TOKYO DİL OKULLARI

Tokyo Dil Okulları

Japonya’nın Honşu adasında yer alan Tokyo, yaklaşık 35 milyon nüfusuyla dünyanın en kalabalık metropollerinden biridir. Tokyo, Japonya’nın finans merkezi olarak bilinir. Bunun sebebi ise dünyanın en büyük ikinci borsası olarak bilinen Tokyo Borsa’sının (ABD’deki NYC Borsa’sı en büyüğüdür.) burada olmasıdır. Köklü Japon şirketlerinin de Tokyo’da yer almasıyla birlikte Tokyo, Japonya’nın en önemli ekonomi merkezi konumuna yükselmiştir. Gelişmiş yapısının yanında Tokyo dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer almaktadır. Konaklama alanlarının en küçük olduğu şehirlerden olan Tokyo aynı zamanda da Japonya’nın ulaşım süresi en fazla olan şehridir.

Mabetleri ve tapınaklarının yanı sıra zengin mimarileriyle donatılmış bir yer olan Tokyo, Japon kültürünü ve teknolojisinin uyum içinde olduğu bir şehirdir. Tokyo birçok uluslararası kültüre de ev sahipliği yapmaktadır. Birçok dil okulu seçeneğinin bulunması ve Japonya’nın gelişmiş şehirlerinden biri olması nedeniyle Tokyo, Japonya’da Japonca öğrenmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biridir. Tokyo’da ziyaret edilmesi gereken yerler arasında; Tokyo Kulesi, Senso-ji Tapınağı, Tokyo Kulesi, İmparatorluk Sarayı bulunur.

Isi, Tokyo

ISI Japonca dil okullarının Tokyo’da 2, Gifu’da 1 ve Nagano’da 1 şubesi bulunmaktadır. Okulun tüm şubelerinde Japonca dil eğitimi aynı kalitede verilmektedir. Sınıflarda dil öğretiminde kullanılan modern ve teknolojik materyaller yer almaktadır. Tüm okullarda öğrencilerin ücretsiz yararlanabilecekleri bilgisayarlar, internet bağlantısı ve öğrenci salonu mevcuttur.

KAI, Tokyo

KAI Japonca dil okulu, Japonya’nın başkenti Tokyo’da yer almaktadır. Okul, Shin-Okubo istasyonuna ve Tokyo’nın en ilginç yerlerinden Shinjuku’ya yakın konumda bulunmaktadır. Merkezi konumda yer alan KAI Japonca dil okulundan öğrenciler, her yere kolayca ulaşabilmektedir.

Manabi Japanese Institute, Tokyo

Manabi Japonca dil okulunun hem Tokyo’da hem de Nagano’da olmak üzere iki şubesi bulunmaktadır. Tokyo’da bulunan okul, Shitamachi’de yer almakta ve toplu taşıma araçlarına yakın bir mesafede yer almaktadır. Nagano okulu, yemyeşil dağlar ve nehirler ile çevrili Ueda-shi’da bulunmaktadır. Öğrenciler istedikleri şubede eğitim alabilmektedirler.