• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Deutsch in Deutschland – Did, Frankfurt 

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Deutsch in Deutschland – Did, Frankfurt 

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca Dil Okulu

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu 1989 yılında kurulmuştur. Frankfurt şehir merkezine 20 dakikalık uzaklıkta bulunan Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda 17 yaş ve üstü öğrenciler eğitim alabilmektedirler. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda öğrenci kayıtları yıl boyunca her pazartesi alınabilmektedir. Derslerin sabah 8.30 ile 18.00 saatleri arasında verildiği Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda genel Almanca, iş Almancası, yaz kursları, öğretmen eğitimi ve üniversiteye yerleştirme kursları verilmektedir. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda üniversitelere giriş ve staj danışmanlık hizmeti de verilmektedir.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda 7 adet modern donanımlı ferah sınıflar bulunmaktadır. Şehir merkezine 20 dakikalık uzaklıkta bulunan Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu yaz aylarında her eğitim döneminde 150 öğrenciye kaliteli eğitimler verilmektedir. Frankfurt Deutsch - Institut Almanca dil okulunda öğrencilerin şehre adapte olabilmesini kolaylaştırmaya yardımcı olan sportif ve kültürel aktivite programları düzenlenmektedir.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda ders kitapları, CD ve çeşitli görsel ve işitsel materyallerin bulunduğu öğrenci ders çalışma merkezi, 10 bilgisayarlı multimedya odası, 5 bilgisayarı bulunan internet kafe, öğrenci salonu, öğrenci ofisi ve ücretsiz park yeri bulunmaktadır.

Frankfurt, Main Nehri kıyısında Hessen Eyaletininin en büyük şehridir. Almanya’nın Berlin, Hamburg, Münih ve Köln şehrinden sonra en büyük beşinci şehridir. Frankfurt, etkileyici tarihi mekânları ve gökdelenleri ile tarihin ve modern yaşamın muhteşem uyumunu yansıtmaktadır. Almanya’da eğitim almak isteyen öğrenciler için birçok sportif ve kültürel aktivitenin yapılabileceği Frankfurt şehrinden Avrupa’daki birçok şehre ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Almanya’nın en önemli kent merkezlerinden biri olan Frankfurt kültür, sanat, eğlence ve birçok alanda çeşitli aktivite imkanları sunmaktadır.

Birçok müze, tiyatro ve galeriye ev sahipliği yapan Frankfurt, Almanya’da farklı kültürlere de ev sahipliği yapan en önemli kozmopolit şehirlerdendir. Frankfurt şehri her yıl binlerce turist tarafından ziyaret etmektedir. Frankfurt’ta eğitim alan öğrenciler çok kültürlü yapı sayesinde şehre kolayca adapte olmaktadırlar. Frankfurt’ta nüfusun %28 ‘ini Almanya dışında doğmuş Alman vatandaşları oluşturmaktadır.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda verilen Almanca kurslar
Genel Almanca kursları

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda 17 yaş ve üstü öğrenciler için Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan temel Almanca dil becerileri kursları verilmektedir. Haftalık ders sayısına göre farklı yoğunlukta kurslar verilmektedir. Genel Almanca kursu haftada 20 dersten oluşmaktadır. Eğitim süresinin 1 ile 48 hafta arasında değiştiği standart Almanca kursunda sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Başlangıç seviyesi de dâhil her seviyeye uygun derslerin verildiği sınıflar bulunmaktadır. Haftada 2 gün çeşitli aktivite programlarının düzenlendiği kursta yıl boyu her pazartesi öğrenci kayıtları alınmaktadır.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda öğrenciler istek ve ihtiyaçlarına göre haftada 20 derslik standart Almanca kursunun dışında haftada 24 dersten oluşan yoğun Almanca veya 28 dersten oluşan süper yoğun Almanca kurslarına da katılabilmektedir. Did Deutsch - Institut Frankfurt genel Almanca kursuna katılan öğrenciler kısa bir sürede Almancayı gündelik yaşamda rahatlıkla iletişim dili olarak kullanma becerisi kazanmaktadırlar. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu genel Almanca kursu Almancayı Almanya’nın şehirlerini keşfederek öğrenmek isteyenler için ideal bir fırsat sunmaktadır.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda ilk gün öğrenciler seviye tespit sınavına girmektedirler ve seviyelerine en uygun kura yerleştirilmektedirler. Genel Almanca kursuna katılan Did Frankfurt öğrencileri kurs sonunda aldıkları eğitiminin belgelendiği sertifikaya sahip olmaktadırlar.

Yoğun Almanca kursu, Almancayı kısa sürede yoğun bir çalışma programıyla öğrenmeyi isteyenler için ideal bir kurstur. Haftada 24 dersten oluşan kursta öğrencilere çeşitli konularda Almanca iletişim pratiği dersleri verilmektedir. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu öğrencilerine gündelik yaşamdan, kültürel ve siyasi konulara kadar Almancayı hemen her alanda kullanabilme becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Temelde Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerinden oluşan kursta öğrencilerin Almancayı kısa sürede öğrenebilmesi için karşılıklı iletişim kurmaya özen gösterilmektedir. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu genel Almanca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Did Frankfurt Almanca dil okulunda Üniversite yerleştirmesi

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda Almanca dil kurslarına katılan öğrencilere Almanya’daki devlet üniversitelerine yerleştirmek için danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Almanya’da devlet üniversitelerinde okumak için gerekli Almanca bilgisi ve TestDaF sınav hazırlığını alırken alanında uzman danışmanlar aracılığı ile seçkin Alman üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans bölümlerine başvurabilir ve yerinizi garantileyebilirsiniz. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu üniversite yerleştirme hizmeti ve Almanya’da üniversite eğitimi hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İş Almancası kursları

Genel Almanca ve mesleki Almanca kurslarından oluşan İş Almancası kursu, iş hayatında Almancayı iletişim dili olarak rahatlıkla kullanabilmeyi amaçlayanlar için Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerinin yanında Almanca mail yazma, raporlama yapma, sunum ve toplantı yapma gibi becerilerini geliştirmeye yönelik dersler verilmektedir.

Genel Almanca derslerine ek olarak verilen iş Almancası kursunda her seviyede İngilizce bilgisi olanlara yönelik dersler verilmektedir. Öğrenciler iş Almancası kursunu günde 4 dersten 12 derse kadar farklı yoğunluklarda alabilmektedirler. Did Deutsch - Institut Frankfurt iş Almancası kursuna yıl boyu her pazartesi kayıt yapabilmek mümkündür.

İş Almancası kursuna katılan öğrenciler okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavına alınmaktadırlar. Öğrencilerin Almanca seviyelerine göre farklı kurlara yerleştirildiği kursta görsel ve işitsel materyallerle öğrencilerin teorik Almanca bilgilerini pratiğe dökmeleri amaçlanmaktadır. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu iş Almancası kurs süresi en az 1 haftadan başlamaktadır. İş Almancası kursu sonunda öğrencilere aldıkları Almanca eğitimi belgeleyen sertifikalar verilmektedir.

Teacher Traning kursu

Anadili Almanca olmayan Almanca öğretmenleri için hazırlanmış teacher training kursunda katılımcılara Almanca dil kursu ve öğretmen eğitimi dersleri verilmektedir. Teacher training kursuna kayıtlar en az 2 haftalık olmaktadır. Haftada 26 dersin verildiği Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu Teacher training kursuna yıl boyu her pazartesi katılabilmek mümkündür. Aile yanı ve pansiyon konaklama seçeneklerinin bulunduğu kursta hafta içi ve hafta sonu aktivite programları düzenlenmektedir. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu teacher training kursuna katılan öğrencilere okulun ilk günü seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu yapılan aktiviteler kurs ücretine dâhil değildir.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu katılımcılara gündelik hayatta Almanca iletişim kurma, Almanca gramer bilgisi, kelime bilgisi, öğretme metotları vb. konularda eğitim verilmektedir. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu teacher training kursunda öğrencilere temel dil becerilerinden olan Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma dersleri verilmektedir. Kursa katılan öğrenciler hem Almanca bilgilerini tazelemekte hem de değişen ve gelişen eğitim sistemi metotlarını öğrenmektedirler.

Did Deutsch - Institut Frankfurt teacher training kursu ülkelerine döndükten sonra Almanca eğitimi vermeye devam edecek öğretmenlerin derslere öğrencilerin gözünden bakmalarına yardımcı olmaktadır. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda haftada 20 saat genel Almanca derslerine ayrılmaktadır. Teacher training kursu hakkında detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulunda konaklama

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu öğrencilerine aile yanı, öğrenci pansiyonu, yaz aylarında öğrenci yurdu, stüdyo daire ve paylaşmalı daire konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile yanı konaklama: Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu öğrencilerine kaliteli ve konforlu bir konaklama imkânı sunmak için çalışacağı aileleri özenle seçmektedir. Aile yanı konaklama Alman dili ve kültürünü Alman bir aileyle aynı evde kalarak deneyimlemek isteyenler için ideal bir seçimdir. 12 yaş ve üzeri olan öğrenciler için uygun olan aile yanı konaklamada aynı dili konuşan öğrenciler farklı ailelere yerleştirilmektedir. Tek veya çift kişilik oda seçeneklerinin bulunduğu evlerde banyo ve tuvaletler genelde ortak kullanılmaktadır.

Aile yanı konaklamada ev sahipleri evli çiftler olabileceği gibi yalnız yaşayan veya çocuklu aileler de olabilmektedir. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu öğrenciler için aile yanı konaklamada sabah kahvaltısı, sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinden oluşan yarım pansiyon, üç öğünden oluşan tam pansiyon konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu aile yanı konaklamada genelde çift kişilik odalar tercih edilmektedir. Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu konaklama yetkilileri öğrencileri başvuru formunda belirttikleri özelliklere en uygun aileye yerleştirilmektedirler.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu öğrencileri aile yanı konaklamada banyolu özel tek kişilik odalarda da konaklayabilmektedirler. Özel oda konaklamasında ücretler farklılık göstermekte ve sabah kahvaltısı, yarım pansiyon ve tam pansiyon konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Paylaşımlı daire konaklaması, farklı ülke ve kültürlerden öğrencilerle aynı evde kalarak uluslararası bir atmosfer içerisinde yurt dışı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir konaklamadır. Diğer konaklama seçeneklerine göre daha ekonomik olan daire konaklamasında öğrenciler yemeklerini kendi aldıkları malzemelerle hazırlamaktadırlar. Mutfak, banyo ve tuvaletlerin ortak kullanıldığı paylaşımlı daireler özgür bir yaşamdan vazgeçemeyenler için eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Konaklama tercihi konusunda GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımız size yardımcı olmaktadır.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Frankfurt’a her gün direk uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık olarak 2 saat 20 dakika sürmektedir. Frankfurt havaalanına inen öğrenciler, konaklama yerlerine düzenli işleyen trenlerle, özel taksiler ile ya da şehir içi toplu taşıma araçları ile ulaşabilirler.

Frankfurt şehir içi ulaşımda otobüs, metro, tren, tramvay ve özel taksiler kullanılmaktadır. Ayrıca şehir oldukça küçük olduğu için çoğu insan ulaşımını yürüyerek sağlamaktadır. Almanya’nın birçok şehrinde olduğu gibi Frankfurt’ta da demiryolu ulaşımı gelişmiştir. Şehirde daha hızlı ulaşım için metro ve tramvaylar kullanılmaktadır.

Frankfurt’a Almanca dil eğitimi alan öğrenciler, Almanya’nın diğer şehirlerinden Berlin’e 2 buçuk saatte, Hamburg’a 3 saat 20 dakikada ve Münih’e 3 buçuk saatte ulaşarak, buraları da keşfedebilirler.

Did Deutsch - Institut Frankfurt Almanca dil okulu ve Frankfurt’da Almanca eğitimi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın