• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Liden & Denz, St. Petersburg

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Liden & Denz, St. Petersburg

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu, St. Petersburg’da Russian Museum ve Mikahilovsky Zamok arasında tarihi bir merkezde yer almaktadır. Metro istasyonuna beş dakikalık yürüme mesafesinde bulunan okul, kafelere, restoranlara ve alışveriş mağazalarına da yakındır. Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu bu merkezi bölgede, 19. yüzyıldan kalma bir binanın ikinci katında eğitim sunmaktadır. Modern ekipmanlarla donatılmış 13 dersliği bulunan okulda, ücretsiz internet bağlantısı ve öğrenci salonu mevcuttur. St. Petersburg’da Rusça eğitimi alan öğrenciler, bu turistik açıdan değerli olan şehri de keşfetme imkânına sahip olmaktadırlar.

St. Petersburg, Rusya’nın kuzeybatı eyaletinde bir kenttir. Kent, ülkenin en önemli ulaşım merkezlerinden biri olup, uluslararası ve ulusal demiryolları ağına sahiptir. St. Petersburg, 1917 yılında gerçekleşen Rus Devrimi’ne kadar 200 yıl boyunca ülkeye başkentlik yapmıştır. Ülkenin ikinci en büyük kenti ve Avrupa’ya açılan penceresidir. Avrupa kentleri örnek alınarak inşa edilen kentte Rusların geleneksel soğan biçimli kubbelerine nadir olarak rastlanmaktadır. Mimari görüntüsü itibariyle St. Petersburg, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu programları
Genel Rusça standart kursu

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu genel Rusça standart kursunda Rusça başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden öğrenciye eğitim sunulmaktadır. Başlangıç seviyeleri için kursun belli tarihleri bulunmakla birlikte diğer seviyelerde olan öğrenciler yıl boyunca her pazartesi kursa başlayabilmektedir. Haftalık 20 ders olarak sunulan eğitimler 10.00 ile 14.00 arasında işlenmektedir. Derslerde Rusça alfabe, dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine konular işlenmektedir. Genel Rusça standart kursunda en fazla 12 kişilik sınıflarda ders işlenmekte ve kursa minimum 2 hafta kayıt yapılabilmektedir. Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu genel Rusça standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel Rusça yoğun kursu

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu genel Rusça yoğun kursunda hafta içi her gün 25 ders (20 ders grupla ve 5 ders bire bir) işlenmektedir. Haftalık 5 bire bir derste öğrencilerin Rusça seviyelerine bağlı olarak ihtiyaçları ve eksiklikleri olan konular üzerinde durulmaktadır. Bu konular; başlangıç seviyesi için basit cümle yapılarını, temel seviye için Rus tarihi, kültürü ve geleneğini, orta ve ileri seviyede olanlar için iş, ekonomi ve politikayı içermektedir. Genel Rusça yoğun kursu sayesinde öğrenciler, daha kısa zamanda dilde hızlı bir şekilde ilerleme göstermektedirler. Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu genel Rusça yoğun kursuna minimum 2 hafta kayıt kabul edilmektedir.

İş Rusçası kursu

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu iş Rusçası kursu, Rusçayı iş ortamlarında akıcı ve kendilerine güvenle kullanabilmek isteyen çalışanlar ve yöneticilere yönelik olarak tasarlanmıştır. Kursa temel seviyede Rusça bilgisi olan kişiler kabul edilmekte ve dersler hem genel Rusça eğitiminden hem de anlaşmalar, toplantılar, sunumlar, görüşmeler ve yazışmalar gibi iş ortamında kullanılan Rusça eğitiminden oluşmaktadır. İş Rusçası kursu grup olarak ya da bire bir alınabilmektedir. Grup olarak alınacak kurslarda, katılımcıların aynı Rusça seviyeye sahip olmaları gerekmektedir. Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu iş Rusçası kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir Rusça kursu

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu bire bir Rusça kursu öğrencilerin talep ve istekleri doğrultusunda oluşturulmaktadır. Rusça dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencinin katılımına uygun olan kursta ders programı ve içeriği öğretmen ve öğrencinin görüşmesi ve ortak kararıyla belirlenmektedir. Bire bir Rusça kursunda öğrenciler haftalık 15, 20, 30 veya 40 ders alabilmektedirler. Ayrıca öğrenciler Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulunda bulunan diğer kurslara ek olarak da bire bir kurs alabilmektedirler. Minimum 1 hafta kayıt zorunluluğu olan kursa yıl boyunca her pazartesi başlamak mümkündür.

Sınavlara hazırlık kursları

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulunda TELC ve TORFL sınavlarına hazırlık kursları bulunmaktadır. Rusça dil seviyesini ölçen TELC sınavı, A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinde öğrencilere sertifika sunmaktadır. Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu TELC sınavına hazırlık kursunda en fazla 5 kişilik sınıflarda eğitim sunulmakta ve eğitimler 4 hafta sürmektedir. TORFL (Test of Russian as a Foreign Language) sınavı, Rusça eğitim veren üniversiteler ve enstitülerde eğitim almak isteyen öğrencilerin Rusça seviyelerini ispatlamaları için girdikleri bir ölçme sınavıdır. Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulunda TORFL sınavına hazırlık kursu 16 haftalık eğitimden oluşmaktadır. Eğitimler grupla ve bire bir eğitimle verilmektedir. Kursta yapılan TORFL deneme sınavları ile öğrenciler pratik kazanmakta ve sınavdan hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler.

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulunda konaklama

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulunda öğrencilere aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi, stüdyo daire ve otel konaklaması sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada evler, okula yakın mesafelerde yer almaktadır. Öğrenciler, aile yanında tek kişilik odalarda kalmakta olup, banyo, tuvalet ve mutfağı aile ile paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar. Aile yanı konaklamada öğrenciler sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler. Aileler, okulun yetkilileri tarafından dikkatle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedirler.

Paylaşımlı öğrenci evleri ve stüdyo daireler, daha çok özgürlüğüne ve rahatına düşkün öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenciler, paylaşımlı öğrenci evlerinde 2 veya 4 kişi olarak kalmaktadırlar. Evin tüm masrafları ortaklaşa giderilmektedir. Tek kişilik odalarda kalan öğrenciler, banyo, tuvalet ve mutfağı ortaklaşa kullanmaktadırlar. Stüdyo daireler ise yalnız yaşamayı tercih eden öğrencilere yöneliktir. Stüdyo dairelerin içerisinde tuvalet, banyo ve mutfak yer almaktadır.

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu öğrencileri okulun civarında bulunan ve okulla anlaşması bulunan otellerde kalabilmektedirler. Otel konaklaması diğer konaklama seçeneklerine göre daha maliyetli olup, daha çok çalışanlar ve işverenler tarafından tercih edilmektedir.

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan St. Petersburg’a günde 2 defa direkt uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 3 saat 20 dakika sürmektedir. St. Petersburg havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedirler.

St. Petersburg şehir içi ulaşımda otobüs, troleybüs, minibüs, tramvay, metro ve özel taksiler kullanılmaktadır. Pek çok ulaşım seçeneği bulunan kentte ulaşım, hızlı ve kolaydır. Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu öğrencileri ulaşımda sıkıntı yaşamadan şehri keşfedebilmektedirler.

Liden & Denz St. Petersburg Rusça dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın