• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University - Yurtdışı Üniversite

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University, Rus ve uluslararası kimyasal ilaç endüstrisi için nitelikli uzmanların eğitiminde lider olmaktadır. Üniversite 1919'da kurulmuştur ve 100 yıllık çalışmaları boyunca Rusya ve uluslararası ilaç pazarında iyi bir üne sahip olan Rusya'daki ilk yüksek eczacılık eğitim kurumu olmaktadır.

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University bir devlet üniversitesi olmaktadır, Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın sıralamasına göre, Üniversite, Rusya ilaç ve tıp üniversiteleri arasında en yüksek dereceye sahip olmaktadır. Üniversite, Uluslararası İlaç Federasyonu (FIP) üyesi olmakta ve en büyük yerli ve dünya ilaç firmalarıyla işbirliği yapmaktadır. 100 yıllık tarihi boyunca, Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University her zaman Rusya ve uluslararası ilaç endüstrisi için uzmanların eğitiminde lider olmuştur. Bugün bu gelenekler devam ettirilmektedir.

Öğrenciler mezun olduktan sonra biyoteknoloji, kozmetik ve gıda endüstrilerinin yanı sıra, eczacılıkta çalışmak üzere bir uzman olmak için eğitilmiş, eczane yönetimi de dahil olmak üzere eczacılık ürünlerinin geliştirilmesi ve üretimi alanında yüksek kaliteli bir yükseköğrenim kazanabilmiş olmaktadırlar. Bu eğitim, işgücü piyasasında her zaman talep görecek çok çeşitli profesyonel faaliyetler sunmaktadır. Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University mezunları en büyük uluslararası ilaç firmalarında, araştırma merkezlerinde ve kimya laboratuvarlarında çalışmaktadırlar.

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University oldukça donanımlı bir eğitim kurumu olmaktadır. Üniversite’de 5 fakülte, 5 uzmanlık alanı, 256 profesör ve 3200 öğrenci (600’ü 37 farklı ülkeden gelmiş yabancı öğrencilerden oluşmaktadır) bulunmaktadır. Rusya’nın en iyi 100 üniversitesi seçimlerinde Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University, Avrupa Standartlarında eğitim vererek altın madalya kazanmıştır. Oldukça büyük bir kütüphanesi olan bu üniversite kütüphanesi 103.000 cilt bilimsel literatür, 145.000 cilt eğitim literatürü, 125 dergi adı da dahil olmak üzere 300.000 birimden oluşmaktadır. Kütüphanenin fonları arasında ayrıca 532 tez araştırması, 2720 tez özeti ve yabancı dillerdeki ilgili referans kitapları ve XIX. Yüzyılın bir dizi nadir basımı yer almaktadır. Kütüphanenin önde gelen endüstri portallarına ve uluslararası bilimsel dergilere elektronik erişim bulunmaktadır.

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University:

  • Pharmacy

Üniversitenin yabancı öğrencilere sunduğu tek bir bölüm olmaktadır, o da Eczacılık olmaktadır. Eczacılık 5 yıl sürmektedir ve Fransızca eğitim verilmektedir. Programa girmek isteyen öğrencilerin Fransızca dil yeterliliklerinin en az B2 seviyesinde olması gerekmekte ve bir sınav sonuç belgesiyle onaylanmalıdır. Eczacılık lisans programının 1 senelik fiyatı 4200$ olmaktadır.

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University Rusya’da eğitim alan öğrenciler, kampüs civarında bulunan yurtlarda konaklamaktadırlar. 1 yıllık yurt konaklaması 540$ olmaktadır. p>

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University Rusya hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.Hemen Ücretsiz Teklif Alın