• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC - English Centre, Vancouver

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC - English Centre, Vancouver

EC Vancouver İngilizce dil okulu, Vancouver’ın merkezinde, geniş sınıfları bulunan bir binada yer almaktadır. Okul, konumu ve sahip olduğu samimi personelleri sayesinde öğrencilerin ev konforu sağlamaktadır. 370 kişi kapasiteli okul, 33 sınıfa ve 31 bilgisayarlı bir laboratuvara sahiptir. Okulun diğer olanakları arasında ücretsiz kablosuz internet bağlantısı, kütüphane, bireysel çalışma odası, öğrenci salonu ve mutfak bulunmaktadır. EC Vancouver İngilizce dil okulu Cambridge sınav merkezidir ve öğrenciler sınava hazırlık kursu aldıkları takdirde aynı merkezde sınav olabilmektedir. Okulun 2013 verilerine göre 29 farklı ülkeden gelen öğrenciye İngilizce eğitimi verilmiştir. Öğrenciler ders sonraları veya hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu aktivite ve gezilere katılmaktadır.

Vancouver, Kanada’nın Britanya Kolombiya’sı eyaletinde bulunan bir şehirdir. Batı Kanada’nın en büyük, ülkenin de üçünce büyük metropolüdür. Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı kozmopolit bir kenttir. Vancouver, Büyük Vancouver Bölgesi’nin (Greater Vancouver Regional District) şehirlerinden biridir. Ayrıca şehir, Hollywood ve New York’tan sonra Kuzey Amerika’daki üçüncü film üretim merkezidir. Vancouver, 2010 Kış Olimpiyatları, 2006 Birleşmiş Milletler Dünya Şehircilik Forumu ve 2007 FIFA Dünya 20 Yaş Altı Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştır. Bunların yanı sıra kent, müzeleri, tiyatroları, sinemaları ve parkları ile de çok ünlüdür. Şehrin merkezinde tertemiz kumsallar bulunmaktadır. Kanada’nın diğer şehirlerine oranla Vancouver’ın daha ılıman bir iklimi vardır. Şehirde görülmesi gereken yerler arasında Robson Meydanı, Vancouver sanat galerisi, Vancouver akvaryumu, Playland, Vandusen Botanical Park, Lynn Canyon Park, Sky Train, Queen Elizabeth Park, antropoloji müzesi, Roedde House müzesi, Stanley Park, Capilano Suspension Bridge, Steam Clock, Gastown bölgesi ve Gastown limanı bulunmaktadır.

EC Vancouver İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

EC Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, günlük hayatta İngilizceyi rahatlıkla ve akıcı bir şekilde kullanmayı öğretmektedir. Haftalık 20 ders olan eğitimlerde öğrencilere İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma öğretilmektedir. İngilizce seviyeleri fark etmeksizin her öğrencinin başvurabileceği bir kurs olan genel İngilizce standart kursunda öğrenciler kurs başlangıcında seviye tespit sınavı olmakta ve sonuçlara göre seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Derslerde farklı eğitim materyallerinin yanında öğrencilere bir ders kitabına bağlı olarak eğitim sunulmaktadır. Genel İngilizce standart kursunda öğrenciler maksimum 14 kişilik sınıflarda ders işlemektedir. Kursa minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. EC Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, haftada 24 veya 30 ders İngilizce eğitim sunmaktadır. Haftada 24 ders İngilizce programı 20 ders genel İngilizce ve 4 ders seçmeli İngilizceden oluşmaktadır. Haftalık 30 derslik İngilizce eğitimde ise 20 ders İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce yer almaktadır. Genel İngilizce yoğun kursunda dil öğrenmenin temellerine odaklanmanın yanında dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve deyimler gibi konularda da eğitim verilmektedir. Öğrenciler seçmeli derslerde ise kendi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ders almaktadırlar. Kursun sunduğu seçmeli dersler arasında yazma, konuşma, küresel vatandaşlık, karşılaştırmalı kültür ve iletişim, medya çalışmaları, müziğin dili, kelime bilgisi ve temel ihtiyaçlar İngilizcesi bulunmaktadır. EC Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler aldıkları eğitim sonrası kendilerine güvenle ve akıcı bir şekilde İngilizce iletişim kurabilmektedir. 16 yaş ve üzeri öğrencilerin kabul edildiği kursta maksimum sınıf mevcudiyeti 14 öğrenciden oluşmaktadır.

Çalışma amaçlı İngilizce kursu

EC Vancouver İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu, çalışanlar ve işverenlere en fazla 24 haftaya kadar iş amaçlı İngilizce eğitim vermektedir. Kursa katılan öğrenciler, iş alanlarında karşılaştıkları her türlü İngilizce durumun kolaylıkla üstesinden gelebilecek seviyede İngilizce öğrenmektedirler. En az orta altı (Pre-Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler kabul edilmektedir. Eğitimler haftalık 30 dersten (20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesi) oluşmaktadır. Çalışma amaçlı İngilizce kursunda öğrencilere rapor yazma, her türlü yazışmaları gerçekleştirme, toplantı ve seminerlere katılma, sunum yapma ve görüşmeleri gerçekleştirme gibi alanlarda İngilizce eğitim verilmektedir. İngilizce, iş, politika, uluslararası ilişkiler, kültür ve eğlencenin küresel dili olduğundan dolayı bu kurs ile öğrenciler, uluslararası bir kariyer oluşturma bağlamında dil becerilerini geliştirmektedir.

İş İngilizcesi yılı

EC Vancouver İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı, en az 24 haftalık iş İngilizcesi eğitiminden oluşmaktadır. Uzun süren eğitimler sayesinde öğrenciler İngilizce dilinde tam hâkimiyet kazanmaktadırlar. Kurs özellikle uluslararası iş dünyasında yüksek kariyer ve hedefleri olanlar tarafından tercih edilmektedir. İş İngilizcesi yılı programında haftalık 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders iş İngilizcesi) İngilizce eğitim verilmektedir. Öğrenciler hem yoğun hem de uzun süren bu kursa katılmak için en az orta altı (Pre-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olmalıdır. Kurs başlangıcında yapılan seviye belirleme sınavına uygun olarak sınıflara yerleştirme yapılmaktadır. Öğrenciler derslerde iş dünyasında karşılaşılan her türlü İngilizce duruma hazırlanmakta ve toplantı düzenleme, alım-satım gerçekleştirme, yazışmalar, görüşmeler ve profesyonel ilişkiler üzerine eğitim görmektedir. kursta her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır. bu dosyada yer alan bilgiler doğrultusunda öğrencilerin gelişimleri ve eksiklikleri gözlenebilmektedir. EC Vancouver İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı kursunu başarıyla bitiren öğrencilere EC diploması verilmektedir.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC Vancouver İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı, İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlerde okumak isteyen öğrenciler için düzenlenmiştir. Kursta eğitimler en az 24 hafta sürmektedir. Uzun dönem eğitim boyunca öğrencilere İngilizce akademik yazı yazma, not tutma, ödev hazırlama, sunum yapma, araştırma ve konferanslara katılma üzerine eğitimler verilmektedir. Kurs sayesinde öğrenciler İngilizceyi etkin ve kendilerine güvenir bir şekilde kullanmaktadırlar. Akademik yıl ve sömestr kursunda haftalık standart 20 ders İngilizce veya yoğun 24 ders (20 ders genel İngilizce, 4 ders seçmeli İngilizce) ya da 30 ders (20 ders genel İngilizce, 10 ders seçmeli İngilizce) seçenekleri bulunmaktadır. öğrenciler İngilizce seviyeleri ve hedeflerine göre istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedir. İngilizce bilgisi başlangıç seviyesinden (Beginner) ileri (Advanced) seviyeye kadar tüm öğrenciler kabul edilmektedir. EC Vancouver İngilizce dil okulunda 24 hafta ve üzeri eğitim alan her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır. Bu dosyalarda öğrencinin öğrenme stili, test ve ödevlerdeki gelişimleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır. EC Vancouver İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Üniversiteye yerleştirme hizmeti

EC Vancouver İngilizce dil okulunda öğrencilere üniversiteye yerleştirme danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bu hizmet 24 hafta ve üzeri eğitim alan ayrıca okulun Amerika ile Kanada’daki anlaşmalı olduğu üniversite ve kolejlere başvuru için ücretsiz olarak sunulmaktadır. Üniversiteye yerleştirme hizmeti içerisinde başvuru yardımı, üniversite rehberliği, kabul mektubu, seçilecek fakülte ve bölüm tercihi gibi yardımlar bulunmaktadır. EC Vancouver İngilizce dil okulu öğrencileri üniversite ve kolejlerin dil seviye koşullarını karşılarlar ise İngilizce sınavlarına (TOEFL, IELTS, vs.) girmeden okula kayıt yaptırabilmektedir. Üniversitelerin dil koşulunu sağlayamayan öğrenciler ise şartlı kayıt yaptırmakta ve gereken İngilizce seviyeye gelince üniversite eğitimine başlamaktadırlar. EC Vancouver İngilizce dil okulu üniversiteye yerleştirme hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bire bir İngilizce

EC Vancouver İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, İngilizce öğrenmenin en hızlı ve etkin yöntemlerinden biridir. Kursta eğitmenler tek bir öğrenci ile ilgilendiğinden dolayı öğrencilerin öğrenim tarzını, eksikliklerini ve ihtiyaçlarını daha iyi belirlemekte ve bu yönde eğitim sunmaktadır. Bire bir İngilizce kursunda öğrenciler haftalık 20, 30 ya da 40 ders alabilmektedir. Öğrenciler kişisel zamanlarına uygun olarak istedikleri yoğunluğu seçebilmektedir. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Kursa minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. EC Vancouver İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursunda ders programı ve içeriği tamamen öğrencilerin hedef ve amaçları doğrultusunda düzenlenmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL sınavı: TOEFL, İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlere kabul edilmek için dil şartını belgelemeye yarayan sınavlardan biri olup oldukça saygındır. EC Vancouver İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursu haftada 20 ders olarak gösterilmektedir. Kursta öğrencilere sınav stratejileri, etkili düşünme ve sınavda yüksek not almaya yönelik eğitim verilmektedir. TOEFL sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Kurs süresi 6 ile 12 hafta sürmekte ve sınıf mevcudiyeti en az 18 öğrenciden oluşmaktadır.

IELTS sınavı: IELTS (International English Language Testing System), İngilizce konuşulan eğitim kurumlarına ya da uluslararası şirketlere iş başvurusunda bulunacak kişilerin girdiği bir sınavdır. Sınav, genel ve akademik olmak üzere iki çeşittir. EC Vancouver İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursunda okulun kendine ait eğitim materyalleri bu alanda uzmanların kitaplarıyla birleştirilerek eğitim verilmektedir. Eğitimler haftalık 20 dersten oluşup, sınava ilişkin tüm alanlara odaklanılmaktadır. IELTS sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) düzey İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir.

TOEIC sınavı: TOEIC (Test of English for International Communication), ana dili İngilizce olmayan kişilerin iş dünyasında İngilizce yeterliliklerini ölçmek üzere girdikleri sınavdır. EC Vancouver İngilizce dil okulunda TOEIC sınavına hazırlık kursunu özel eğitimden geçmiş uzman eğitimciler 10 yıllık deneyimleri ile sunmaktadır. 6 ile 12 hafta süren kursta maksimum sınıf mevcudiyeti 18 öğrenciden oluşmaktadır. Eğitimler haftalık 20 dersten oluşmakta ve öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde hedefledikleri sonuca ulaşabilmektedir. EC Vancouver İngilizce dil okulunda TOEFL sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviye (Intermediate) İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

EC Vancouver İngilizce dil okulunda CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. CAE, CPE ve FCE sınavları dünya çapında birçok eğitim kurumu ve iş başvurusunda kabul edilmektedir. EC Vancouver İngilizce dil okulunda CAE, CPE ve FCE sınavlarına hazırlık kurslarında haftalık 30 saat eğitim verilmektedir. Öğrenciler verilen eğitimler sayesinde istedikleri puanları alabilmektedir. Derslerde yapılan düzenli pratik ve deneme sınavları sayesinde öğrenciler doğru bir şekilde hazırlanmaktadır. Sınavlara hazırlık kurslarına katılım için farklı İngilizce sevilerek gerekmektedir. CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde, FCE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviye (Intermediate), CPE sınavına hazırlık kursuna katılacak olanların ileri (Advanced) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

EC Vancouver İngilizce dil okulunda konaklama

EC Vancouver İngilizce dil okulunda yurt, aile yanı ve paylaşımlı ev konaklama seçenekleri bulunmaktadır. EC Vancouver İngilizce dil okulu öğrencileri yurtlarda tek kişilik odalarda kalmaktadır. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Bazı odalarda özel banyo ve tuvalet mevcuttur. Yurtta haftalık temizlik hizmeti sunulmaktadır. öğrenciler ortak kullanılan bir mutfakta yemeklerini hazırlamaktadır. Ücretsiz internet erişimi mevcuttur.

Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadır. Ancak birlikte seyahat eden öğrenciler iki kişilik odalarda kalabilmektedir. Odalarda banyo ve tuvaletler öğrenciye özel olarak bulunmaktadır. aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciler, anadili İngilizce olan kişilerle pratik yapma imkanına sahiptir. Evlerde kahvaltı ve akşam yemeği aile ile birlikte yenmektedir.

Paylaşımlı öğrenci evi konaklamasında bir dairede maksimum iki öğrenci konaklayabilmektedir. Öğrenciler içinde banyo ve tuvaletin bulunduğu tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evler eşyalı olup, tam donanımlı mutfak mevcuttur. Paylaşımlı öğrenci evlerinin bulunduğu apartman, okula kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Evlere temizlik servisi yapılmaktadır.

EC Vancouver İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Vancouver’a direkt uçuşlar mevcut olup, uçuş ortalama olarak 14 saat sürmektedir. Vancouver havaalanına inen havaalanı servisi ile şehir merkezine ulaşabilmektedirler. Şehir merkezine ulaşan öğrenciler toplu taşıma veya özel taksiler ile konaklama yerlerine gidebilmektedir.

Vancouver şehir içi ulaşımda otobüs, metro, hızlı tren ve özel taksiler bulunmaktadır. Oldukça rahat ve düzenli bir ulaşım sistemi olan Vancouver’da öğrenciler, toplu taşıma araçlarını veya özel taksileri kullanarak şehirde birçok yere ulaşım gerçekleştirebilmektedir.

EC Vancouver İngilizce dil okulu ve Vancouver’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın