• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

OHC Toronto

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - OHC Toronto

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu, 1996 yılında ilk öğrenci kaydını almış ve bugüne kadar dünya çapında 8000 üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Okulun kurucu felsefesi sıcak ve rahat bir ortamda kaliteli İngilizce programları sunmaktır. Yıllar geçtikte okul boyut olarak büyümüş olmasına rağmen, felsefesi aynı kalmıştır. 1872’den beri Blake Mansion olarak bilinen bina, şimdi Sol Schools Toronto İngilizce dil okuludur. Bugün, bu muhteşem Viktorya mimari şaheser, Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu olarak İngilizce öğrenmek veya sertifikalı İngilizce öğretmeni olmak isteyenler için eğitim vermektedir. Şehir merkezinde yer alan okul, Wellesley metro istasyonuna, ünlü Eaton’s Centre’a yürüme mesafesinde ve CN Tower ‘a metro ile 10 dakika uzaklıktadır. Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu 25 sınıf ve 300 öğrenci kapasitesine sahiptir. Okulda öğrencilerin faydalanabilecekleri öğrenci salonu, bilgisayar laboratuvarı, mutfak ve ücretsiz internet bağlantısı mevcuttur.

Toronto, UNESCO’ya göre dünyanın en farklı şehirleri arasındadır. Bunun sonucu olarak dünya genelinde en fazla turist çeken ve dünyada görülmesi gereken 10 kentten biri olarak gösterilmektedir. Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto, aynı zamanda Ontario eyaletinin de başkentidir. Kent, bol oksijenli havasından, suyunun temizliğine, suç oranının yok denecek kadar az olması nedeniyle ve yüksek yaşam standardıyla dünyanın farklı bölgelerinden göç almaktadır. Toronto, finans, taşımacılık, sanat, medya, sinema, telekomünikasyon, bilgisayar teknolojileri, turizm, sağlık araştırmaları ve sporda oldukça gelişmiştir ve dünyaca bir üne sahiptir. Bu nedenledir ki şehir, dünyanın en büyük altıncı borsasına sahiptir. Toronto’nun turistik yerleri, Ontario Sanat Galerisi, Ontario Bilim Merkezi, Roy Thampson Hall, Royal Ontario Müzesi, The McMichael Collection, O’Keafe Centre, Royal Alexander Tiyatrosu, Kanada Harikalar Diyarı, Ontario Place ve Ulusal Kanada Sergisi bulunmaktadır.

Genel İngilizce standart kurs

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu öğrencilerinin İngilizce dilini öğrenmelerini güçlendirmek için dört temel eğitim ile derslerini sürdürmektedir. Öğrencilerin gördükleri dersler; dilbilgisi ve deyimler, dinleme ve konuşma, okuma ve kelime ile yazma ve sunumdur. Öğrencilerin amaçları ister İngilizce akıcılığı geliştirmek olsun isterse bir İngilizce sınavından yüksek puan almak olsun her konuda kendilerini geliştirme fırsatını yakalamaktadırlar. Eğitimler haftada 20 dersten oluşmakta ve her gün dersler sabah 08.30’da başlayıp 12.50’de bitmektedir.

Genel İngilizce yoğun kurs

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda 3 farklı yoğunlukta genel İngilizce dersleri verilmektedir. Haftada 25, 30 ve 35 dersten oluşan bu programlar daha kısa sürede daha hızlı şekilde İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Genel İngilizce yoğun kurslara katılan öğrenciler derslerine ek olarak telaffuz, medya, film ve İngiliz edebiyatı gibi dersleri de seçebilmektedirler. Kurslar öğrencilerin özel, kişisel amaçlarına ulaşmalarına olanak tanımaktadır. Her bir dersin 50 dakikadan oluştuğu kurslarda öğrenciler İngilizcelerini etkili bir şekilde geliştirmekte ve konuşurken akıcılıkta sorun yaşamamaktadırlar.

Bire bir İngilizce kursu

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, sadece öğrenci ile eğitmenin olduğu özel derslerden ve 2 ya da daha fazla öğrenciden oluşan özel eğitimlerden oluşmaktadır. Bire bir İngilizce kursunda ders programları tamamen öğrencilerin hedef, ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda eğitmenlerle birlikte oluşturulmaktadır. Öğrenciler bire bir İngilizce kursunu tek olarak alabilecekleri gibi diğer İngilizce kurslarının yanında ek olarak da alabilmektedirler. Ders günleri, zamanları ve süreleri öğrencilerin isteklerine göre belirlenmektedir.

Üniversiteye geçiş programı

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu üniversiteye geçiş programına başvuru yapan öğrenciler ilk olarak İngilizce seviye tespit sınavına girmektedirler. Sınav sonucuna göre seviyelerine uygun olan sınıflara yerleştirilen öğrencilerin İngilizce seviyeleri ne kadar üst düzey ise kurs süresi de o kadar kısa sürmektedir. Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu üniversiteye geçiş programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, okulun anlaşmalı olduğu Kanada ya da USA’deki üniversite ve kolejlere girebilirler. Okul öğrencilerine ücretsiz akademik danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Öğrenciler programda akademik olarak sınava hazırlanma tekniklerini, deneme yazma becerilerini, araştırma tekniklerini, akademik yazma ve okumayı ve sunum yapmayı öğrenmektedirler. Okulun anlaşmalı olduğu kolej ve üniversiteler arasında Centennial College, Sheridan College, Sprott Shaw College, Marshall University, Colorado State University, University of South Florida, Oregon State University, New York Film Academy, Lakehead University, Acadia University ve Algoma University bulunmaktadır. Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu üniversiteye geçiş programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi

Günümüzün hızla değişen küresel iş piyasasında başarılı olmak için, doğru niteliklerin ve becerilerin kombinasyonuna sahip olmak gerekmektedir. Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda ders kitapları, çeşitli eğitim materyalleri ve deneyimli eğitmenler ile öğrenciler, müşteri hizmetlerinden kriz yönetimine kadar her alanda İngilizce terminoloji eğitimi görmektedirler. Kursta öğrenciler aynı zamanda TOEIC sınavına da hazırlanmaktadırlar. Öğrenciler iş hayatında karşılaştıkları İngilizce toplantılar, sunumlar, yazışmalar ve görüşmeleri kolaylıkla ve kendilerine güvenle yapabilmektedirler. En az 4 hafta öğrenci kabul edilen programda eğitimler 12 hafta boyunca sürmekte ve haftada 30 ders işlenmektedir. Öğrenciler kursa her pazartesi başlayabilmektedirler.

Staj ve İngilizce

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulunda staj ve İngilizce programı, şüphesiz İngilizce geliştirmenin en iyi yollarından biridir. Öğrenciler bu program sayesinde kuzey Amerika’da iş deneyimi kazanmatır. Staj ve İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce seviyeye ve bir özgeçmişe sahip olmaları gerekmektedir. Öğrenciler okulun anlaşmalı olduğu yerel şirketlerden birine yerleştirilmektedirler. İngilizceyi gerçek iş alanında ve uzmanlarla iletişime geçerek pratik yapan öğrenciler, endüstri ile ilgili jargonu öğrenmekte, gelecekteki işleri için gereken tecrübeyi ve güveni kazanmaktadırlar. İş İngilizcesi kursuna en az 18 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir ve staj süresi minimum 12 haftadır.

