• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

KAI, Tokyo

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - KAI, Tokyo

KAI Japonca dil okulu, Japonya’nın başkenti Tokyo’da yer almaktadır. Okul, Shin-Okubo istasyonuna ve Tokyo’nın en ilginç yerlerinden Shinjuku’ya yakın konumda bulunmaktadır. Merkezi konumda yer alan KAI Japonca dil okulundan öğrenciler, her yere kolayca ulaşabilmektedir. KAI Japonca dil okulu çevresinde birçok restoran ve alışveriş merkezi bulunmaktadır. Dünyada 50’den fazla ülkeden gelen öğrenciler ile uluslararası bir atmosferde Japonca eğitim verilmektedir. Okul, en son çıkan teknolojik eğitim materyalleri ile donatılmış olup, öğrencilere birçok imkân sunulmaktadır.

Japonya’nın başkenti olan Tokyo, ülkenin en kalabalık şehridir. Ülkenin güney kıyılarında yer alan Tokyo'nun merkezi, Tokyo Körfezi'nin kuzeybatısındadır. Japon hükümeti ve imparatorluk ailesi Tokyo'da ikamet eder. Başkent, ülkenin ulaşım, medya ve basın-yayın merkezi olup, Tokyo borsası, sermaye büyüklüğü ile New York borsasından sonra dünyanın ikinci büyük borsasıdır. Kent aynı zamanda ülkenin kültür ve eğlence merkezidir. Yıl boyunca çok sayıda festivale ev sahipliği yapan kentte, Asakusa Tapınağı'nda düzenlenen Sanno ve Sanja festivalleri ve Mayıs’ta yapılan Kanda Matsuri festivalleri mevcuttur. Tokyo'da pek çok müze, kütüphane ve üniversite de bulunmaktadır. Bunlar; Ueno Parkı'nda Tokyo Milli Müzesi, Tokyo Milli Bilim Müzesi, Hayvanat Bahçesi ve Batı Sanatı Milli Müzesi’dir. Üniversiteleri ise; Tokyo Üniversitesi, Tokyo Teknoloji Enstitüsü, Hitotsubaşi Üniversitesi ve Tokyo Güzel Sanatlar Üniversitesi'dir.

Genel Japonca kursu

Bir dili iyi öğrenebilmek için, konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini kapsamlı bir şekilde edinmek gerekmektedir. KAI Japonca dil okulu genel Japonca kursu öğrencilerin ihtiyaçlarını ve hedeflerini düşünerek, kelime, düşünce ve duygular bağlamında oluşturulan esnek ders programı ile kısa sürede güçlü sonuçlar hedeflemektedir. 40’dan fazla ülkeden gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda, kariyer hedefleyen çalışan ve öğrenciler ile yapılan dersler, ciddi anlamda Japonca öğrenmek isteyenler için uygundur. Genel Japonca kursu, 8 eğitim seviyesinden oluşmaktadır. Her seviyeyi bitiren öğrencilere bitirdikleri seviyede sertifika verilmektedir. Eğitimler hafta içi her gün verilmekte ve derslerin sabah ya da öğleden sonra seçeneği bulunmaktadır. KAI Japonca dil okulu genel Japonca kursu hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Konuşma kursu

KAI Japonca dil okulu konuşma kursu, başlangıç düzeyinden (Beginner), orta düzeye (Intermediate) Japonca dil seviyesinde olan öğrenciler içindir. Kursun en önemli özelliği öğrencilerin Japonca iletişim becerilerinin hızlı bir şekilde gelişim göstermesidir. 5 seviyeden oluşan kursta her seviye 4 ünite içermektedir. Öğrenciler her seviyede Japonca dil yeteneklerini geliştirmektedir. Örneğin 3. seviyede öğrenciler, durumlara bağlı olarak, seyahat ederken yeni insanlarla tanışabilmekte, temel iletişimlerini sağlayabilmektedir. Pazartesinden cumaya kadar verilen eğitimlerde günde 3 ders işlenmektedir. Sınıflarda maksimum 12 öğrenci şartı olmakla birlikte genelde 5-6 öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler ders dışında, öğrenci salonlarında bireysel çalışarak, kültürel aktivitelere ya da konuşma salonlarına katılarak Japonca pratik yapmaktadırlar.

Bire bir Japonca kursu

Bire bir Japonca kursu, dil öğrenmenin en yoğun şekli olup öğrenciler daha fazla başarılı olmaktadır. KAI Japonca dil okulu bire bir Japonca kursu, öğrencilerin bireysel amaç ve ihtiyaçlarına odaklanmaktadır. Bire bir Japonca kursunda, ders zamanı, günü (hafta içi-hafta sonu), süresi ve programı öğrencilere özel olarak hazırlanmaktadır. Kursta, eğitmenler öğrenciyi doğrudan takip etmekte, eksikliklerini fark ederek yardımcı olmaktadır. KAI Japonca dil okulu bire bir Japonca kursu kısıtlı zamana sahip ve az sürede daha fazla gelişim göstermek isteyen öğrenciler için dizayn edilmiştir.

İş Japoncası

KAI Japonca dil okulu iş Japoncası programı farklı durumlarda nasıl iletişim kurulacağını öğretmekte, iş çevrelerinde görüşme ve toplantılarda rahatlıkla Japonca iletişim kurulmasını sağlayan eğitimleri içermektedir. Hafta içi her gün ve günde 4 ders olarak eğitimler sürdürülmektedir. Bir Japon şirketinde çalışmak isteyen ya da Japonlarla ortaklık yapan bir şirkette çalışan kişiler için iş Japoncası öğretilmektedir. Ayrıca öğrenciler kendi ülkeleri ve Japonya arasında köprü oluşturabileceğinden kurs süresi içinde ücretsiz sözleşmeli iş istihdamı yapıla bilinmektedir. İş Japoncası 4 seviyeden oluşmaktadır ve her seviye 10 hafta sürmektedir. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin JLPT sınavından en az N2 (orta seviye) düzeyinde nota sahip olmaları gerekmektedir. Kursta, mühendisler, pazarlama uzmanları ve yöneticileri vs. gibi alanlarda meslek sahibi olanlara yönelik iş İngilizcesi eğitimi verilmektedir. KAI Japonca dil okulu iş Japoncası kursu hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Gramer ve konuşma kursu

KAI Japonca dil okulu gramer ve konuşma kursu, dil yeteneklerini eğlenceli bir atmosferde hızlı bir şekilde geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Her sınıfta sıklıkla yapılan konuşma pratiği sayesinde öğrenciler Japonca dil becerilerine daha hızlı hâkim olmaktadırlar. Yaz mevsiminde ve temmuz-ağustos aylarında etkin olan kurs, hafta içi her gün eğitim vermektedir. Sınıf mevcudiyeti en fazla 10 öğrenciden oluşmaktadır. Gramer ve konuşma kursu, Beginner (başlangıç) seviyesinden Advanced (ileri) seviyeye kadar tüm öğrencilerin katılımı için uygundur. Bol aktivite programı olan kurs sayesinde öğrenciler yaz aylarında hem Japonca dillerini geliştirmekte hem de eğlenmektedirler.

JLPT sınavına hazırlık kursu

JLPT (Japanese-Language Proficiency Test) sınavı, anadili Japonca olmayanlar için yılda iki kez (temmuz ve aralık) yapılmaktadır. KAI Japonca dil okulunda JLPT sınavdan yüksek puan almak isteyen öğrenciler için hazırlık programı bulunmaktadır. JLPT sınavına hazırlık kursu kelime, gramer, detaylı okuma ve detaylı anlama derslerinden oluşmaktadır. Sınavda öğrencilerin okuma metnini daha hızlı ve analiz ederek okumasını sağlamak için gerekli olan eğitim sağlanmaktadır. Her öğrenci, sınavda nasıl başarılı olabileceklerine dair tavsiye ve yardım aldıkları bireysel bir danışmana sahiptir. Dört ana seviyeden oluşan JLPT sınavının KAI Japonca dil okulunda sadece 1. ve 2. seviyeleri için eğitim verilmektedir.

KAI Japonca dil okulunda konaklama

KAI Japonca dil okulunda öğrencilere yurt, aile yanı ve otel konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Yurtlarda en az 2 hafta konaklama gerçekleştirilmektedir. Tek veya iki kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Banyo, tuvalet ve mutfaklar oda içerisinde bulunmaktadır. Yurtlar okula en fazla 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Odalar, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Aile yanı konaklama, hem öğrencilerin Japonca pratik yapabilmesi hem de Japon kültürünü öğrenebilmesi açısından tavsiye edilmektedir. Aileler, okula farklı uzaklıklarda bulunup, ulaşım toplu taşıma ile en fazla 30 dakika sürmektedir. Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamakta, sabah ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler. Bazı büyük evlerde 3 öğrenci aynı zamanda farklı odalarda konaklayabilmektedir.

Öğrencilerin konaklayabileceği ekonomik otellerin bulunduğu Tokyo’da, oteller okula ortalama 30 dakika uzaklıktadır. Otel konaklamasında tek ve iki kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Banyo ve tuvaletler özel olarak oda içerisinde yer almaktadır.

KAI Japonca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Tokyo’ya doğrudan uçuşlar bulunmakta ve yaklaşık 12 saat sürmektedir. Ayrıca öğrenciler Frankfurt, Dubai, Singapur ve Tayland üzerinden aktarmalı ve daha ucuza da gidebilmektedirler. Havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşabilmektedirler.

Tokyo’da şehir içi ulaşım otobüs, metro ve elektrikli trenlerle sağlanmaktadır ve biri iç seferler, diğeri dış seferlere tahsis edilen iki havaalanı vardır. Yoğun trafik nedeniyle ulaşımda daha çok metro tercih edilmekte ve 650’den fazla metro istasyonu bulunmaktadır. KAI Japonca dil okulunda eğitim alan öğrenciler başkent Tokyo’nun dışında Osaka, Nara, Kyoto, Hakone ve Nikko şehirlerini de görme imkânına sahiptirler.

KAI Japonca dil okulu ve Japonya’da Japonca eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın