• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

TLG - The Language Gallery, Toronto

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - TLG - The Language Gallery, Toronto

The Language Galery İngilizce dil okulu, Kanada’nın en gelişmiş ve canlı şehirlerinden biri olan Toronto’nun merkezinde yer almaktadır. The Language Galery İngilizce Toronto dil okulu, metro istasyonuna, tramvay ve otobüs duraklarına sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca The Language Galery İngilizce Toronto dil okulu, Toronto’nun finans bölgesi, CN kulesi, Harbourfront, Dundas Square, Eaton Centre ve Kensington markete kısa bir yürüyüş mesafesindedir. The Language Galery İngilizce Toronto dil okulunda altı adet tam donanımlı derslik, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet bağlantısı, öğrenci salonu ve mutfak mevcuttur. Dersler, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda işlenmektedir. Bu çok uluslu ortamda öğrenciler, farklı kültürlere, aksanlara ve iletişim tarzlarına adapte olmayı öğrenmektedirler.

Toronto, yaklaşık 5 buçuk milyonluk nüfusu ile Kanada’nın en büyük şehridir. Toronto şehri, turistleri büyüleyen pek çok güzelliğe sahiptir, bu güzelliklerin arasında büyüleyici mimarisi ve barışçıl insanları büyük yer tutmaktadır. 1904 yılında büyük bir yangın atlatan Toronto, tarihi dokusunu neredeyse hiç kaybetmemiş, doğal yaşamla iç içe bir şehirdir. Kent, dünya genelinde en fazla turist alan şehirlerden biridir ve dünyada görülesi on şehirden biri olarak gösteriliyor. Niagara, Toronto şehir merkezine bir buçuk saat mesafede bulunmaktadır. Şehrin en turistik yerleri arasında Air Kanada Centre, CN Tower, Royal Ontario müzesi, Ontario sanat galerisi, Harbourfront Theatre, Theatre Passe Muraille ve Ontario Place bulunmaktadır.

The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, günlük sosyal ortamlarda etkili bir iletişim kurmayı öğretecek şekilde tasarlanmıştır. Genel İngilizce yoğun kursu öğrencilerin İngilizce yeteneğini geliştirmek için iletişimin 4 ana (konuşma, dinleme, okuma ve yazma) unsurunu kapsamaktadır. Kursa İngilizce temel (Elementary) seviyeden ileri (Advanced) seviyeye kadar herkes katılabilmektedir. Öğrenciler tüm yıl boyunca en az 1 hafta olmak koşuluyla her pazartesi kursa katılabilmektedir. Derslerde grup çalışmaları ile sınıf tartışmaları yapılmakta ve böylece öğrenciler iletişimsel yaklaşıma dayalı farklı öğretim ve teknik metotlarını görmektedirler. Genel İngilizce yoğun kursuna 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir. The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirisiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

The Language Galery İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler İngilizce temel becerilerin yanında ek dersler sayesinde konuşma ve iletişim becerilerini de geliştirmektedirler. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin (başlangıç seviyesi hariç) herkes kursa katılabilmektedir. Kurs başlangıcında öğrenciler İngilizce seviye tespit sınavı olmakta ve sınav sonucuna uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. Genel İngilizce yoğun kursuna ek olarak öğrenciler, konuşma kursu, iletişim kursu ve bire bir kurs görmektedirler. Konuşma kursunda öğrenciler bol bol pratik yaparak İngilizcelerini geliştirmektedir. Haftalık 5 ders olarak işlenen konuşma kursunda telaffuz, kelime ve dilbilgisi dersleri ağırlıklı olarak yer almaktadır. İletişim kursunda doğal iletişim becerilerinin geliştirilmesi üzerinde durulmakta ve haftalık 5 dersten oluşmaktadır. Kurs sayesinde öğrencilerin yazılı ve sözlü iletişimleri gelişmektedir. Bire bir İngilizce kursu öğrencilerin özel istek ve ihtiyaçları doğrultusunda genel İngilizce yoğun kursunda verilmektedir. Haftalık ders sınırlaması yoktur ve öğrenciler istedikleri kadar bire bir özel kurs alabilmektedir.

Akademik amaçlar için İngilizce kursu

The Language Galery İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu, öğrencilerin İngilizce lisans ve lisansüstü dersleri anlama amacıyla tasarlanmıştır. Minimum 1 hafta katılımın olduğu kursta öğrenciler akademik anlamda not alma, özetleme, araştırma ve eleştirel düşünme gibi önemli becerilerini geliştirmektedirler. Kurs, İngilizce konuşulan bir eğitim kurumunda eğitim almak isteyen ve bunun için gereken İngilizce becerilerine sahip olmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Akademik amaçlar için İngilizce kursuna en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Kursta sınıflarında maksimum 16 öğrenci bulunmaktadır. The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Üniversiteye hazırlık kursu

The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık kursu, öğrencileri Kanada’da eğitim kurumlarına ya da dünyada İngilizce konuşulan kolej ve üniversitelere hazırlamaktadır. Öğrenciler kursta aldıkları eğitimle İngilizce konuşulan akademik hayata ayak uydurmakta zorlanmamaktadırlar. Üniversiteye hazırlık kursunda öğrenciler, konferansa katılma, not alma, okuma ve dinleme becerileri, etkili sunum gibi önemli konularda eğitim almaktadırlar. Kursta en az 12 hafta kayıt kabul edilmektedir. Üniversiteye hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta düzeyde (Intermediate) İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Kursta öğrencilere ücretsiz akademik danışmanlık hizmeti verilmektedir. Öğrenciler The Language Galery Toronto İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversite ve kolejlere gidebilmektedir. Okulun anlaşmalı olduğu eğitim kurumları arasında London School of Business ve Finance, College of the Rockies, Cambrian College of Applied Arts and Tecnology, Loyalist College, Kwantlen Polytechnic University, Lakehead University, Confederation College, Thompson Rivers University, Algoma University ve Lambton College bulunmaktadır.

İş İngilizcesi kursu

The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, İngilizce konuşulan iş ortamında çalışanların ve işverenlerin sıkıntı yaşamadan kendilerini ifade edebilmeleri için tasarlanmıştır. İngilizce iş dünyasının uluslararası dilidir ve mevcut olan işinde ilerlemek isteyenler ile kariyer hedefi olanlar bu yüzden İngilizce öğrenmektedir. Derslerde teknik kelimeler ve kavramlar, iş etiği, uluslararası piyasa, kurumsal yapılar ve diğer iş konularında eğitim verilmektedir. Öğrenciler ayrıca İngilizce sunumlar, toplantılar, iş görüşmeleri ve daha fazla tipik iş durumları ile ilgili beceriler kazanmaktadırlar. İş İngilizcesi kursuna minimum orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisi olanlar katılabilmektedir. Öğrencilere bu kursa ek olarak haftada 5 ya da 10 ders iş iletişimi kursu alabilmektedirler. İş iletişimi derslerinde kültürler arası iletişimin ve telaffuz konularına odaklanılmaktadır. The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursuna en az 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmekte ve maksimum sınıf mevcudiyeti 16 öğrenciden oluşmaktadır.

Özel amaçlar için İngilizce kursu

The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu özel amaçlar için İngilizce kursu, finansal İngilizce becerilerini artırmak isteyen profesyoneller için tasarlanmıştır. Özel amaçlar için İngilizce kursu öğrencilerin uluslararası kariyerini artırmaya yardımcı olabilmekte ve finans alanında yükseköğrenim yapmak isteyenlere yardımcı olabilmektedir. Öğrenciler kursta hem iş İngilizcesi hem de seçtikleri sektörle ilgili eğitim almaktadırlar. Derslerde kurumsal yapılar, iş ahlakı, uluslararası pazarlar gibi konular işlenmektedir. Ayrıca öğrenciler, İngilizce toplantı, iş görüşmesi, sunum gibi konularda yetkinlik kazanmaktadırlar. Kursta haftada 15 saat iş İngilizcesi verilmektedir. Öğrenciler, hukuk, medya, petrol, maliye, turizm, moda, insan kaynakları ve mühendislik alanlarından istedikleri birinde haftada 10 saat eğitim görebilmektedir. Özel amaçlar için İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) seviyede İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir.

Yöneticiler için İngilizce kursu

The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce kursu, 2, 3 ya da 4 hafta boyunca öğrencilerine İngilizce eğitimi vermektedir. Kurs, yoğun iş hayatında İngilizce öğrenmeye ya da mevcut İngilizcesini geliştirmeye vakti olmayan öğrencilere kısa bir zamanda yoğun bir eğitim sunmaktadır. Yöneticiler için İngilizce kursunda öğrenciler aldıkları eğitimle akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmektedir. Kursta, iş İngilizcesi kursunda işlenen derslere ek olarak liderlik ve yönetim becerileri kazandırılmaktadır. Eğitimler haftalık 25 ders olarak işlenmekte ve öğrenciler ek olarak bire bir eğitim alabilmektedirler. The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir. 20 yaş ve üzeri öğrencilerin kabul edildiği programda sınıf mevcudiyeti en fazla 6 öğrenciden oluşmaktadır.

Sınavlara hazırlık kursları

IELTS kursu: IELTS, dünyada tanınan dil yeterlilik sınavlarından biridir. Sınav UKBA tarafından onaylanmış ve İngiltere başta olmak üzere İngilizce konuşulan birçok üniversitede kabul edilmektedir. The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu üç farklı seviyede sunulmaktadır: orta (Intermediate), orta üstü (Upper-Intermediate) ve ileri (Advanced). Minimum 2 hafta kayıt kabul edilen kursta öğrenciler İngilizce okuma, yazma, dinleme ile konuşma üzerine eğitim almakta ve sınav tekniklerini ve stratejilerini öğrenmektedirler. The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu diğer kurslara ek olarak akşamları da alınabilmektedir. Kursta maksimum sınıf mevcudiyeti 16 öğrenciden oluşmaktadır.

TOEFL kursu: TOEFL, dünyada 130 ülke ve 8.500’den fazla kolej, üniversite ve diğer kurumlar tarafından kabul edilmektedir. The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu TOEFL sınavına hazırlık kursu, öğrencilere sınavdan hedefledikleri puanı almaları için gereken beceri ve özgüveni sağlamaktadır. Kursa katılmak isteyen öğrenciler minimum orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmalıdır. Öğrenciler derslerde öğretilen strateji ve ipuçları ile sınava en iyi şekilde hazırlanmakta ve yapılan deneme sınavları ile sınav hakkında öngörüye sahip olmaktadırlar. TOEFL sınavına hazırlık kursuna yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkündür. En az 1 hafta kayıt kabul eden kursta maksimum sınıf mevcudiyeti 16 öğrenciden oluşmaktadır. The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu sınavlara hazırlık kursları hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

The Language Galery Toronto İngilizce dil okulunda konaklama

The Language Galery İngilizce dil okulunda yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Okulun anlaşmalı olduğu birçok yurt bulunmaktadır. Bunlar; Primrose Student Residence, Pitman Hall Residence, ILLC Residence ve CCNM Residence’dır. Öğrenciler yurtlarda tek kişilik veya iki kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Okula en uzak yurt, 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Öğrenciler banyo ve tuvaletler ortak olarak kullanmaktadır. Öğrencilerin yemeklerini hazırladığı ve ortak kullandıkları mutfaklar mevcuttur.

Aile yanı konaklamada evler, okulun yetkilileri tarafından dikkatle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedir. Evlerde öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapabilir ya da aile ile birlikte yiyebilirler. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evlerde genelde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Bazı evlerde öğrenciye özel oda içerisinde banyo ve tuvalet bulunmaktadır.

The Language Galery Toronto İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Toronto’ya yaklaşık 12 saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Toronto havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak okullarına ya da konaklama yerlerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. İsteyen öğrenciler, okulun sağladığı havaalanı karşılamasından da faydalanabilmektedirler.

Toronto şehir içi ulaşım, tıpkı şehir gibi oldukça gelişmiş olup, düzenli ve rahattır. Dünyandaki en ucuz otobana (Trans Canada) ev sahipliği yapan Toronto’da otobüs, metro ve tren bulunmaktadır. Şehirde toplu taşımaların dışında çok sayıda bisiklet kullanılmaktadır. Toronto’da eğitim alan öğrenciler, şehir içi ulaşımda 24 saat boyunca verilen hizmetler sayesinde ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaktadır.

The Language Galery Toronto İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın