• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Educa Russian Language School, St. Petersburg

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Educa Russian Language School, St. Petersburg

Educa Centre Rusça dil okulu, Rusya’nın St. Petersburg şehrinin merkezine yer almaktadır. Okul, öğrencilerin Rusça öğrenme ihtiyaçlarını karşılamak adına çeşitli kurs seçenekleri sunmaktadır. Eğitmenler, ana dili Rusça olan deneyimli kişilerden oluşmakta ve derslerde öğrencileri öğrenmeye teşvik etmektedirler. Educa Centre Rusça dil okulunda tüm programlar, psikodilbilimin son araştırmalarında yer alan dilde doğal öğrenme teorisine bağlı kalınarak sunulmaktadır. Öğrenciler bu okulda sadece Rusça öğrenmekle kalmamakta aynı zamanda St. Petersburg’u keşfetmektedirler.

St. Petersburg, Moskova’nın 715 km kuzeybatısında bulunan, Rusya’nın 2., büyük şehridir. Kent, kültürel merkez oluşunun yanı sıra zarif binalarıyla da bilinmektedir. Bir Doğu şehri sayılan Moskova’nın aksine St. Petersburg, 5 milyonluk nüfusuyla daha Avrupai’dir ve kuruluş amacı olan “Avrupa’ya açılan kapı” olma amacını gerçekleştirmiştir. Şehrin çok kuzeyde olması dolayısıyla kışın günler çok kısa sürmekte fakat Haziran ve Temmuz arasında en uzun günler yaşanmakta ve yaklaşık 2 hafta güneş neredeyse hiç batmamaktadır. Bu durma “beyaz geceler” adı verilmiştir.

Educa Centre Rusça dil okulu programları
Genel Rusça standart kursu

Educa Centre Rusça dil okulu genel Rusça standart kursu, öğrencilerin Rusça iletişim becerilerini doğru bir şekilde ve kendilerine güvenle kullanabilmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Maksimum 4 kişilik sınıflarda verilen eğitimlere 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir. Genel Rusça standart kursunda haftalık 20 ders (1 ders 45 dakika) işlenmektedir. Derslerde Rusça dilbilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine konular işlenmektedir. Rusça dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenciler kabul edilmektedir. Minimum 1 hafta kayıt kabul eden Educa Centre Rusça dil okulu genel Rusça standart kursuna yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir.

Genel Rusça yoğun kursu

Educa Centre Rusça dil okulu genel Rusça yoğun kursunda haftalık 30 ders (22 ders grupla ve 8 ders bire bir eğitim) işlenmektedir. Kursa Rusça başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar herhangi bir seviyede bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Hafta içi işlenen dersler saat 10.15’te başlamakta ve 15.30’a kadar sürmektedir. Genel Rusça yoğun kursunda verilen eğitimler sayesinde öğrenciler, daha hızlı ilerleme kaydetmektedirler. Minimum 1 hafta kayıt kabul eden kursa yıl boyunca her pazartesi başlamak mümkündür. Educa Centre Rusça dil okulu genel Rusça yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş Rusçası kursu

Educa Centre Rusça dil okulu iş Rusçası kursunda eğitimler bire bir olarak verilmektedir. Çalışanlar ve işverenlere yönelik tasarlanan bu kurs sayesinde iş ortamlarında konuşulan Rusça hakkında eğitim verilmektedir. Kişiye yönelik olarak hazırlanan programda ders programı ve içeriği öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmaktadır. Educa Centre Rusça dil okulu iş Rusçası kursu derslerinde genel Rusçanın dışında Rusça sunum yapma, toplantılara katılma, görüşmeler gerçekleştirme ve rapor hazırlama gibi konular işlenmektedir. Ders programı öğrencinin isteği üzerine bankacılık, finans, sigortacılık, pazarlama vb. gibi alanlar için oluşturulabilmektedir. Educa Centre Rusça dil okulu iş Rusçası kursuna yıl boyunca her pazartesi katılına bilmektedir.

Bire bir Rusça kursu

Educa Centre Rusça dil okulu bire bir Rusça kursunda haftalık 15, 20, 30 veya 40 bire bir eğitim alınabilmektedir. Herhangi bir seviyede Rusça bilenlerin kabul edildiği kursta, ders programı, içeriği ve süresi tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Bire bir Rusça kursunda öğrenciler kısa zamanda hızlı bir şekilde dilde ilerleme kaydetmektedirler. Kurs tek olarak alınabileceği gibi, okuldaki diğer kurslarla birlikte de alınabilmektedir. Educa Centre Rusça dil okulu bire bir Rusça kursuna hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Educa Centre Rusça dil okulunda konaklama

Educa Centre Rusça dil okulunda öğrencilere aile yanı konaklama ve otel konaklaması seçeneklerini sunmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler isteklerine bağlı olarak tek kişilik ya da başka bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odada kalabilmektedirler. Kahvaltı ve akşam yemekleri aile ile birlikte yenmektedir. Aileler, okulun konaklama yetkilileri tarafından dikkatle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Educa Centre Rusça dil okulunda öğrenciler, okulun yakınında bulunan otellerde de konaklayabilmektedirler. Otel konaklaması maliyeti yüksek bir konaklama seçeneği olup, daha çok çalışanlar tarafından tercih edilmektedir.

Educa Centre Rusça dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan St. Petersburg’a her gün doğrudan 2 uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 3 saat 20 dakika sürmektedir. St. Petersburg havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler.

St. Petersburg şehir içi ulaşımda otobüs, troleybüs, minibüs, tramvay, metro ve özel taksiler kullanılmaktadır. Pek çok ulaşım seçeneği bulunan kentte ulaşım, hızlı ve kolaydır. Educa Centre Rusça dil okulu öğrencileri ulaşımda sıkıntı yaşamadan şehri keşfedebilmektedirler.

Educa Centre Rusça dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın