• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Toulouse Business School

Toulouse Business School - Yurtdışı Üniversite
Toulouse Business School

Toulouse Business School, şehir merkezinde Compans-Cafarelli’de ve Entiore’de olmak üzere Toulouse’da iki ayrı kampüste eğitim sunmaktadır. 1903 yılında Toulouse Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan okul, iş sektörünün yüksek eğitimli personel ihtiyacını karşılamak amacıyla açılmıştır. Kuruluşu izleyen yıllarda okul, çeşitli programlar açarak kendini geliştirmiştir. Günümüzde Toulouse Business School, yaklaşık 4,100 öğrenciye sahip olup, %25’i uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. 100’ün üzerinde profesöre bulunduğu Toulouse Business School’un 150’nin üzerinde üniversite ile uluslararası ortaklığı mevcuttur.

Toulouse Business School, ilk olarak 2001 yılında EQUIS (EFMD Quality Improvement System) tarafından akredite edilmiştir. 2002 ve 2012 yıllarında AMBA (Association of MBA’s) tarafından, 2014 yılında AACSB tarafından akredite edilen okul, 2013 yılında SMBG tarafından Bachelor in Management alanında 1. sırada gösterilmiştir. Ayrıca Toulouse Business School 2012 yılında Financial Times tarafından Master in Management alanında dünyada en iyi 16. okul olarak yer almıştır.

Toulouse, Avrupa’nın kalbinde bir ticaret, kültür ve eğitim merkezidir. Kent, Fransa’nın güneybatısında Akdeniz ve Atlantik Okyanusunun ortasında yer almaktadır. Toulouse, Fransa’da Paris’ten sonra en büyük öğrenci nüfusuna sahip olan, kozmopolit ve dinamik bir şehirdir. 119.000 üzerinde öğrenci nüfusu, 3 üniversitesi ve 16.000 araştırmacısı ile Toulouse, gelişen bir öğrenme ortamı sunmaktadır. 150’den fazla uluslararası şirketin yer aldığı Toulouse, Avrupa’nın en büyük kanser araştırma merkezi olmakla birlikte EADS, Alcatel Space, Motorola, Siemens ve Sony gibi şirketlere ev sahipliği yapmaktadır.

Toulouse Business School lisans programları:

  • - BA International Management
  • - BA Aviation Management

Toulouse Business School lisans eğitimleri 3 yıllık eğitimlerden oluşmakta olup, programların 1 yıllık eğitim ücreti 7,500 Euro civarındadır. Lisans programlarına katılmak isteyen öğrencilerin iyi bir lise ortalamasına ve IELTS’ten 6.0 ortalamaya sahip olmaları gerekmektedir.

Toulouse Business School Barselona yüksek lisans programları:

  • - MBA Management
  • - MSc Banking and International Finance
  • - MSc Marketing Management and Communication

Toulouse Business School yüksek lisans programları 1,5 veya 2 yıllık eğitimlerden oluşmaktadır. Yüksek lisansın eğitim ücreti yaklaşık 13,950 Euro dolaylarındadır. Programlara katılmak isteyen öğrencilerin lisans derecesine ve IELTS’ten 6.0 puanına sahip olmaları gerekmektedir. Öğrencilerin GMAT sınav puanına sahip olma zorunlulukları bulunmamakla birlikte eğer sahip olurlarsa programlara kabul edilmelerinde kolaylık sağlamaktadır.

Toulouse Business School eğitim alan öğrenciler, yurtlarda, stüdyo dairelerde ya da paylaşımlı öğrenci evlerinde kalabilmektedirler.

Toulouse Business School hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirisiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın