• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

OHC Vancouver

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - OHC Vancouver

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu, Vancouver şehir merkezinde canlı Gastown’un tarihi bölgesinde ve şehrin en kültürel çeşitliliğe ve en eski mahallerine sahip yerinde bulunmaktadır. Okul, Gastown’da tarihi bir binanın ilk katında İngilizce eğitim vermektedir. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulunda eğitim alan öğrenciler Gastown’un Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürürken, sanatçı stüdyoları, tarihi binaları ve eşsiz atmosferini keşfedeceklerdir. Okul aynı zamanda bugün birçok turist tarafından ziyaret edilen ve fotoğraflanan dünyanın ilk buhar motorlu saatine birkaç adım uzaklıktadır. Vancouver’da dağların nefes kesen manzarası eşliğinde eğitim alan öğrenciler, Vancouver limanına da yakın mesafede bulunmaktadırlar. 7 sınıf ve 96 öğrenci kapasiteli okulda öğrencilerin faydalanabilecekleri ücretsiz internet ulaşımı da bulunmaktadır.

Vancouver, adını 1792-94 tarihleri arasında kuzey pasifik sahil şeridi haritasını çıkaran kaptan George Vancouver’dan almıştır. Kanada’nın güneybatı ucunda yer alan şehir, Washington eyalet sınırının yaklaşık 40 kilometre kuzeyinde bulunmakta ve üç tarafı denizlerle çevrilidir. Vancouver, Kanada’nın Britanya Kolombiya’sı eyaletinde yer almakta olup, Toronto ve Montreal’dan sonra Kanada’nın 3. en büyük metropol şehri konumundadır. Kent, Londra ve Tokyo’ya hava yoluyla eşit uzaklıkta bulunmaktadır. Sahip olduğu stratejik konum itibariyle ticari olarak da oldukça gelişmiştir. Economist Intelligence Unit’in yaptığı yıllık araştırmada şehir, istikrar, kültür, sağlık, çevre, güvenlik, eğitim ve altyapı faktörleri göz önüne alınarak, dünyanın en yaşanılası şehirleri listesinde birinci olmuştur. Vancouver, 2010 kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmıştır. Kültür bakımından da oldukça gelişmiş olan şehirde sanat galerileri, tiyatrolar, müzeler ve festivaller oldukça çeşitlilik göstermektedir. Vancouver ayrıca tüm Kanada’daki en büyük müzeye (MOV) sahiptir.

Sol Schools Vancouver İngilizce kursları
Genel İngilizce standart kurs

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursuna, yıl boyunca her pazartesi başlayabilirsiniz. Hafta içi her gün, günde 4 ders olmak üzere toplamda 20 ders işlenmektedir. Dersler sabah saat 08.30’da başlamakta ve öğlen 12.50’de bitmektedir. Her seviyeden öğrencilerin katılımına uygun olan genel İngilizce standart kursuna başvuran öğrenciler İngilizce seviye tespit sınavından sonra İngilizce seviyelerine uygun olan sınıflara yerleştirilmektedirler. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları Vancouver’ın turistik yerlerini keşfedecekleri okul aktivitelerine katılmaktadırlar.

Genel İngilizce yoğun kurs

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, kısıtlı zamanı olan ve daha kısa sürede daha etkili sonuçlar almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Genel İngilizce yoğun kursta öğrenciler haftada 25, 30 ve 35 derslik, farklı yoğunluklarda verilen eğitimlerden istediklerini tercih edebilmektedirler. Öğrenciler hangi yoğunlukta İngilizce eğitim almaları gerektiğine yapılan seviye tespit sınavı sonrası ve sahip oldukları eğitim süresine bağlı olarak eğitmenle birlikte karar vermektedirler. Öğrenciler ilgi alanlarına bağlı olarak aldıkları genel İngilizce dersinin yanında medya, telaffuz, film ve edebiyat gibi alanlarda ek derste seçebilmektedirler. En fazla sınıf mevcudiyetinin 12 kişiden oluştuğu kursa 17 ve üstü yaş grupları kabul edilmektedir. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kurs eğitimi hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İngilizce kursu

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, özel amaçları olan çalışanlar, yöneticiler, sınava hazırlananlar ve çeşitli amaçlar için özel İngilizce dersi almak isteyenler için tasarlanmıştır. Bire bir İngilizce kursu 2 veya daha fazla kişiden oluşan özel grup dersi olarak da verilebilmektedir. Kurs önce yapılan seviye tespit sınavı ile öğrencilerin İngilizce seviyelerine uygun olarak ders programı hazırlanmakta ve eğitim verilmektedir. Ders konuları, zamanı ve süresi öğrencilerin istekleri doğrultusunda ayarlanabilir esnekliğe sahiptir. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu tek olarak ya da diğer İngilizce kurslarına destek olarak da alınabilmektedir.

Üniversiteye geçiş programı

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu üniversiteye geçiş programı İngilizce konuşulan üniversite ve kolejlere gitmek isteyen ve bunun için hazırlanan öğrenciler için tasarlanmıştır. Üniversiteye geçiş programına liseyi bitirmiş ve en az 17 yaşında olan öğrenciler katılabilmekte olup, en fazla 12 kişiden oluşan sınıflarda eğitim almaktadırlar. En fazla 1 yıllık İngilizce eğitim veren kursa minimum 8 hafta kayıt yapılmaktadır. Öğrencilerin sahip oldukları İngilizce seviyeler kursa kayıt süresini belirlemektedir. Öğrenciler kursta üniversitede araştırma ve sunum yapma becerileri, akademik şartlar altında nasıl hareket edilmesi ve nasıl etkili iletişim kurulması gerektiği, sınav becerileri ve teknikleri, kompozisyon yazma becerileri yanında eleştirel düşünceyi öğrenmektedirler. Üniversiteye geçiş programını ileri (Advanced) seviyesinde tamamlayan öğrenciler, ABD’de veya Kanada’da okulun anlaşmalı olduğu üniversite ve kolejlere girebilmektedirler. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu üniversiteye geçiş programının anlaşmalı olduğu eğitim kurumları arasında Centennial College, Sheridan College, Sprott Shaw College, Marshall University, Colorado State University, University of South Florida, Oregon State University, New York Film Academy, Lakehead University, Acadia University ve Algoma University bulunmaktadır. Okulda öğrencilere ücretsiz akademik danışmanlık hizmeti de verilmektedir.

İş İngilizcesi

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, uluslararası iş dünyasında İngilizce dilini etkili ve akıcı şekilde konuşmak isteyen çalışan ve yöneticiler için hazırlanmıştır. Derslerde gerçek durumlarda karşılaşılabilecek toplantı, sunum ve görüşmelerle ilgili pratik yapılmaktadır. Yapılan pratiklerle birlikte iş hayatıyla ilgili birçok konuda İngilizce eğitim alan öğrenciler, kurs sonrasında İngilizceyi kullanmada sıkıntı yaşamamaktadırlar. Öğrenciler iş İngilizcesi kursu yanında TOEIC sınavına da hazırlanmakta ve sertifikaya sahip olmaktadırlar. TOEIC sınav sonucuna sahip olan öğrenciler, iş başvurularında rakiplerinden önde olmaktadırlar. En az 4 hafta kayıt kabul edilen kurs süresi 12 haftadan oluşmaktadır. Haftalık 30 ders süren yoğun eğitimler ile öğrenciler iş İngilizcesini en iyi şekilde öğrenmektedirler.

Staj ve İngilizce

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulunda staj ve İngilizce programına İngilizce dil seviyesi orta üstü (Upper-Intermediate) olan öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrencilerin İngilizce bilgisinin yanında staj programına kabul edilmeleri için özgeçmişlerini sunmaları gerekmektedir. Staj ve İngilizce programı ile öğrenciler yurtdışında iş deneyimi elde etmiş oldukları gibi İngilizcelerini de geliştirmektedirler. En az 18 yaşında olan öğrencilerin kabul edildiği programda, öğrencilerin istekleri ve eğilimleri olan alanlarda staj yerleştirilmesi yapılmaktadır. Yerleştirmeler okul tarafından anlaşmalı şirketler ile yapılmaktadır. Öğrenciler bir iş yerinde en az 12 hafta boyunca staj yapmak durumundadırlar. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu staj ve İngilizce eğitimi hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Ücretli staj ve İngilizce

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu ücretli staj ve İngilizce programı, 12 hafta süreyle Kanada’nın çeşitli bölgelerinde ücret karşılığında staj yaparak İngilizcenizi geliştirmeyi kapsamaktadır. Bir ücret karşılığı staj yapan öğrenciler, Vancouver’da kaldıkları süre boyunca ihtiyaçlarını kendi kazandıkları parayla karşılayabilmektedir. Bu yönden maddi yarar sağlayan program diğer taraftan öğrencilerin hem iş deneyimi hem de İngilizcelerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Ücretli staj esnasında öğrenciler, bir iş ortamında nasıl davranmaları gerektiği, iş etiği, kuralları gibi eğitimleri görerek ve uygulayarak öğrenmektedirler. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu ücretli staj ve İngilizce programında öğrenciler, okulun anlaşmalı olduğu şirketlerde staj yapmaktadırlar. Programa 18 ve üstü öğrenciler kabul edilmektedir.

Öğretmenler için İngilizce

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursunun amacı anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerine yeni ve modern öğretme metotlarını göstermektir. Öğretmenler için İngilizce kursunu başarıyla bitiren adaylara bir işe yerleşmeleri konusunda danışmanlık hizmeti verilerek yardım edilmektedir. Kursta dünya çapında İngilizce öğretmenliği yapabilmek için gerekli olan TESL (Teaching English as a Second Language) ve CELTA (Certificate of English Language Teaching to Adults) sertifikaları da verilmektedir. Öğrencilerin bu sertifikaları alabilmeleri için kursa katılıp sınava girmeleri gerekmektedir. CELTA ve TESL kursuna katılmak isteyen öğrenciler IELTS’ten 6.5 puan ya da başka bir İngilizce sınavından bu puana denk bir skor elde etmiş olmaları gerekmektedir. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum 20 yaşında olmaları gerekmektedir.

Vancouver’da Yaz okulu

Sol Schools Vancouver İngilizce yaz okulunda, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında 7-13 ve 14-17 yaş arasındaki öğrencilere İngilizce eğitimi verilmektedir. Yaz okulunda öğrenciler, yaz aylarını yurt dışında hem İngilizce öğrenerek hem de tatil yaparak geçirmektedirler. Hafta içi her sabah İngilizce eğitimi gören öğrenciler, öğleden sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği çeşitli aktivite ve gezilere katılmaktadırlar. Düzenlenen aktivite ve geziler, aktivite sorumluları tarafından özenle seçilmiş olup, düzenli olarak denetlenmektedir. Eğitimler ve aktiviteler boyunca öğrenciler, farklı ülkeden gelen öğrencilerle arkadaşlık kurmakta ve yeni kültürler tanımaktadırlar. Aile yanı konaklaması sunulan öğrenciler, havaalanından karşılanmakta ve güven içinde konaklama yerlerine teslim edilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL İngilizce sınavı, İngilizceyi anlama ve kullanma yeteneğini ölçen bir sınavdır ve birçok üniversite, kolej ve iş kurumu tarafından kabul edilmektedir. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursunda öğrenciler, deneyimli ve alanında uzmanlaşmış eğitmenler ile sınavın tüm bölümlerine en iyi şekilde hazırlanmaktadırlar. Eğitmenler, öğrencilerin sınavdan daha iyi sonuçlar alabilmeleri için çalışma programını ve içeriğini sürekli güncellemektedirler. TOEFL sınavına hazırlık kursuna en az 4 hafta katılım yapılabilmekte ve dersler 12 hafta boyunca sürmektedir.

IELTS, dünyanın farklı ülkelerinden her yıl bir milyonun üzerinde adayın katıldığı genel ve akademik İngilizce yeterliliğini ölçen ve birçok kurum tarafından kabul edilen önemli bir sınavdır. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu, öğrencilerin ihtiyaçları olan ve hedefledikleri puanlara ulaşmaları için gereken tüm eğitimi vermektedir. Eğitimler hafta içi her gün olmakta ve 12 hafta boyunca sürmektedir.

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu tarafından öğrencilere FCE ve CAE sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. FCE ve CAE sınavları, İngilizce eğitim veren üniversite ve kolej başvurularında kabul edilmektedir. CAE sınavı hazırlık kursuna minimum ileri (Advanced) seviye İngilizce bilgisi öğrenciler kayıt yaptırabilmektedir. FCE sınavına hazırlık kursuna ise en az orta üstü (Upper-Intermediate) düzeyde İngilizceye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Her iki kursta da uzman eğitmenler, doğru çalışma tekniği ve pratiklerle öğrenciler hedeflerine ulaşmaktadır. Cambridge sınavlarına hazırlık kursunda eğitimler 10 hafta sürmektedir. Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulunda İngilizce sınavları hakkında detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulunda konaklama

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulunda yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Okul, yurt olarak öğrencilerine YWCA Hotel konaklamasını sunmaktadır. YWCA yurdunda öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanıdır. Yurtta 3 büyük mutfak bulunmakta ve öğrenciler ortak olarak kullanmaktadırlar. YWCA Hotel, Sol Schools Vancouver İngilizce dil okuluna 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu aile yanı konaklaması, Vancouver çeşitli bölgelerinde mevcuttur. Evler, okula en fazla toplu taşıma ile 40 dakika uzaklıktadır. Öğrenciler evlerde tek kişilik veya isteğe göre farklı bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalabilmektedir. Yemekler aile ile birlikte yenmekte ve tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçeneği bulunmaktadır. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanı olup, aileler ile birlikte kullanılmaktadır.

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Vancouver’a yaklaşık 14 saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Vancouver havaalanına inen öğrenciler şehir merkezine havaalanı servisi ile gidebilmektedir. Öğrenciler, toplu taşıma veya özel taksiler ile de havaalanından konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilirler. İsteyen öğrenciler önceden talep ederlerse havaalanı karşılama hizmetinden faydalana bilmektedir.

Kanada’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Vancouver’da da şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Kentte otobüs, deniz otobüsü, raylı sistem ve Trans Link adı verilen transit ulaşım sistemi bulunmaktadır. Bu yüzden Vancouver’a gelen turist ve öğrenciler ulaşımda sıkıntı yaşamamakta ve istedikleri yere rahatça gidebilmektedirler.

Sol Schools Vancouver İngilizce dil okulu ve Vancouver’da İngilizce hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın