• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Lexis Japan, Kobe

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Lexis Japan, Kobe

Lexis Japonca dil okulu, Japonya’nın Kobe şehrinde, Motomachi ilçesinde ikonik Mitsubishi UFJ binasının 9. katında eğitim vermektedir. Okul, dünyanın pek çok yerinden Japonca öğrenmeye gelen öğrencileri ağırlamaktadır. Lexis Japonca dil okulunda öğrenciler sadece Japon dili öğrenmemekte aynı zamanda Japonya’da bulunan kolej ve üniversiteler gitmek isteyenler akademik Japoncayı da öğrenmektedirler. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilerde Japonca pratik yapma imkânına sahip olmaktadırlar. Ayrıca okulun sahip olduğu “Lexis MeetUp” programı ile öğrenciler, yerel halk ile dil değişimi yapmakta yani öğrenciler Japonca öğrenirken yerel halkta öğrencinin ana dilini öğrenmektedirler.

Kobe, Japonya’nın Honşu adasında bulunan bir şehirdir. Osaka’nın batısında yer alan Kansai bölgesinde bulunur. 1868 yılı itibariyle ticari anlamda batıya açılan ilk Japon kentlerinden biridir. Bir liman kenti olan Kobe, ayrıca 100’den fazla farklı ülkeden gelen yaklaşık 45,000 kişiye ev sahipliği yapan kozmopolit bir şehirdir. Şehrin sahip olduğu botanik bahçeleri, şelaleleri ve doğa parkları her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kentte bayram ve festivaller büyük önem taşımaktadır. En önemli festivaller arasında Ice festivali, International Festivali, Kobe Jaz festivali ve Kobe Collection’dır. Şehrin görülmesi gereken yerleri arasında Mount Rokko, Arima Onsen, Meriken Park, Ikuta Shrine, Kobe Çin mahallesi ve Kobe City Museum yer almaktadır.

Lexis Japonca dil okulu programları
Genel Japonca standart kursu

Lexis Japonca dil okulu genel Japonca standart kursu, haftada 15 ders vermekte ve dersler hafta içi her gün sabahları yapılmaktadır. Kursa Japonca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler derslerde Japonca iletişim becerisi gerektiren okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarında eğitim görmektedirler. Kursun eğitmenleri profesyonel ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Genel Japonca standart kursunda 1 haftadan 24 haftaya kadar eğitim alınabilmektedir. Lexis Japonca dil okulu genel Japonca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel Japonca yoğun kursu

Lexis Japonca dil okulu genel Japonca yoğun kursunda tüm Japonca seviyelerinde eğitim sunulmaktadır. Eğitimler haftada 25 ders olarak verilmekte ve öğrenciler Japonca dilbilgisi, yazma, okuma, dinleme ve konuşma üzerine eğitim almaktadırlar. Dersler, standart bir ders kitabına bağlı olarak işlenmektedir. Genel Japonca yoğun kursu ile öğrenciler, Japon dilini günlük hayatta konuşabilme yetkinliği kazanmaktadırlar. Eğitmenler, ders işlerken öğrencilerin ilgi ve meraklarını yüksek tutmakta ve derse katılımı sağlamaktadır. Lexis Japonca dil okulu genel Japonca yoğun kursuna yıl boyunca herhangi bir pazartesi başlanabilmektedir ve eğitimler 48 haftaya kadar sürebilmektedir.

Bire bir Japonca kursu

Lexis Japonca dil okulu bire bir Japonca kursu, minimum 2 saat olmak koşuluyla öğrencilerin belirledikleri süre kadar özel ders sunmaktadır. Kurs, özel amaçları için ve kısa zamanda hızlı bir şekilde Japonca öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Dersler, öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmakta ve eğitmenler öğrencilerin eksik oldukları konuları belirleyerek o yönde eğitim sunmaktadır. Öğrenciler, sadece bire bir Japonca kursu alabilecekleri gibi diğer kurslara ek olarak da alabilmektedirler. Her seviyeden Japonca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Lexis Japonca dil okulu bire bir Japonca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursu

JLPT kursu: JLPT (The Japanese Language Proficiency Test), her yıl dünyada binlerce kişinin girdiği Japonca yeterlilik sınavıdır. Sınav, Japonya’da çalışmak isteyen ve iş arayan öğrenciler için de dil yeterliliklerini kanıtlamaları bakımından önemlidir. Lexis Japonca dil okulunda JLPT sınavına hazırlık kursunda haftalık 15 veya 25 ders işlenmektedir. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. JLPT sınavına hazırlık kursunda eğitim almak isteyen öğrencilerin minimum orta altı Japonca dil seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Kursa yıl boyunca her hangi bir pazartesi başlanabilmektedir ve eğitimler 48 haftaya kadar sürmektedir.

Yaz Okulu

Lexis Japonca yaz okulunda genç öğrencilere yaz aylarında haftada standart 15 saat ya da yoğun 25 saat Japonca eğitimi verilmektedir. Yaz okuluna her seviyeden Japonca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler yaz aylarında hem Japonca öğrenmekte hem de yeni bir ülke ve kültür keşfederek geçirmektedirler. Lexis Japonca yaz okulunda dersler sabah saatlerinde yapılmakta ve öğleden sonraları öğrenciler, yetkili kişiler eşliğinde bir dizi spor yapmakta, gezi ve sosyal etkinliklerde bulunmaktadırlar. Okulun eğitmenleri, genç öğrencilerin derse katılımları sağlamakta ve sınıf içi enerjiyi yüksek tutmaktadırlar. Lexis Japonca yaz okulu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Lexis Japonca dil okulunda konaklama

Lexis Japonca dil okulunda öğrenciler yurt ve aile yanında konaklama gerçekleştirmektedirler. Okulun anlaşmalı olduğu DK Student House yurdu 3 katlı olup, stüdyo tarzı dairelere sahiptir. Yurtta mutfak, banyo ve tuvalet ve tiyatro salonu ortak kullanım alanlarıdır. Yurdun çevresinde süpermarketler, barlar, restoranlar ve kafeler 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedirler. Yurdun okula uzaklığı toplu taşıma ile 5 dakika sürmektedir.

Aile yanı konaklama, ana dili Japonca olan insanlarla Japonca pratik yapma açısında tercih edilmektedir. Ayrıca Japon kültür ve yaşam tarzı da en iyi aile yanında konaklamayla öğrenilmektedir. Öğrencilere hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği verilmekte ve hafta sonları da öğle yemeği eklenmektedir. Öğrenciler evlerde tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar.

Lexis Japonca dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Kobe’ye doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin yaklaşık 11 buçuk saat süren yolculuk ile Tokyo’ya uçmaları gerekmektedir. Tokyo’dan Kobe’ye hızlı tren bulunmakta ve tren yolculuğu 2 saat sürmektedir. Kobe’ye ulaşan öğrenciler, toplu taşıma araçları ya da özel taksiler ile konaklama yerlerine gidebilmektedirler.

Kobe’de toplu ulaşım ağı oldukça gelişmiştir ve kentte pek çok yere toplu ulaşım ile gitmek mümkündür. Öğrenciler, toplu taşımanın yanında özel taksileri de kullanabilmektedirler. Lexis Japonca dil okulunda eğitim alan öğrenciler, şehir içinde ulaşım sıkıntısı yaşamadan birçok yeri keşfedebilmektedirler.

Lexis Japonca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın