• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Manabi Japanese Institute, Tokyo

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Manabi Japanese Institute, Tokyo

Manabi Japonca dil okulunun hem Tokyo’da hem de Nagano’da olmak üzere iki şubesi bulunmaktadır. Tokyo’da bulunan okul, Shitamachi’de yer almakta ve toplu taşıma araçlarına yakın bir mesafede yer almaktadır. Nagano okulu, yemyeşil dağlar ve nehirler ile çevrili Ueda-shi’da bulunmaktadır. Öğrenciler istedikleri şubede eğitim alabilmektedirler. Dünyanın pek çok yerinden gelen öğrencilerle birlikte eğitim alan öğrenciler hem farklı milletlerden arkadaşlar edinmekte hem de yeni kültürler öğrenmektedirler. Manabi Japonca dil okulunda her öğrenci ücretsiz akademik danışmanlık hizmetinden faydalanabilmektedir. Okulda öğrencilerin faydalanabilecekleri bilgisayar odası, kütüphane internet bağlantısı bulunmaktadır. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları Japon çay töreni, Kimono giyimi, Sumo güreşi, barbekü partisi, Disneyland, kaplıca gezisi gibi birçok faaliyete katılmaktadırlar.

Tokyo, 35 milyon nüfusu ile dünyanın en büyük kentidir. Aynı zamanda yaşamın en pahalı olduğu kentlerden biridir. Kent, Honşu’nun orta kesiminde, Büyük Okyanus’un bir girintisi olan Tokyo körfezinin kıyısında, Sumida Nehri’nin ağzında yer almaktadır. Tokyo “doğunun başkenti” anlamına gelmektedir. Tokyo borsası sermayesinin büyüklüğüyle New York Borsası’ndan sonra dünyanın ikinci büyük borsasıdır. Kent her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Görülmesi gereken yerler arasında İmparatorluk sarayı, Ginza, Meici tapınağı, Tokyo Katedrali, Tokyo Milli müzesi ve Disneyland bulunmaktadır.

Nagano, Japonya’da yaklaşık 400 bin kişinin yaşadığı hoş bir şehirdir. 1998 yılında kış olimpiyatlarının yapıldığı bu kent, kış sporları meraklılarının uğrak yerlerinden biri ama asıl ziyaretçi çeken yanı büyük Zenkoji tapınağının burada olmasıdır.

Manabi Japonca dil okulu programları
Genel Japonca kursu

Manabi Japonca dil okulu genel Japonca kursu, haftada 20 saatlik eğitimden oluşmaktadır. Japonca dil seviyesi fark etmeksizin, her seviyeden Japonca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Kursta her öğrenci kendi seviyesine uygun sınıflarda eğitim almakta ve bunun için kurs başlangıcında Japonca seviye belirleme sınavı olmaktadırlar. Genel Japonca kursunda öğrenciler seviyelerine bağlı olarak farklı zaman dilimlerinde eğitim almakta olup, genellikle dersler sabah işlenmektedir. Kursta verilen eğitimlerde öğrenciler 8 ay sonra günlük hayatta konuşulan Japoncayı anlayabilecek seviyeye gelmektedirler. Manabi Japonca dil okulu genel Japonca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel Japonca kısa dönem kursu (Brush-up)

Manabi Japonca dil okulu genel Japonca kısa dönem kursu, 90 gün olup, Türk öğrenciler vizesiz katılabilmektedir. Brush-up kursu, öğrencilerin bilgilerini tazelemeleri ve Japonca yeterlilik testi olan N4 ile N5’i geçmeleri için tasarlanmıştır. Hafta içi her gün yapılan dersler günde 4 saat ve haftada toplam 20 saatten oluşmaktadır. Manabi Japonca dil okulu genel Japonca kısa dönem kursu, Nisan, Temmuz, Ekim ve Ocak aylarında başlamaktadır. Öğrenciler kursta Japonca okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi dil becerilerini öğrenmektedirler. Japonca dil seviyesi fark etmeksizin her öğrenci kursa başvurabilmektedir. Genel Japonca kısa dönem kursu sınıflarında maksimum 20 öğrenci bulunmaktadır.

Yaz Okulu

Manabi Japonca yaz okulu, Tokyo ve Nagano şubelerinde bulunmaktadır. Okulun Tokyo şubesinde 5-26 Temmuz arasında Japonca dil eğitimi verilmektedir. Nagano şubesinde ise 1-30 Temmuz tarihlerinde eğitim verilmektedir. Genellikle 1 ay süren yaz okulunda öğrenciler sadece Japonca öğrenmekle kalmamakta aynı zamanda yaz tatillerini Japon kültürünü öğrenerek geçirmektedirler. Dersler sabah saatlerinde işlenmekte ve öğleden sonraları aktivitelere katılmaktadırlar. Öğrenciler kursları boyunca geleneksel festivallere, ev ziyaretlerine, Kimono giyimine kadar pek çok etkinliğe katılmaktadırlar. Manabi Japonca yaz okulu Tokyo şubesinde öğrenciler özel banyo ve tuvaleti bulunan odalarda konaklamaktadırlar. Nagano şubesinde öğrenciler, tek kişilik ya da iki kişilik otel odalarında konaklamaktadırlar. Manabi Japonca yaz okulu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Kış Okulu

Manabi Japonca kış okulu sadece Nagano şubesinde bulunmaktadır. Kış okulu genelde 2 haftalık eğitimden oluşmaktadır. Nagano, pek çok doğal güzelliğe sahip olup, kış sporlarının aktif bir şekilde yapıldığı bir kenttir. Öğrenciler, Japonca dil eğitimi alırken, pek çok kış sporunu da deneyimleme fırsatına sahip olmaktadırlar. Hafta içi her gün yapılan dersler, sabah saatlerinde olmakta ve öğleden sonra öğrenciler, etkinlik personeliyle pek çok aktivite ve geziye katılmaktadırlar. Manabi Japonca kış okulu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Manabi Japonca dil okulunda konaklama

Manabi Japonca dil okulunda, Yurt, aile yanı, otel ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Konaklamalar okulun şubelerine göre ve programlarına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Öğrenciler, Sakura House adlı yurtta konaklamaktadırlar. Yurtta öğrenciler, tek kişilik ya da iki kişilik odalarda kalabilmektedirler. Minimum konaklama 6 aydır. Aile yanında konaklayan öğrenciler, yemeklerini aile ile birlikte yemektedirler ve kendilerine ait bir oda da kalmaktadırlar.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler tek veya iki kişi olarak odalarda kalmaktadır. Daireler, mobilyalı olup, mutfak gereçleri bulunmaktadır. Öğrenciler banyo, tuvalet ve mutfağı ortak olarak kullanmaktadırlar. Paylaşımlı öğrenci evlerinde en az 1 ay konaklama yapılabilmektedir. Manabi Japonca dil okulunda öğrenciler, otellerde de konaklayabilmektedir.

Manabi Japonca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Tokyo’ya günde 2 sefer doğrudan uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 11 buçuk saat sürmektedir. Havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma araçları ya da havaalanı karşılama hizmeti ile konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Nagano’ya ise Türkiye’nin hiçbir yerinden uçuş yoktur. Bu yüzden öğrenciler, Tokyo üzerinden otobüs ile yaklaşık 3 saat 20 dakikada Nagano’ya ulaşabilmektedirler.

Tokyo’da şehir içi ulaşımda otobüs, metro ve elektrikli trenlerle kullanılmaktadır. Kentte iki tane havaalanı bulunmakta ve bunlardan biri iç sefer, diğeri dış seferler düzenlemektedir. Tokyo’da yoğun trafik nedeniyle ulaşımda daha çok metro tercih edilmekte ve 650’den fazla metro istasyonu bulunmaktadır.

Manabi Japonca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın