• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

GLS Berlin

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - GLS Berlin
GLS Berlin Almanca dil okulu

GLS Berlin Almanca dil okulu, Berlin şehrinin tarihi merkezi olan Prenzlauer Berg’de yer almaktadır. Okul, 1983 yılında Barbara Jaeschke tarafından kurulmuştur. Geniş bir kampüste yer alan okul öğrencilerine pek çok olanak sunmaktadır. Sunulan olanaklara arasında 55 derslik, kütüphane, kafeterya, restoran, kampüs içerisinde yer alan yurt, yüzme havuzu, bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet bağlantısı bulunmaktadır. GLS Berlin Almanca dil okulu öğrencileri, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılabilmektedir.

Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük kenti olup, aynı zamanda bir eyalet-kenttir. Berlin, Kuzey Almanya’da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur. 1961’den 1990’a kadar Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye ayrılmış olan kenti ikiye bölen duvara (Berlin Duvarı) sonradan “Utanç Duvarı” adı verilmiştir ve ilerleyen yıllarda duvar yıkılmıştır. Kent, Almanya’nın hem siyasi hem de kültür başkentidir ve sanat alanında da dünyanın en önemli şehirleri arasındadır. Müzeler Adası, Kültür Forumu ve Dahlem’deki müze ve koleksiyonlar dünya çapında önem taşımaktadır. Bunların dışında şehirde görülmesi gereken yerler arasında Pergamon Müzesi, Brandenburg Kapısı, Berlin Zoolojik Bahçesi, Reichstag ve Spree yer almaktadır.

GLS Berlin Almanca dil okulu programları
Genel Almanca standart kursu

GLS Berlin Almanca dil okulu genel Almanca standart kursunda haftalık 20 ders (1 ders 45 dakika) Almanca eğitimi sunulmaktadır. Hafta içi her gün işlenen dersler sabah 09.00’da başlamakta ve 12.30’a kadar sürmektedir. Genel Almanca standart kursunda Almanca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede eğitim sunulmaktadır. Derslerde Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi iletişim becerilerinin tüm yönlerine odaklanılmaktadır. GLS Berlin Almanca dil okulu genel Almanca standart kursu sınıflarında maksimum 12 kişi bulunmaktadır.

Genel Almanca yoğun kursu

GLS Berlin Almanca dil okulu genel Almanca yoğun kursunda hafta içi her gün 25 veya 30 ders (20 ders grupla, 10 ders bire bir ya da küçük grupla) eğitim sunulmaktadır. Öğrenciler, istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Genel Almanca yoğun kursu sayesinde öğrenciler, iletişim becerilerini daha kısa sürede daha hızlı bir şekilde geliştirebilmektedirler. Kursa Almanca dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Derslerde Almanca dil bilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve iletişim becerileri üzerine konular işlenmektedir. GLS Berlin Almanca dil okulu genel Almanca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bire bir Almanca kursu

GLS Berlin Almanca dil okulu bire bir Almanca kursunda haftalık 20 veya 30 ders bire bir eğitim alınabilmektedir. Bire bir eğitimler, kısa zamanda sınava girecek olanlar, bireysel eğitimi tercih edenler veya Almanca öğrenmek için fazla zamanı olmayan çalışanlar için tasarlanmıştır. Kursun süresi, ders programı ve içeriği öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. GLS Berlin Almanca dil okulu bire bir Almanca kursuna her seviyeden Almanca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir.

İş Almancası kursu

GLS Berlin Almanca dil okulu iş Almancası kursu, çalışanlar, işverenler ve yöneticilere yönelik bir kurs olup, Alman şirketlerinde çalışmak isteyen, Almanlarla ortak iş yürütmek isteyen ya da kariyer fırsatlarını artırmak isteyenler için tasarlanmıştır. İş Almancası kursunda haftalık 20 ders genel Almanca ve 10 ders iş Almancası konusunda eğitim verilmektedir. Minimum orta seviyede Almanca bilgisine sahip olanların kabul edildiği kursta tıp, mühendislik, hukuk, gazetecilik ve öğretmenlik gibi mesleki alanlara da yönelik kurslar verilmektedir. GLS Berlin Almanca dil okulu iş Almancası kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

GLS Berlin Almanca dil okulunda Goethe sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır. Goethe sınavı, Almanca dil seviyesi ölçme sınavı olup, birçok eğitim ve iş kurumu tarafından kabul edilmektedir. GLS Berlin Almanca dil okulu Goethe sınavına hazırlık kursunda eğitimler haftalık 30 ders olarak verilmektedir. Öğrenciler 30 dersin 20’sinde genel Almanca ve 10’unda sınava hazırlık eğitimi almaktadırlar. Goethe sınavına hazırlık kursunda eğitimler 4 hafta sürmektedir.

GLS Berlin Almanca dil okulunda konaklama

GLS Berlin Almanca dil okulunda yurt, aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlar, okulunda yer aldığı kampüste bulunmaktadır. Öğrenciler yurtlarda tek veya iki kişilik odalarda kalabilmektedirler. Her odada kişiye özel banyo ve tuvalet yer almaktadır. Yurtlarda öğrencilerin paylaşımlı olarak kullandıkları ve yemeklerini yapabilecekleri mutfaklar yer almaktadır.

Aile yanı konaklamada evler okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedirler. Aile yanı konaklama, ana dili Almanca olan insanlarla birlikte kalıp, pratik yapma açısından avantajlıdır. Evler okula farklı uzaklıklarda olup, maksimum 30 dakikalık mesafede yer almaktadırlar. Öğrenciler tek kişilik ya da iki kişilik odalarda kalmakta ve banyo ile tuvaleti aile ile ortaklaşa kullanmaktadırlar.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler, tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Paylaşımlı öğrenci evleri, özgürlüğüne düşkün ve rahat bir konaklama talep eden öğrencilere yöneliktir. Öğrenciler evlerde mutfak ve salonu ortaklaşa kullanmaktadırlar. Banyo ve tuvaletler her oda da öğrencilere özel olarak bulunmaktadır.

GLS Berlin Almanca dil okulunda konaklama

İstanbul’dan Berlin’e her gün 2 saat 20 dakika süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Berlin havaalanına inen öğrenciler, şehirdeki toplu taşıma araçlarını kullanarak konaklama yerlerine kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedirler.

Berlin şehir içi ulaşım araçları ile rahat, güvenli ve uygun fiyata şehrin her yerine gidile bilinmektedir. Şehirde demiryolu ulaşımı oldukça gelişmiş olup, trafik dolayısıyla daha çok tercih edilmektedir. Metro, tren ve tramvaylardan oluşan demiryolu ağları ile şehirde her yere ulaşım sağlanmaktadır.

GLS Berlin Almanca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın