• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Dominion English School, Auckland

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Dominion English School, Auckland

Dominion English School, 40 yıldan fazla bir süredir Yeni Zelanda’nın Auckland‘da İngilizce eğitim sunmaktadır. Okul, Yeni Zelanda’da var olan İngilizce dil okulları arasında IALC tarafından akredite edilen ilk okuldur. Dominion English School’un 22 derslik, öğrenci salonu, kütüphane, mutfak, bilgisayar laboratuvarı, internet erişimi ve gün boyunca ücretsiz çay ve kahve ikramı ve piyano bulunan bir öğrenci odası da bulunmaktadır. Eğitmenler, İngilizce öğretiminde deneyime sahip kişilerden oluşmakta olup, son öğretim tekniklerini takip ederek güncel öğretim metotlarını kullanmaktadırlar.

Auckland, Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan Waitemata Limanı ve Tasman Denizi'nde yer alan Manukau Limanlarıyla sınırları belirlenmiş olan dar bir konumda yer almaktadır. Yeni Zelanda’nın ana giriş kapısı, ticaret ve endüstri merkezi olan Auckland, ülkenin en fazla şehirleşmiş yerleşimidir. Mercer tarafından her yıl hazırlanan “Dünyanın en yaşanabilir şehirleri” 2011 listesinde kent 3. Sırada yer almıştır. Yelkenliler şehri olarak da bilinen Auckland, deniz ve doğa sporlarının oldukça yoğun olarak yapıldığı ülkelerden biridir. Kentte görülmesi gereken yerler arasında Sky Tower, Rangitoto Island, One Tree Hill, Harbour Bridge, Albert Park ve Rainbow’s End yer almaktadır.

Dominion English School programları
Genel İngilizce standart kursu

Dominion English School genel İngilizce standart kursunda haftalık 20 saat İngilizce kursu sunulmaktadır. İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyede İngilizce bilgisi olanların kabul edildiği kursta eğitimler maksimum 15 kişilik sınıflarda verilmektedir. Öğrenciler hafta içi her gün gördükleri derslerde sabahları dil bilgisi ve kelime öğrenme üzerine eğitim almakta ve öğleden sonraları İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi iletişim becerileri üzerine eğitim almaktadırlar. Dominion English School genel İngilizce standart kursuna yıl boyunca her pazartesi başlanabilmekte ve minimum 2 hafta kayıt yapılabilmektedir.

Genel İngilizce yoğun kursu

Dominion English School genel İngilizce yoğun kursu, daha hızlı bir şekilde İngilizce iletişim becerilerini geliştirmek isteyenler için haftada 25 saat eğitim sunmaktadır. Dersler hafta içi her gün 09.00’da başlamakta ve 15.30’a kadar sürmektedir. Genel İngilizce yoğun kursuna İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Kurs başlangıcında öğrenciler İngilizce seviye belirleme sınavı olmakta ve sınav sonucuna uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. Dersler en fazla 15 kişilik sınıflarda işlenmekte ve kursa minimum 2 hafta kayıt yapılmaktadır. Dominion English School genel İngilizce yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Akademik amaçlar için İngilizce kursu

Dominion English School akademik amaçlar için İngilizce kursu, Yeni Zelanda’da üniversite veya sertifika programlarına katılmak isteyen ancak bunun için yeterli seviyede İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Kursa orta altı (Pre-intermediate) ve orta üstü (Upper-intermediate) İngilizce seviyeye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Yıl boyunca belli başlangıç tarihlerine sahip olan akademik amaçlar için İngilizce kursunda eğitimler öğrencinin İngilizce seviyesine bağlı olarak 8 veya 12 hafta sürebilmektedir. Kursta haftalık 25 saat İngilizce eğitimi sunulmakta ve öğrenciler akademik İngilizce konularını görmektedirler. Kursu başarıyla bitiren öğrenciler, IELTS veya herhangi bir İngilizce sınavına girmeden Dominion English School’un anlaşmalı olduğu üniversitelerde eğitim hayatlarına başlayabilmektedirler.

Sınavlara hazırlık kursları

Dominion English School CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları sunmaktadır. CAE, FCE, CPE sınavları iş ve eğitim başvurularında kabul edilmekte ve sonuçları bir diploma gibi hayat boyu geçerliliğe sahiptir. Dominion English School’da CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kurslarında eğitimler haftada 25 saat olarak sunulmakta ve kurslar 9 ya da 12 hafta sürmektedir. CAE ve CPE kursuna katılım için en az ileri (Advanced), FCE kursuna katılım için en az orta üstü (Upper-Intermediate) seviyelerinde olunması gerekmektedir.

IELTS kursu: IELTS (International English Language Testing System), İngilizce yeterliliği ölçen ve dünyanın birçok yerindeki eğitim kurumları tarafından kabul edilen uluslararası bir sınavdır. Dominion English School IELTS sınavına hazırlık kursu, haftada 25 saat eğitimden oluşmaktadır. Derslerde sınav becerileri, teknikleri ve stratejileri öğretilmektedir. IELTS sınavına hazırlık kursuna minimum 2 hafta kayıt kabul edilmekte ve kurs 6 haftalık eğitimden oluşmaktadır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

Dominion English School konaklama

Dominion English School’da öğrencilere sunulan olanaklar arasında aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada aileler, okul yetkilileri tarafından özenle seçilip düzenli aralıklarla denetlenmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta olup, banyo ve tuvalet alanlarını aile ile birlikte kullanmaktadırlar. Sabah ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmekte ve böylece öğrenciler aile ile İngilizce pratik yapma imkânına sahip olmaktadır.

Paylaşımlı öğrenci evleri okula 20 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Evler, tek, iki veya üç kişilik olarak bulunabilmektedir. Genellikle her odada kişiye özel banyo ve tuvalet yer almaktadır. Mutfak ve oturma odası ortak kullanım alanlarıdır.

Dominion English School konaklama

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya doğrudan uçuş bulunmadığından dolayı öğrencilerin aktarmalı olarak Abu Dhabi, Singapur veya Malezya üzerinden gitmeleri gerekmektedir. Bu aktarmalı seçeneklerden Singapur’a 11 buçuk saatte ulaşan öğrenciler, Singapur’dan Auckland’a da yaklaşık 13 saat süren uçuş ile ulaşabilmektedirler. Auckland havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma araçları ya da özel taksiler ile konaklama yerlere ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrencilere havaalanı karşılama hizmeti de sunulmaktadır.

Auckland şehir içi ulaşımda otobüs, özel taksi, feribot ve bisikletler kullanılmaktadır. En çok tercih edilen ulaşım seçeneklerinden biri olan otobüslerle kentte birçok yere seyahat edilebilmektedir. Otobüs ile ulaşımın uzak ya da olmadığı yerlere ise feribotlar ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehirde kısa mesafelerde daha çok bisiklet kullanılmaktadır. Öğrenciler konaklama yerlerine bağlı olarak okula ulaşımlarını bisiklet ile sağlayabilirler.

Dominion English School hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın