• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

LEA English Centre, Petaling Jaya

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - LEA English Centre, Petaling Jaya

LEA, Malezya İngilizce dil okulu, Malezya’nın Petaling Jaya kentinde, açıldığı günden bu yana her yıl yaklaşık 200 üzerinde uluslararası öğrencilere İngilizce eğitim sunmaktadır. Son yıllarda Malezya düşük eğitim ve yaşam maliyetleri ve vizesiz seyahat imkanı ile diğer İngilizce konuşulan ülkelere göre öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Malezya’nın en büyük İngilizce eğitimi veren merkezlerinden biri olan okulda konferans salonu, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci dinlenme salonu ve interaktif beyaz tahtalarla donatılmış derslikler mevcuttur. LEA, Malezya İngilizce dil okulu, iki farklı şubede İngilizce eğitimi sunmaktadır. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Malezya, Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülke coğrafi olarak Batı Malezya ve Doğu Malezya olmak üzere 2 bölgeye ayrılır. LEA, Malezya İngilizce dil okulunun bulunduğu Petaling Jaya, Batı Malezya’daki Selangor eyaletinde bir kenttir. Petaling Jaya, günümüzde ise Malezya’nın en sanayileşmiş şehirlerinden biridir. Malezya’da gezilecek yerler arasında Petronas ikiz kuleleri, Batu mağaraları, Gunung Mulu National Park, Sunway Lagoon ve Kuala Lumpur Bird Park bulunmaktadır.

LEA, Malezya İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce kursu

LEA, Malezya İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, 4, 6 veya 8 ay İngilizce dil programı sunmaktadır. Kursta uygulanan dil öğreniminde sistematik ve modüler yaklaşım sayesinde öğrenciler, hızla İngilizce öğrenmektedir. Genel İngilizce kursunda hafta içi her gün günde 5 saat olarak işlenen derslerde öğrenciler İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi ve kelime bilgisi üzerine eğitim alabilmektedirler. Kursa temel (Elementary) seviyeden itibaren her seviyede İngilizce bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. LEA, Malezya İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda her bir İngilizce seviye eğitimi 100 saatten oluşmaktadır.

İş İngilizcesi kursu

LEA, Malezya İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, bugünün iş ortamı için gerekli konularda İngilizce eğitimi sunmaktadır. Derslerde öğrenciler, İngilizce toplantılar, müşterilerle görüşmeler, elektronik posta yazma, iş arkadaşlarıyla sohbet gibi beceriler kazanmakta ve ayrıca birçok işle ilgili kelimelerin anlamını ve kullanımını öğrenmektedirler. İş İngilizcesi kursuna tüm İngilizce seviyelerden öğrenciler kabul edilmektedir. Kurs, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak da düzenlenebilmektedir. LEA, Malezya İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu sonunda öğrenciler, müşteri hizmetleri ve şikâyetleriyle İngilizce konuşarak başa çıkabilmeyi, başarılı toplantılar yapmayı ve müzakere yapma becerilerini kazanmaktadırlar.

Üniversiteye hazırlık ve kariyer programı

LEA, Malezya İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık ve kariyer programı kendi içinde kurslara ayrılmakta olup, rapor yazma kursu ve sunum becerileri kurslarından oluşmaktadır. Programın amacı, üniversite hayatına ya da iş hayatına öğrencileri hazırlayarak, İngilizce dil yeterliliği kazandırmak ve başarılarını artırmaktır. Üniversiteye hazırlık ve kariyer programı, öğrenciler, genç yöneticiler, asistanlar, satış ve pazarlama alanında çalışmak isteyenler için uygundur. Kurslara katılan öğrenciler mesleklere yönelik ya da okumak eğitimini almak istedikleri alanlara yönelik iş terminolojisi öğrenmektedirler. LEA, Malezya İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık ve kariyer programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Turizm İngilizcesi

LEA, Malezya İngilizce dil okulu turizm ve İngilizce kursu, otelcilik ve turizm alanında eğitim alanların ya da çalışanların İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla dizayn edilmiştir. Kursta öğrencilere sektörle alakalı kelime bilgisi, dil bilgisi ve iletişim becerileri üzerine eğitim verilmektedir. Turizm ve İngilizce kursunda hafta içi her gün ders işlenmekte ve derslerde etkili rapor ve mail yazma, yazılı ve sözlü iletişimi geliştirme, müşteri hizmet becerileri, çatışma çözümü ve müzakere becerileri ve problem çözme konuları işlenmektedir. LEA, Malezya İngilizce dil okulu turizm ve İngilizce kursu sonunda öğrenciler, müşterilerle, potansiyel müşterilerle ve iş arkadaşlarıyla İngilizce iletişime geçebilecek düzeye gelmektedirler.

Hukuk İngilizcesi

LEA, Malezya İngilizce dil okulu hukuk İngilizcesi kursu, hukuk öğrencileri ve hukuk alanında çalışanlara yönelik olup, hukuk alanında İngilizceyi sözlü ve yazılı olarak kullanabilme becerisiniz geliştirmektedir. Kursta öğrenciler İngilizce iletişim ve ikna kabiliyetlerini geliştirmektedir. Dersler; gramer ve terminoloji, kelimeleri doğru kullanma, yazma süreci, cümle kullanımı (kısa cümleler nasıl kullanılır, yasal ifadeler nasıl kullanılır), paragraf yazma (etkili paragraf yazma, cümleleri birleştirme, paragraf geçişleri), noktalama işaretleri ve telaffuz gibi ana konulardan oluşmaktadır. LEA, Malezya İngilizce dil okulu hukuk İngilizcesi kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sağlık İngilizcesi

LEA, Malezya İngilizce dil okulu sağlık İngilizcesi kursu, tıp öğrencileri ya da sağlık sektöründe çalışanların İngilizce ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanmıştır. Öğrenciler derslerde tıbbi terminoloji, hastalarla iletişim, tıbbi ekipmanların kullanımı, prosedürleri, testleri anlamak, talimatların verilmesi (ilaç kullanımı gibi) ve nöbet devretme için gereken İngilizce üzerine eğitim almaktadırlar. Bunların dışında öğrenciler, meslektaşları ve diğer sağlık çalışanları ile İngilizce iletişim kurabilme kabiliyeti kazanmaktadırlar. LEA, Malezya İngilizce dil okulu sağlık İngilizcesi kursu sonunda öğrenciler, hastane ortamında meslektaşları ve hastalar dâhil herkesle iletişime geçebilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmaktadırlar.

Hemşireler için İngilizce kursu

LEA, Malezya İngilizce dil okulu hemşireler için İngilizce kursu, hemşirelerin İngilizce olarak verimli bir şekilde görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olmaktadır. Hemşireler kurs sayesinde hem sosyal hayatlarında hem de iş ortamlarında kendilerine güvenle ve etkin bir şekilde İngilizce konuşabilmektedirler. Derslerde öğrencilere tıbbi terimler, sağlık bakımıyla alakalı İngilizce kelimeler öğretilmekte ve hemşireler, hastane ortamında meslektaşları, doktorlar ve hastalar ile İngilizce iletişim kurabilmektedirler. LEA, Malezya İngilizce dil okulu hemşireler için İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursu

LEA, Malezya İngilizce dil okulunda IELTS sınavına hazırlık kursu verilmektedir. IELTS (International English Language Testing System), genel ve akademik olmak üzere iki farklı sınava sahiptir. IELTS, 125’den fazla ülkede eğitim ve iş başvurularında kabul edilmektedir. Kurs orta (Intermediate) ve orta üstü (Upper-Intermediate) olmak üzere iki farklı seviyeye ayrı ayrı ders vermektedir. Her iki kursta da sınav için gerekli olan beceriler üzerine eğitim sunulmaktadır. IELTS sınavına hazırlık kursu 8 haftadan oluşmakta ve dersler hafta içi her gün işlenmektedir.

Malezya ‘da Yaz Okulu

LEA, Malezya İngilizce yaz okulu, ortaokul ve lise çağında olan öğrencilere yöneliktir. Minimum 2 hafta katılımın olduğu kursta 4 haftaya kadar İngilizce eğitim verilmektedir. Öğrenciler, hafta içi her gün işlenen derslerde İngilizce dil becerilerinin tüm alanlarına odaklanmaktadır. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci katılabilmektedir ve öğrenciler İngilizce seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. LEA, Malezya İngilizce yaz okulunda öğrenciler yaz tatillerini sadece İngilizce öğrenmekle geçirmemekte aynı zamanda pek çok gezi ve sosyal aktiviteye katılmaktadırlar.

LEA, Malezya İngilizce dil okulunda konaklama

LEA, Malezya İngilizce dil okulunda öğrencilere yurt konaklaması sunulmaktadır. Öğrenciler yurtlarda tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadır. Banyo ve tuvalet alanları ortak olarak kullanılmaktadır. Öğrenciler ortak kullandıkları mutfaklarda kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

LEA, Malezya İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Malezya’nın Kuala Lumpur kentine yaklaşık 10 saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Kuala Lumpur havaalanına inen öğrenciler, ortalama 1 saat süren otobüs yolculuğu ile Petaling Jaya’ya ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedirler.

Petaling Jaya şehir içi ulaşımda otobüsler kullanılmaktadır. Orta büyüklükte olan şehirde ulaşım sıkıntısı yaşanmamaktadır. Öğrenciler toplu taşıma araçlarını kullanarak kenti rahatlıkla keşfedebilmektedirler.

LEA, Malezya İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın