde öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta, iki kişilik odalarda yalnızca birlikte seyahat eden öğrenciler kalabilmektedir. Ana dili İngilizce olan aileler ile birlikte kalan öğrencilerin sürekli pratik yapma olanağı olduğundan daha hızlı İngilizce öğrendikleri gözlemlenmiştir. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Sadece sabah kahvaltısı ya da hem sabah kahvaltısı hem de akşam yemeği seçenekleri bulunmaktadır.

EC San Francisco İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den San Francisco’ya doğrudan uçuşlar bulunmadığından öğrencilerin Avrupa ya da ABD üzerinden aktarmalı gitmeleri gerekmektedir. Uçak biletlerinin fiyatları yaz döneminde artmaktadır bu yüzden özellikle yazın seyahat edecek öğrencilerin biletlerini daha erken bir zaman diliminde almaları yararlarına olacaktır. San Francisco havaalanına inen öğrencilerin, özel taksi veya toplu taşıma ile gidecekleri yerlere ulaşmaları mümkündür.

San Francisco şehir içi ulaşımda metro, tramvay, otobüs ve özel taksiler bulunmaktadır. Şehirde en rahat ulaşım otobüsler aracılığı ile sağlanmaktadır. Otobüslerle şehrin tamamına ulaşım sağlanabilmektedir. Otobüslerde her hattın kendine ait bir numarası ve adı bulunmakta olup, sık aralıklarla hareket etmektedirler. Kentte bulunan tramvaylar üç ayrı rotada seyretmektedirler. Metronun ise beş ayrı hattı bulunmaktadır. Öğrenciler bu toplu taşıma araçlarını kullanarak kolaylıkla seyahat edebilmektedir.

EC San Francisco okulunda İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler, sadece San Francisco şehrini değil, diğer birçok şehri de görebilirler. Öğrenciler araba kiralayarak San Francisco’dan San Jose’ye 1 saat 30 dakikada, Santa Maria’ya 4 saatte, Los Angeles’a 6 saatte, San Diego’ya 8 saatte ve Nevada eyaletine bağlı Las Vegas’a 9 saatte ulaşabilmektedirler.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

EC San Francisco İngilizce dil okulu ve San Francisco’da İngilizce hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın