• Genel Bilgi
 • Görseller
 • Başvuru ve Broşürler
 • Teklif Al

Converse International, San Francisco

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Converse International, San Francisco

Converse San Francisco İngilizce dil okulu, 1972 yılından beri San Francisco’da butik bir İngilizce dil okulunda İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilere ders vermektedir. Converse San Francisco İngilizce dil okulunda, İngilizce öğrenme amacınız ister kişisel gelişiminiz, ister profesyonel veya akademik amaçlı olsun, okul, kendinize güvenerek etkili bir şekilde iletişim kurmaya başlayabilmenizi, en iyi sonuçla hızlı bir şekilde sağlamak için tasarlanan etkili ve yoğun İngilizce kursları ve sınıfları sunmaktadır. Uzman eğitmenler ve en fazla 8 kişilik sınıflarda verilen eğitim kısa sürede İngilizcesinde belirgin artış olmasını planlayan öğrenciler için uygundur. Converse San Francisco İngilizce dil okulu 18 yaş ve üstü öğrencilere sunduğu yetişkin programlarının yanında, 14-17 yaş arası öğrencilere yaz aylarında İngilizce eğitim vermektedir. Birçoğu uluslararası geçmişi olan yüksek özverili, ilgili öğretmen kadrosu ve personeliyle okul, her seviyeden İngilizce eğitimi vermektedir. Converse San Francisco İngilizce dil okulunda tüm dersler en fazla 8 kişilik sınıflarda verilmektedir.

San Francisco, Kaliforniya Eyaleti'nin dördüncü ABD'nin ise ilk ondaki kalabalık kentlerinden biridir. ABD'nin batı sahilinde, San Francisco Yarımadası'nın uç kısmında bulunan şehir bir yarım ada üzerinde kurulmuştur ve dolayısıyla 3 tarafı denizle çevrilidir. Şehrin komşu banliyölerle nüfusu yedi milyon civarındadır. Kente yıllık ortalama 17 milyon ziyaretçinin geldiği tespit edilmiştir. San Francisco yazları ortaya çıkan sisli görüntüsü, dik ve yuvarlak görünümlü tepeleri, Viktorya (Victorian) ve modern tarzda mimarisi ve coğrafik konumuyla ön plana çıkan, dünyaca ünlü bir kenttir. Sarp kent coğrafyası ve muhteşem parkları, kente özgü çok sayıda panoramik manzaraya imzasını atar. Yaratıcı mimari eserler, çok sayıda sanat müzesi, rengârenk sosyal yaşam ve Golden Gate’i (Altın Kapı) sarıp sarmalayan sis, kentteki dinamik ambiyansın temel bileşenleridir. San Francisco’nun sahip olduğu hayvanat bahçesi, kuzey Kaliforniya'nın en büyük hayvanat bahçesi ve koruma alanıdır. Bu parkta yaklaşık 250 hayvan türü barınmaktadır. Görülmesi gereken Chinatown, kentin en hoş semtlerinden biridir. Kentte çok sayıda müze ve sanat galerisi de bulunmaktadır. Golden Gate Parkı ve Dolores Parkı, halka açık tenis alanlarıyla dolu olup birçok spor aktivitesinin yapılması için uygundur.

Converse San Francisco İngilizce dil kursları
Genel İngilizce standart kursu

Converse San Francisco İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu İngilizceyi günlük yaşam, ticaret ve seyahat etmek için kullanacak kişiler için tasarlanmış bir programdır. Öğrencilerine daha iyi bireysel ilgi ve eğitim sağlamak amacıyla en fazla 8 öğrenciden oluşan küçük sınıflar sunmaktadır. Daha çok konuşma ve dinleme odaklı öğretim stilini benimseyen kurs, birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin çeşitliliğinde eğitimlerini vermektedir. Converse San Francisco İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda öğrenciler, profesyonel eğitmenlerle İngilizceyi daha etkin bir şekilde öğrenmektedirler. Hafta içi 09:00 - 12:40 arasında, haftada 20 ders olarak verilen genel İngilizce standart kursunda öğrenciler, İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeye odaklanmaktadırlar.

Genel İngilizce yoğun kurs

Genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler, standart kursta gösterilen okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerine ek olarak kelime bilgisi geliştirme ve telaffuz konularında ders görmektedirler. Converse San Francisco İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda dersler 3 ayrı yoğunlukta işlenmektedir. Bunlardan ilki; sabah 09:00’da başlayıp, öğlen 15:10’a kadar süren haftalık 28 dersten oluşan yoğun kurs. Diğer bir kurs sabah derslerinden oluşan haftalık 20 ve öğleden sonra verilen özel 5 derslik seçenektir. Son olarak haftalık sabahları 20 ders ve öğleden sonraları özel 10 derslik program seçeneği bulunmaktadır. Converse İngilizce dil okulunun diğer kurslarında olduğu gibi genel İngilizce yoğun kursunda da dersler en fazla 8 öğrenciden oluşan sınıflarda işlenmektedir. Converse San Francisco İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursuları hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.

İş İngilizcesi kursu

Converse San Francisco İngilizce dil okulu iş İngilizcesi programı, iş dünyasında İngilizce diline ihtiyaç duyan işveren ve çalışanlar için dizayn edilmiştir. Kursta her hafta pazartesinden cumaya kadar sabah 09.00 ile 12.40 arasında 20 genel İngilizce dersi gösterilmekte ve öğleden sonra 13.30 - 15.10 saatlerinde pazartesinden perşembe gününe kadar haftalık 8 iş İngilizcesi dersi yapılmaktadır. Haftalık toplam 28 dersten oluşan programda öğrencilere, kelime bilgisi, iş etiği, iş görüşmeleri, sunumlar, toplantılar, mail ve diğer yazışmalarla ilgili yoğun eğitimler verilmektedir. Sabah gösterilen genel İngilizce derslerinde sınıflar maksimum 8 öğrenciden oluşuyorken, öğleden sonra yapılan iş İngilizcesi derslerinde bu sayı 4 kişiden oluşmaktadır.

Bire bir İngilizce kursu

Converse San Francisco İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursuyla öğrencilerine, maksimum hızda İngilizce öğrenebilmelerinin garantisini sunmaktadır. Programda eğitmenlerin tüm dikkati tek bir öğrenciye odaklanmış olduğundan dolayı dersler daha verimli geçmektedir. Ders programı, öğrencinin ihtiyacına ve öğrenme tarzına göre hazırlanmaktadır. Converse San Francisco İngilizce dil okulu bire bir İngilizce programına başvuran öğrencilere okul tarafından yapılan İngilizce bilgisini ölçmeye yönelik test sayesinde öğrencilerin okula başlamadan önce eksiklik ve ihtiyaçları belirlenmektedir. Öğrenci programa başladığı gün eğitmenler tarafından yüz yüze yapılan ve daha çok İngilizce konuşma anlama bilgisini ölçen mini test ile de öğrenciler seviyelerine uygun olan sınıflara yerleştirilirler. Kursta ilk gün öğrenciyle yapılan mülakatta öğrencinin öğrenme hedef ve amaçları öğrenilir ve bu doğrultuda öğrenci ile birlikte çalışma metodu ve stratejileri hazırlanmaktadır. Haftalık dersler her öğrencinin ihtiyacına bağlı olarak 5 veya 30 olabilmektedir. Bire bir İngilizce kursu daha çok iş görüşmeleri, toplantıları, sunum yapma ve pazarlama konularında İngilizce yeterlilik kazanmak isteyen çalışan ve işverenler için uygundur.

Akademik yıl ve akademik sömestr programı

Converse San Francisco İngilizce dil okulu akademik yıl ve akademik sömestr programı, İngilizce eğitim veren üniversite ya da master programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için oluşturulmuştur. Öğrenciler, Converse San Francisco akademik yıl ve akademik sömestr programı kapsamında 16 hafta süren genel İngilizce kursundan sonra 1 sömestri Amerikan kolejinde geçirirler. Programda öğrenciler, City College of San Francisco veya Berkeley City College’de Amerikalı öğrencilerle birlikte ders alma deneyimini yaşarlar. Akademik yıl ve akademik sömestr programına başvurmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyelerinde olmaları ve lise eğitimini bitirmiş olmaları gerekmektedir. ABD üniversitelerine başarılı bir şekilde hazırlanmak isteyenler ve kısa sürede İngilizce dillerinde akıcılığa ulaşmak isteyen öğrenciler, Converse San Francisco İngilizce dil okulunun sunduğu bu programla çok kültürlü bir ortamda aldıkları İngilizce eğitimi ile hedeflerine ulaşmaktadırlar.

Akademik amaçlar için İngilizce kursu

Converse San Francisco İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programına başvurmak isteyen öğrencilerin Amerika’daki liselere eşdeğer bir lisede öğrenimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Yıl boyunca her pazartesi günü derslerin başladığı kursa, İngilizce bilgisi başlangıç seviyesinden üst seviyelere kadar her öğrenci kabul edilmektedir. Minimum 12 hafta süren akademik amaçlar için İngilizce kursunda haftada 8 ders işlenmektedir. Öğrenciler, Converse San Francisco İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programında 12 haftayı doldurduktan sonra İngilizce seviyelerinin Upper-Intermediate olması koşuluyla Converse İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu kolej ve üniversitelere başvuru yapabilmekte ve sınavsız girebilmektedirler. Gerekli İngilizce seviyesine ulaşan öğrenciler Converse San Francisco İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu Berkeley City College , Laney College , Grossmont College , Fisher College , California College of Arts , The Los Angeles Film School , Whatcom Community College , El Camino College , Seattle Central Community College , Alliant School of Management , California International Business University , Southwestern Oregon Community College , New York Film Academy , Mission College ve Full Sail University ’den istedikleri birine kayıt yaptırabilmektedirler. Üniversite ve kolejlere kayıt için gerekli koşulları sağlayan ancak İngilizce dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler koşullu kayıt yaptırabilmektedirler. Öğrenciler, koşullu kayıttan sonra Converse San Francisco İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursunu başarıyla tamamlamalı ve sonrasında üniversite ya da kolejlerine başlamalıdırlar.

Yöneticiler için İngilizce kursu

Program, küresel iş dünyasında başarılı olmak isteyen profesyoneller, yöneticiler için dizayn edilmiştir. Converse San Francisco İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce programında dersler isteğe bağlı olarak bire bir ya da bir sınıfta en fazla 4 kişi ile işlenmektedir. Yöneticiler için İngilizce kursu, öğrencilerine, toplantı ve sunumlarda güvenle İngilizce konuşmayı, iş yazışmaları için İngilizce yazı yazmayı, genel ve iş alanlarına yönelik kelime bilgisini ve her türlü durumda etkili bir şekilde iletişim kurmalarını geliştirmektedir. Tüm Converse San Francisco İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce kursu eğitmenleri birçok iş deneyimine sahip, anadilleri İngilizce olan ve alanında uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Program, İngilizce konuşma becerisi, kelime yapılarını, metin analizi gibi çeşitli konularda öğrencilere pratik yaptırarak İngilizce dil becerilerini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Yöneticiler için İngilizce kursunda öğrenciler gerçek hayata yakın grup projeleri hazırlayarak, günlük mini sunumlar yapmaktadırlar. En az 1 hafta katılımın uygulandığı program 6 aya kadar sürmektedir. Converse San Francisco İngilizce dil okulu yöneticiler için iş İngilizce kursuları hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.

San Francisco’da Yaz Okulu - Genç öğrenciler için İngilizce

Converse San Francisco İngilizce dil okulu genç öğrenciler için İngilizce programı hem yaz hem de kış olmak üzere iki ayrı programdan oluşmaktadır. Yaz programı, University of California Berkeley’in kampüsünde tüm dünyadan İngilizce öğrenmek için gelen öğrencilerle temmuz ayı boyunca yapılmaktadır. Programa katılan öğrenciler konaklama ve yemek ihtiyaçlarını üniversitenin öğrenci yurdunda gerçekleştirirler. Kış programı ise Converse San Francisco İngilizce dil okulu binasında ocak ayı boyunca verilen eğitimler ile gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler The Monreo Residence’de 2 kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Her iki programda 2, 3 ya da 4 hafta sürmekte ve 14-17 yaş arası gençler katılabilmektedirler. Haftalık 20 ders olan kursta öğrenciler, kelime yapılarını, İngilizce ifade yeteneğini, dil bilgisini ve akıcı konuşmayla ilgili eğitimler almaktadırlar. Dersler sabah saatlerinde gerçekleştirilip, öğleden sonra ve hafta sonları öğrencilerin İngilizce pratik yapmaları ve yeni arkadaşlar edinmeleri için dizayn edilmiş aktivitelerden oluşmaktadır. Her iki kursta da öğrenciler için havaalanı karşılaması mevcuttur.

San Diego Sınavlara hazırlık kursları

San Diego’da TOEFL kursu: İngilizce eğitimini üniversite eğitimi ile devam ettirmek veya iş başvurularında İngilizce bilgisini uluslararası bir sınav ile belgelemek isteyen öğrencilerin girdiği TOEFL sınavına Converse San Francisco İngilizce dil okulunda haftada 20 derslik yoğunlaştırılmış programlarla öğrenciler en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Upper-intermediate ve üstü seviyelerdeki öğrencilerin katılabildiği TOEFL sınav hazırlık programı yaz dönemlerinde 4 hafta, yılın kalan diğer zamanlarında ise 6 hafta sürmektedir. Dersler hafta içi 09:00-12:40 arasında verilmekte, ve sınıf mevcudiyeti en fazla 8 öğrenciden oluşmaktadır. Converse San Francisco İngilizce dil okulu, özellikle TOEFL sınavındaki son değişiklikleri inceleyerek ders programını dizayn etmiş ve güncellenmiştir. Kurs boyunca düzenli olarak yapılan gerçek TOEFL sınavına eşdeğer denemeler ile öğrenciler kendilerini değerlendirme fırsatını yakalarlar.

CAE kursu: Cambridge Advanced English sınavına hazırlık kursu üniversite başvurularında Advanced seviyesini belgeleyen bir sınavdır. CAE sınavına hazırlık kursunda öğrenciler, sınavı geçebilmek için gerekli olan İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerini alanında uzman eğitmenler tarafından almaktadırlar. Öğrencinin ileri düzeyde İngilizce hâkimiyetinin yeterli olup olmadığını ölçmektedir. Advanced düzeyinde İngilizce bilgisi olanlar üniversitelerde her türlü akademik dersleri takip edebilir ve iş yaşamında profesyonel düzeyde iletişim kurabilir. Eğitimler haftada 20 veya 28 dersten oluşup, kurs süresi 8 ile 11 haftadır. CAE sınav sonucunun belirli bir bitiş süresi yoktur, öğrenciler sınav sonuçlarını hayatlarının sonuna kadar kullanabilmektedirler.

FCE kursu: FCE, eğitim için kullanılan ve tüm dünyada uluslararası olarak tanınmış bir sınavdır. İş ve üniversite başvurularında kullanılmaktadır. Hayat boyu geçerliliğini koruyan FCE sınav sonucu ile öğrencilerin ilerleyen dönemlerde tekrar İngilizce seviyesini ölçen bir sınava girmelerine gerek kalmamaktadır. Converse San Francisco İngilizce dil okulu FCE kursu, öğrencilerinin sınavda var olan 5 bölümden de (okuma, yazma, dinleme, konuşma, gramer) iyi hazırlanmış ders programı ve strateji ile en iyi sonucu almalarını hedeflemektedir. Öğrencilerin kursa katılmaları için minimum Intermediate seviyesinde olmaları beklenmektedir. Haftada 20 veya 28 ders olan kurs 8 ile 11 hafta sürmektedir.

Converse San Francisco İngilizce dil okulunda konaklama

Converse San Francisco İngilizce dil okulu öğrencilerine aile yanı, yurt konaklaması ve kiralık stüdyo dairelerde konaklama sunmaktadır. Okul, birçok yurt ile çalışmakta ve yurtlarda konaklama tek kişilik veya iki kişilik odalarda özel banyo tuvaletli ya da paylaşmalı ortak banyo tuvaletli olarak ayrılmaktadır. Yurtlardan bazıları; Ansonia, Columbus Residence, Gaylord Suites, Sheldon Hotel ve Spauldin Hotel’dir. Yurtlar Converse San Francisco İngilizce dil okulunun yakın çevresinde bulunur ve öğrenciler 15 dakikalık yürüyüşle okullarına ulaşabilmektedirler.

Aile yanı konaklama tek kişilik odalarda Converse San Francisco İngilizce dil okulunun titizlikle seçtiği aileler yanında, yarım pansiyondur (hafta içi sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri, hafta sonu üç öğün yemekler dahil). Aile yanı konaklamada banyo, tuvalet ve evin ortak alanları aileler ile birlikte kullanılmaktadır. Az sayıda da olsa ek bir ücret karşılığı öğrencilerine özel banyo, tuvalet sağlayan aileler de bulunmaktadır. Aile yanı konaklama özellikle İngilizcelerini aileler ile pratik yaparak geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir.

Stüdyo daireler ise öğrencilerin talepleri doğrultusunda bulunmaktadır. GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanları alternatif konaklama seçenekleri konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Converse San Francisco İngilizce dil okuluna ulaşım

Ülkemizden San Francisco’ya direk uçuşlar bulunmadığından dolayı öğrencilerin Avrupa ya da ABD’den aktarmalı gitmeleri gerekmektedir. Bilet fiyatları yaz dönemlerinde arttığından dolayı öğrencilerin biletlerini daha erken bir tarihte almaları avantajlarınadır. San Francisco havaalanına inen öğrencilerin, özel taksi veya toplu taşıma ile gidecekleri yerlere ulaşmaları mümkündür.

San Francisco şehir içi ulaşımda en rahat ulaşım şekli otobüslerdir. Otobüslerle şehrin tamamına ulaşmak mümkündür ve otobüs kalkış zamanları oldukça sıktır. Her hattın kendine ait bir numarası ve adının olduğu bu ulaşım şekli ile San Francisco’yu öğrenciler rahatlıkla keşfedebilirler. Otobüslerin yanı sıra tramvay ve metro da kentte mevcuttur. Tramvaylar üç ayrı rotada seyretmektedirler. Metronun ise beş ayrı hattı bulunmaktadır.

Converse San Francisco okulunda İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler, sadece San Francisco şehrini değil, diğer birçok şehri de görebilirler. Öğrenciler araba kiralayarak San Francisco’dan San Jose’ye 1 saat 30 dakikada, Santa Maria’ya 4 saatte, Los Angeles’a 6 saatte, San Diego’ya 8 saatte ve Nevada eyaletine bağlı Las Vegas’a 9 saatte ulaşabilmektedirler.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanları Amerika’da eğitim alırken ihtiyacınız olacak sigorta poliçesi konusunda sizi bilgilendireceklerdir.

Converse San Francisco İngilizce okulu ve San Francisco’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın

 • Genel Bilgi
 • Görseller
 • Başvuru ve Broşürler
 • Teklif Al

Converse International, San Francisco

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Converse International, San Francisco

Converse San Diego İngilizce dil okulu, 40 yılın üzerinde deneyime sahip olup, İngilizceyi etkili bir şekilde öğretme konusunda uluslararası tanınmış bir eğitim kurumudur. Converse San Diego İngilizce dil okulu, öğrencilerin ikinci bir dil olarak seçtikleri İngilizceyi, deneyimli eğitmen kadrosuyla en iyi şekilde öğretmeyi hedeflemektedir. Okul, San Francisco şehir merkezinde tarihi bir binanın en üstündeki iki katında yer almaktadır. Mükemmel bir manzaraya sahip olan geniş terasında öğrenciler öğle yemeği yiyebilir, ders çalışabilir ya da ders aralarında dinlenebilirler. Alışveriş ve eğlence seçeneklerinin sadece iki blok ötesinde okul, Montgomery toplu taşıma istasyonunun karşı caddesinde bulunmaktadır. Batı Amerika’da bulunan Converse San Diego İngilizce dil okulu, öğrencilerine sınıflarında en fazla 8 öğrenci bulunacağının garantisini vermektedir. Dünyanın birçok yerinden öğrenciye sahip olan okulda öğrenciler, İngilizce dil yeteneklerini geliştirebildikleri gibi farklı ülkeden gelen öğrencilerle kurdukları iletişim ile de farklı kültürleri tanıma fırsatına sahip olacaklardır. Kursa başlangıçta uygulanan seviye tespit sınavı ile öğrenciler seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Converse San Diego İngilizce dil okulu toplu taşımalar ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşımın olduğu yerde konumlanmıştır. Okuldan sadece kısa bir yürüyüş ile harika San Diego koyuna ulaşmak mümkündür. Öğrenciler hafta sonları Yosemite National Park’ta yürüyüşe çıkabilir, Lake Tahoe’de gezintiye çıkabilir ya da San Diego’nun harika plajlarında gezebilirler.

San Diego, harika iklimi, bol güneşli günleri, güzel plajları, adaları ve güvenli, temiz bir şehir olmasıyla tüm dünyadan turistleri çekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatı köşesinde Meksika’nın kuzey sınırı üzerinde yer alan San Diego, Kaliforniya eyaletinin ikinci ve Amerika Birleşik Devletleri’nin dokuzuncu büyük kentidir. San Diego, Kaliforniya sahilinin güney ucunda yerleşmiş bir deniz ve plaj kentidir. Her yıl yüz binlerce turistin akınına uğrayan şehir, güneşin ısıttığı plajlar, mükemmel parklar ve Pasifik Okyanusu boyunca yerleşmiş olan muhteşem yarımadalarıyla bir cazibe merkezidir. San Diego’nun sahip olduğu sıcak hava, yıl boyunca deniz yolculuğu, golf, plaj voleybolu gibi açık havada yapılan sporlara olanak tanımaktadır. Şehirde Chinatown, Japantown, Italian gibi çeşitli kültürlerin yaşadığı bölgeler de vardır. Kentin bünyesinde “SeaWorld” tema parkı, dünyaca isim yapmış olan San Diego hayvanat bahçesi ve San Diego safari parkı da çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. University of California San Diego (UCSD) üniversitesinin de bulunduğu şehrin ekonomisi turizm ve uluslararası ticarete dayanmaktadır.

Converse San Diego İngilizce dil kursları
Genel İngilizce standart kurs

Converse San Diego İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu İngilizce ders müfredatı ile öğrencilerinin etkili şekilde İngilizce iletişim kurmasını sağlamaktadır. Her sınıfta en fazla 8 öğrencinin bulunmasıyla derslerde öğrencilerle özel olarak ilgilenilmektedir. Kursta her ünite, okuma, yazma, dinleme, konuşma, gramer ve kelime derslerini içeren çok geniş kapsamlı ders işleme tekniği ile donatılmıştır. Genel İngilizce standart kursunda öğrenciler, alanında uzman eğitmenlerle İngilizceyi daha etkin bir şekilde öğrenmektedirler. Eğitimleri haftada 20 dersten oluşan kursa minimum 18 yaşında olan öğrenciler kayıt yaptırabilmektedir. Converse San Diego İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda öğrenciler, eğitimlerini bitirdikten sonra bile İngilizcelerini geliştirmeye ve kullanmaya devam etsinler diye, öğrencilere kurs süresi boyunca İngilizce becerilerini geliştirmeleri için gereken özgüven verilmektedir. Converse San Diego İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kurs programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kurs

Converse San Diego İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursta, genel İngilizce standart kursta gösterilen derslere ilaveten öğrencilere daha spesifik alanlarda örneğin; telaffuz, gelişmiş kelime bilgisi, yazma becerileri ve deyimsel ifadeler konularında dersler gösterilmektedir. Haftada 28 dersten oluşan kursa her seviyeden İngilizce dil bilgisine sahip olan öğrenciler başvurabilmektedir. Sabah saat 9’da başlayan dersler öğlen saat 3’e kadar sürmektedir. Öğlen 12’ye kadar genel İngilizce derslerinin öğretildiği programda öğleden sonra ağırlıklı olarak okuma-yazma ya da dinleme-konuşma derslerine odaklanılmaktadır.

San Diego’da İş İngilizcesi kursu

Converse San Diego İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda, ağırlıklı olarak çalışan ve yöneticilere yönelik dersler öğleden sonra verilmektedir. Öğleden sonra verilen bu derslerde öğrencilere, iş çevrelerinde etkili bir şekilde iletişim kurma becerilerini geliştirme, toplantılarda sunum yapabilme, mail ve diğer yazışmaları gerçekleştirebilmelerine yönelik eğitimler verilmektedir. Öğrenciler, öğleden önce haftada 20 saat süren genel İngilizce standart kursunda işlenen dersleri ve öğleden sonrada haftada 8 saat iş İngilizcesi dersleriyle birlikte haftada toplam 28 ders görmektedirler. Öğleden önce sınıflar en fazla 8 kişiyken öğleden sonra iş İngilizce derslerinde ortalama 4 öğrenci bulunmaktadır.

San Diego’da Bire bir İngilizce eğitimi

Converse San Diego İngilizce dil okulu bire bir İngilizce eğitimi programıyla öğrencilerinin kısa sürede İngilizcelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Bire bir İngilizce eğitiminde ders içeriği her öğrencinin ihtiyacına göre özel olarak düzenlenmekte ve öğretme metodu öğrencinin tarzı ve temposuna göre ayarlanmaktadır. Programa başvuru yapan öğrencilere kursa başlamadan önce uygulanan yerleştirme sınavı ile öğrencinin sınav sonucuna bağlı olarak en uygun eğitim programı hazırlanır. Kursa başlangıçta ise eğitmenler tarafından uygulanan konuşma ve dinleyip anlama yeteneğini ölçen mini bir sınavla öğrencinin yeterliliği ölçülür. Converse San Diego İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursunda dersler öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına göre haftada 5 dersten 30 derse kadar sürmektedir. Bire bir İngilizce eğitim programı tamamen öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda planlanmaktadır.

Akademik yıl ve Akademik sömestr programı

Converse San Diego İngilizce dil okulu akademik yıl ve akademik sömestr programı, yurt dışında üniversite okumak ya da master yapmak isteyen öğrenciler için dizayn edilip, öğrenciler 16 hafta genel İngilizce eğitiminden sonra bir sömestri Amerikan kolejinde geçirmektedirler. Programda öğrenciler İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda Amerikan kampüsünde Amerikalı öğrencilerle akademik becerilerini de geliştirme fırsatı yakalarlar. Akademik yıl ve akademik sömestr programına başvurmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyelerinde olmaları ve lise eğitimini bitirmiş olmaları gerekmektedir. Converse San Diego İngilizce dil okulu akademik yıl ve akademik sömestr kursu öğrencelerine, ücretsiz Akademik danışman hizmeti sunmaktadır. ABD üniversitelerine başarılı bir şekilde hazırlanmak isteyenler ve kısa sürede İngilizce dillerinde akıcılığa ulaşmak isteyenler Converse San Diego İngilizce dil okulunun sunduğu bu program ile çok kültürlü bir ortamda aldıkları İngilizce eğitim ile hedeflerine ulaşmaktadırlar. Converse San Diego İngilizce dil okulu akademik yıl ve akademik sömestr programları hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık çalışanlarından alabilirsiniz.

Akademik amaçlar için İngilizce kursu

Converse San Diego İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programında öğrenciler, akademik amaçlar için İngilizce programını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra ABD’de Converse San Diego İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversite ve kolejlere sınavsız girebilmektedirler. Programa başvurabilmek için öğrencilerin ABD’deki liselere eşdeğer bir lisede öğrenimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Kursa İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci, yıl boyunca her pazartesi başvurabilmektedir. Akademik amaçlar için İngilizce programı 12 hafta sürmekte ve her hafta 8 ders işlenmektedir. Öğrenciler, Converse San Diego İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu kolej ve üniversitelere başlamadan önce akademik amaçlar için İngilizce kursunu başarılı bir şekilde tamamlamalıdırlar. Üniversite ve kolejlere başvuru için öğrencilerin Upper-Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. Gerekli İngilizce seviyesine ulaşan öğrenciler Converse San Diego İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu Berkeley City College , Laney College , Grossmont College , Fisher College , California College of Arts , The Los Angeles Film School , Whatcom Community College , El Camino College , Seattle Central Community College , Alliant School of Management , California International Business University , Southwestern Oregon Community College , New York Film Academy , Mission College ve Full Sail University ’den istedikleri birine kayıt yaptırabilmektedirler. Üniversite ve kolejlere kayıt için gerekli koşulları sağlayan ancak İngilizce dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler koşullu kayıt yaptırabilmektedirler. Öğrenciler, koşullu kayıttan sonra Converse San Diego İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursunu başarıyla tamamladıktan üniversite ya da kolejlerine başlayabilirler.

Yöneticiler için İngilizce kursu

Converse San Diego İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce kursu, farklı iş çevrelerinde yöneticilerin kendinden emin ve etkili bir şekilde müşterilerle iletişim kurma yeteneğini geliştirmeye yöneliktir. Kurs, iş dünyasında profesyonel bir şekilde görevini yerine getirmek ve İngilizce iletişimde sorun yaşamak istemeyen iş adamları ve çalışanların ihtiyacını karşılamaktadır. Günümüzde çalışanlar, uluslararası iş dünyasının karmaşası ve çeşitliliğinde beğeni için farklılık kazanmalıdırlar. Bu yüzden stresli durumlarda yapılan pazarlamalar, sunumlar, görüşmeler ve diğer önemli durumlar sırasında çalışan ve işverenlerin kendilerinden emin bir şekilde kendilerini İngilizce olarak ifade etmeleri önemlidir. Converse San Diego İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce kursu, uluslararası iş İngilizcesi kelime ve kavramlarını kapsamlı bir şekilde öğretir ve öğrencilere iş dünyasında karşılaşabilecekleri farklı durumlarla nasıl başa çıkabilecekleri öğretilmektedir. Eğitimler haftada 28 ders sürmektedir. Bu kurs, etkili ve akıcı bir şekilde İngilizce öğrenmek isteyen tüm profesyoneller için uygundur. Her sınıfta maksimum 4 öğrenci bulunmaktadır.

San Diego Yaz Okulu

Converse San Diego İngilizce yaz okulu genç öğrencilere iki çeşit program sunmaktadır. Programlardan ilki; San Diego üniversitesinin kampüsünde yer alan eğitim merkezidir. Öğrenciler, Pasifik okyanusu ve Mission körfezi manzaralı bu kampüste 2, 3 veya 4 hafta seçenekleri olan genel İngilizce kursundan faydalanabilirler. Kurs her hafta pazartesinden cumaya kadar sürmektedir. Sabahları genel İngilizce dersi gören öğrenciler öğleden sonra sosyal aktivitelere katılmaktadırlar. San Diego üniversitesinin yurdunda konaklayan öğrenciler yemek ihtiyaçlarını da burada karşılamaktadırlar.

Converse San Diego İngilizce dil okulu genç öğrenciler için diğer bir program ise, şehir merkezinde modern bir binada verilen eğitimler ile sürmektedir. Bu kursta öğrenciler aile yanında konaklamaktadırlar. Evlerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmektedir. Haftada 20 ders işlenen kurs 2, 3 veya 4 hafta sürmektedir. Her iki kursa da 14 ile 17 yaş arası öğrenciler katılabilmektedir. Programlarda genç öğrenciler için havaalanı karşılaması da mevcuttur. San Diego’da İngilizce yaz okulu programları hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL kursu; TOEFL sınavı akademik anlamda İngilizce bilgisini detaylı bir şekilde ölçen ve uluslararası geçerliliği olan bir testtir. Dünya çapında birçok öğrenci, Amerika ve diğer birçok ülkedeki üniversitelere ya da kolejlere girme hakkı kazanmak veya İngilizcesinin hangi seviyede olduğunun kanıtı için bu sınavı tercih etmektedir. Converse San Diego İngilizce dil okulu TOEFL sınavı hazırlık kursu, 4 ya da 6 yoğun ders programını içeren haftadan oluşmakta ve her hafta 20 ders işlenmektedir. Kurs, özellikle TOEFL sınavındaki son değişiklikleri inceleyerek ders programını dizayn etmiş ve güncellenmiştir. Kurs boyunca düzenli olarak yapılan gerçek TOEFL sınavına eşdeğer denemeler ile öğrenciler kendilerini değerlendirme fırsatını yakalarlar. Converse San Diego İngilizce dil okulundaki tüm programlarda olduğu gibi TOEFL sınavına hazırlık programında da sınıflarda en fazla 8 öğrenci bulunmaktadır.

IELTS kursu; IELTS, İngilizce dil seviyesi belirleme için uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. Sınav iki türde yapılmaktadır; akademik ve genel amaçlı. Akademik sınav İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya mesleklerini icra etmek isteyenler için gereklidir. Genel amaçlı sınav ise akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için gereklidir. En fazla 8 kişiden oluşan sınıflarda verilen eğitim ile tüm öğrenciler yeterince konuşma ve pratik yapma fırsatı yakalamaktadırlar. Converse San Diego İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu iki ayrı seviyede eğitim vermektedir; Intermediate ve Advanced. Her iki seviyede de 4 tane deneme sınavı yapılmakta, sınav stratejileri öğretilmekte ve bol pratik yapılmaktadır. Haftalık 20 ders gösterilen kursun süresi 11 haftadan oluşmaktadır.

CAE kursu; CAE sınavı, iş dünyasında ve eğitim kurumlarında Advanced seviyesini belgeleyen bir sınavdır. Öğrencinin ileri düzeyde İngilizce hâkimiyetinin yeterli olup olmadığını ölçmektedir. Sorular gerçek dünya ile ilgili konuları temel alır. Bu düzeyde İngilizce konuşanlar üniversitelerde her türlü akademik dersleri takip edebilir ve iş yaşamında profesyonel düzeyde iletişim kurabilir. CAE sınav sonucunun belirli bir bitiş süresi bulunmamakta ve hayat boyu bir diploma gibi geçerliliğini korumaktadır. Converse San Diego İngilizce dil okulu CAE sınavı kursuna en az Advanced sevisinde öğrenciler katılabilmektedir. Kurs süresi 8 ile 11 hafta sürmekte ve haftalık 20 veya 28 ders işlenmektedir.

FCE kursu; FCE, eğitim amacıyla tüm dünyada tanınan uluslararası bir sınavdır. İş başvuruları ve üniversiteler başvurularında geçerliliği kabul edilmektedir. FCE, CAE sınavı gibi hayat boyu geçerliliğe sahiptir. Converse San Diego İngilizce dil okulu FCE kursu, öğrencilerinin sınavda var olan 5 bölümden de (okuma, yazma, dinleme, konuşma, gramer) iyi hazırlanmış ders programı ve strateji ile en iyi sonucu almalarını hedeflemektedir. Öğrencilerin kursa katılmaları için minimum Intermediate seviyesinde olmaları beklenmektedir. Haftada 20 veya 28 ders olan kurs 8 ile 11 hafta sürmektedir.

Converse San Diego İngilizce dil okulunda konaklama

Converse San Diego İngilizce dil okulu yurt ve aile yanı konaklama seçeneklerine sahiptir. Yurtlar Converse İngilizce okuluna ve şehir merkezine yürüme mesafesinde yer alıp oldukça yakındır. Okulun anlaşmalı olduğu yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler, Vantaggio Gaslamp, Vantaggio State Street ve Gaslamp Residences yurtlarından istedikleri birini tercih edebilirler. Converse İngilizce okuluna yakın bir çevrede farklı bir yurtta kalmak isteyen öğrenciler danışmanlarımızla iletişime geçebilirler. Yurtlar, 24 saat güvenlik hizmetine sahiptir. Öğrenciler isteğe bağlı olarak odalarda tek kalabilecekleri gibi farklı bir ülkeden bir öğrenci ile de kalabilirler.

Aile yanı konaklamada Converse San Diego İngilizce dil okulu yetkilileri, öğrencilerin İngilizce konuşma fırsatlarını yükseltmek için özellikle bir evde aynı anadile sahip iki öğrencinin kalmamasına özen göstermektedirler. Evlerde her öğrenci özel odalara sahiptir. Aile yanı konaklamada sadece sabah kahvaltısı ya da hem sabah kahvaltısı hem de akşam yemeğinin olduğu seçenekler mevcuttur. Aileler, Converse San Diego İngilizce dil okulu yetkilileri tarafından özenle seçilerek düzenli olarak denetlenmektedir. San Diego’da alternatif konaklama seçenekleri hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Converse San Diego İngilizce dil okuluna ulaşım

Converse San Diego İngilizce dil okulu öğrencileri, Türkiye’den San Diego’ya doğrudan uçuş bulunmadığından Avrupa ya da ABD’den aktarmalı gitmek zorundadırlar. Dil okuluna yaz aylarında gidecek öğrencilerin yaz aylarında bilet fiyatları arttığından dolayı biletlerini daha erken bir tarihte almaları faydalarına olacaktır. Öğrenciler, San Diego havaalanına indikten sonra konaklama yerlerine ya da okullarına özel taksi veya toplu taşıma ile gidebilmektedirler. İsteyen öğrencilere havaalanı karşılaması hizmeti sunulmaktadır.

Şehir içi ulaşımda, toplu taşıma araçları ve özel taksiler kullanım için uygundur. San Diego toplu taşıma olarak tramvay, Coaster ve otobüslere sahiptir. Öğrenciler gezilerini bu toplu taşıma araçları ile gerçekleştirebilmektedirler. San Diego tramvayı üç hatta ayrılmıştır ve bu hatlar turuncu, yeşil ve mavi olarak sembolize edilmektedir.

ABD ve Meksika sınırında yer alan San Diego, öğrencilere hem Meksika’yı hem de ABD’deki diğer şehirleri keşfetme fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler, Meksika’ya giderken okul kayıt belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Aynı zamanda öğrenciler araba kiralayarak San Diego’dan Los Angeles Long Beach’e 2 buçuk saatte, Santa Barbara’ya 3 buçuk saatte, San Jose’ye 7 saatte ve San Francisco’ya 8 saatte gidebilmektedirler.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Converse San Diego İngilizce dil okulu ve San Diego’da İngilizce dil eğitimi hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın

 • Genel Bilgi
 • Görseller
 • Başvuru ve Broşürler
 • Teklif Al

Converse International, San Francisco

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Converse International, San Francisco

Columbia West College Ingilizce dil okulu, 1990 yilinda Los Angeles’ta anadili Ingilizce olmayanlara Ingilizce ögretmek amaciyla kurulmustur. Okulunda yer alan egitmenler ana dili Ingilizce olan ve deneyim sahibi kisilerden olusmaktadir. Columbia West College Ingilizce dil okulunda ögrencilere sunulan olanaklar arasinda modern donanimli siniflar, kütüphane, bilgisayar laboratuvari, ücretsiz internet erisimi, ögrenci salonu ve kafe yer almaktadir. Ögrenciler ders sonralari ve hafta sonlari okul tarafindan düzenlenen kültürel, sosyal aktivitelere ve gezilere katilmaktadirlar.

Los Angeles, Amerika Birlesik Devletleri’nin batisinda bulunan, Kaliforniya eyaletinde yer alan bir metropoldür. Dünyanin en zengin sehirlerinden biri olan kentte genis bulvarlar, meshur sahiller ve palmiye agaçlarinin her türü bulunmaktadir. Los Angeles, tek basina dünyanin en büyük ekonomilerinden birine sahiptir, ayrica sanat ve eglencenin de merkezidir. Her yil binlerce turist çeken sehrin görülmesi gereken yerleri arasinda Hollywood, Disneyland, Pine Avenue, Long Beach akvaryumu, Shoreline köyü ve Belmont Shore yer almaktadir.

Columbia West College Ingilizce dil okulu
Genel Ingilizce standart kursu

Columbia West College Ingilizce dil okulu genel Ingilizce standart kursunda haftalik 18 ders islenmekte ve dersler hafta içi her gün 09.00 ile 12.40 saatleri arasinda yapilmaktadir. Derslerde Ingilizce okuma, yazma, dinleme ve konusma gibi iletisim becerilerinin yani sira dil bilgisi ve telaffuz üzerine de egitim sunulmaktadir. Genel Ingilizce standart kursuna her seviyeden Ingilizce bilgisine sahip ögrenciler kabul edilmektedir. Ögrenciler kurs baslangicinda yapilan seviye tespit sinavina göre siniflara yerlestirilmektedirler. >Columbia West College Ingilizce dil okulu genel Ingilizce standart kursu hakkinda GKR yurtdisi egitim danismanlarindan bilgi alabilirsiniz.

Genel Ingilizce yogun kursu

Columbia West College Ingilizce dil okulu genel Ingilizce yogun kursu, kisa zamanda hizli bir sekilde Ingilizce dil becerilerini gelistirmek isteyenler için tasarlanmistir. Kursta egitimler haftalik 24 (09.00 ile 14.30 arasi) veya 30 (09.00 ile 15.45 arasi) saat olarak sunulmakta ve ögrenciler istedikleri yogunlukta egitim alabilmektedirler. Genel Ingilizce yogun kursunda Ingilizce baslangiç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyede egitim sunulmaktadir. Ögrenciler, kendi Ingilizce seviyelerine uygun ve az sayida ögrencilerden olusan siniflarda egitim almaktadirlar. Columbia West College Ingilizce dil okulu genel Ingilizce yogun kursuna 16 ve üzeri yas grubuna dâhil olanlar kabul edilmektedir.

Is Ingilizcesi kursu

Columbia West College Ingilizce dil okulu is Ingilizcesi kursu, çalisanlar ve isverenlere yönelik tasarlanmis olup, küresellesen is dünyasinda kisilerin Ingilizce dil ihtiyacini karsilamaya yönelik olarak düzenlenmistir. Kursta haftalik 18 saat ders verilmekte ve dersler aksam saatlerinde (17.30 ile 21.10 arasi) islenmektedir. Is Ingilizcesi kursuna minimum orta (Intermediate) seviye Ingilizce bilgisine sahip olan kisiler kabul edilmektedir. Üç seviyede (Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced) sunulan kursta katilimcilar kendi dil seviyelerine uygun siniflarda egitim almaktadirlar. Kurs derslerinde Ingilizce sunum yapma, görüsmeler, pazarlama, reklam, yazismalar, yönetim, insan kaynaklari ve is kültürü gibi konularda egitim sunulmaktadir. Columbia West College Ingilizce dil okulu is Ingilizcesi kursu hakkinda GKR yurtdisi egitim danismanlarindan bilgi alabilirsiniz.

Üniversiteye hazirlik Ingilizce kursu

Columbia West College Ingilizce dil okulu üniversiteye hazirlik Ingilizce kursu, Amerikan üniversite ve kolejlerinde egitim almak isteyen ancak bunun için yeterli düzeyde akademik Ingilizce bilgisine sahip olmayan ögrenciler için tasarlanmistir. Egitimlerin haftalik 24 saat olarak sunuldugu kursta dersler hafta içi 09.00 ile 14.30 arasinda islenmektedir. Üniversiteye hazirlik kursuna en az orta üstü (Upper-Intermediate) Ingilizce seviyeye sahip ögrenciler kabul edilmektedir. Derslerde etkili okuma, dogru not alma, deneme yazma, arastirma yapma, rapor hazirlama ve seminerlere katilma gibi akademik hayatta ögrencilere lazim olacak konular islenmektedir.

Sinavlara hazirlik Ingilizce kursu

Columbia West College Ingilizce dil okulu sinavlara hazirlik Ingilizce kursunda ögrencilere TOEFL hazirlik egitimi sunulmaktadir. TOEFL (Test of English as a Foreign Language) dünyanin pek çok yerinde kabul edilen uluslararasi Ingilizce seviye ölçme sinavlarindan biridir. Columbia West College Ingilizce dil okulunda TOEFL hazirlik kursu haftalik 18 saatlik egitim sunmakta ve dersler hafta içi 09.00 ile 12.40 arasinda islenmektedir. Kursa en az orta üstü (Upper-Intermediate) Ingilizce seviyeye sahip ögrenciler kabul edilmektedir. Columbia West College Ingilizce dil okulu TOEFL hazirlik kursu hakkinda GKR yurtdisi egitim danismanlarindan bilgi alabilirsiniz.

ILSC Ingilizce dil okulu TOEFL hazirlik kursu sayesinde ögrenciler hedefledikleri puana ulasabilmektedirler.

Columbia West College Ingilizce dil okulunda konaklama

Columbia West College Ingilizce dil okulunda ögrencilere yurt ve aile yani konaklama seçenekleri sunulmaktadir. Yurt konaklamasi uzun dönem konaklayacak ögrenciler için uygun bir seçenektir. Yurtta odalar tek kisilik olup, özel banyo ve tuvaletlere sahiptir. Yurt, okula yürüme mesafesinde yer almaktadir. Televizyon, internet ve oturma odasi yurdun diger imkânlari arasindadir.

Aile yani konaklamada aileler, konaklama yetkilileri tarafindan özenle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedirler. Ögrenciler evlerde tek kisilik ya da baska bir ülkeden ögrenci ile iki kisilik odalarda kalabilmektedirler. Sabah kahvaltisi ve aksam yemegi aile ile birlikte yenmektedir. Aile yani konaklamada banyo ve tuvalet alanlari genellikle aile ile paylasimli olarak kullanilmaktadir.

Columbia West College Ingilizce dil okuluna ulasim

Türkiye’den Los Angeles’a her gün yaklasik 13 saat süren dogrudan uçuslar bulunmaktadir. Ögrencilerin, Los Angeles havaalanina indikten sonra özel taksi veya toplu tasima ile gidecekleri yerlere ulasmalari mümkündür. Havaalaninda otobüs istasyonlarina gidip gelen ücretsiz servisler de bulunmaktadir. Talep eden ögrenciler, okulun havaalani karsilama hizmetinden de faydalanabilmektedirler.

Los Angeles sehir içi ulasimda oldukça gelismistir. Sehirde MTA, Big Blue, Culuer City ve Culver City olmak üzere dört otobüs sistemi vardir. Otobüslerin yani sira metro hatti, özel taksiler ve DASH olarak adlandirilan minibüs hatti mevcuttur. Ögrenciler ulasimlarini toplu tasimalar ile saglayabilecekleri gibi arabada kiralayabilmektedirler.

Columbia West College Ingilizce dil okulu hakkinda GKR Yurtdisi Egitim Danismanlarindan bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın