• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Alexander College

Alexander College - Yurtdışı Üniversite
Alexander College Kanada

Alexander College Kanada, Burnaby ve Vancouver olmak üzere iki kampüse sahiptir. Burnaby, Vancouver coğrafi merkezinde bulunan büyük bir yerleşim yeridir. Alexander College Burnaby kampüsü McKay Caddesi üzerinde yer almaktadır. Vancouver kampüsü ise Vancouver?un merkezinde Hasting caddesinde yer almaktadır. Her iki kampüste de laboratuvar ve kütüphane bulunmaktadır.

Alexander College Kanada, 22 Haziran 2006 yılından bu yana Eğitim Bakanının yazılı izni altında ve bakan tarafından belirlenen kriterleri karşılayan Ön lisans Sanat Diploması sağlamaktadır. Kolej?de eğitim alan öğrenciler, akademik hayatlarını planlamak için kişiselleştirilmiş danışmanlık hizmeti almaktadırlar. En fazla 35 kişilik sınıflarda eğitimler verilmektedir. Kolej?de öğrenciler, İngilizce dil becerilerini artırırken, lisans eğitimine de hazırlanmaktadırlar.


Alexander College Kanada, Üniversite Geçiş Programı: Antropoloji, Sanat Tarihi, Tarih, Asya Çalışmaları, Klasik Çalışmalar, Ekonomi, İngilizce, Coğrafya, Dilbilim, Felsefe, Politika Bilimi, Psikoloji, Din Çalışmaları, Sosyoloji, Muhasebe, Finans, İnsan Kaynakları, Yönetim, Pazarlama, Operasyon Yönetimi, Matematik, Bilgisayar Bilimi, Ön-Mühendislik, Fiziksel Bilimler ve Biyolojik Bilimler gibi bölümlerden oluşmaktadır. Üniversite geçiş programında eğitimler bölüme göre 1 veya 2 yıl sürebilmektedir. Programa 16 yaş üzeri, liseyi bitirmiş, İngilizce dil yeterliliğine (IELTS 6.0 veya TOEFL 80) sahip ve iyi derecede lise diplomasına sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Eğitim ücreti yılık $ 14,000 civarındadır. Alexander College Kanada, üniversite geçiş programında öğrenciler, üniversite eğitiminin 1. ve 2. sınıf derslerini almakta ve dersleri yüksek bir ortalama ile geçerlerse üniversite 3. sınıfa devam etmektedirler.


Alexander College Kanada, Ön lisans Sanat Programı: Sanat ve İşletme bölümlerinden oluşmakta ve eğitimler 2 yıl sürmektedir. Ön lisans sanat programında eğitim almak isteyen öğrencilerin yeterli İngilizce bilgisine (IELTS 6.0 veya TOEFL 80) ve iyi bir lise derecesine sahip olmaları gerekmektedir. Alexander College Kanada, Ön lisans sanat programının eğitim ücreti yıllık $ 14,000 dolaylarındadır.


Alexander College Kanada, Ön lisans Bilim Programı: 2 yıllık eğitim veren Biyolojik Bilimler bölümüne katılmak isteyen öğrencilerin IELTS sınavından 6.0 ya da diğer İngilizce sınavlarından eşdeğer bir puan almaları gerekmektedir. Yıllık eğitim ücretinin $ 14,000 olduğu programa başvurmak isteyen öğrencilerin iyi bir lise ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir.


Alexander College Kanada?da öğrencilere akademik amaçlar için İngilizce kursu da verilmektedir. Kurs 1 yıllık eğitimden oluşmakta ve başarılı olan öğrenciler, ön lisans eğitimlerine başlamaktadırlar. Akademik amaçlar için İngilizce programında eğitimler haftalık 10, 15 ya da 20 saatlik derslerden oluşmaktadır.


Alexander College Kanada hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.Hemen Ücretsiz Teklif Alın