• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Colon Language Center Hamburg

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Colon Language Center Hamburg

55 yılı aşkın deneyim ve öğrenci memnuniyeti Colón’u kaliteli ve başarılı bir dil okulu haline getiren başlıca faktörlerdir. Colón’u tanıyıp enteresan bilgileri edindikten sonra, buna bizzat kanaat getireceğinizden eminiz.

Colón sizi amacınıza ulaştırır. Bu amaç doğrultusunda okulumuz Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin -Common European Framework of the Commision for Language Learning- belirlediği altı dil seviyesini : A1-A2-B1-B2-C1-C2 esas alır.

18 dil, yabancı dil olarak Almanca, dil öğrenme gezileri ve mesleki eğitim kurslarından oluşan çok çeşitli programımızla hizmet sunuyoruz. Kurs türleri: yoğun Almanca kursları, akşam kursları, özel dersler, mesleki eğitim ve buna benzer kurslardan oluşmaktadır. Yurtdışından Almanca kursları için gelen öğrencilere Hamburg’da konaklama imkanı da tanıyoruz.

Sunduğumuz Programlar
Yoğun Kurslar

Etkili bir öğrenim sağlayan yoğun kurslar pazartesiyle cuma günleri arası yapılır. Günlük 5 ya da 6 ders saati öğrenim alternatifi sunan bu kurslara aylık ya da haftalık kayıt yaptırabilirsiniz.

Yarı Yoğun Kurslar

Yarı yoğun kurslar ya pazartesinden cumaya (5x2) ya da haftanın 3 günü (3x2) yapılır. Alternatif olarak haftada 10 veya 6 ders saati sundukları gibi bu kurslara aylık veya haftalık kayıt yaptırmak mümkündür.

Akşam Kursları

Akşam kursları alternatif olarak haftada 3 ya da 2 kez yapılır ve bu kurslara haftalık ya da aylık kayıt yaptırılır.

Özel Almanca Dersi

Dersinizin içerik ve hızını kendiniz belirlemek isterseniz, bu kurs şekli size en iyi imkanı sunar. İster kelime hazinenizi geliştirin, ister telaffuz çalışın ya da imla ve gramer bilgilerinizi tazeleyin; her konuda öğrenme amacınıza ulaştırıyoruz.

Mesleki Almanca

Bu kurs Almanya’da çalışmak, mesleki eğitim ve staj yapmak isteyen katılımcılara kısa sürede gerekli dil bilgisi ve iletişim becerilerini kazandırır. Kurs programı uygulamaya yönelik bir içeriğe sahiptir. Gramer bilgilerinin pekiştirilmesi ve kelime hazinesi gelişiminin ardından mesleki konular ele alınır. İş yerinde sözlü ve yazılı iletişim veya iş ortaklarıyla yapılan yazışmalarla ilgili alıştırmalar yapılır. Kurs bitiminden önce, bir hafta boyunca başvuru dosyası hazırlanmasının da dahil olduğu bir iş başvurusu alıştırması yaparsınız.

Ekonomi Almancası

Bu kurs Almanca konuşulan firmalara iş başvurusunda bulunmak isteyen yabancı öğrenci ve çalışanlar için hazırlanmıştır. Kursta ağırlıklı olarak yönetim, pazarlama ve şirketler hukuku yanında ekonomi ile ilgili kavramlar ve güncel konular kapsamlı bir şekilde ele alınır.

Sınavlara Hazırlık Kursları

Almanya’da bulunan bir üniversiteye başvuru koşulu iyi Almanca dil bilgisidir. Kazanılan TestDaf sınavı bir çok üniversite tarafından yeterli dil bilgisi kanıtı olarak kabul görür. Bu kurs aynı zamanda DSH ve KDS sınavlarına hazırlık niteliği de taşır. Sorularınız için lütfen bizimle irtibata geçin.

Konuşma Kursları

Bu kurs iletişimsel becerilerini ilerletmek, geliştirmek isteyen ilgililer için hazırlanmıştır. Bütün katılımcılar derse aktif iştirak eder, kendi aralarında ve ders öğretmeniyle toplumsal, kültürel, turistik v.b. güncel konularda diyaloglar kurarlar. Bu eğlenceli ortamda ifade, kelime hazinesi ve anlama ağırlıklı alıştırmalar yapılır.

Edebiyat Kursu

Edebiyat severler için hazırlanan bu kursta Alman yazar ve şairlerin ünlü efsane ve masalları, klasik ve modern eserleri işlenir.

İmla ve Gramer

Bu kurs imla ve gramer bilgilerini pekiştirmek isteyen, öğretmenin katılımcılarla bireysel ilgilenebileceği Almanca öğrencileri için hazırlanmıştır. Aynı zamanda kurs sınav hazırlıkları ve tekrar niteliği de taşır.

Konaklama Seçenekleri

Colón Okul Misafirhanesi Hamburg’un merkezinde yer alır. Burada tek kişilik odada kalabilir veya diğer öğrencilerle aynı odayı paylaşabilirsiniz.

Colón aracılığı ile bir misafir aile yanında kalabilirsiniz. Colón özenle seçilen misafir ailelerin yanında dersten sonra da Almanca konuşma imkanı sağlıyor.

Ortak konut genç ve bağımsız dil öğrencileri için maliyeti düşük konaklama imkanı sağlar.

Colón yakınında yer alan otelleri ve cazip fırsatları burada bulabilirsiniz.

Vize için:
Umuma mahsus pasaport sahiplerinin (Normal kırmızı renkli pasaport) sahiplerinini Almanya'da Almanca dil eğitimi almak için Schengen vizesi alması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi öğrencilerin Almanya’ya her 180 gün içinde 90 günü geçmeyen seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

Colon, Almanca dil okulu hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın