BERLIN DİL OKULLARI

Berlin Dil Okulları

Berlin için Almanya’nın kalbi tanımlaması yapmak aslında pek de yanlış olmaz. Almanya denince akla ilk gelen şehirlerdendir Berlin, tam bir tarih ve kültür merkezidir. Gezecek, görecek, keşfedecek o kadar çok yere sahiptir ki, Berlin’i keşfetmek için size bir gün kesinlikle yeterli olmayacaktır. Tarihe meraklı biriyseniz Berlin sizin için doğru bir tercihtir. Almanya’nın köklü tarihinin izlerini Berlin’in her sokağında hissetmeniz kaçınılmazdır. Berlin’e gidip de görmeden döndüğünüzde büyük ihtimal birçok eleştiriye maruz kalacağınız Almanya’nın en önemli simgelerinden biri Berlin Duvarı’dır. Aynı zamanda Holocaust Memoria ve Brandenburg Kapısı da geçmişin tüm izlerini bünyesinden taşıması açısından önemlidir. Birçok farklı ulusu, kültürü içinde barındıran Berlin turistler için de en önemli durak noktalarından biridir. Hani derler ya anlatılmaz yaşanır diye tam olarak bu. Berlin’in Almanya için tam bir merkez konumunda olması, kültürlerin kaynaşma noktası olması, dil okullarındaki çeşitliliğiyle öğrencilerin Almanya dil okulları için ilk tercih ettiği şehirlerdendir.

Did - Deutsch in Deutschland, Berlin

Okulumuzun felsefesi adından anlaşılıyor. Did'in açılımı deutsch in deutschland'tır (Almanca'yı Almanya'da öğrenin.) ve bu 1970 yılında şirketimiz kurulduğundan beri ilkemizdir.

GLS Berlin

GLS Berlin Almanca dil okulu, Berlin şehrinin tarihi merkezi olan Prenzlauer Berg’de yer almaktadır. Okul, 1983 yılında Barbara Jaeschke tarafından kurulmuştur. Geniş bir kampüste yer alan okul öğrencilerine pek çok olanak sunmaktadır. Sunulan olanaklara arasında 55 derslik, kütüphane, kafeterya, restoran, kampüs içerisinde yer alan yurt, yüzme havuzu, bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet bağlantısı bulunmaktadır

Victoria Academy of Languages

Kar amacı gütmeyen Victoria Academy of Languages, Almanya'nın en büyük özel eğitim kurumlarından biridir. Almanya’nın yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinde merkezleri bulunan Victoria Academy of Languages, tüm dünyadaki özel eğitim kurumlarıyla da işbirliği yapmaktadır.