GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Amerika

Özgürlükler Ülkesini Keşfedin

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Amerika
Yurtdışı eğitim denilince akla ilk gelen ülkelerin başında "Amerika Birleşik Devletleri” gelmektedir

Amerika Üniversite Eğitimi

Amerika’yı İngilizce öğrenerek keşfedin! Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri, doğuda Atlas Okyanusu’ndan batıda Büyük Okyanus’a kadarki coğrafi alanı kaplamaktadır. Kuzeyinde Kanada, güneyinde Meksika körfeziyle çevrilmiş olan Amerika, Amerika kıtasında yer almaktadır ve dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Amerika 50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşmaktadır. Washington DC Amerika’nın tek federal bölgesidir. Alaska eyaleti ise eyaletler arasında başka devlet bulunan ayrı bir Amerika toprağıdır. Alaska eyaleti Amerika’nın toprak bakımından en büyük eyaletidir. Teksas ise Amerika’daki en büyük ikinci eyalettir.

Amerika’da yaşam doğu ve batı sahillerinde yoğunlaşmıştır. Amerika’da İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler de en çok doğu ve batı yakasındaki büyük şehirleri tercih etmektedir. Doğu kısmında New York, Boston, Miami; batı tarafında ise San Francisco, Los Angeles, San Diego Amerika’da İngilizce eğitimi için öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerdendir. Amerika’nın coğrafi büyüklüğü nedeniyle doğu ve batı yakası arasındaki mesafe oldukça fazladır. Amerika, dünyanın en büyük ve en modern ulaşım ağına sahip ülkelerden biridir. Kara, hava ve demiryolu ulaşımının çok gelişmiş olduğu Amerika’da nehirler üzerinden de ulaşım yapılmaktadır.

Sertifika ve Diploma için Eğitim Kurumları - Amerika

 • Husson University
  Husson University, 1898 yilindan beri egitim sunmaktadir. Üniversitenin ana kampüsü Maine eyaletinde Bangor sehrinde yer almaktadir. Maksimum 21 kisilik siniflarda egitim sunan okul, yaklasik 2800 lisans ve 700’den fazla yüksek lisans ögrencisine ev sahipligi yapmaktadir. Husson University, NEASC (New England Association of Schools and Colleges), IACBE (International Assembly for Collegiate Business Education), CACREP (Council for Accrediation of Counselling and Related Educational Programs) ve daha pek çok kurum tarafindan akredite edilmistir.
  UCLA Extension
  UCLA, University of California Los Angeles’ın kısaltmasıdır. UCLA, Amerika Birleşik Devletlerinde ve dünyada üst sıralarda yer alan araştırma üniversitelerinden biridir. Dünyada ilk 500 üniversite arasında gösterilen UCLA’nın kampüsü, Los Angeles’ın batısında Westwood Village olarak adlandırılan bölgede yer almaktadır. UCLA, yaklaşık 40.000 öğrencisine lisans, yüksek lisans, sertifika ve doktora programları sunmaktadır.
  University of California Irvine Sertifika
  University of California Irvine, 1965 yilinda, Güney Kaliforniya’da arastirma üniversitesi olarak kurulmustur. Üniversite, 29000’den fazla lisans ve yüksek lisans ögrencisi, 1100 ögretim üyesi ve 9400 personeli ile Kaliforniya’da en dinamik kampüsleri arasinda yer almaktadir. Her geçen dönemde ögrenciler tarafindan daha çok tercih edilen UCI, lisans basvuru sayilariyla ABD üniversiteleri arasinda ilk 10’da bulunmaktadir.

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında Üniversiteler

Yurtdışında Master

Yurtdışı Sertifika Programları

Vize Danışmanlığı


Top
 • Bizi takip edin
 • GKR Yurtdışı Eğitim