• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

See Learning, Lisbon

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - See Learning, Lisbon

See Learning Portekizce dil okulu, 20 yılı aşkın süredir, Lizbon’un merkezinde uluslararası öğrencilere Portekizce eğitimi vermektedir. Portekizce, diğer kültürlerden etkilenerek türetilmiş Latince kökenli bir dildir. Portekizce, 10 ülkenin resmi dilidir. See Learning Portekizce dil okulunda eğitimler, deneyimli eğitmenler tarafından çeşitli öğretim materyalleri kullanılarak sunulmaktadır. Öğrenciler okulda ders sonraları müzik kulübüne katılabilir, bilgisayar laboratuvarında, dans kulübünde ve sanat odasında vakit geçirebilmektedir.

Lizbon, Portekiz’in başkenti ve en büyük şehridir. Kent, Tejo nehrinin oluşturduğu haliç üzerine kurulmuş olup, Atlantik Okyanusu kıyısındadır. Avrupa’nın en renkli başkentlerinden birisi olan Lizbon Avrupa’nın en sıcak başkentlerinden olan kentte Akdeniz iklimi görülmektedir. Lizbon şehrinin ekonomisi, Portekiz’in başkenti olması dolayısıyla daha çok hizmet sektöründe yoğunlaşmıştır. Kentte görülmesi gereken yerler arasında Jeronimos manastırı, Sao Jorge kalesi, Lisbon Zoo, Igreja de Sao Roque, Rua Augusta Arch ve Lizbon katedrali bulunmaktadır.

See Learning Portekizce dil okulu programları
Genel Portekizce standart kursu

See Learning Portekizce dil okulu genel Portekizce standart kursunda hafta içi her gün Portekizce eğitimi verilmekte ve eğitimler 15 dersten oluşmaktadır. Her seviyeden Portekizce bilgisi olanların katılımına uygun olan kursta her seviye eğitimi 4 hafta sürmektedir. Öğrenciler derslerde Portekizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve dilbilgisi üzerine eğitim almaktadırlar. Genel Portekizce standart kursunda maksimum 8 kişilik sınıflarda eğitim verilmekte ve minimum 18 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Genel Portekizce yoğun kursu

See Learning Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursu, kısa sürede hızlı bir şekilde Portekizce öğrenmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış olup, haziran ve eylül ayları arasında eğitim sunmaktadır. Haftalık 25 ders Portekizce eğitimi sunan okulda öğrenciler, standart Portekizce kursunda gördükleri derslerin dışında günde 2 saat ihtiyaçları ve eksiklikleri olan konular üzerine eğitim almaktadırlar. 18 yaş ve üzerine öğrencilerin kabul edildiği kursun maksimum sınıf mevcudiyeti 8 kişiden oluşmaktadır. See Learning Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş Portekizcesi kursu

See Learning Portekizce dil okulu iş Portekizcesi kursunda birçok meslek alanına yönelik eğitimler verilmektedir. İş ortamlarında kendilerine güvenle ve akıcı bir şekilde Portekizce konuşmak isteyen çalışanlar ve işverenlere yönelik olan kursta özellikle Portekizce kelime, konuşma ve yazma üzerinde durulmaktadır. Tıp, yönetim, turizm sektörü, mühendislik, hemşirelik, hukuk, sigortacılık, bilgisayar bilimleri, bilim, mütercim tercümanlık, öğretmenlik ve daha pek çok meslek alanına yönelik eğitim sunulmaktadır. İş Portekizcesi kursunda dersler bire bir olarak, grupla ya da mevcut olan bir sınıfta alınabilmektedir. Grup olarak alınacak derslerde grup üyelerinin aynı Portekizce bilgisine sahip olmaları ve aynı amaç için Portekizce öğrenmeleri gerekmektedir.

Öğretmenler için Portekizce kursu

See Learning Portekizce dil okulu öğretmenler için Portekizce kursu, ana dili Portekizce olmayan Portekizce öğretmenlerine yönelik olarak dizayn edilmiştir. 2 haftalık eğitimden oluşan kursta toplamda 60 saat ders işlenmektedir. Öğretmen adayları derslerde öğretim yöntemleri ve becerileri üzerine eğitim almakta ve derse girerek uygulamalı olarak öğretmenlik yapmaktadırlar. Öğretmenler için Portekizce kursunda sınıflar minimum 4 kişi için açılmakta ve kursa yıl boyunca katılmak mümkündür. See Learning Portekizce dil okulu öğretmenler için Portekizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir Portekizce kursu

See Learning Portekizce dil okulu bire bir Portekizce kursu, öğrencilerin talepleri üzerine açılmaktadır. Hızlı, yoğun ve özel bir öğrenim süreci isteyen öğrenciler için tasarlanan kursta haftalık 5 dersten 40 derse kadar seçenek bulunmakta ve öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Portekizce dil seviyesi fark etmeksizin herhangi bir seviyede olan öğrenciler için uygundur. Bire bir Portekizce kursu okulun diğer kurlarına ek olarak da alınabilmektedir. See Learning Portekizce dil okulu bire bir Portekizce kursuna yıl boyunca her pazartesi katılım mümkündür.

See Learning Portekizce dil okulunda konaklama

See Learning Portekizce dil okulunda öğrencilere aile yanı konaklama seçeneği sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada tüm aileler, okulun konaklama yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedirler. Evler, okula maksimum toplu taşıma ile 20 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Öğrenciler isteklerine bağlı olarak tek kişilik veya başka bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evlerde banyo ve tuvalet alanları aile ile paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Öğrenciler, kahvaltı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler.

See Learning Portekizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Lizbon’a her gün yaklaşık 4 buçuk saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Lizbon havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ve okullarına ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Lizbon şehir içi ulaşım oldukça güvenilir ve rahattır. Toplu taşımada metro, tren ve otobüsler kullanılmaktadır. See Learning Portekizce dil okulunda eğitim alan öğrenciler, ulaşımda sıkıntı yaşamadan kenti keşfedebilmektedirler.

See Learning Portekizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın