• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC - English Center, Toronto

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC - English Center, Toronto

EC Toronto İngilizce dil okulu, sıcak, geniş ve modern atmosferi ile Kanada’nın en güçlü finansal sermayesine sahip ve en büyük şehrinde yer almaktadır. Toronto’da merkezi bir bölgede yer alan okul, sanat, müzik ve spor faaliyetleri, müzeler ve çok daha fazlasına yakın bir mesafede yer almaktadır. Okul, oldukça büyük olup, 650 kişilik kapasiteye ve 52 sınıfa sahiptir. Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere uluslararası bir ortamda İngilizce eğitimi verilmektedir. Okulun öğrencilere sunduğu olanaklar arasında ücretsiz internet bağlantısı, akıllı tahtalar, kütüphane, bireysel çalışma odası, öğrenci salonu, mutfak, kafe ve bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. EC Toronto İngilizce dil okulu, Cambridge, IELTS, TOEFL ve TOEIC sınav merkezidir. Okulun düzenlemiş olduğu ders sonraları ve hafta sonu faaliyetleri sayesinde öğrenciler hem eğlenmekte hem de İngilizce öğrenmektedirler.

Toronto, Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olup, Ontario eyaletinin başkentidir. Kentin nüfusu 6 milyonu aşmaktadır. Son derece güvenli bir kent olan Toronto’da suç oranları oldukça düşüktür. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği kent, Kuzey Amerika’nın en önemli turizm merkezidir. Kentin en önemli simgesi CN Tower’dır. Toronto’nun güneyinde Ontario gölü bulunmakta ve doğusunda dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Toronto Zoo yer almaktadır. Kent, Toronto Film Festivali’ne ev sahipliği yapmış olduğu gibi bunun yanında pek çok kültür sanat aktivitesini de içinde barındırmaktadır. Kentin en önemli turizm merkezleri arasında Rogers Centre, Casa Loma, High Park, Toronto Island Park, Kensington Market, Chinatown, Old City Hall, Centreville Amusement Park, Bata Shoe Museum, Royal Ontario Museum, Ontario Science Centre ve Yorkville yer almaktadır.

EC Toronto İngilizce dil okulunu programları
Genel İngilizce standart kursu

EC Toronto İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrencileri kabul etmekte ve günlük konuşulan İngilizce eğitimi vermektedir. Eğitimler haftalık 20 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler derslerde dil öğrenmenin tüm alanlarına odaklanmakta ve dilde akıcılık kazanmaktadırlar. Kursa minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. Genel İngilizce standart kursunda öğrencilere İngilizce seviye tespit sınavı uygulanmaktadır. Öğrenciler bu sınav sonucuna göre seviyelerine uygun olan sınıflara yerleştirilmektedirler. Öğrenciler yapılan sosyal aktiviteler ile İngilizcelerini daha çok pratik yapma imkânına sahiptirler. EC Toronto İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu sınıflarında ortalama 13 öğrenci ve maksimum 15 öğrenci bulunmaktadır.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC Toronto İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, günlük yaşamda kullanılan İngilizce dilini daha kısa zamanda, daha hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Genel İngilizce yoğun kursu, haftada 24 ders (20 ders genel İngilizce ve 4 ders seçmeli İngilizce) ve 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce) olmak üzere farklı iki yoğunluktan oluşmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitimi seçebilmektedir. Öğrenciler hafta içi her gün gördükleri derslerde İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşmanın yanında telaffuz ve deyimler gibi konulara da odaklanmaktadır. Seçmeli derslerde birçok farklı ders seçeneği bulunmakta ve öğrenciler bu derslerden ilgilendikleri veya ihtiyaç duydukları konuları seçebilmektedirler. Seçmeli derslerde medya çalışmaları, müziğin dili, kelime bilgisi, yazma, konuşma, küresel vatandaşlık, karşılaştırmalı kültür ve iletişim ve temel ihtiyaçlar İngilizcesi bulunmaktadır. Deneyimli eğitmenlerin verdikleri dersler sayesinde öğrenciler, İngilizce olarak kendilerini rahatlıkla ifade edebilme yeteneklerini geliştirirler. Kursta sınıf mevcudiyeti en fazla 15 kişiden oluşmaktadır ve minimum katılım yaşı 16 olmaktadır.

Çalışma amaçlı İngilizce kursu

EC Toronto İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu, iş yerlerinde konuşulan İngilizce dili ile ilgili eğitim vermektedir. En fazla 24 haftaya kadar süren kurs, işverenler, çalışanlar ve yeni mezun olup kariyer fırsatlarını artırmak isteyen öğrencilere yönelik olmaktadır. Hafta içi her gün yapılan 30 dersin 20’sinde öğrenciler genel İngilizce ve 10’unda iş İngilizcesi görmektedirler. Derslerde iş dünyasında İngilizce toplantılara katılma, rapor yazma, sunum yapma, iş yemekleri, telefon görüşmeleri ve yazışmalar hakkında eğitim verilmektedir. Çalışma amaçlı İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta altı (Pre-Intermediate) seviyede İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Yeterli seviyeye sahip olmayan öğrenciler genel İngilizce kursunda ön eğitim alabilmektedir. EC Toronto İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursu sonunda öğrenciler, düşüncelerini nasıl gerekçelendireceği, nasıl tavsiyelerde bulunacağı ve farklı senaryoları nasıl sunacağı gibi sosyal becerilerini geliştirmiş olmaktadır.

İş İngilizcesi yılı

EC Toronto İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı, çalışma amaçlı İngilizce kursu ile hemen hemen aynı içeriğe sahip olup, farklı olarak en az 24 hafta eğitim vermektedir. Kurs, uzun süren eğitimi sayesinde öğrencilere iş İngilizcesinin tüm alanlarını öğretmektedir. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde dilde problem yaşamamakta ve kendilerini güvenle ifade edebilmektedir. Daha çok profesyoneller ve kariyer hedefi olanlar tarafından tercih edilen kursta haftalık 30 ders (20 ders genel İngilizce, 10 ders iş İngilizcesi) işlenmektedir. İş İngilizcesi yılı programına yıl boyunca her pazartesi başlamak mümkündür. Öğrenciler kursa vardıklarında oryantasyon ve İngilizce seviye belirleme sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta altı (Pre-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olması gerekmektedir. Derslerde toplantı düzenleme, alım-satım gerçekleştirme, yazışmalar, görüşmeler ve profesyonel iletişim üzerine eğitim verilmekte olup, günlük iş hayatında karşılaşılan durumlarla ilgili de eğitimler verilmektedir. EC Toronto İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programında her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmaktadır. Ayrıca kursu başarıyla bitiren öğrencilere EC diploması verilmektedir.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC Toronto İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı, haftalık standart 20 ders İngilizce, yoğun 24 ders (20 ders genel İngilizce, 4 ders seçmeli İngilizce) ya da 30 ders (20 ders genel İngilizce, 10 ders seçmeli İngilizce) İngilizce seçeneklerinden oluşmaktadır. Öğrenciler günlük zaman ve öğrenme hızlarına göre istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedir. Akademik yıl ve sömestr kursu en az 24 hafta sürmekte ve öğrenciler uzun süren eğitim boyunca İngilizcenin tüm alanlarına odaklanmakta ve dilde hâkimiyet kazanmaktadırlar. Haftalık seçmeli derslerde kültür ve iletişim, akademik teknikler, müziğin dili, temel ihtiyaçlar İngilizcesi, konuşma, temel yazma becerileri, kelimelerin dünyası ve dil bilgisi konuları bulunmaktadır. Her bir konuda eğitimler 30 saat sürmekte ve öğrenciler istedikleri konu hakkında eğitim alabilmektedirler. Programa yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkündür. Kurs başlangıcında öğrencilere İngilizce seviye tespit sınavı uygulanmakta ve sınav sonucuna uygun olarak sınıflara yerleştirilmektedirler. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin herkes katılabilmektedir. Kursta her öğrencinin kişisel dil dosyası bulunmakta ve içinde seviye ilerlemeleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. EC Toronto İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Üniversiteye yerleştirme hizmeti

Öğrencilerine üniversiteye yerleştirme hizmeti veren EC Toronto İngilizce dil okulu, 24 hafta ve üzeri eğitim alanlara bu hizmeti ücretsiz olarak sunmaktadır. Daha çok EC okullarının anlaşmalı olduğu Amerika ile Kanada’daki üniversite ve kolejeler gitmek isteyen öğrencilere yönelik olan bu programda, diğer eğitim kurumları içinde danışmanlık hizmeti verilmektedir. Öğrencilere sunulan üniversiteye yerleştirme hizmetinde üniversite rehberliği, başvuru yardımı, kabul mektubu, seçilecek fakülte ve bölüm tercihi ve daha fazlası bulunmaktadır. Okulun akademik danışmanları her adımda öğrencilere yardım etmektedir. Öğrenciler üniversitelerin başvuru koşullarını karşıladıkları takdirde İngilizce sınavlarına (TOEFL, IELTS vs.) girmeden kayıt olabilmektedir. Eğitim kurumlarının başvuru koşullarını sağlayıp ancak dil yeterliliği sağlayamayan öğrenciler şartlı kayıt yaptırabilmektedir. Şartlı kayıt sonucu öğrenciler gereken dil seviyesine ulaşınca üniversitelerde eğitimlerine başlayabilmektedir. Şartlı kayıt durumu sadece okulun anlaşmalı olduğu üniversite ve kolejler için geçerlidir. EC Toronto İngilizce dil okulu üniversiteye yerleştirme hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bire bir İngilizce

EC Toronto İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, profesyoneller, özel amaçları için İngilizce öğrenmek isteyenler ve yakın zamanda sınava girecek olanlar için tasarlanmıştır. 16 yaş ve üzeri ile her seviyeden İngilizce bilgisine sahip olanların kabul edildiği kursta haftalık 20, 30 veya 40 ders gösterilmektedir. Kursun başında öğrencilere İngilizce seviye tespit sınavı yapılarak dil sevileri, eksiklikleri ve ihtiyaçları belirlenmektedir ve bu doğrultuda eğitim programı uygulanmaktadır. Öğrenciler ders içeriklerini kendileri belirleyebilmektedir. Eğitmenler, bire bir İngilizce kursunda tüm dikkatlerini tek bir öğrenciye yönlendirdiğinden eğitimin kalitesi de artmaktadır. EC Toronto İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL sınavı: TOEFL, dünyanın birçok yerinde eğitim kurumu ve şirketlerde İngilizce yeterliliği kanıtlayan belge için girilen sınavdır. EC Toronto İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursu haftada 20, 24 ve 30 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler bu 3 farklı yoğunluktaki kurs seçeneklerinden istediklerinde eğitim görebilmektedir. Kursta öğrencilere sınav taktiği ve stratejileri öğretilmektedir. EC Toronto İngilizce dil okulu, TOEFL sınav merkezi olduğundan dolayı öğrenciler kurs sonunda aynı merkezde sınava girebilmektedir. TOEFL sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

IELTS sınavı: IELTS, TOEFL gibi dünyanın birçok yerinde iş ve eğitim başvurularında geçerliliği olan saygın bir sınavdır. Sınav, akademik ve genel olmak üzere iki farklı seçenekten oluşmaktadır. EC Toronto İngilizce dil okulu IELTS kursu öğrencilerine, Oxford University Press ve ETS ile çalışmış kişilerin piyasada mevcut olan en iyi kitaplarıyla eğitim vermektedir. Eğitimler haftalık 20, 24 veya 30 dersten oluşmakta ve öğrenciler istedikleri yoğunlukta sınava hazırlanabilmektedir. IELTS sınavı hazırlık kursu sınıflarında en fazla 18 öğrenci bulunmakta ve kursa minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. IELTS sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) düzey İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir.

TOEIC sınavı: TOEIC, daha çok iş başvurularında İngilizce yeterliliği kanıtlamak için kullanılan bir sınavdır. EC Toronto İngilizce dil okulu TOEIC sınavına hazırlık kursunda haftalık 20, 24 ve 30 ders eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Dersler alanında uzman ve en az 10 yıllık deneyimi olan eğitmenler tarafından verilmektedir. Öğrenciler sınava ilişkin tüm eğitimi almakta ve hedefledikleri skora ulaşmaktadır. TOEIC sınav merkezi olan EC Toronto İngilizce dil okulunda öğrenciler, kurs sonrası sınava girebilmektedir. TOEIC sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviye (Intermediate) İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

EC Toronto İngilizce dil okulunda CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları da verilmektedir. CAE ve FCE sınavları dünya çapında birçok eğitim kurumu ve iş başvurusunda kabul edilmektedir. EC Toronto İngilizce dil okulunda CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursu haftalık 30 ders eğitim ile yapılmaktadır. CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde, FCE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta seviye (Intermediate) İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. EC Toronto İngilizce dil okulunda CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

EC Toronto İngilizce dil okulunda konaklama

EC Toronto İngilizce dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve apart daire konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Yurt konaklaması sadece yaz aylarında yapılmaktadır. Yurt merkezi bir bölgede yer alıp, okula yürüme mesafesindedir. Öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalabilmektedir. Banyo ve tuvaletler oda içerisinde özel olarak bulunmaktadır. Yurtta sadece kahvaltı seçeneği bulunmaktadır. En az 2 hafta kayıt yapılabilen kursun olanakları arasında klima, haftalık temizlik hizmeti, spor salonu, kafeterya ve kablolu internet bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamada evler okula toplu taşıma ile en fazla 45 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Öğrenciler anadili İngilizce olan aileler yanında konaklarken bolca pratik yapma imkânına sahiptirler. Tek veya başka ülkeden bir öğrenci ile iki kişilik odalarda kalınmaktadır. Banyo ve tuvaletler öğrenciye özel olarak bulunabilmektedir. Evlerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmektedir.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde 24 saat güvenlik hizmeti bulunmaktadır. Öğrenciler evlerdeki odalarda tek ve çift kişi kalabilmektedir. Banyo ve tuvaletler özel olarak bulunabilmektedir. Paylaşımlı öğrenci evi apartmanında kablolu internet bağlantısı, spor salonu, yüzme havuzu, klima yer almakta ve haftalık temizlik hizmeti sunulmaktadır.

Öğrenciler tek odalı apart daire konaklamasını da tercih edebilmektedir. Tek odası bulunan dairelerde tek veya iki kişi kalınabilmektedir. Apart dairelerin de 24 saat güvenlik hizmeti ve haftalık temizlik servisi bulunmaktadır. Öğrenciler dairelerinden okula 15 dakikalık otobüs yolculuğu ile ulaşabilmektedir.

EC Toronto İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Toronto’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık 12 saat sürmektedir. Toronto havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak okullarına ya da konaklama yerlerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. İsteyen öğrenciler, okulun sağladığı havaalanı karşılamasından da faydalanabilmektedirler.

Toronto şehir içi ulaşım, tıpkı şehir gibi oldukça gelişmiş olup, düzenli ve rahattır. Dünyandaki en ucuz otobana (Trans Canada) ev sahipliği yapan Toronto’da otobüs, metro ve tren bulunmaktadır. Şehirde toplu taşımaların dışında çok sayıda bisiklet kullanılmaktadır. EC Toronto İngilizce dil okulunda eğitim alan öğrenciler, şehir içi ulaşımda 24 saat boyunca verilen hizmetler sayesinde ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaktadır.

EC Toronto İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın