• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC Malta, St. Julian's

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC Malta, St. Julian's

EC Malta İngilizce dil okulu, Malta’da St. Julian’ın tam merkezinde yer almaktadır. Okul, plaj, restoran, bar ve mağazalara yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır. EC Malta İngilizce dil okulu, aydınlık modern bir binada yer alıp, açık terasa sahiptir. Okulun sahip olduğu olanaklar arasında kütüphane, ücretsiz internet bağlantısı, akıllı tahtalar, bireysel çalışma odası, öğrenci salonu, iş sınıfları ve salonu, kafe ve 56 adet bilgisayarlı laboratuvar bulunmaktadır. 758 kişilik kapasiteye sahip okulun 63 adet sınıfı bulunmaktadır. 2013 yılı kayıtlarına göre okula 87 farklı ulustan öğrenci gelmiştir. Öğrenciler uluslararası bir ortamda İngilizce öğrenmektedir. Okul, ders sonraları ve hafta sonları öğrenciler için sosyal aktivite ve geziler düzenlemektedir.

Malta, Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de yer alan ve Sicilya’nın güneyindeki adalar devletidir. Malta takımadaları 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşmaktadır. St. Julian, Malta’nın kuzeyinde yer alan başkent Valletta’nın kıyısında yer alan bir kasabadır. St. Julian, özellikle yaz aylarında oldukça çok turist ağırlayan bir yerdir. Öğrenciler, İngilizce eğitimleri boyunca Malta’nın her yerini gezebilmektedir. Görülmesi gereken turistik yerler arasında Valletta, Mdina, Mosta, Gozo, Marsaxlokk ve Marsascala yer almaktadır.

EC Malta İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

EC Malta İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, İngilizceyi günlük yaşamda konuşma, dinleme, okuma ve yazma alanlarında rahatlıkla kullanabilmek isteyenler için tasarlanmıştır. Kursta, dersler öğrencilerin anlama düzeylerine uygun ve birbiriyle ilişki içerisinde sunulmaktadır. Genel İngilizce standart kursunda haftalık 20 ders işlenmektedir. Öğrenciler her gün gördükleri 4 derste dil becerilerini geliştirmektedir. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin tüm seviyelerden öğrencilerin kabul edildiği kursta, her öğrenci yapılan seviye belirleme sınav sonucuna göre sınıflara yerleştirilmektedir. Öğrenciler, ortalama 10 ve maksimum 12 kişilik sınıflarda İngilizce eğitim almaktadırlar. EC Malta İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda deneyimli öğretmenlerin sağladığı destek ve cesaret ile öğrencilerin dilde akıcılıkları gelişmekte ve özgüvenleri artmaktadır. Genel İngilizce standart kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC Malta İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu haftalık 30 ders ile İngilizce eğitimi vermektedir. Öğrenciler bu yoğun program sayesinde daha hızlı ve etkili bir şekilde İngilizce öğrenmektedirler. Hafta içi her gün işlenen 30 dersin 20’si genel İngilizceyi ve 10’u seçmeli İngilizce dersini oluşturmaktadır. Haftalık 10 seçmeli İngilizce dersi oldukça esnek bir yapıya sahip olup, öğrenciler ilgilendikleri alanlarla ilgili eğitim alabilmektedirler. Seçmeli dersler arasında küresel vatandaşlık, karşılaştırmalı kültür ve iletişim, medya çalışmaları, müziğin dili, temel yazma becerileri, şimdi yazın, kelimelerin dünyası, temel ihtiyaçlar İngilizcesi ve gerçek durumlarda dil bilgisi konuları bulunmaktadır. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen dersler sayesinde öğrenciler İngilizcenin tüm alanlarına odaklanmakta ve dilde akıcılık kazanmaktadırlar. EC Malta İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursuna yaz aylarında en az 18 yaşında öğrenciler ve yılın diğer kalan kısmında en az 16 yaşında öğrenciler kabul edilmektedir. Kursun sınıflarında maksimum sınıf mevcudu 12 öğrenciden oluşmaktadır.

Çalışma amaçlı İngilizce kursu

EC Malta İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu, çalışanlar ve işverenlere yönelik olup, öğrencilerin genel İngilizce becerilerini geliştirmekte ve sonrasında iş yerinde ihtiyaç duyulan dile odaklanmaktadır. Çalışma amaçlı İngilizce kursunda eğitimler 1 haftadan 24 haftaya kadar sürmektedir. Eğitimler haftalık 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesi) olarak işlenmektedir. Öğrenciler eğitimleri boyunca iş alanlarında İngilizce sunum yapmayı, toplantılara katılmayı, her türlü yazışma ve görüşmeleri gerçekleştirmeyi öğrenmektedirler. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde sadece dilde akıcılık kazanmamakta aynı zamanda iş konusunda da pek çok problemle kendilerinden emin bir şekilde başa çıkmaktadırlar. EC Malta İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursunda sözleşme müzakereleri, markalaştırma ve reklam stratejileri, şirket bütçeleri, yönetim ve insan kaynakları, proje yönetimi, iş etiği ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında da İngilizce eğitim verilmektedir. Kursa katılmak için öğrencilerin minimum orta altı (Pre-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olmaları gerekmektedir.

İş İngilizcesi yılı

EC Malta İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı kursu, çalışma amaçlı İngilizce kursunda farklı olarak minimum 24 hafta eğitim vermekte ve uzun dönemden oluşmaktadır. Kursa minimum İngilizce seviyesi orta altı (Pre-Intermediate) olan öğrenciler kabul edilmektedir. İş İngilizcesi yılı programı, İngilizce konuşulan iş ortamlarında kendilerini rahatlıkla ifade etmek isteyen, uluslararası iş İngilizcesi yeterliliği edinmek isteyenler ve uluslararası kariyer fırsatlarını artırmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Hafta içi her gün verilen eğitimler 30 dersi kapsamaktadır. 30 ders, 20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesinden oluşmaktadır. Öğrenciler derslerde İngilizce telefon kullanma, seyahat ve toplantıları düzenleme, alım-satım gerçekleştirme, ürün ve hizmetler, profesyonel ilişkiler, genel iş konuları yönetimi, şirket yapıları, sistemleri ve süreçleri hakkında eğitim almaktadırlar. EC Malta İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı kursunda öğrenciler, eğitmenleri ile her 4-5 haftada bir kişisel sınıf değerlendirmesi yapmakta ve her 6 haftada bir danışmanları ile bire bir görüşmeler yapmaktadırlar. Kursu başarıyla bitiren öğrencilere EC dil diploması verilmektedir.

İş İngilizcesi mini grup kursu

EC Malta İngilizce dil okulu iş İngilizcesi mini grup kursunda 6 öğrenciden oluşan sınıflarda İngilizce eğitim verilmektedir. Az sayıdaki sınıflarda daha samimi bir ortam oluşmakta ve eğitmenlerin öğrenciler ile doğrudan iletişim sağlaması adına oldukça yararlı olmaktadır. İş İngilizcesi mini grup kursuna en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip ve minimum 23 yaşında olan öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Haftalık standart 20 ders ve yoğun 30 dersten öğrenciler dilediklerini tercih edebilmektedir. Ders içerikleri öğrencilerin taleplerine göre şekillendirilmektedir. Kursta öğrencilere İngilizce telefon görüşmeleri, iş toplantıları, müzakere yürütme ve mesleki rapor, mail ve mektup yazma öğretilmektedir. EC Malta İngilizce dil okulu iş İngilizcesi mini grup programı 1 ile 4 hafta arasında sürmektedir. EC Malta İngilizce dil okulu iş İngilizcesi mini grup kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz

Mini grup İngilizce kursu

EC Malta İngilizce dil okulu mini grup İngilizce kursu, İngilizce öğrenmede daha hızlı bir gelişim sağlamak, daha ufak sınıflarda eğitim almak ve daha çok bireysel ilgi bekleyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Mini grup İngilizce kursunu öğrenciler, ister genel İngilizce, ister iş İngilizcesi için alıyor olsun, her iki alanda da dil ile ilgili özel ihtiyaçları eğitmenler tarafından belirlenmekte ve bu yönde eğitim verilmektedir. Maksimum sınıf mevcudiyeti 6 kişiden oluşan kursa en az 16 yaşında olan öğrenciler katılabilmektedir. EC Malta İngilizce dil okulu mini grup İngilizce kursuna İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin herkes başvuru yapabilmektedir. Eğitimler haftalık 20 standart ders ve 30 yoğun dersten oluşmaktadır. Mini grup İngilizce kursunda eğitimler 1 ile 4 hafta arasında sürmektedir.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC Malta İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı minimum 24 hafta süren eğitimi ile uzun dönemde öğrencilere akademik anlamda yazı yazma, not alma, ödev hazırlama, sunum yapma, seminer ve konferanslara katılma ile ilgili İngilizce eğitim vermektedir. Akademik eğitimlerden önce öğrenciler genel İngilizceye hâkim olma adına eğitim almaktadırlar. Akademik yıl ve sömestr kursunda öğrenciler haftalık standart 20 ders ya da yoğun 30 ders görmektedirler. Haftalık yoğun 30 derste öğrenciler 10 ders seçmeli İngilizce almaktadırlar. Seçmeli dersler, konuşma, kelime bilgisi, dil bilgisi, kültür ve iletişim, doğru yazma, temel ihtiyaçlar İngilizcesi, akademik teknikler ve küresel vatandaşlıktan oluşmaktadır. Kursta öğrencilere bireysel ilgi ve öneriler verilmekte, gelişimleri takip edilerek zayıf oldukları konulara yoğunlaşmaları sağlanmaktadır. Kurs sonunda öğrencilere seviyelerine uygun olarak sertifika verilmektedir. Minimum 16 yaşında olan öğrencilerin kabul edildiği kursta her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır. Bu dosyalarda öğrencilerin eksik oldukları konular ve genel gelişimleri hakkında bilgiler yer almaktadır. EC Malta İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İngilizce

EC Malta İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu haftada 20, 30 ve 40 ders seçeneklerinden oluşmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunluktaki kursu seçebilmektedir. Oldukça esnek bir yapıya sahip olan kursa yılın her dönemi katılmak mümkündür. Bire bir İngilizce kursunda eğitmenlerin tüm ilgi ve dikkatleri tek bir öğrenci üzerinde toplandığından eğitim kalitesi artmaktadır. Kursta ders programı ve içeriği öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir. İngilizce öğrenmenin en hızlı yöntemlerinden biri olan bire bir İngilizce kursuna 16 ve üzeri yaş grubuna sahip öğrenciler başvurabilmektedir. Bire bir İngilizce kursuna İngilizce seviyesi fark etmeksizin her öğrenci başvurabilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL sınavı: TOEFL sınavı, İngilizce eğitim veren üniversite, kolej ve uluslararası şirketlere başvurularda kabul edilen bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. EC Malta İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursu haftada 30 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler hafta içi her gün gördükleri 30 dersin 20’sinde genel İngilizce ve 10’unda sınava hazırlık eğitimi almaktadırlar. 12 kişilik sınıflarda verilen eğitimler sayesinde öğrenciler sınavlardan yüksek puan almaktadırlar. Öğrenciler TOEFL sınavı hazırlık kursuna katılmak için minimum orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce seviyesine sahip olmalıdır. Kurs süresi en az 4, en fazla 8 haftadan oluşmaktadır.

IELTS sınavı: IELTS (International English Language Testing System), hem genel hem de akademik olmak üzere iki farklı sınavdan oluşmaktadır. Öğrenciler, İngilizce konuşulan eğitim ve iş yerlerine başvuruda kullanabilmektedir. EC Malta İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Eğitimler haftalık 30 ders olarak verilmektedir. Öğrenciler sınav ilişkin tüm eğitimi almanın yanında düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile pratik kazanmaktadırlar.

EC Malta İngilizce dil okulunda CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık için eğitim verilmektedir. CAE, CPE ve FCE sınavları hayat boyu geçerliliğe sahip olup, birçok eğitim kurumu, kamu kuruluşu ve şirketler tarafından kabul edilmektedir. Öğrenciler kursta sınavla ilgili tüm alanlarda eğitim almakta ve sonuç olarak hedefledikleri puana ulaşmaktadırlar. Kurtsa öğrencilere sınav taktikleri, hızlı okuma ve yazma gibi alıştırmalar yapılmakta ve deneme sınavı uygulanmaktadır. CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları haftada 20 veya 30 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta olan dersi seçebilmektedir. Ayrıca her kursun katılım için farklı İngilizce seviyeleri bulunmaktadır. CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde, FCE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviye (Intermediate), CPE sınavına hazırlık kursuna katılacak olanların ileri (Advanced) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

EC Malta İngilizce dil okulunda konaklama

EC Malta İngilizce dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı konaklama, paylaşımlı öğrenci evi ve stüdyo daire konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Yurtta sadece EC Malta İngilizce dil okulu öğrencileri konaklamaktadır. Tek ve iki kişilik oda seçenekleri olan yurtta banyo ve tuvaletler oda içerisinde özel olarak bulunmaktadır. Öğrenciler yurttan okula yürüyerek 20 dakikada ulaşabilmektedir. Yurtta öğrencilere ücretsiz internet erişimi sağlanmakta ve öğrencilerin kullanabilecekleri bilgisayarlar bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamasında evler okula 10 ile 30 dakikalık otobüs yolculuğu uzaklığındadır. Aile yanı konaklamasında öğrenciler, tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evlerde sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile ile birlikte yenmektedir. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır ve öğrencilere internet erişimi sağlanmaktadır.

Paylaşımlı öğrenci konaklamasında evler okula otobüs ile 15 dakikalık uzaklıktadır. Öğrenciler evdeki odalarda tek veya iki kişi olarak kalabilmektedir. Haftalık temizlik hizmeti sunulan evlerde internet erişimi de bulunmaktadır. Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

Daha bağımsız konaklamayı tercih eden öğrenciler için stüdyo daireler sunulmaktadır. Dairelerde oturma odası, mutfak ve banyo tuvalet mevcuttur. Stüdyo daireler okula 20 dakikalık otobüs uzaklığındadır. Öğrencilere haftalık daire temizliği hizmeti verilmektedir.

EC Malta İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Malta’ya doğrudan haftanın belirli günleri uçuş yapılabilmektedir. Malta’ya ulaşan öğrenciler toplu taşıma araçları ile konaklama yerlerine ya da okullarına ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Öğrenciler EC Malta İngilizce dil okulu havaalanı karşılama hizmetinden yararlanabilmektedir.

Malta şehir içi ulaşımda otobüs, bisiklet, fayton ve özel taksiler kullanılmaktadır. Merkez otobüs terminali Valetta’da bulunmaktadır ve buradan her yere ulaşım sağlanmaktadır. St. Julian’ın küçük bir kasaba olduğu için öğrenciler ulaşımda sıkıntı yaşamamaktadırlar. Dileyen öğrenciler bisiklet kiralayarak ulaşımlarını bu şekilde gerçekleştirmektedir.

EC Malta İngilizce dil okulunda ve Malta’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın