• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

OHC Calgari

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - OHC Calgari

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu, şehrin alışveriş ve eğlence bölgesinde, C-Train hattına yakın bir yerde bulunmaktadır. Okul, şehrin merkezinde iki katlı bir binanın birinci katında yer almaktadır ve öğrencilerine ücretsiz internet erişimi sunmaktadır. 8 modern sınıfı bulunan okul, 84 öğrenci kapasitesine sahiptir. Ayrıca okulda bilgisayar laboratuvarı, öğrenci salonu, mutfak, DVD ve kitap kütüphanesi de bulunmaktadır. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulunda öğretmenler ve personeller bir aile gibi sevecen ve sıcaktırlar bu yüzden öğrenciler kendilerini aile ortamında hissetmektedirler. Okulun düzenlemiş olduğu birçok sosyal ve kültürel aktivite mevcuttur. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu Kanada’da en az Türk öğrencinin olduğu İngilizce dil okullarındandır.

Calgary, 1 milyonluk nüfusa sahip, Alberta eyaletinin en büyük kenti ve dünyanın en zengin bölgesi olarak kabul edilmektedir. Calgary, 1914’te Alberta’da petrolün bulunmasıyla başlayan süreçte petrol kaynakları ve diğer doğal kaynaklarla zenginleşmiştir. Kent özellikle 1973’te Arap petrolüne uygulanan ambargo dolayısıyla artan petrol fiyatlarına bağlı olarak daha da zenginleşmiştir. Günümüzde Calgary, Kanada’da Toronto’nun ardından en çok şirket merkezine sahip olan kent unvanına sahiptir. Calgary iklim yönünden, Kanada’nın en güneşli iklimine sahiptir. Kanada’nın ünlü kayalık dağlarına 80 km uzaklıkta bulunan şehir, bu dağlarda bulunan turizm kasabalarına, Lake Louise ve Canmore’aya yakınlığı nedeniyle her yıl milyonlarca turist çekmektedir. Turistik yerler arasında Jasper National Park, Calaway Park, Heritage Park, Calgary Tower, Calgary Zoo, Panorama Mountain, Sunshine Village, Waterpark, Lougheed House ve Nakiska yer almaktadır.

Genel İngilizce standart kurs

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda eğitimler hafta içi her gün yapılmakta ve haftalık 20 (günde 4 ders) dersten oluşmaktadır. Her sabah 08.30’da başlayan dersler 12.50’de bitmektedir. Öğrenciler ders sonraları okulun aktivite ve gezi programına katılabileceği gibi, arkadaşlarıyla da ortak plan yapabilmektedir. Deneyimli eğitmenlerin verdiği dersler ve uyguladığı program sayesinde öğrenciler İngilizcelerini hızla geliştirmektedir. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursuna her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir.

Genel İngilizce yoğun kurs

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu öğrencileri haftada 25, 30 ve 35 dersten oluşan çeşitli yoğunluklarda İngilizce eğitim sunmaktadır. Öğrenciler ihtiyaçlarına ve hedeflerine yönelik olarak istedikleri yoğunluktaki dersi seçebilmektedirler. İngilizce öğrenmede daha kısa zamanda daha hızlı ve etkili sonuçlar elde etmek isteyen öğrenciler genel İngilizce yoğun programını tercih etmektedirler. Kursa 17 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmekte olup, sınıf mevcudiyeti maksimum 12 öğrenciden oluşmaktadır. Öğrenciler genel İngilizce yoğun kursuna ek olarak telaffuz, medya, film ve edebiyat gibi seçmeli dersleri alabilmektedirler. Yoğun işlenen İngilizce dersler sayesinde öğrenciler daha fazla derslere bağlı kalmakta ve daha hızlı öğrenmektedirler. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kurs eğitimi hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İngilizce kursu

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, bir öğrenci ile işlenen veya küçük grupla (2 veya daha fazla kişi) işlenen derslerden oluşmaktadır. Kursta ders programının içeriği tamamen öğrencinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Öğrenciler eğitime başlamadan önce seviye tespit sınavına girmekte ve sahip oldukları İngilizce seviyesine uygun olarak ders görmektedirler. Bire bir İngilizce kursu daha çok çalışan veya işverenler gibi İngilizce eğitim almak için fazla zamanı olmayan öğrenciler tarafından tercih edilmekte ve bireysel eğitim sayesinde öğrenciler istedikleri hedefe ulaşmaktadırlar. Kurs tek başına alınabileceği gibi okulda bulunan diğer kursların yanında da alınabilmektedir.

Üniversiteye geçiş programı

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu üniversiteye geçiş programına en az 8 hafta olmak koşulu ile 1 yıla kadar kayıt yaptırıla bilinmektedir. Kayıt süreleri öğrencilerin İngilizce seviyelerine bağlı olarak uzayabilmekte ya da kısalabilmektedir. Üniversitelere geçiş programında öğrenciler, İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlerde karışılacakları akademik okuma, yazma, sunum yapma, sınava hazırlanma, araştırma teknikleri ve deneme yazma becerilerini öğrenmektedirler. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu üniversiteye geçiş programını ileri (Advanced) düzeyde tamamlayan öğrenciler, okulun anlaşmalı olduğu ABD’deki ya da Kanada’daki üniversite ve kolejlere yerleşebilmektedirler. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu öğrencileri üniversite eğitimine hazırlamanın yanında hangi üniversiteyi ve hangi bölümü seçecekleri konusunda öğrencilere ücretsiz akademik danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu üniversiteye geçiş programının anlaşmalı olduğu eğitim kurumları arasında Centennial College, Sheridan College, Sprott Shaw College, Marshall University, Colorado State University, University of South Florida, Oregon State University, New York Film Academy, Lakehead University, Acadia University ve Algoma University bulunmaktadır. Kursun sınıflarında maksimum 12 öğrenci bulunmaktadır.

İş İngilizcesi

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, çalışanlar ve işverenler için iş dünyasında İngilizce dilini akıcı ve kendilerine güvenle kullanabilmeleri için tasarlanmıştır. Bu amaçla dizayn edilen kursta ders kitapları ve çeşitli eğitim materyalleri ile öğrenciler iş İngilizcesini doğru program ve uzman eğitmenlerle öğrenmektedir. İş İngilizcesi kursunda verilen eğitimler ile öğrenciler iş hayatında karşılaşabilecekleri her türlü İngilizce gerektiren duruma en iyi şekilde hazırlanmaktadırlar. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu öğrencileri aynı zamanda TOEIC sınavına hazırlamaktadırlar. Kurs sonunda TOEIC sınavına giren ve başarılı olan öğrenciler sertifikaya sahip olmaktadırlar. Eğitimlerin 12 hafta boyunca sürdüğü kursta minimum kayıt süresi 4 haftadan oluşmaktadır. Eğitimler haftada 30 dersten oluşarak, yoğun şekilde işlenmektedir. Öğrenciler derslerde sunum yapma, her türlü yazışma, toplantı ve görüşmelerle alakalı eğitimler görmektedirler.

Staj ve İngilizce

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulunda staj ve İngilizce programında öğrenciler Kanada’da iş deneyimi kazanırken aynı zamanda İngilizcelerini geliştirmektedirler. Staj ve İngilizce programına katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper- Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine ve özgeçmişe sahip olmaları gerekmektedir. Yeterli İngilizce seviyeye sahip olmayan öğrenciler ilk olarak genel İngilizce kursuna gitmekte ve gereken seviyeye ulaşınca staj ve İngilizce programına girmektedirler. Öğrencilerin ilgi alanları ve meslekleri doğrultusunda okulun anlaşmalı olduğu şirketlere staj yerleştirilmesi yapılmaktadır. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulunda staj ve İngilizce programına minimum 18 yaşında öğrenciler katılabilmekte ve staj süresi en az 12 hafta sürmektedir.

Ücretli staj ve İngilizce

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu ücretli staj ve İngilizce kursunda öğrenciler, Kanada’nın tatil beldelerinde veya büyük şehirlerinde ücretli işlerde çalışabilmektedirler. Öğrenciler çalıştıkları süre içerisinde etkili iletişim stratejileri, iş yeri etik kuralları, iş yeri kültürü ve daha pek çok konuda bilgi sahibi olup, deneyim kazanmakta ve böylece gelecekteki kariyerlerine hazırlanmaktadırlar. Öğrenciler çalışırken anadili İngilizce olan insanlarla sürekli konuşma durumuna maruz kalacağından daha hızlı bir şekilde İngilizcelerini geliştirmektedirler. Ücretli staj ve İngilizce programına başvuru yapan öğrencilerin staj yerleştirmeleri okulun yetkilileri tarafından, okulun anlaşmalı olduğu şirketlere yapılmaktadır. Programa minimum 18 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir ve öğrencilerin bir iş yerinde en az staj yapma süreleri 12 haftadan oluşmaktadır.

Öğretmenler için İngilizce

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu, anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için dizayn edilmiştir. Öğretmenlere verilen eğitimin amacı, İngilizce dilini öğretme kalitesi artırılmaktadır ve yeni kariyer fırsatı sunmaktadır. Kursta öğretmen adayları İngilizce öğretiminde özel alanları araştırma, sınıf yönetimi, ders ve müfredat hazırlama konuları ile ilgili eğitim de görmektedirler. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursunda öğretmenler aynı zamanda TESL ve CELTA sınavlarına da hazırlanmaktadırlar. TESL ve CELTA sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğretmen adaylarının IELTS’ten minimum 6.5 puanı ya da geçerli bir İngilizce sınavından bu puana eşdeğer bir skor almış olmaları gerekmektedir. Sınavlara hazırlık kurslarına katılmak isteyen adayların minimum 20 yaşında olmaları gerekmektedir. Kurs sonunda sınava giren ve başarılı olan adaylar sertifika almaktadırlar. Aldıkları TESL veya CELTA sertifikası dünyanın birçok yerinde tanındığı ve geçerliliğe sahip olduğu için öğretmen adaylarının iş bulma alanları genişlemektedir. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursunu başarıyla bitiren öğretmen adaylarına iş yerleştirmesinde ücretsiz danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulunda öğretmenler için İngilizce kursu hakkında detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL, dünyada İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejler tarafından kabul gören aynı zamanda uluslararası birçok şirkete girişte avantaj sağlayan bir sınavdır. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursu 12 hafta sürmekte ve öğrenciler minimum 4 hafta katılabilmektedirler. Kursta sınavın tüm alanlarına odaklanılmakta, sınav stratejileri ve zaman kullanımı öğretilmektedir. Öğrenciler düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile sınava daha iyi hazırlanmaktadırlar. Her TOEFL sınavından sonra kursun içeriği ve ders programı son değişiklere göre güncellenmekte ve yeniden hazırlanmaktadır.

IELTS testi, anadili İngilizce olmayanların İngilizce dil seviyelerini belirli amaçlar için kanıtlamak isteyenlerin başvurdukları bir dil sınavıdır. IELTS, dünyada eğitim ve iş kurumlarının birçoğunda kabul görmektedir. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu IELTS kursunda öğrencilerin sınavda karşılaşabilecekleri alanlara ve durumlara ilişkin eğitim verilmektedir. Kurs, hafta içi her gün verdiği İngilizce eğitimler ile 12 hafta boyunca sürmektedir.

Cambridge sınavları birçok kurum tarafından kabul görmekte ve bir diploma gibi hayat boyu geçerliliğe sahip olmaktadır. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu tarafından öğrencilere FCE ve CAE sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. Cambridge sınavlarına hazırlık kurslarına başvuru için farklı İngilizce seviyeler gerekmektedir. FCE kursu için öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) seviyeye sahip olması gerekirken, CAE kursuna katılmak isteyenlerin ileri (Advanced) seviye İngilizce bilgilerinin bulunması gerekmektedir. Cambridge sınavlarına hazırlık kurslarına katılan öğrenciler, sınavların tüm alanlarına en iyi şekilde hazırlanmakta ve hedefledikleri puanlara ulaşmaktadırlar. Kursların her yıl 4 kez belli başlangıç tarihleri bulunmakta ve eğitimler 10 hafta boyunca sürmektedir. Sol Schools Calgary İngilizce dil okulunda İngilizce sınavları hakkında detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulunda konaklama

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulunda yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurt konaklamasında SSC Student House seçeneği bulunmaktadır. Yurt okula 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Öğrenciler tek kişilik odalarda ya da başka bir ülkeden gelen öğrenci ile çift kişilik odalarda konaklayabilmektedir. Yurtta banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Ayrıca öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfakta mevcuttur. Basketbol sahası ve spor salonu da bulunan yurtta öğrenciler boş zamanlarını spor yaparak değerlendirebilmektedir.

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu aile yanı konaklamasında evler okula çeşitli uzaklıklarda bulunmakta olup, en uzak ev toplu taşıma ile 20 dakikalık mesafede yer almaktadır. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçeneği bulunmakta olup, yemekler aile ile birlikte yenmektedir. Öğrenciler evlerde genel olarak tek kişilik odalarda konaklamaktadırlar.

Sol Schools Calgary İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Calgary’e Toronto aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Uçuş süreleri yaklaşık 15 saat sürmektedir. Calgary International havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma veya özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşabilmektedir. Talep eden öğrenciler havaalanı karşılamasından da faydalanabilmektedir.

Calgary şehir içi ulaşım, otobüs ve raylı sistemler ile sağlanmaktadır. Raylı sistemler her gün yaklaşık 300 bin yolcu taşımaktadır. Oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Calgary’de İngilizce eğitim alan öğrenciler, ulaşımda sorun yaşamamakta ve her yere rahatlıkla gidebilmektedir.

Sol Schools Calgary İngilizce dil okulu ve Calgary’de İngilizce hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın