• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Cial Centro de Linguas, Lisbon

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Cial Centro de Linguas, Lisbon

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu, 1959 yılında kurulmuş olup, günümüze değin Portekizce dil eğitimi vermektedir. Her yıl 100’ün üzerinde uluslararası öğrenciye eğitim sunan okul, Portekizce dil öğretiminde oldukça deneyim sahibidir. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda öğrencilere sunulan imkânlar arasında ücretsiz internet erişimi, kütüphane ve öğrenci salonu yer almaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Lizbon, Portekiz’in başkenti ve en büyük şehridir. Tejo Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerine kurulu olan kent, Atlantik Okyanusu kıyısındadır. Lizbon bölgesi Avrupa Birliği ortalamasının üzerindeki refah düzeyi ile Portekiz’in en zengin bölgesidir. Avrupa’nın en renkli başkentlerinden birisi olan Lizbon, Roma ve İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur. Kentte görülmesi gereken yerler arasında Baixa, Lizbon Katedrali, Sao Jorge Kalesi, Praça do Comercio, Nossa Senhora da Conceiçao Velha Kilisesi, Rossio Meydanı, Elevador de Santa Justa ve Jeronimos Manastırı bulunmaktadır.

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu programları
Genel Portekizce standart kursu

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu genel Portekizce standart kursunda haftalık 15 ders eğitim sunulmaktadır. Kursa tüm seviyelerden Portekizce bilgisine sahip kişiler kabul edilmektedir. Kurs başlamadan önce yapılan Portekizce seviye ölçme sınavı ile öğrenciler seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Kursa her ayın ilk pazartesi başlanmakta ve her modül 4 hafta sürmektedir. Genel Portekizce standart kursu sınıf mevcudiyeti maksimum 8 kişiden oluşmaktadır. Sabahları grupla işlenen derslere ek olarak öğrenciler, öğleden sonraları 1, 2 veya 3 bire bir eğitim alabilmektedirler. Bire bir derslerde öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda konular işlenmektedir. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu genel Portekizce standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel Portekizce yoğun kursu

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursunda hafta içi her gün toplamda 25 ders işlenmektedir. Eğitimler, sabahları temel derslerin işlendiği 3 ders ve öğleden sonları konuşma, kelime bilgisi, dil bilgisi ve sunum gibi konuların işlendiği 2 dersten oluşmaktadır. Genel Portekizce yoğun kursuna Portekizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler, bu yoğun kurs sayesinde daha kısa zamanda daha hızlı bir şekilde iletişim becerilerini geliştirmektedirler. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu genel Portekizce yoğun kursu sınıfları en fazla 8 öğrenciden oluşmaktadır.

Bire bir Portekizce kursu

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu bire bir Portekizce kursu, bireysel eğitimi tercih eden ve uzun dönem boyunca kurs almaya vakti olmayanlar için tasarlanmıştır. Kursta öğrenciler haftalık 10, 15, 20, 25, 30 veya 35 ders alabilmektedirler. Genellikle tek öğrenciye eğitim sunulmakla birlikte, aynı Portekizce seviyeye sahip ve aynı amaçla Portekizce öğrenmek isteyen 2 veya daha fazla öğrenciye de eğitim sunulmaktadır. Bire bir Portekizce kursunda ders programı, süresi ve içeriği tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır.

Özel amaçlar için Portekizce kursu

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu özel amaçlar için Portekizce kursu, bire bir veya grup halinde alınabilmektedir. Kursa katılmak isteyen adayların temel seviyede Portekizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Özel amaçlar için Portekizce kursunda Bankacılık, İş Portekizcesi, Bilgisayar Bilimleri, Turizm Sektörü, Sigortacılık, Hukuk, Tıp ve Tercümanlık gibi alanlarda meslek sahibi olan veya çalışan kişilere eğitim sunulmaktadır. Kursta haftalık kaç saat Portekizce ders verileceği öğrencilerin ve grupların isteklerine bağlı olarak değişmektedir. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu özel amaçlar için Portekizce kursu GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Öğretmenler için Portekizce kursu

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu öğretmenler için Portekizce kursu, ana dili Portekizce olan ya da olmayan Portekizce öğretmen adaylarının dil öğretimi konusunda bilgilenmeleri için tasarlanmıştır. Yılda 4 kez düzenlenen kursa, belirli tarihlerin dışında eğitim almak isteyen adayların en az 4 kişi olarak başvurmalıdır. Öğretmenler için Portekizce kursunda eğitimler 2 hafta sürmektedir. Adaylar günde 6, haftada 30 ders görmektedirler. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu öğretmenler için Portekizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Portekizce ve Sörf kursu

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu Portekizce ve sörf kursunda haftalık 15 ders sabahları Portekizce eğitimi verilmekte ve öğleden sonraları ONDAS D’AVENTURA sörf eğitimi verilmektedir. Sörf dersleri için öğrenciler sahile okulun aracı ile götürülmektedir ve dersler hava ve deniz koşullarına bağlı olarak düzenlenmektedir. Sörf derslerinin olmadığı günlerde öğrenciler için sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu Portekizce ve sörf kursu sayesinde öğrenciler hem Portekizce dil becerilerini geliştirmekte hem de ilgilerinin olduğu sörf sporunu öğrenmektedirler.

Sınavlara hazırlık kursları

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda PLE sınavına ve CAPLE ile CILP sınavlarına hazırlık kursu sunulmaktadır. Kursa Portekizce temel seviyeden ileri seviyeye kadar bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Portekizce dil sınavları, eğitim dili Portekizce olan eğitim kurumlarına katılmak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Kursta öğrencilere sınavlara ilişkin tüm bilgi ve beceriler kazandırılmaktadır. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu sınavlara hazırlık kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda konaklama

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda öğrencilere aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada aileler, okulun konaklama yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedirler. Öğrenciler, tek kişilik odalarda kalmakta olup, kahvaltı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler. Evler okula 15 ile 30 dakikalık uzaklıklarda yer almaktadırlar.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda konaklayabilmektedirler. Evler, eşyalı olup, internet bağlantısı mevcuttur. Paylaşımlı öğrenci evi konaklaması, özgürlüğüne düşkün öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Evlerde mutfak, banyo, tuvalet ve salon gibi alanlar paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda konaklama

İstanbul’dan Lizbon’a her gün yaklaşık 4 buçuk saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Lizbon havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ve okullarına ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Lizbon şehir içi ulaşım oldukça güvenilir ve rahattır. Toplu taşımada metro, tren ve otobüsler kullanılmaktadır. Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulunda eğitim alan öğrenciler, ulaşımda sıkıntı yaşamadan kenti keşfedebilmektedirler.

Cial Centro de Linguas Portekizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın