• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

UCAM Catholic University of Murcia

UCAM Catholic University of Murcia - Yurtdışı Üniversite
UCAM ? Catholic University of Murcia

1996 yılında İspanya?nın Murcia şehrinde kurulmuş özel bir üniversitedir. YÖK tarafından tanınan UCAM, İngilizce ve İspanyolca dillerinde hazırlık, lisans ve yüksek lisans programları vermektedir. 16000 öğrencisi olan UCAM, İşletme, Eczacılık, Diş hekimliği ve Spor alanında başarıları ile öne çıkmaktadır.

Murcia, İspanya'nın en büyük yedinci şehridir. Murcia şehrinin ortalama sıcaklığı yıllık 18 derecedir. Bölgesel olarak gelişmiş altyapı ve ulaşım sistemlerine sahiptir. Şehir merkezi, doğal plajlara 35 dakika uzaklıktadır. Murcia, kültürel yaşamı ve tarihsel yapıları ile zengin bir ülkedir. Murcia?da İspanya?da yaşam maliyetlerinin en ekonomik olduğu şehirlerden biridir. Öğrenciler için aylık olarak yaşam maliyeti konaklama ile 500 ? civarındadır.

UCAM İngilizce veya İspanyolca Hazırlık Programları

? İspanyolca hazırlık programı 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 4900 ??dur. Program Ekim ayında başlamaktadır. Programa başvuru için İspanyolca bilgisi şart değildir.

? İngilizce hazırlık programı 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 3900 ??dur. Program Ekim ayında başlamaktadır. İngilizce hazırlık programı için temel düzeyde İngilizce bilmek yeterlidir.

İngilizce Lisans Programları

UCAM master lisans programları İşletme bölümleri için 4 yıl, Diş hekimliği ve Eczacılık için ise 5 yıldır. Lisans programları için lise mezunu olmak ve İspanyolca veya İngilizce bilgisini uluslar arası geçerliliği olan bir sınav ile belgelemek yeterlidir. Selcetivitat sınavına girme zorunluluğu yoktur. Hazırlık sınıfına kayıt olan öğrencilere bir sonraki yıl için şartlı kabul belgesi verilmektedir.

? İşletme Lisans programı 4 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 6900 ??dur. Program Ekim ayında başlamaktadır.

? Turizm İşletmeciliği Lisans programı 4 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 5900 ??dur. Program Ekim ayında başlamaktadır.

? Uluslararası Diller Lisans programı 4 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 3962 ? ile 4800 ? arasında değişmektedir. Program Ekim ayında başlamaktadır.

? Spor Bilimleri Lisans programı 4 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 6900 ??dur. Program Ekim ayında başlamaktadır.

? Diş Hekimliği Lisans programı 5 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 13900 ??dur. Program Ekim ayında başlamaktadır.

? Eczacılık Lisans programı 5 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 8900 ??dur. Program Ekim ayında başlamaktadır.

İngilizce Master Programları

Master programlarına giriş için lisans mezunu olmak ve İspanyolca veya İngilizce bilgisini uluslar arası geçerliliği olan bir sınav ile belgelemek yeterlidir. Lisans not ortalaması için Kesin bir kriter yoktur. Düşük not ortalamasına sahip öğrencilerin stajları, varsa Erasmus programlarına kayılmış olmaları veya eğitimleri süresince çalışmış olmaları kabul almalarını kolaylaştırmaktadır. Hazırlık sınıfına kayıt olan öğrencilere bir sonraki yıl için şartlı kabul belgesi verilmektedir.

? MBA : İşletme Master programı 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 8900 ??dur. Program Ekim ayında başlamaktadır.

? MBA Sports Management : Spor Yönetimi Master programı 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 10900 ??dur. Program Kasım ayında başlamaktadır.

? MBA Sports Management : Spor Yönetimi Master programı (Madrid) 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 11900 ??dur. Program Kasım ayında başlamaktadır.

? Master in Innovation and Tourism Marketing : Yenilik ve Turizm Pazarlama Master programı 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 5900 ??dur. Program Kasım ayında başlamaktadır. Bu program ayrıca online (uzaktan eğitim ile de alınabilir)

? Master in Hospitality Management : Konaklama Yönetimi Master programı 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 6900 ??dur. Program Kasım ayında başlamaktadır. Bu program ayrıca online (uzaktan eğitim ile de alınabilir)

? Master in European Union Studies and Human Rights : Avrupa Birliği Çalışmaları ve İnsan Hakları Master programı 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 5900 ??dur. Program Ekim ayında başlamaktadır.

? Master in Sports Marketing : Spor Pazarlama Master programı (Madrid) 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 9800 ??dur. Program Kasım ayında başlamaktadır.

? Master in High Performance Sport: Strength and Conditioning : Sporda Yüksek Performans: Güç ve Kondisyon Master programı 1 yıl sürmektedir. Yıllık ücreti 7900 ??dur. Program Ocak ayında başlamaktadır.

UCAM Üniversitesi yabancı öğrencilerine özel yurt konaklaması sunmaktadır. Yurtlar kampüs etrafında tek veya iki kişilik odalardadır. Tek kişilik odaların aylık ücreti 400 ?, iki kişilik odaların kişi başı konaklama ücreti 250 ? dur.Hemen Ücretsiz Teklif Alın