Ücretli staj ve İngilizce

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu ücretli staj ve İngilizce kursunda öğrenciler, Kanada’nın büyük şehirlerinde ya da tatil beldelerinde ücretli işlerde çalışarak, İngilizce becerilerini ilerletebilir ve geliştirebilirler. Dünya çapında birçok öğrenci bu programda yer almak için başvuru yapmaktadır. Öğrencilerin staj yerleştirmeleri okulun anlaşmalı olduğu şirketler ile yapılmaktadır. Kursa 18 yaş ve üstü öğrenciler kabul edilmektedir. Ücretli staj ve İngilizce kursunda öğrenciler, özel iş alanlarına yönelik İngilizce eğitime odaklanmaktadırlar. Program işyeri kültürü, etkili iletişim stratejileri, network oluşturma, etik kurallar gibi konuları içermektedir. Ücretli staj ve İngilizce kursunda öğrenciler bir iş yerinde minimum 12 hafta staj yapabilmektedirler. Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu ücretli staj ve İngilizce eğitimi hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Öğretmenler için İngilizce

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursunda ilk olarak 2004 yılında eğitim verilmeye başlanmıştır. Program ile anadili İngilizce olmayan ve farklı geçmişlerden gelen öğretmenler için kariyer fırsatları yaratmak ve İngilizce dilini öğretme kalitesini artırmak hedeflenmektedir. Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu, programı başarıyla bitiren öğretmen adaylarının iş istihdamı için yardım sağlamaktadır. Bu yardım, öğretmen adaylarının yurtdışında İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başlamaları için vize danışmanlık, iş mektubu, sözleşmenin gözden geçirilmesi ve işle irtibat ile sınırlı olmayıp, öğretmenlerin ihtiyaçları olacak diğer yardımları da kapsamaktadır. Sol Schools Toronto İngilizce dil okulunda İngilizce öğretmenleri için TESL (Teaching English as a Second Language) ve CELTA (Certificate of English Language Teaching to Adults) kursları verilmektedir. Her iki kursta uluslararası alanda yaygın şekilde tanınmaktadır. TESL kursuna katılmak isteyen anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerinin IELTS’ten minimum 6.5 skorunu elde etmiş olmaları gerekmekte ve bir üniversite ya da kolej diplomasına sahip olmaları gerekmektedir. CELTA programına katılmak isteyen öğrencilerin en az 20 yaşında ve lise dengi bir eğitim kurumundan mezun olmuş olmaları gerekmektedir. CELTA kursuna katılmak isteyen öğrencilerin CAE sınavından iyi bir sonuç elde etmiş olmaları gerekmektedir.

Toronto’da Yaz okulu

Sol Schools Toronto İngilizce yaz okulu, 7 ile 17 yaş arasındaki öğrencilere yüksek kalitede, tatil programlarıyla birleştirilmiş ve güvenli bir ortamda İngilizce eğitimi vermektedir. Öğrenciler, kendi yaş gruplarından ve farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile birlikte uluslararası bir ortamda İngilizce eğitimi almaktadır. Program sabahları İngilizce dil eğitimi, öğleden sonraları, akşamları ve hafta sonları ise sosyal, kültürel ve eğlenceli etkinliklerle doludur. Etkinlikler, şehrin önemli turistik gezilerini ve eğitici gezileri içermekte olup, faaliyetler eğitmenler tarafından çok dikkatli seçilmiş, hazırlanmış ve düzenli olarak denetlenmektedir. Öğrenciler İngilizce eğitimleri boyunca bağımsız karar vermeyi öğrenmekte, yaşam becerilerini geliştirme ve rol alma konusunda teşvik edilmektedirler.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL, öğrencilerin profesyonel ve akademik amaçlarını başarmalarına yardımcı olan, dünya çapında üniversitelerde, kolejlerde ve iş dünyasında tanınan bir sınavdır. TOEFL sınavına hazırlık kursu okuma, dinleme, konuşma ve yazma alanlarına odaklanmaktadır. Sık sık yapılan deneme sınavları ile öğrenciler sınavda karşılaşacakları durumlara hazırlanmakta ve zaman kontrolünü sağlamaktadırlar. TOEFL sınavına hazırlık kursu ders programı, sınavda olan son değişikliklere göre güncellenmiştir. Kursa minimum 4 hafta katılım gerçekleştirilmekte ve toplamda 12 hafta sürmektedir.

IELTS testi, genel ve akademik İngilizce yeteneklerini değerlendirmek üzere eğitim kurumları, işverenler ve devlet kurumları tarafından kullanılmaktadır. IELTS sınavına hazırlık kursunda öğrenciler dört (okuma, yazma, dinleme, konuşma) dil becerisini güçlendirmekte ve sınav formatına hazırlanmaktadır. Her hafta pazartesinden cumaya kadar süren dersler 12 hafta boyunca sürmektedir.

Cambridge sınavları dünya çapında binlerce işveren ve üniversite tarafından İngilizce yeterliliğini kanıtlamak için talep edilmektedir. Sol Schools Toronto İngilizce dil okulunda FCE ve CAE sınavlarına hazırlık kursları yer almaktadır. FCE sınavına hazırlık kursuna başvurmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olmaları gerekmekte, CAE sınavına hazırlık kursuna katılanların ise ileri (Advanced) seviye İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir. Her iki sınava hazırlık kursunda da öğrenciler, sınavın tüm içeriği ile ilgili eğitim görmekte, sınav stratejilerini öğrenmekte ve düzenli olarak deneme sınavı olmaktadırlar. Her yıl belli başlangıç tarihlerine sahip olan Cambridge kursları 10 hafta sürmektedir. Sol Schools Toronto İngilizce dil okulunda İngilizce sınavları hakkında detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulunda konaklama

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulunda öğrenciler yurt ya da aile yanı konaklamasını tercih edebilmektedirler. Toronto’da öğrencilerin konaklayabileceği çeşitli yurtlar bulunmakta ve her yurt okula farklı uzaklıklarda yer almaktadır. Yurtlar arasında SST Student House, Pitmen Hall ve ILLC en çok tercih edilen yurtlardır. Yurtlarda öğrenciler, tek kişilik veya iki kişilik odalarda konaklayabilmektedirler. Özel banyo ve tuvaletli odaları bulunan yurt seçenekleri olduğu gibi ortak kullanımlı banyo ve tuvalet seçenekli yurtlarda mevcuttur. Öğrenciler mutfakları ortak olarak kullanmaktadırlar.

Aile yanı konaklamada, evler okula farklı uzaklıklarda yer almakta ve en fazla toplu taşıma ile 40 dakika uzaklıkta bulunmaktadırlar. Aile yanında öğrenciler tek kişilik odalarda ya da farklı bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçeneği bulunan ailelerde öğrenciler yemekleri aile ile birlikte yemektedirler. Aile yanı konaklamada banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

Sol Schools Toronto İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Toronto’ya direk uçuşlar bulunmakta ve uçuşlar yaklaşık 12 saat sürmektedir. Toronto havaalanına inen öğrenciler, önceden talep ederek havaalanı karşılamasından faydalanabilecekleri gibi, toplu taşıma araçları ile de gidecekleri yerlere rahatlıkla ulaşım sağlayabilmektedirler. Ayrıca Toronto havaalanında Airport Shuttle servisleri ile Toronto merkeze ulaşım mümkündür.

Şehir içi ulaşımda 24 saat boyunca toplu taşıma araçları kullanıma açıktır. Bu yüzden ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Toronto şehir içi ulaşımda otobüsler, banliyö trenleri ve diğer gelişmiş ulaşım araçları rahatlıkla kullanıla bilinmektedir. Bisiklet kullanımının da yaygın olduğu kentte, öğrenciler konaklama yerlerinin uzaklığına bağlı olarak okula ulaşımlarını bisiklet ile sağlayabilmektedirler.

Sol Schools Toronto İngilizce dil okulu ve Toronto’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim danışmanlık uzmanlarından edinebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın