• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Isi, Tokyo

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Isi, Tokyo

ISI Japonca dil okullarının Tokyo’da 2, Gifu’da 1 ve Nagano’da 1 şubesi bulunmaktadır. Okulun tüm şubelerinde Japonca dil eğitimi aynı kalitede verilmektedir. Sınıflarda dil öğretiminde kullanılan modern ve teknolojik materyaller yer almaktadır. Tüm okullarda öğrencilerin ücretsiz yararlanabilecekleri bilgisayarlar, internet bağlantısı ve öğrenci salonu mevcuttur.

Japonya Doğu Asya 'da bir ada ülkesidir. Büyük Okyanus 'ta bulunan Japonya Çin , Kore ve Rusya 'nın doğusunda, kuzeyde Ohotsk Denizi'nden güneyde Doğu Çin Denizi'ne kadar uzanır. Japonya üç binden fazla adadan oluşur ve 128 milyonluk nüfusuyla dünyanın nüfus açısından onuncu büyük ülkesidir. Ülkenin başkenti Tokyo’dur. Tokyo, Yüzölçümü 600 km² olup, 35 milyon nüfusu ile dünyanın en büyük kentidir. Aynı zamanda son yapılan araştırmalara göre yaşamın en pahalı olduğu kenttir. Şehrin merkezinde hendekler ve geniş bahçelerle çevrili İmparatorluk Sarayı yer almaktadır. Japonya'nın kültür merkezi olan Tokyo'da pek çok müze, kütüphane ve üniversite de bulunmaktadır. Ueno Parkı'nda Tokyo Milli Müzesi, Tokyo Milli Bilim Müzesi, Hayvanat Bahçesi ve Batı Sanatı Milli Müzesi yer almaktadır. Tokyo Üniversitesi dışındaki başlıca milli yükseköğretim kurumları Tokyo Teknoloji Enstitüsü, Hitotsubaşi Üniversitesi ve Tokyo Güzel Sanatlar Üniversitesi'dir. Özel üniversitelerin en meşhurları da Vaseda ve Keio üniversiteleridir.

Genel Japonca kursu

ISI Japonca dil okulu genel Japonca kursu, her seviyeden öğrencilerin katılımı için uygundur. ISI Japonca dil okulu genel Japonca kurslarında dil öğrenmenin 4 temel öğesi olan; okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarına odaklanılmaktadır. Programa en az 2 hafta katılım gerçekleştirilmektedir ve minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilir. Beginner’dan (başlangıç) Advanced (ileri) seviyesine kadar verilen eğitimlerde öğrenciler Intermediate (orta seviye) düzeyine geldikleri zaman JLPT sınavına hazırlık kursu veya konuşma sınıfı kursuna katılabilmektedirler. ISI Japonca dil okulu genel Japonca kursunda eğitimler sabah ya da öğleden sonra verilmektedir. Sabah dersleri saat 08.50 ile 12.00 arası, öğleden sonra dersleri 13.00 ile 16.10 ya da 17.00 saatleri arasında verilmektedir.

Üniversite ve Kolej hazırlık kursu

ISI Japonca dil okulu üniversite ve kolej hazırlık kursu, öğrencilerin Japonya’daki üniversite ve kolejlerde ihtiyaçları olacak akademik Japonca dersleri sunmaktadır. Eğitimler haftada 20 dersten oluşmaktadır. 16 saat genel Japonca kursu ve kalan 4 saatte ise EJU (The Examination for Japanese University), JLPT sınavlarına ve üniversitelere girişte lazım olacak diğer sınavlara hazırlık dersleri işlenmektedir. Öğrencilerin üniversite ve kolej hazırlık kursuna katılabilmeleri için lise mezunu olmaları ve Japonya’da üniversite veya kolejler tarafından kabul edilmiş olmaları beklenmektedir. Tüm seviyelerden öğrenciler kabul edilmekte ve minimum katılım süresi 20 haftadan oluşmaktadır. Yılın belli dönemlerinde program başlangıcı yapılmakta olup, dersler sabah ya da öğle saatlerinde verilen eğitimler ile devam etmektedir.

Japonya’nın en üst düzey üniversitelerine girmek isteyen öğrenciler için daha yoğun bir kurs seçeneği sunan ISI Japonca dil okulunda yoğun program en az 40 hafta sürmektedir. Öğrenciler derslerde, Advanced (ileri) ve Intermediate (orta) düzeyde deneme yazmayı, görüşme yapmayı öğrenmekte ve aynı zamanda EJU sınavına hazırlanmaktadırlar. Üniversitelere hazırlık yoğun kursta öğrenciler haftada 20 saat eğitim görmektedirler. Başlangıç seviyesinde katılımın kabul edildiği kursta orta seviyede Japonca bilen öğrenciler yılın belli tarihlerinde kursa katılabilmektedir.

Lisansüstü hazırlık kursu

ISI Japonca dil okulu lisansüstü hazırlık kursu, öğrencilerin Japonya'da lisansüstü okulların giriş sınavını geçmeleri için akademik Japonca eğitimi sunmaktadır. Program ile öğrenciler düzenli Japonca derslerinin yanı sıra, nasıl araştırma yapılacağını, akademik rapor hazırlamayı ve mülakat eğitimi almaktadırlar. Lisansüstü hazırlık kursuna minimum katılım 20 hafta olmaktadır. Öğrenciler seviyelerine bağlı olarak sabah ya da öğleden sonra yapılan derslere katılabilmektedir. ISI Japonca dil okulu lisansüstü hazırlık kursuna başvurmak isteyen öğrenciler, lisans derecesine ve JLPT (Japanese-Language Proficiency Test) sınavından en az N2 (orta seviye) seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Yılın belli zamanlarında başlayan kursa Intermediate (orta seviye) düzeyinde öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler lisansüstü hazırlık kursunun yanında, ihtiyaçları doğrultusunda bire bir eğitim de alabilmektedirler.

Bire bir Japonca kursu

ISI Japonca dil okulu bire bir Japonca kursunda dersler küçük gruplar halinde ya da öğrenci ve öğretmenden oluşan bire bir eğitim şeklinde olmaktadır. Minimum ders 1 saatten oluşmaktadır. Öğrenciler kendi kursları tasarlayabilmekte, kendi ihtiyaçlarına göre esnek ders programı dizayn edebilmektedirler. Bire bir Japonca kursu için Türk öğrencilerin 3 aya kadar vize almaları gerekmemektedir. Daha uzun süreli eğitim için öğrenci vizesi alınmalıdır. ISI Japonca dil kursunda öğrenciler aldıkları kurslara ilaveten bire bir Japonca kursundan da faydalana bilmektedirler.

Konuşma kursu

ISI Japonca dil okulu konuşma kursu, sözlü iletişim ile öğrencilerin Japonca pratik yapmaları için düzenlenmiştir. Kursa 16 yaş ve üzeri grup öğrenciler kabul edilmekte ve minimum Japonca dil seviyesi Intermediate (orta seviye) olmalıdır. Öğrenciler aldıkları konuşma kursunu JLPT kursu ile birleştirebilirler. 20 hafta ve üzeri kayıt yaptıran öğrenciler, öğrenci vizesi almak zorundadırlar. Eğitimler her gün yapılan 4 ders ile verilmekte ve kursun sabah ve öğlen ders seçeneği bulunmaktadır.

Japonca Yaz okulu

ISI Japonca yaz okulu programında başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar Japonca bilgisine sahip tüm öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Yaz okulu kursu 4 veya 6 haftadan oluşmakta ve minimum 14 yaşında öğrenciler katılabilmektedir. Program, Japonca iletişim becerileri ve kültürel deneyimlere odaklanmaktadır. Öğrenciler, seviyelerine uygun sınıflarda Japonca eğitimi görmenin yanında, kültürel aktiviteler ile öğrendiklerini pratiğe dökebilmektedir. Eğitimler pazartesinden cumaya kadar sabah saatlerinde 20 ders olarak yapılmaktadır. Öğrenciler öğleden sonraları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar. Öğrenciler, Asakusa gezisi, Tokyo Disneyland, Ghibli müzesi, Tokyo Sea Life Park akvaryumu, Samurai gösterisi, Kimono giyimi ve Japon el işi yapma gibi daha pek çok aktiviteye dâhil olmaktadırlar. ISI Japonca yaz okulu programı hakkında sorularınız için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanları sizlere yardımcı olmaktadır.

ISI Japonca dil okulunda konaklama

ISI Japonca dil okulu öğrencilerine yurt, aile yanı konaklama ve daire konaklaması sunmaktadır. Yurtlarda öğrenciler tek, çift, üç veya daha fazla öğrenci ile kalabilmektedirler. Yurt, okula 30 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Öğrenciler yurtta kendi yemekleri kendileri pişirmekte ve banyo ile tuvaletleri ortak kullanmaktadırlar. Yurtta minimum 2 hafta konaklamaya izin verilmektedir.

Aile yanı konaklamasında öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Günde iki öğün verilen yemekler, aile ile birlikte yenmektedir. Evler okula toplu taşıma araçları ile 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Minimum iki hafta konaklama gerçekleştirilen evlerde öğrenciler ana dili Japonca olan aileler ile pratik yapma fırsatına sahip olmaktadırlar.

Apartman daire konaklaması, dairenin oda sayısına göre tek, çift veya üç kişilik konaklamalar için uygundur. Daireler daha çok bağımsız yaşamak isteyen ve özgürlüğüne düşkün olan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Okula 15 - 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan daireler, tam donanımlı mobilya, mutfak, banyo ve tuvaletlere sahiptir.

ISI Japonca dil okuluna ulaşım

Tokyo ile Türkiye arasında doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Yaklaşık 12 saat süren uçuşlar ile öğrenciler Tokyo havaalanına inmektedir. ISI Japonca dil okulunun diğer şubeleri bulunan Gifu ve Nagano’ya ise Tokyo’dan gidilmelidir. Tokyo’dan Gifu’ya 3 saatlik bir otobüs yolculuğu ile, Nagano’ya ise 2 buçuk saatlik bir otobüs yolculuğu ile ulaşım mümkündür.

Japonya’da genel olarak ulaşım gelişmiştir. Tokyo’da şehir içi ulaşım otobüs, metro ve elektrikli trenlerle sağlanmaktadır ve biri iç seferler, diğeri dış seferlere tahsis edilen iki havaalanı vardır. Ulaşımda daha çok metro tercih edilmektedir. Japonya’da dil eğitimi alan öğrenciler, şehrin turistik şehirleri arasında bulunan Osaka, Nara, Kyoto, Hakone ve Nikko kentlerini de keşfetme fırsatına sahip olurlar.

ISI Japonca dil okulu ve Japonya’da Japonca dil eğitim konusunda sorularınız için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanları sizlere yardımcı olmaktadır.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın