ALMANYA DİĞER DİL OKULLARI

Köln’de Almanca Dil Eğitimi

Almanya’nın dördüncü, Ren-Vestfalya Eyaleti’nin ise en büyük şehri olan Köln, kozmopolit yapısıyla son derece önemli konumdadır. Almanya’nın en eski şehirlerinden olan Köln’de tarihin izleri bulunmaktadır. UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alan Gotik tarzındaki çift kuleli Köln Katedrali kentin en ünlü yapılarından biridir. Yapılarıyla, mimarileriyle, antik yapısıyla her yıl ziyaretçi akınına uğrayan Köln’de aynı zamanda birçok yabancı ikamet etmektedir. Kölnlüler tarafından beşinci mevsim olarak nitelendirilen Köln Karnavalı ise şehrin ziyaretçi akınına uğramasının bir diğer nedenlerindendir. Köln’de Almanca öğrenmek isteyen öğrenciler için Almanya dil okulları seçenekleri fazladır.

Münster’de Almanca Dil Eğitimi

Münster Almanya’nın batısında Kuzey Ren- Vestfalya eyaletinde yer alan kozmopolit bir kenttir. Aynı zamanda kültür merkezi olarak da görülen Münster üçüncü büyük üniversite şehridir. Münster'de birçok kültür ve bilim müzesiyle teknik enstitü ve sanat okulları vardır. Şehir festivalleri, müzik festivalleri, sanat sergileriyle dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri için ev sahipliği yapar. Ulaşımın kolaylıkla sağlandığı Münster’de trafik sorunu en alt düzeydedir. Çevreye fazlasıyla duyarlı olan toplum için bisiklet Münster’de en önemli ulaşım aracı olarak sembol haline gelmiştir. Münster Katedrali, Pablo Picasso Müzesi, St. Lamber Kilisesi ve Barış Meydanı Münster’de kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.

F+U Academy of Languages, Heidelberg

Heidelberg'in merkezinde bulunan F + U Academy of Languages, Avrupa'nın en büyük dil okullarından biridir. Almanca, İngilizce ve 25'ten fazla dilde derslerin yanı sıra F + U Academy of Landuages, aynı zamanda devlet tarafından tanınan yabancı dil mesleki eğitim kolejinde (Yabancı Yazışma Görevlisi, Avrupa Sekreteri, Çevirmen, Tercüman) mesleki eğitim vermektedir.

Kapito Sprachschule, Munster

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu, Almanya’nın Münster kentinde yaklaşık 200 kişilik bir kapasiteye sahip dil okuludur. 20 yıldan uzun bir süredir Almanca eğitimi sunan okulun eğitmenleri anadili Almanca olan, üniversite mezunu, alanlarında sertifikalı ve deneyimli kişilerden oluşmaktadırlar. Kapito Sprachschule Almanca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında bilgisayar laboratuvarı ...